STREFA RODZICA

Drodzy Rodzice, cieszymy się, że doceniliście przygotowaną przez nas ofertę, ale zanim Państwa pociechy (większe bądź mniejsze :-)) spędzą z nami wakacje, przygotowaliśmy dla Was informacje na temat organizacji naszych imprez. Z pewnością pozwolą one rozwiać ewentualne wątpliwości, uspokoją przejętych rodziców i przekonają nieprzekonanych 🙂

Dziękujemy autorom naszych filmów – notiOne ?

MISJA I DOŚWIADCZENIE

Celem naszych działań jest rozbudzenie zaciekawienia światem, sportem, drugim człowiekiem, odnalezienie drogi do serc dzieci i ich rodziców.  Nasze imprezy  organizujemy tak, aby rozwijały zdolności społeczne dzieci, uczyły: socjalizacji, zachowań asertywnych, radzenia sobie ze stresem, nazywania i wyrażania emocji.  Pragniemy, aby czas spędzony z nami procentował w ich dalszym życiu.   Pracujemy z niezwykle delikatną materią – dziećmi. Jest to wyjątkowo ważne i odpowiedzialne zadanie.  Naszą rolą jest zapewnienie nie tylko wspaniałej zabawy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, otwarcia na świat, dobrego samopoczucia. Współpracujemy z wychowawcami, którzy inspirują, tworzą radosną atmosferę wychowawczą, którzy dostrzegają potrzeby i możliwości dzieci, rozumieją je i wspólnie z nimi przeżywają ich radości, kłopoty i troski. Dlatego tworzymy imprezy, które mogą być trampoliną  do rozwoju dzieci.

 

 

15 lat w branży organizacji obozów dla dzieci i młodzieży to powód do dumy! Tym bardziej, że nasza praca nieustannie nas cieszy i sprawia nam mnóstwo radości.

W ciągu tych lat przygotowaliśmy setki imprez: obozy dla dzieci, obozy dla młodzieży, wczasy rodzinne, wczasy dla rodziców z dziećmi, zielone szkoły, imprezy integracyjne, wycieczki szkolne, a także projekty międzynarodowe. Zostaliśmy laureatem Championa w kategorii „Organizator wypoczynku dla dzieci”. To prestiżowe wyróżnienie przyznali nam Klienci w konkursie „Mistrz Turystyki, Gastronomii i Rozrywki”.  W roku 2017 otrzymaliśmy Znak Jakości KidZone, który jest wyrazem uznania za wysiłek, który wkładamy w realizację imprez o najwyższym standardzie. Ambasadorami projektu Znak Jakości KidZone są prezenterka Paulina Syktu-Jeżyna, muzyk Piotr Rubik, psycholog Maria Rotkiel, bloger Michał Będźmirowski znany jako Modny Tata oraz supermodelka i szczęśliwa mama Kamila Szczawińska.W roku 2018 także otrzymaliśmy CERTYFIKAT LAUR EKSPERTA. Otrzymują go produkty oraz usługi, które w opinii Kapituły, właściwie odpowiadają na potrzeby klientów, cechują się nowoczesnością, wysoką jakością, oryginalnością oraz potencjałem innowacyjnym. Certyfikaty „Laur Eksperta” przyznaje niezależne gremium ekspertów naukowych. W Komisji zasiadają m.in. uczeni z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Zielonogórskiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Nadany certyfikat potwierdza, iż w opinii Komisji marka poddana ocenie spełnia wysokie kryteria w dziedzinie jakości i użyteczności rynkowej.Ponadto w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka uczestniczyliśmy w audycie poziomu kreatywności i absorpcji innowacji w przedsiębiorstwie, otrzymaliśmy też Certyfikat Rzetelnej Firmy. Posiadamy wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz gwarancję ubezpieczeniową w związku z wykonywaną działalnością udzieloną przez PTU SA Signal Iduna. Wszystkie obozy dla dzieci i młodzieży zgłaszane są w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Poznaniu. 

BEZPIECZEŃSTWO

Dzieci są dla nas najważniejsze, a więc w wakacyjnym szaleństwie :-) nie zapominamy o bezpieczeństwie! 

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS ZAJĘĆ

Przed każdymi zajęciami dzieci zapoznawane są z regulaminami zajęć. Wiedzą, jak ważne jest przestrzeganie i szanowanie poznanych zasad oraz że każda zabawa, nawet najbardziej zwariowana musi być bezpieczna. Zawsze wszystkie zajęcia odbywają się w obecności instruktora!  

ATESTOWANY SPRZĘT

Posiadamy własny sprzęt do prowadzenia poszczególnych zajęć sportowych, posiadający wszelkie wymagane atesty, sprawdzany i konserwowany po każdym sezonie. Bardzo rygorystycznie przestrzegamy standardów, zasad jakości oraz amortyzacji sprzętu. Na terenie każdego z ośrodków znajdują się odpowiednio przygotowane, bezpieczne miejsca prowadzenia poszczególnych zajęć: artystycznych, tanecznych, tory quadowe, parki linowe, pola paintball’owe, łucznicze, strzeleckie, boiska sportowe.

LATO

  • Uczestnicy naszych imprez obowiązkowo podczas zajęć quadowych, jeżdżą w kaskach. Najmłodsi po wyznaczonym torze, starsi na ogrodzonym polu quadowym.
  • Podczas zajęć paintball’owych zabezpieczają nas maski i mundury. Wszyscy uczestnicy są informowani o bezwzględnym zakazie ściągania masek podczas gry, a instruktorzy przykładają do pilnowania bezpieczeństwa ogromną wagę. Brak pokory w tym względzie może zaowocować usunięciem z pola paintball’owego!  
  • Podczas zabaw wodnych dziećmi opiekuje się ratownik oraz wychowawcy/instruktorzy. Zawsze dysponujemy odpowiednią liczbą instruktorów, którzy nie spuszczą z oka żadnego wodnego potwora [Symbol]. Każdy ośrodek posiada wyznaczone kąpielisko. Maluchy mniejsze i te już ciut większe przebywające w Giewartowie dodatkowo otrzymują „makarony” lub „pływaczki”.  

ZIMA

  • Podczas zajęć uczestnicy zawsze szkolą się pod okiem instruktora, także podczas zjazdów indywidualnych (w przypadku imprez ze szkoleniem). 
  • Wszyscy uczestnicy naszych imprez obowiązkowo jeżdżą w kaskach, oznakowanych logo SUN SPORT oraz z identyfikatorem przypiętym do kurtki. 
  • Wybieramy tylko profesjonalnie przygotowane stoki, dobrze wyratrakowane, o odpowiednim stopniu trudności. 
  • Najczęściej korzystamy z zaprzyjaźnionego stoku GRAPASKI w Czarnej Górze, ale jeździmy także w Jurgowie, na Kotelnicy i Kozińcu.  

 

BEZPIECZEŃSTWO NA TERENIE OŚRODKÓW

Ośrodki w Giewartowie i Mrówkach są własnością naszego biura i dlatego mamy tutaj właściwie nieograniczone możliwości  zarządzania. Z pozostałymi ośrodkami współpracujemy od lat, ich właściciele to przemiłe osoby, które często ulegają naszym prośbom i sugestiom. Oczywiście każdy z ośrodków legitymuje się niezbędnymi protokołami dopuszczającymi do użytkowania.

OŚRODEK W GIEWARTOWIE

 jest całkowicie ogrodzony zarówno od strony brzegu jeziora, jak i ulicy. Monitorowany. Położony jest w zatoce, gdzie woda jest płytsza (do 1,20 m) i cieplejsza niż na otwartym jeziorze – idealne miejsce dla początkujących pływaków J. Ponadto woda jest krystalicznie czysta, co naszym ratownikom wodnym ułatwia obserwację wszystkich wodnych potworów :). Na terenie ośrodka przebywają tylko i wyłącznie uczestnicy naszych imprez – nie ma osób obcych. Wszystkie  domki są zlokalizowane w bezpośredniej bliskości. W Michasiówce od godziny 22.00 do 7.00 pełnione są dyżury. W godzinach 7.00-22.00 opiekę nad dziećmi sprawuje kadra instruktorska.

OŚRODEK W MRÓWKACH

jest całkowicie ogrodzony, a wejście do obiektu ograniczają: brama główna, brama boczna i brama socjalna. Ośrodek znajduje się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego, jest otoczony pięknym sosnowym lasem i posiada bezpośredni dostęp do jeziora i plaży. Na terenie przebywają wyłącznie uczestnicy naszych obozów, a nad ich bezpieczeństwem czuwają kadra instruktorska, dyżurni oraz dozorca. W godzinach 7.00-22.00 opiekę  nad dziećmi sprawuje kadra instruktorska, w godzinach 22.00-7.00 dyżur pełni dozorca.

OŚRODEK W NOWYM DWORKU

jest ogrodzony, domki są zlokalizowane są w dwóch „obozowiskach” – w każdym „obozowisku” znajduje się domek instruktorski. Strefa namiotów znajduje się tuż obok pawilonów.  Na terenie ośrodka mogą przebywać inne grupy kolonijne zakwaterowane jednak w innej części ośrodka. W godzinach 6.00-24.00 opiekę nad uczestnikami imprez pełni kadra instruktorska, a po godzinie 24.00 nad bezpieczeństwem w ośrodku czuwa ochrona obiektu.

OŚRODEK W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ

Z naszym pensjonatem współpracujemy od lat, właścicielka to przemiła osoba, skłaniająca się zwykle ku wszystkim ? naszym prośbom i sugestiom. Oczywiście ośrodek legitymuje się niezbędnymi protokołami dopuszczającymi do użytkowania. Pokoje uczestników zlokalizowane są na dwóch piętrach w bezpośredniej bliskości. Wszystkie piętra są monitorowane, a ośrodek na noc jest zamykany i monitorowany na zewnątrz. Mogą tutaj przebywać inne grupy kolonijne oraz osoby prywatne. Wieczorem jeden z instruktorów ogłasza ciszę nocną, zarządza czas najwyższy na wyłączenie światła, dopilnowuje nocnych marków, utuli stęsknionych lub zagoni do spania wpatrzonych w gwiazdy marzycieli 🙂

OPIEKA WYCHOWAWCZA I MEDYCZNA

Nie martwcie się Drodzy Rodzice o Wasze kilkuletnie pociechy! Naszym instruktorom i wychowawcom żadne problemy dzieci nie są obce. Dbamy też o zdrowie i dobre samopoczucie naszych ulubieńców. Żaden niepokojący sygnał nie jest przez nas lekceważony. O zdrowie dzieci troszczyć się będą pielęgniarki lub ratownicy medyczni. Opieka medyczna dotyczy tylko i wyłącznie uczestników, którzy nie ukończyli 18 roku życia.  

OPIEKA NAD NAJMŁODSZYMI

To czy wakacyjna eskapada będzie udana zależy nie tylko od intensywności zabaw, ale także od relacji z rówieśnikami. Zrobimy wszystko, aby te dni były wyjątkowo udane a rozłąka z rodzicami jak najmniej bolesna. Chcielibyśmy jednak także i Państwa prosić o pomoc i przeprowadzenie z dzieckiem rozmowy, tak aby miało pewność, że z każdym, nawet najmniejszym kłopotem może się zwrócić się do nas: z każdym bólem brzuszka, ząbka czy nieporozumieniem z kumplem lub koleżanką oczywiście. Gdyby jednak się zdarzyło, że pociecha dzwoni do państwa i muchy w nosku aż bzyczą, to proszę się nie martwić, spróbować wypytać, o co tak naprawdę chodzi (często jest to po prostu tęsknota, czasem najzwyklejsze w świecie zmęczenie, a czasem kłótnia z koleżanką), a później bezzwłocznie skontaktować się z kierownikiem lub wychowawcą – nieraz krótka rozmowa i kilka chwil więcej poświęconych dziecku zdziałały cuda! 

OPIEKA NAD STARSZAKAMI

Dbamy o dobre samopoczucie i przyjacielskie kontakty między uczestnikami, integrację, nawiązywanie nowych, wartościowych przyjaźni. Rozwiązujemy problemy wieku „trudnego”, tak, aby każda buzia wróciła uśmiechnięta i zachwycona :-). Często młodzi ludzie bywają jeszcze bardziej skryci i zamknięci niż nieśmiałe maluchy, stąd jak zwykle prosimy państwa o kontakt z kierownikiem obozu lub wychowawcą, jeśli tylko otrzymacie jakiekolwiek niepokojące sygnały od swojej pociechy. 

WSZYSTKIE NASZE IMPREZY ZGŁASZANE SĄ W KURATORIUM OŚWIATY I WYCHOWANIA W POZNANIU. 

UBEZPIECZENIE OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW

Każdy uczestnik jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków (Pakiet Podróżnik – NNW – WARTA POMOC W WYPADKU, suma 5.000 zł), jednak robimy wszystko, aby z ubezpieczenia nie trzeba było korzystać! Z ogólnymi warunkami ubezpieczenia można zapoznać się na stronie www.warta.pl. Tym z Państwa, którzy chcieliby skorzystać z wyższego ubezpieczenia zalecamy zawieranie polis indywidualnych, z dowolnie wybranym ubezpieczycielem.

TRANSPORT

Może odbywać się autokarami lub busami. Zawsze wybieramy najlepsze firmy transportowe, bezpieczne, dobrze wyposażone i ładne autokary, najdogodniejsze połączenia PKP. Firmy przewozowe, z którymi współpracujemy, zawsze legitymują się aktualnymi badaniami technicznymi pojazdów, ponadto przed wyjazdem policja wystawia protokół sprawdzenia kierowcy oraz pojazdu. Bez względu na środek transportu, podczas podróży – dziećmi zawsze opiekuje się instruktor bądź wychowawca. Na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW udostępnione zostaną na 3-5 dni przed wyjazdem numery telefonów do opiekunów transportu.

STANDARYZACJA PRACY SUN SPORT

Mając na uwadze przede wszystkim dobro naszych Klientów – ich bezpieczeństwo, radość i zadowolenie, ale także zachowanie najwyższego poziomu świadczonych usług, komfort i bezpieczeństwo pracy instruktorów i wychowawców stworzyliśmy standardy pracy na naszych imprezach. Obejmują one zarówno pracę wychowawczo-opiekuńczą, standardy prowadzenia poszczególnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, organizacji dnia obozowego, zasady postępowania w przypadku zachorowań, a nawet standardy pracy personelu socjalnego.

PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE

Doskonale wiemy, jak istotne jest abyście Państwo, wysyłając dziecko na wakacje, byli przekonani o dokonaniu właściwego wyboru. Wśród wielu warunków, jakie w tym względzie organizator musi spełnić, jednym z najistotniejszych, jest odpowiedni dobór grup wiekowych. Dzieci w grupie rówieśniczej w naturalny sposób rozwijają własną aktywność społeczną, uczą się kształtowania więzi z innymi, dialogu, analizowania argumentów, kompromisów, negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Ideą wszystkich naszych imprez jest integracja uczestników. Organizujemy specjalne gry i zabawy, tak aby każde z dzieci miało szansę nawiązać wiele nowych kontaktów oraz nauczyć się współżycia w społeczności.  

Mając to na uwadze dokonaliśmy podziału wiekowego w poszczególnych naszych ośrodkach:  

  • do Giewartowa zapraszamy dzieci najmłodsze w wieku 7-11 lat,  
  • do Mrówek 10-14 lat,  
  • a do Nowego Dworku dzieci i młodzież 12-16 lat.  

W każdym z tych ośrodków dzieci mieszkają z rówieśnikami tej samej płci. Jeżeli nie ma innej możliwości staramy się, aby różnica wieku w jednym domku lub w jednym pokoju wynosiła najwyżej rok lub dwa. Podobnie wygląda sytuacja w grupach zajęciowych. Grupa rówieśnicza umożliwia zaspokojenie potrzeby akceptacji, aprobaty i uznania oraz daje poczucie przynależności do większej społeczności. Dzięki zgranej paczce rówieśników Państwa dziecko będzie miało możliwość kreatywnego spędzania czasu wolnego, doskonałej zabawy w przyjaznej atmosferze i wraz z kolegami będzie snuło plany spotkania podczas kolejnych wakacji. 

JEDYNY W POLSCE OŚRODEK DLA DZIECI NAJMŁODSZYCH

Mamy coś, czego nie mają inni, jesteśmy właścicielami jedynego w Polsce ośrodka przeznaczonego tylko i wyłącznie dla dzieci w wieku 7-11 lat. To idealne miejsce dla najmłodszych wyjeżdżających pierwszy raz na kolonie, W ośrodku przebywają jedynie nasi klienci: dzieci lub podczas turnusów dla rodziców z dziećmi: dorośli i dzieci. Ośrodek „Michasiówka” położony jest nad przepięknym i krystalicznie czystym jeziorem Powidzkim w Giewartowie. Teren jest monitorowany, całkowicie ogrodzony, odgrodzona jest także część mieszkalna od części plażowej ośrodka. Ośrodek posiada bezpośredni dostęp do wody (130 m linii brzegowej), własną plażę, pomost, położony jest w zatoce, gdzie woda jest płytsza (do 1,20 m) i cieplejsza niż na otwartym jeziorze – idealne miejsce dla początkujących pływaków. Infrastruktura ośrodka jest całkowicie przystosowana do potrzeb dzieci najmłodszych: począwszy od względów bezpieczeństwa, przez bazę socjalną, sportową po sprzęt. Wyjątkową wagę przykładamy do kwalifikacji i umiejętności zatrudnianej w tym ośrodku kadry. Jesteśmy przekonani, że mimo ogromnej satysfakcji, jaką przynosi praca z dziećmi, to posiadanie odpowiednich predyspozycji do pracy z nimi jest absolutnie niezbędne. Empatia, odporność na stres, kreatywność, umiejętność przewidywania, cierpliwość, mnóstwo ciepła i radości to cechy konieczne, aby być dobrym wychowawcą. Ten rodzaj pracy musi być powołaniem i musi łączyć się z umiejętnością zdobywania zaufania dzieci.

SPECJALIZACJA - SPORT I REKREACJA

Naszą domeną są imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Każdego roku uczestnicy naszych imprez mogą wybierać z ponad 120 dyscyplin sportowych, artystycznych, fabularnych, rozrywkowych. Prócz doskonałej zabawy, zdrowego i aktywnego wypoczynku dbamy także o walory edukacyjne naszych zajęć. Niepostrzeżenie rozbudzamy w dzieciach ciekawość poznawczą, zachęcamy do wyrażania własnych poglądów, rozwijamy wrażliwość estetyczną, empatię, uczymy współdziałania w grupie, zarażamy chęcią uprawiania sportu. Stawiamy przed nimi ambitne zadania, ale zawsze dostosowane do możliwości dzieci, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Nasze imprezy to coś specjalnego dla tych, którzy lubią nie tylko dobrą zabawę, aktywny wypoczynek, ale są także przekonani, że każdy może spróbować sportów mniej lub bardziej ekstremalnych. 

NAJBOGATSZY PROGRAM

Możemy pochwalić się najbogatszą ofertą zajęć sportowo-rekreacyjnych zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Każdego roku, w sezonie letnim i zimowym nasi Klienci mogą wybierać spośród ponad 120 dyscyplin sportowo-rekreacyjnych: od zajęć typowo sportowych, jak liny, quady, paintball, kajakarstwo, narciarstwo, przez artystyczne: taniec, malarstwo, rysunek, rzeźbę, po rozrywkowe: rockoteka, mixer, qoolturka i zajęcia edukacyjne.

Realizujemy wszystkie wskazane w programie imprezy punkty. Wyjątek stanowią sytuacje nadzwyczajne, niezależne od nas, np. awaria sprzętu czy niesprzyjające warunki do prowadzenia poszczególnych zajęć (np. nie można realizować zajęć w parku linowym przy dużym wietrze, jazdy quadami w ulewnym deszczu, zajęć narciarskich lub snowboardowych podczas śnieżycy lub bardzo dużego mrozu). Wówczas realizujemy zajęcia alternatywne, ewentualnie jeśli czas pozwala kumulujemy zajęcia niezrealizowane z powodu awarii czy niesprzyjającej pogody w innym dniu. Wszystkie wskazane w ofercie zajęcia są w cenie obozu. Nie stosujemy żadnych dopłat za zajęcia. 

Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Postaraliśmy się tak zorganizować wszystkie zajęcia i zabawy, aby każdy mógł wykazać się zaangażowaniem i kreatywnością, aby każdego zaciekawić, zaintrygować, nie pozostawić obojętnym, aby na wszystkich buziach wywołać uśmiech i usłyszeć wybuchy radości :-), aby bezszelestnie przemycić ponadczasowe wartości, które same zadomowią się w umysłach naszych dzieci. Wiedząc jak różne są potrzeby i zachowania dzieci program przygotowujemy zawsze odrębnie dla każdej z grup i dostosowujemy do wieku uczestników. 

Choć możemy pochwalić się najbogatszą ofertą zajęć sportowo-rekreacyjnych to wiemy, że pogoda lubi płatać figle. Co prawda zwykle mamy pogodowe szczęście, ale może się tak zdarzyć, że pogoda zrobi nas na…szaro? …. mokro? wówczas wypełnimy dzień tymi wszystkimi atrakcjami, które tylko będziemy mogli zrealizować i oczywiście, na które będziemy mieli ochotę. Nie ma możliwości, aby dzieci pochłonęła nuda, maruda i zrzędliwość. 

Wszyscy uczestnicy podzieleni są na grupy. Każda grupa ma swojego instruktora-wychowawcę. 

WYJŚCIA POZA OŚRODEK

LATO

W Giewartowie wyjścia poza ośrodek mają miejsce wyłącznie w przypadku obozu Konna przygoda i dotyczą wizyt w stadninie w ramach zajęć konnych. Ewentualnie dla dzieci, które będą chciały uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej zostanie zorganizowane wyjście do kościoła.  

W Mrówkach wyjścia poza teren ośrodka dotyczą przede wszystkim obozów, w ramach których organizowane są wyprawy rowerowe, kajakowe, survivalowe ale też, z uwagi na przepiękną okolicę, spacerami będą mogły cieszyć się także inne grupy. Ze względu na to, że najbliższy kościół znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów uczestnictwo we mszy św. będzie niemożliwe.  

W Nowym Dworku wyjścia poza teren ośrodka mają miejsce w przypadku obozów survivalowych, obozów których program przewiduje wyprawy rowerowe lub kajakowe, ale także na prośbę uczestników organizujemy pieszą wycieczkę do sklepu spożywczego.  Przy czym proszę pamiętać, że dzieci mają nieograniczony dostęp do wody lub wody z sokiem, a terenie ośrodka znajduje się sklepik, w którym można dokonać drobnych zakupów słodyczy. Z uwagi na położenie ośrodka w środku lasu oraz odległość do najbliższego kościoła nie jest możliwe uczestnictwo we mszy świętej. Jest to bardzo mała parafia o ograniczonych możliwościach, w związku z czym, otrzymaliśmy informację, że organizacja mszy w ośrodku nie jest możliwa. 

ZIMA

W Bukowinie Tatrzańskiej wyjścia poza ośrodek to oczywiście wyjazdy na stoki. Wybieramy tylko te profesjonalnie przygotowane, dobrze wyratrakowane, o odpowiednim stopniu trudności Warunki te spełnia kompleks TATRY SKI – KOTELNICA, JURGÓW, KOZINIEC-CZARNA GÓRA, LITWINKA-GRAPA.  

Podczas zajęć uczestnicy zawsze szkolą się pod okiem instruktora, także podczas zjazdów indywidualnych (w przypadku imprez ze szkoleniem). 

Podczas szaleństw na stoku zawsze znajdzie się trochę czasu na gorącą czekoladę, frytki, czy słodkiego energaizera. 

NASZA KADRA

Nasza kadra to odpowiedzialni wychowawcy i profesjonalni instruktorzy – ludzie z pasją!  

WYKWALIFIKOWANA, DOŚWIADCZONA KADRA 

Zapewnia nam doskonałą realizację wszystkich aspektów, zarówno sportowych, jak i edukacyjnych naszych imprez. Funkcję kierowników pełnią pedagodzy, nauczyciele, osoby doświadczone i znane nam od lat, zapewniający prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie obozu. Wychowawcy i instruktorzy legitymują się niezbędnymi kwalifikacjami, ale przede wszystkim bardzo lubią pracę z dziećmi i młodzieżą. Ku naszej radości to uwielbienie jest obustronne, ponieważ każdego roku oczekujecie od nas (a wiemy to dzięki waszym telefonom i mailom), że Ci sami instruktorzy pojawią się i tym razem. Oczywiście w większości są to od lat te same osoby, ale każdego roku nasze szeregi zasila kilku nowych instruktorów. Dobieramy ich wyjątkowo starannie – to profesjonaliści, zaufani i sprawdzeni w najtrudniejszych warunkach. Każdego roku cała nasza kadra spotyka się podczas kilkudniowego zgrupowania instruktorskiego, podczas którego podsumowujemy i analizujemy miniony sezon. To doskonała okazja do dyskusji na tematy programowe, wychowawcze oraz do rozważań dotyczących ewentualnych ulepszeń, zmian, nowości. To także czas szkoleń dla naszej kadry oraz fantastyczna sposobność poznania i sprawdzenia potencjalnych wychowawców.

Kierownicy obozów – przeczytaj o nas, kliknij na zdjęcie ?

PEŁNE, ZADOWOLONE BRZUSZKI I BRZUCHY 🙂

W każdym ośrodku uczestnicy otrzymują 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Godziny posiłków ustalane są przez kierowników obozów na miejscu. Zwykle są to godziny 8.30, 13.30, 16.00 i 18.30. Dzień pierwszy rozpoczyna się obiadokolacją, ostatni kończy śniadaniem. 

 

W GIEWARTOWIE I MRÓWKACH stworzyliśmy dla Państwa dzieci jadłospis, który pozwala nam wprowadzać etapami zasady racjonalnego żywienia, opartego na naturalnych produktach. Naszych dostawców staramy się weryfikować i kupować produkty najwyższej jakości. Do każdego posiłku włączamy jak najwięcej warzyw, owoców i zdrowych produktów w zachęcającej formie. Zupy, sosy są zagęszczane warzywami oraz śmietaną, nie mąką. Ograniczyliśmy do minimum spożycie cukru zastępując go często miodem lub ksylitolem. Podajemy zawsze świeże, smaczne, dobrze doprawione potrawy. Nie podajemy jedzenia z puszek, nie korzystamy z kostek rosołowych, wykorzystujemy wyłącznie z naturalne przyprawy i mieszanki warzywne bez glutaminianu sodu. Podajemy czystą wodę lub wodę z cytryną, pomarańczami i miodem zamiast napoi gazowanych, słodzonych soków itp. Ciepłe napoje to herbata, prawdziwe kakao i kawa zbożowa. Stosujemy wyłącznie jogurty naturalne najlepszej jakości i na ich bazie przygotowujemy desery. 

 

W NOWYM DWORKU część śniadań i kolacji podawana jest w formie szwedzkiego stołu, część natomiast stanowi menu główne – jednakowe dla każdego uczestnika. Obiady jasna sprawa ? dwudaniowe, a podwieczorki jogurtowe, wafelkowe lub owocowe. Ze względu na częste kontrole Sanepid’u prosimy, aby dzieci nie przywoziły ze sobą zapasów jedzenia, napojów, słodyczy. Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek. W każdej chwili mogą otrzymać wodę lub wodę z sokiem. Na terenie ośrodka znajduje się sklepik, w którym można dokonać drobnych zakupów. Produkty w nich sprzedawane są świeże i zawsze odpowiednio przechowywane. Chipsy, coca cola, cukierki, czekolada itp. przewożone przez dzieci często są konsumowane w całości dnia pierwszego, co niejednokrotnie kończy się bólami brzucha lub dzieci nieumiejętnie przechowują żywność, która się psuje lub którą atakują wszędobylskie owady :). 

 

Na terenie ośrodków w GIEWARTOWIE i MRÓWKACH znajdują się sklepiki, w których można dokonać drobnych zakupów m.in.: własnej roboty deserów, ciast i ciastek, a także batonów wieloziarnistych, chrupek kukurydzianych, lodów i napojów niegazowanych. Produkty w nich sprzedawane są świeże i zawsze odpowiednio przechowywane. Na terenie ośrodka nie mogą znaleźć się chipsy, słodkie napoje gazowane, czekolady, ciastka i cukierki czekoladowe. 

 

W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ śniadania i kolacje serwowane są w formie szwedzkiego stołu, obiady zawsze dwudaniowe. W ramach podwieczorku proponujemy jogurt lub wafelek, czasem batonik, drożdżówkę lub owoce. W klimatycznej, góralskiej stołówce dostępne są całą dobę ekspresy – kawa, herbata, czekolada gratis ? 

 

DIETY Jeżeli mają Państwo jakieś prośby, które będziemy mogli spełnić, prosimy je przekazać w formie e-mailowej przynajmniej 14 dni przed rozpoczęciem turnusu. W przypadku potrzeb wynikających z zachowania diety, konieczny jest kontakt z nami i szczegółowe pisemne ustalenia przed zapisem dziecka na obóz. 

 

 WAŻNE Ze względu na przyjętą zasadę racjonalnego żywienia, ale także częste kontrole Sanepid’u,  prosimy, aby dzieci nie przywoziły ze sobą zapasów jedzenia, napojów, słodyczy. Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek. W każdej chwili mogą otrzymać wodę lub wodę z sokiem z cytryn lub pomarańczy. 

ZAKWATEROWANIE

OŚRODEK W GIEWARTOWIE   

uczestnicy zakwaterowani są: 

  • w domkach drewnianych składających się z 4 lub 6 pokoi. Przy każdym pokoju jest zadaszony taras. Pokoje w domkach są 5 lub 6 osobowe, każdy ma osobne wejście i własną łazienkę. 
  • w domkach drewnianych typu studio z łazienkami. W każdym domku znajdują się dwa pokoje 3 i 5 osobowy. Każdy domek ma taras. 
  • w pokojach 4-7 osobowych z łazienkami, zlokalizowanymi na piętrze budynku pięknej, klimatycznej stołówki. 

OŚRODEK W MRÓWKACH   

uczestnicy zakwaterowani są: 

  • w domkach murowanych typu studio (2 pokoje 7 i 3 os.), każdy domek posiada dwie łazienki oraz taras. 
  • w pokojach 4-6 osobowych z łazienkami w pokojach nad stołówką, każdy pokój posada balkon. 

OŚRODEK W NOWYM DWORKU  

uczestnicy, w zależności od wybranej przez Państwa w chwili rezerwacji opcji, zakwaterowani są: 

  • w drewnianych domkach 6 osobowych (typu studio 3+3) z pełnym węzłem sanitarnym 
  • w pawilonie, w pokojach 6 osobowych, łazienki znajdują się na korytarzu w dwóch segmentach: damskim i męskim 

OŚRODEK W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ 

Uczestnicy zakwaterowani są: 

  • w pokojach 4-7 osobowych z łazienkami.  

ZASADY ZAKWATEROWANIA 

Z uwagi na  konieczność uwzględniania m.in. płci dzieci, ich wieku oraz próśb dotyczących wspólnego zakwaterowania wybór domku czy pokoju pozostaje w gestii organizatora. 

W przypadku ośrodków w Giewartowie oraz Mrówkach standard domków oraz pokoi nad stołówką jest jednakowy. W Giewartowie nad stołówką zamieszkują instruktorki, stąd najczęściej kwaterujemy tam dziewczynki. Zaspokaja to ich częstą potrzebę kontaktu, szczególnie w przypadku najmłodszych uczestniczek naszych obozów.   

Biorąc pod uwagę chęć stworzenia dzieciom poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego, przynależności do grupy wiekowej oraz podobnych potrzeb, kwaterujemy w jednym domku/pokoju/pawilonie równolatki, ewentualnie różnica wieku może wynieść rok. W szczególnych wypadkach dwa lata i jest to spowodowane najczęściej prośbą o wspólne zakwaterowanie rodzeństwa, kuzynostwa lub znajomych. I tutaj kolejna sprawa: prosimy zastanowić się nad prośbami dotyczącymi wspólnego kwaterowania dzieci w mocno zróżnicowanym wieku (rok i więcej). Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że przynosi to więcej rozczarowań i nieporozumień niż radości i często kończy się koniecznością rozkwaterowania dzieci. 

W każdym z ośrodków prócz wyznacznika wieku i płci uczestników ważnym argumentem przy zakwaterowaniu jest ta sama grupa zajęciowa. W miarę możliwości dążymy do tego, aby w jednym miejscu zakwaterowania mieszkali uczestnicy tego samego obozu. Nierzadko jednak, z uwagi na konieczność dopasowania wieku i płci, w jednym domku/pokoju/pawilonie mieszkają uczestnicy 2 lub 3 obozów. 

Priorytetem dla nas jest komfort psychiczny i emocjonalny dzieci, a o tym decyduje nie miejsce zakwaterowania, a przede wszystkim kontakt z rówieśnikami i wychowawcą. Jeżeli podczas turnusu dojdzie do jakiegoś konfliktu, którego mimo naszych starań nie uda się rozwiązać, w miarę możliwości przekwaterowujemy dzieci. 

Prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii i jednocześnie zapewniamy, że system ten opracowany został na podstawie wieloletniego doświadczenia, rozmów z pedagogami, psychologami i dziećmi.  

TRANSPORT WŁASNY I ORGANIZOWANY PRZEZ BIURO

TRANSPORT WŁASNY

Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o przyjazd do ośrodka w dniu rozpoczęcia imprezy pomiędzy godz. 16.00 a 17.00. Adres ośrodka znajduje się w umowie, a na naszej stronie internetowej znajdą Państwo mapki dojazdowe.  

Wcześniej nie możemy przyjąć dzieci, ponieważ w trosce o zachowanie najwyższych standardów ośrodek musi zostać przygotowany na przyjęcie kolejnej grupy: jest sprzątany, konserwatorzy sprawdzają sprawność urządzeń i bezpieczeństwo pomieszczeń oraz usuwają ewentualne usterki. 

 

 

TRANSFERY – DOJAZDY NA STOKI – TRANSPORT WŁASNY – ZIMA

Wszystkim osobom wybierającym się na nasze imprezy własnym transportem sugerujemy wykupienie w naszym biurze „transferów” (koszt 130 zł od osoby). Zapewni to Państwu możliwość dojazdów na wszystkie wyciągi autokarem (tym bardziej, że w przypadku wyjazdów rodzinnych zdarza się często, że każdy członek rodziny wybiera się ze swoją grupą na inny stok). Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które nie wykupią „transferów” będą zmuszone dojeżdżać do stoków transportem własnym. Uprzedzamy, że na miejscu w Bukowinie Tatrzańskiej wykupienie transferów może okazać się już niemożliwe z powodu braku miejsc w autokarze/busie. 

 

 

TRANSPORT ZORGANIZOWANY – KOMUNIKATY TRANSPORTOWE
  • Publikujemy na stronie www.sun-sport.pl w zakładce Komunikaty dla rodziców znane są na 3-5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Pomimo wskazania konkretnych miast w tabelach transportowych, np. Warszawa, Wrocław, miejsce zbiórki/wyjazdu może mieć miejsce poza granicami miasta (do 30 km). Podyktowane jest to koniecznością uniknięcia utrudnień komunikacyjnych w centrach miast. 
  • Na uczestników naszych imprez na zbiórkach czekamy do 15 minut. Wszystkich rodziców/opiekunów prosimy o punktualny przywóz/odbiór dzieci. Miejsca wysiadania naszych uczestników to często tylko przystanek w dalszej drodze – punktualny odbiór dzieci bardzo usprawni naszą pracę i pozwoli pozostałym uczestnikom dotrzeć do domu na czas. 
  • Transport odbywa się tylko i wyłącznie pod warunkiem wyjazdu z danego miasta minimum 10 osób! Informację o ewentualnym odwołaniu transportu otrzymają Państwo drogą e-mailową lub telefoniczną najpóźniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu. Zwykle jednak informujemy o tym zdecydowanie wcześniej. Wniesioną opłatę dotyczącą transportu, wynikającą z umowy, zwracamy w ciągu kilkunastu dni. Prosimy pamiętać, że każda zmiana umowy wymaga podpisania aneksu. 
  • Ze względu na organizację transportu godziny posiłków w dniu rozpoczęcia i zakończenia turnusów są ruchome i mogą być ustalane indywidualnie dla poszczególnych grup wyjazdowych i są uwarunkowane możliwościami logistycznymi. Tym samym pierwszy dzień może zaczynać się obiadokolacją w godzinach późno popołudniowych, jak i późno wieczornych, a ostatni dzień może kończyć się śniadaniem w godzinach wczesno rannych, jak i przedpołudniowych. 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS TRANSPORTU
  • Podczas podróży dziećmi zawsze opiekuje się instruktor bądź wychowawca bez względu na środek transportu. Na czas transportu również podamy Państwu numery telefonów do opiekunów, prosimy jednak pamiętać, że często są to osoby pozostające do naszej dyspozycji tylko i wyłącznie na czas transportu i bardzo prosimy nie korzystać z podawanych numerów telefonów poza czasem podróży. 
  • FLOTA SAMOCHODOWA Transport może odbywać się autokarami lub busami. Zawsze wybieramy najlepsze firmy transportowe oraz bezpieczne, dobrze wyposażone i ładne autokary lub busy.  Znając realia i mając doświadczenie w tym względzie wiemy, że niestety czasem zdarzają się opóźnienia  przez   wzmożony ruch drogowy, bardzo rzadko w wyniku awarii autokarów lub busów. Wówczas prosimy Państwa przede wszystkim o cierpliwość. Jeśli tylko dacie nam Państwo możliwość rozwiążemy każdy problem i bezpiecznie dowieziemy dzieci na miejsce. Podczas ewentualnego postoju spowodowanego awarią zapewnimy dzieciom bezpieczeństwo, ciepłą herbatę lub zimne napoje, jeśli będzie to konieczne oczywiście posiłek. Pracownik naszego biura zawsze ma kontakt z opiekunami transportów, kierowcami i firmami przewozowymi. Mamy zatem wiele możliwości rozwiązywania potencjalnych problemów, konieczne jest jedynie zapewnienie nam komfortu działania! Firmy przewozowe, z którymi współpracujemy, zawsze legitymują się aktualnymi badaniami technicznymi pojazdów. 
  • Zdarza się, że konieczny jest transport samochodem osobowym (służbowym, samochodem instruktora). Dotyczy to przede wszystkim konieczności przetransportowania uczestnika do najbliższego ośrodka zdrowia, ale może też mieć miejsce w innych nadzwyczajnych sytuacjach. 

 

 

ZMIANY TRANSPORTU, UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU

Jeżeli chcielibyście Państwo odebrać dziecko przed dniem zakończenia obozu lub zmienić decyzję dotyczącą transportu prosimy o poinformowanie o tym biura w Kaliszu. Wyłącznie drogą mailową. Zmian dotyczących transportu zorganizowanego dokonywać można najpóźniej 21 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu. Wywiązujemy się z nich w miarę możliwości. Każda zmiana musi być potwierdzona aneksem do umowy. 

W przypadku, gdy Wasze dziecko ma zostać odebrane przez ciocię, wujka, przyjaciółkę lub znajomego prosimy o przygotowanie pisemnego upoważnienia tutaj można pobrać wzór. 

 

 

WAKACYJNY BUDŻET OBOZOWY

  • Każdy uczestnik z pewnością będzie dysponował jakimś budżetem ? udostępnionym przez Państwa. Powinny to być raczej drobne kwoty na słodkości czy napoje. 
  • Wszystkim uczestnikom zalecamy zdeponowanie pieniędzy u  instruktora – opiekuna grupy. W przeciwnym razie nie jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialności za zagubione pieniądze. Wystarczy przekazać wychowawcy kopertę opisaną imieniem i nazwiskiem oraz przekazywaną kwotą. Zwykle instruktorzy (odnotowując ten fakt) wypłacają drobne kwoty każdego dnia. Jeżeli uczestnik korzysta z transportu organizowanego przez biuro można przekazać kopertę z kieszonkowym opiekunowi transportu, a ten odda ją opiekunowi na terenie ośrodka. 
  • Na terenie ośrodków w Giewartowie i Mrówkach prowadzimy sklepiki, otwierane zwykle po obiedzie (tak, aby niejadki nie miały szansy przyswoić jedynie słodyczy :)) – dzieci mogą w nim zakupić m.in. własnej roboty desery, ciasta i ciasteczka, a także batony wieloziarniste, chrupki kukurydziane, lody i napoje niegazowane (dzieci przez cały pobyt mają dostęp do wody lub wody z sokiem z cytryn lub pomarańczy). 
  • Nowy Dworek – na terenie ośrodka działa sklepik napojowo-słodyczowy :). Na większe zakupy wybieramy się czasem w ramach spaceru do pobliskiego miasteczka. 
  • W Bukowinie Tatrzańskiej – całą dobę dostępne są w stołówce ekspresy z herbatą, kawą, czekoladą. Na terenie ośrodka można dokonać drobnych zakupów słodyczy i napojów. Podczas szaleństw na stoku zawsze też znajdzie się trochę czasu na gorącą czekoladę, frytki, czy słodkiego energaizera [Symbol] Prosimy pamiętać o zabezpieczeniu odpowiedniej kwoty na karnety (szczegóły przy każdej imprezie ze szkoleniem w części „cena nie zawiera”).  
  • Jeśli zdarzy się tak, że nasz kochany obozowicz wyda całe kieszonkowe szybciej, aniżeli przewidywaliście Drodzy Rodzice :), możecie wpłacić drugą ratę kieszonkowego ? na nasze konto (informując nas o tym fakcie także telefonicznie lub mailowo), a Kierownik obozu wypłaci je rozrzutnemu delikwentowi 🙂

ZASADY KORZYSTANIA Z TELEFONÓW PRZEZ UCZESTNIKÓW IMPREZ

Szanowni Państwo, 

w sezonie letnim 2016 wprowadziliśmy zmiany w zasadach korzystania z telefonów komórkowych oraz innych gadżetów elektronicznych. Sprawdziły się one świetnie. Uczestnicy naszych obozów zbudowali relacje koleżeńskie, nawiązali kontakt z rówieśnikami i dostrzegli, że w realnym świecie człowiek jest bardzo interesujący i wartościowy. Ci z Państwa, którym zależało na dodatkowym kontakcie z dzieckiem mieli możliwość ustalenia z kierownikiem obozu kontaktu indywidualnego. W tym roku oczywiście także będzie taka możliwość.  

Program obozów jest bardzo bogaty i wypełnia każdy dzień turnusu. Chcemy, aby telefon służył wyłącznie kontaktowi z rodzicem.  

 

Prosimy o rozmowę z dziećmi i przedstawienie poniższych zasad korzystania z telefonów i innych gadżetów elektronicznych: 

 

  • KONTAKT PIERWSZY: dzieci, które będą korzystały z transportu organizowanego przez nasze biuro wykonają do Państwa telefon zaraz po przyjeździe do ośrodka. W tym dniu wychowawca zbierze telefony po obiadokolacji. 
  • KONTAKT DRUGI: dzień 2 obozu w godzinach 14.15-15.00. 
  • KONTAKT TRZECI: dzień 3 obozu w godzinach 14.15-15.00. 
  • KONTAKT CZWARTY: dzień przed zakończeniem turnusu w godzinach 14.15-15.00. 
  • WAŻNE: Jeżeli z jakiegoś powodu uznają Państwo, że konieczny jest częstszy kontakt, możliwe jest ustalenie indywidualnych zasad kontaktu z dzieckiem. Wówczas prosimy o ustalenie dni i godzin w bezpośredniej rozmowie z kierownikiem obozu (nr publikujemy przed rozpoczęciem turnusu w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW). Taki indywidualnie ustalony kontakt odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu wychowawcy. Dziecko będzie mogło rozmawiać tak długo, jak będzie tego potrzebowało i w sytuacji, w której nikt (także wychowawca) nie będzie mu przeszkadzał. 
  • ZACHĘCAMY DO KONTAKTU Z KIEROWNIKIEM, WYCHOWAWCAMI, PIELĘGNIARKĄ każdego dnia między 14.15-15.00. Prosimy również do korzystanie z wiadomości sms, jeżeli będzie taka potrzeba. Numery telefonów zostaną opublikowane na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW przed rozpoczęciem turnusu.  
  • Zdanie oraz odbiór telefonu, tabletu (oraz innych gadżetów elektronicznych: GoPro, aparatów fotograficznych, PSP i inne) dzieci/młodzież potwierdzać będą podpisem, przy czym gadżety elektroniczne (GoPro, aparaty fotograficzne, PSP i inne) wydane zostaną w ostatnim dniu obozu. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne przechowywane będą w zamkniętej szafie. Ewentualne użytkowanie wymienionych gadżetów (GoPro, aparatów fotograficznych, PSP i innych) prosimy ustalać w indywidualnej rozmowie z kierownikiem obozu. 
  • MP3 oraz MP4 mogą być używane przez dzieci, ale przy Państwa aprobacie. Sprzęt do odtwarzania muzyki nie może być jednak używany i zabierany na zajęcia programowe. 
  • ZDJĘCIA – pamiętajcie Państwo, że na każdym turnusie wykonujemy kilka tysięcy zdjęć. W trakcie trwania obozu krótkie relacje fotograficzne można oglądać na naszym Facebook’u, a po zakończeniu sezonu letniego można zarejestrować się w naszym Fotobanku http://www.foto.sun-sport.pl/ i uzyskać kod dostępu do wszystkich zdjęć wykonanych podczas turnusu. 

WYRÓŻNIAMY Z RADOŚCIĄ

Ci najgrzeczniejsi ? oraz Ci najbardziej zaangażowani i wykazujący się wyjątkowymi umiejętnościami, zdolnościami, osiągnięciami otrzymają specjalne nagrody i listy pochwalne ? skierowane także do dyrektorów szkół ? (wg życzenia). Docenimy nie tylko doskonałe wyniki, ale także inne sukcesy: plastyczne, taneczne, teatralne, fotograficzne, przywódcze, koleżeńskie… 

BEZWZGLĘDNI JESTEŚMY WOBEC

Wobec spożywania i posiadania alkoholu, palenia tytoniu lub zażywania i posiadania środków odurzających! W takich przypadkach reagujemy ostro i natychmiastowo, łącznie z usunięciem z obozu! Wymagamy także wysokiej kultury osobistej w stosunku do kierowników, instruktorów, wychowawców, pracowników kuchni, kelnerek, wszystkich osób zatrudnionych w ośrodku lub będących jego gośćmi oraz oczywiście w stosunku do kolegów i koleżanek! 

Nasi podopieczni muszą ? bezwzględnie stosować się do poleceń kadry instruktorskiej oraz przestrzegać przepisów prawa na terenie kraju! 

REGULAMINY

Regulamin dla dzieci - Giewartów

1. Wejście do ośrodka ograniczają: ogrodzenie, brama główna oraz brama boczna. Ponadto na terenie ośrodka znajdują się dwie małe bramy oddzielające część mieszkalną ośrodka od części plażowej. Żadnej bramy, ani żadnego ogrodzenia nie przekraczamy bez zgody instruktora.

2. Ośrodek jest strzeżony przez 24 godziny na dobę.

3. Pracownicy ośrodka pełnią dyżury nocne. Są to osoby, do których można zgłosić się w razie problemów. Dyżurujący mogą także, w uzasadnionym przypadku, wejść samodzielnie lub w obecności instruktora do domku/pokoju.

4. W ośrodku, w oznaczonych domkach, mieszkają: kierownik, instruktorzy oraz pielęgniarka.

5. Ośrodek składa się z 2 stref: mieszkalnej i zajęciowej.

6. W strefie zajęciowej przebywamy wyłącznie w obecności instruktora.

7. Ze sprzętu sportowego i różnego rodzaju gier korzystamy tylko za zgodą i w obecności instruktora.

8. Przestrzegamy zasad korzystania ze sprzętu, które przekaże nam instruktor (np. na batucie skacze tylko jedna osoba, zawsze bez butów, hulajnogami jeździmy wyłącznie alejkami z wyłączeniem strefy przy kuchni itp., itd.).

9. Dbamy o sprzęt, który użytkujemy.

10. Po skończonej zabawie odkładamy go w wyznaczone miejsce.

11. Po terenie ośrodka poruszamy się bezpiecznie, wyznaczonymi alejkami, nie biegamy, nie depczemy trawy.

12. Cisza nocna obowiązuje od godziny 22.00 do 8.00. W tym czasie nie opuszczamy swoich domków.

13. Sygnał dźwiękowy oznacza zbiórkę w miejscu wskazanym przez instruktora.

14. Na terenie ośrodka zainstalowane są zegary. Na zbiórki stawiamy się więc punktualnie.

15. W domkach, pokojach zachowujemy czystość: ścielimy łóżka, wynosimy śmieci do odpowiednich kontenerów (segregacja).

16. Po worki na śmieci oraz papier toaletowy zgłaszamy się do instruktorów.

17. Wyłączamy światło w domkach, pokojach, łazienkach podczas naszej nieobecności. W ciągu dnia w domkach światło nie jest potrzebne J.

18. Mokre ręczniki wywieszamy na balustradach tarasów.

19. Odwiedzamy się na tarasach domków. Nie odwiedzamy się w domkach.

20. Wszystkie usterki zarówno w domkach, jak i zauważone na terenie ośrodka zgłaszamy instruktorowi.

21. Preparatów na komary używamy ze szczególną ostrożnością. Zawsze poza domkiem/pokojem – na dworze.

22. Nie pożyczamy rzeczy koleżanek i kolegów.

23. Godziny posiłków: śniadanie 8:30, obiad 13:30, podwieczorek 16:15, kolacja 18:30.

24. Do stołówki wchodzimy wyłącznie pod opieką instruktora.

25. Miejsca w stołówce są wyznaczone. Podczas posiłku każdy uczestnik zajmuje swoje miejsce.

26. Podczas posiłków zachowujemy się kulturalnie (nie przekrzykujemy, pomagamy koleżankom i kolegom).

27. Jeżeli chcemy o coś poprosić kelnerów podnosimy rękę.

28. Po skończeniu posiłku wychodzimy wejściem z prawej strony i odnosimy naczynia w wyznaczone miejsce.

29. Podwieczorki (jogurty, wafelki, owoce itp.) wydają instruktorzy.

30. Na początku każdego turnusu wszyscy uczestnicy otrzymują butelkę z wodą mineralną podpisaną przez instruktora. Każdego dnia, po śniadaniu i po obiedzie butelkę będzie można napełnić wodą lub wodą z sokiem. W trzech punktach na ternie ośrodka znajdują się baniaki z wodą.

31. Zakupów w sklepiku dokonujemy w wyznaczonym przez instruktora czasie.

32. Instruktorzy, ze względu na konieczność przygotowania się do zajęć, dokonują zakupów w sklepiku poza kolejką.

33. Kieszonkowe oddajemy na przechowanie wychowawcy. Wychowawca każdego dnia może wypłacić drobne kwoty na zakupy w sklepiku.

34. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne (tablety, PSP itp.) oddajemy na przechowanie wychowawcy w pierwszym dniu obozu przed obiadokolacją.

35. Telefony wydawane będą trzeciego dnia obozu w godzinach 14.15-15.00 oraz dzień przed zakończeniem turnusu w godzinach 14.15-15.00.

36. Jeżeli zajdzie nagła potrzeba rozmowy z rodzicem poza „telefoniadą” wystarczy zgłosić się do instruktora.

37. Rodzice mogą kontaktować się kierownikiem i instruktorami każdego dnia między 14.15-15.00.

38. Numer telefonu z-cy kierownika będzie czynny dla rodziców całą dobę. Prosimy jednak, aby korzystać z niego w sprawach najwyższej wagi. Numer znajduje się na stronie www.sun-sport.pl  w zakładce Komunikaty dla rodziców.

39. Wszystkie lekarstwa, które przywozicie ze sobą należy przekazać pani pielęgniarce.

40. Wyłącznie pani pielęgniarka może zadecydować, czy i ewentualnie jakie lekarstwo możecie wziąć.

41. Jeżeli ulegniecie jakiemuś wypadkowi, zdarzy się jakieś skaleczenie, ból brzucha, czy inne dolegliwości trzeba zgłosić się do instruktora, a następnie do pani pielęgniarki.

42. Wszyscy odnosimy się do siebie uprzejmie i życzliwie. Codziennie witamy się pozdrawiając kolegów „cześć”, a osoby dorosłe (instruktorów, pana kucharza, panią kucharkę, kelnerów i inne osoby) „dzień dobry”. Dzieci zwracają się do siebie po imieniu.

Regulamin dla dzieci - Mrówki

1. Teren ośrodka jest ogrodzony i zamknięty trzema bramami: główną i dwiema bramami bocznymi (w tym jedną socjalną).

2. Ośrodek podzielony jest na trzy strefy. Pierwsza strefa obejmuje: część mieszkalną, druga strefa obejmuje część zajęciową: wszystkie stanowiska zajęć, gier i zabaw (biały namiot) oraz kompleks boisk. Trzecia strefa to część wodno-plażowa. Nie przekraczamy ogrodzenia, bram oraz  stref bez zgody instruktora.

3. W strefie zajęciowej przebywamy wyłącznie w obecności instruktora.

4. Domki kierownika, instruktorów oraz pielęgniarki są oznaczone.

5. Ośrodek strzeżony jest przez 24 godziny na dobę.

6. Pracownicy ośrodka pełnią dyżury nocne. Można zgłosić się do nich w razie problemów. W uzasadnionym przypadku mają prawo wejść samodzielnie lub w obecności instruktora do domku/pokoju.

7. W godzinach od 22.00 do 8.00 obowiązuje cisza nocna. W tym czasie nie opuszczamy swoich domków.

8. Po terenie ośrodka poruszamy się wyznaczonymi alejkami, nie biegamy, nie depczemy trawy (nie dotyczy boisk).

9. Sygnał dźwiękowy: gwizdek oznacza zbiórkę w miejscu wskazanym przez instruktora.

10. Na terenie ośrodka zainstalowane są zegary. Na zbiórki stawiamy się punktualnie.

11. Ze sprzętu sportowego i gier korzystamy tylko za zgodą i w obecności instruktora.

12. Przestrzegamy zasad korzystania ze sprzętu, który przekaże nam instruktor (przykładowo, na batucie skacze tylko jedna osoba, zawsze bez butów, hulajnogami jeździmy wyłącznie alejkami z wyłączeniem strefy przy kuchni).

13. Dbamy o sprzęt, którego używamy. Po skończonej zabawie odkładamy go w wyznaczone miejsce.

14. W domkach zachowujemy czystość: ścielimy łóżka i wynosimy śmieci do odpowiednich kontenerów.

15. Po worki na śmieci oraz papier toaletowy zgłaszamy się do instruktorów.

16. Podczas nieobecności w miejscu zakwaterowania wyłączamy światło, także w łazienkach. W ciągu dnia nie włączamy światła w domkach.

17. Mokre ręczniki wywieszamy na balustradach tarasów.

18. Odwiedziny możliwe są na tarasach. W domkach się nie odwiedzamy.

19. Wszystkie usterki, zarówno w domkach, jak i zauważone na terenie ośrodka zgłaszamy instruktorowi.

20. Preparatów na komary używamy poza domkami – na dworze, ze szczególną ostrożnością.

21. Nie pożyczamy rzeczy koleżanek i kolegów.

22. Posiłki odbywają się w wyznaczonych godzinach: śniadanie 8.30, obiad 13:30, podwieczorek 16:15, kolacja 18:30.

23. Do stołówki wchodzimy wyłącznie pod opieką instruktora.

24. Miejsca w stołówce są wyznaczone. Podczas posiłków każdy uczestnik zajmuje swoje miejsce.

25. Podczas posiłków zachowujemy się kulturalnie: nie przekrzykujemy się, pomagamy koleżankom i kolegom.

26. Jeżeli chcemy o coś poprosić kelnerów podnosimy rękę.

27. Po skończeniu posiłku wychodzimy wejściem z prawej strony i odnosimy naczynia w wyznaczone miejsce.

28. Podwieczorki (jogurty, wafelki, owoce itp.) wydają instruktorzy.

29. Na początku każdego turnusu wszyscy uczestnicy otrzymują butelkę z wodą mineralną podpisaną przez instruktora. Każdego dnia, po śniadaniu i po obiedzie butelkę można napełnić w kuchni wodą lub wodą z sokiem. Dodatkowo w trzech punktach na ternie ośrodka znajdują się baniaki z wodą.

30. Zakupów w sklepiku dokonujemy w wyznaczonym przez instruktora czasie.

31. Ze względu na konieczność przygotowania się do zajęć, instruktorzy dokonują zakupów w sklepiku poza kolejką.

32. Kieszonkowe oddajemy na przechowanie wychowawcy. Każdego dnia wychowawca może wypłacić drobne kwoty na zakupy w sklepiku.

33. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne (tablety, PSP itp.) oddajemy na przechowanie wychowawcy w pierwszym dniu obozu przed obiadokolacją.

34. Telefony wydawane będą trzeciego dnia obozu w godzinach 14.15-15.00 oraz dzień przed zakończeniem turnusu w godzinach 14.15-15.00.

35. Jeżeli zajdzie nagła potrzeba rozmowy z rodzicem poza „telefoniadą” wystarczy zgłosić się do instruktora.

36. Rodzice mogą kontaktować się z kierownikiem i instruktorami każdego dnia między 14.15-15.00.

37. Numer telefonu zastępcy kierownika czynny będzie dla rodziców całą dobę. Prosimy jednak, aby korzystać z niego w sprawach najwyższej wagi. Numer znajduje się na stronie www.sun-sport.pl  w zakładce Komunikaty dla rodziców.

38. Wszystkie lekarstwa, które przywieźliście ze sobą należy przekazać pielęgniarce.

39. Wyłącznie pielęgniarka może zadecydować o wzięciu lekarstwa.

40. Wypadek, skaleczenie, ból brzucha bądź inne dolegliwości należy zgłosić do instruktora, a następnie do pani pielęgniarki.

41. Wszyscy odnosimy się do siebie uprzejmie i życzliwie. Codziennie się witamy, pozdrawiając kolegów „cześć”, a osoby dorosłe (instruktorów, pana kucharza, panią kucharkę, kelnerów i inne osoby) „dzień dobry”. Dzieci zwracają się do siebie po imieniu.

Regulamin dla dzieci - Nowy Dworek

1. Wejście do ośrodka ograniczają: ogrodzenie oraz brama główna. Bramy, ani żadnego ogrodzenia nie przekraczamy bez zgody instruktora.

2. Poruszamy się w wyznaczonych i oznaczonych strefach Sun Sport.

3. W ośrodku, w oznaczonych domkach/pawilonach mieszkają: kierownik, instruktorzy oraz pielęgniarka.

4. Ośrodek jest strzeżony przez 24 godziny na dobę.

5. Pracownicy ośrodka pełnią dyżury nocne. Są to osoby, do których można zgłosić się w razie problemów. Dyżurujący mogą także, w uzasadnionym przypadku, wejść w obecności instruktora do domku/pokoju.

6. Cisza nocna obowiązuje od godziny 22.00 do 8.00. W tym czasie nie opuszczamy swojej strefy zamieszkania.

7. Ośrodek składa się z 3 stref mieszkalnych oraz ze strefy zajęciowej (boisk, kąpieliska, plaży, pomostów).

8. Po terenie ośrodka poruszamy się bezpiecznie, wyznaczonymi alejkami, nie biegamy, nie depczemy trawy (poza boiskami).

9. Wychodząc na zajęcia, zamykamy domki/pokoje zostawiając klucze w wyznaczonym miejscu danej strefy.

10. Sygnał dźwiękowy oznacza zbiórkę w miejscu wskazanym przez instruktora.

11. Na terenie ośrodka zainstalowane są zegary. Na zbiórki stawiamy się więc punktualnie.

12. W domkach, pokojach zachowujemy czystość: ścielimy łóżka, wynosimy śmieci do odpowiednich kontenerów (segregacja).

13. Po worki na śmieci oraz papier toaletowy zgłaszamy się do instruktorów.

14. Wyłączamy światło w domkach, pokojach, łazienkach podczas naszej nieobecności. W ciągu dnia w domkach światło nie jest potrzebne J.

15. Mokre ręczniki wywieszamy na przymocowanych suszarkach na zewnątrz domków, a w przypadku mieszkańców pawilonów na suszarkach na zewnątrz budynku.

16. Wszystkie usterki zarówno w domkach, pawilonach, jak i zauważone na terenie ośrodka zgłaszamy instruktorowi.

17. W strefie zajęciowej przebywamy wyłącznie w obecności instruktora.

18. Ze sprzętu sportowego i różnego rodzaju gier korzystamy tylko za zgodą i w obecności instruktora.

19. Przestrzegamy zasad korzystania ze sprzętu, które przekaże nam instruktor (np. na batucie skacze tylko jedna osoba, zawsze bez butów, hulajnogami jeździmy wyłącznie alejkami z wyłączeniem strefy przy kuchni itp., itd.).

20. Dbamy o sprzęt, który użytkujemy.

21. Po skończonej zabawie odkładamy go w wyznaczone miejsce.

22. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne (tablety, PSP itp.) oddajemy na przechowanie wychowawcy w pierwszym dniu obozu przed obiadokolacją.

23. Telefony wydawane będą trzeciego dnia obozu w godzinach 14.15-15.00 oraz dzień przed zakończeniem turnusu w godzinach 14.15-15.00.

24. Jeżeli zajdzie nagła potrzeba rozmowy z rodzicem poza „telefoniadą” wystarczy zgłosić się do instruktora.

25. Rodzice mogą kontaktować się kierownikiem i instruktorami każdego dnia między 14.15-15.00.

26. Całą dobę czynny będzie dla rodziców nr telefonu z-cy kierownika. Prosimy jednak, aby korzystać z niego w sprawach najwyższej wagi. Numer znajduje się na stronie www.sun-sport.pl  w zakładce Komunikaty dla rodziców.

27. Preparatów na komary używamy poza domkiem/pokojem, na dworze, ze szczególną ostrożnością.

28. Nie pożyczamy rzeczy koleżanek i kolegów.

29. Godziny posiłków: śniadanie 8:30, obiad 13:30, podwieczorek 16:15, kolacja 18:30.

30. Do stołówki wchodzimy wyłącznie pod opieką instruktora.

31. Każdy ma w stołówce wyznaczone swoje miejsce, które zajmuje podczas każdego posiłku.

32. Podczas posiłków zachowujemy się kulturalnie (nie przekrzykujemy, pomagamy koleżankom i kolegom).

33. Jeżeli chcecie o coś poprosić kelnerów wystarczy podnieść rękę.

34. Po skończeniu posiłku odnosimy naczynia w wyznaczone miejsce.

35. Wydawanie wody, wody z sokiem odbywa się codziennie po śniadaniu i obiedzie.

36. Zakupów w sklepiku dokonujemy w wyznaczonym przez instruktora czasie.

37. nstruktorzy, ze względu na konieczność przygotowania się do zajęć z Wami J, dokonują zakupów w sklepiku poza kolejką.

38. Wszystkie lekarstwa, które przywieźliście ze sobą należy przekazać pani pielęgniarce.

39. Wyłącznie pani pielęgniarka może zadecydować czy i ewentualnie jakie lekarstwo możecie wziąć.

40. Jeżeli ulegniecie jakiemuś wypadkowi, zdarzy się jakieś skaleczenie, ból brzucha, czy inne dolegliwości trzeba zgłosić się do instruktora, a następnie do pani pielęgniarki.

41. Na terenie ośrodka przebywają także klienci innych biur. Odnosimy się do nich uprzejmie, ewentualne uwagi, problemy zgłaszamy instruktorowi.

42. Wszyscy odnosimy się do siebie uprzejmie i życzliwie. Codziennie witamy się pozdrawiając kolegów „cześć”, a osoby dorosłe (instruktorów, pana kucharza, panią kucharkę, kelnerów i inne osoby) „dzień dobry”. Dzieci zwracają się do siebie po imieniu.

Regulamin korzystania z basenu w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Podczas korzystania z basenu przez grupy zorganizowane, składające się z osób niepełnoletnich, należy bezwzględnie stosować się do postanowień niniejszego regulaminu.
  • Osoby pełnoletnie korzystają z basenu, sauny i jacuzzi na własną odpowiedzialność.
  • Przez grupę zorganizowaną rozumie się niepełnoletnich uczestników imprez organizowanych przez SUN SPORT, korzystających z basenu w ramach planu zajęć przygotowanego przez Kierownika Sun Sport.
  • Wszelkie zajęcia w basenie dla niepełnoletnich uczestników imprez SUN SPORT mogą odbywać się wyłącznie w obecności i pod nadzorem INSTRUKTORA – WYCHOWAWCY.
  • Wszyscy uczestnicy zajęć zobowiązani są ściśle stosować się do poleceń Wychowawcy – opiekuna grupy.
  • Opiekun grupy – Wychowawca jest zobowiązany do właściwej opieki, nadzoru i zapewnienia bezpieczeństwa nad powierzoną mu grupą osób.
  • Opiekun grupy – Wychowawca ma obowiązek dokładnego zapoznania się z Regulaminem korzystania z basenu, Standardami pracy instruktora podczas zajęć na basenie i bezwzględnego podporządkowania się wszystkim ustaleniom w nich zawartych.
  • Wychowawca prowadzący zajęcia na basenie zobowiązany jest przybyć 15 minut przed rozpoczęciem zajęć i wprowadzić grupę do szatni. Grupa nie będąca pod opieką Wychowawcy nie będzie wpuszczana na pływalnię.
  • Opiekun grupy przed rozpoczęciem zajęć zobowiązany jest do skontaktowania się z recepcją ośrodka i potwierdzenia pobytu i liczebności grupy.
  • Opiekun grupy sprawuje stały nadzór nad grupą i ponosi odpowiedzialność za jej bezpieczeństwo w pomieszczeniach basenu:
    • szatniach,
    • natryskach,
    • hali basenowej.
  • W grupach zorganizowanych, korzystających z basenu, na jedną osobę prowadzącą zajęcia może przypadać maksymalnie 15 uczestników.
  • Wychowawca prowadzący zajęcia ma obowiązek sprawdzić stan liczebny grupy przed i po zajęciach.
  • Obowiązuje całkowity zakaz:
    • wchodzenia do wody bez zezwolenia Wychowawcy – opiekuna grupy,
    • wszczynania fałszywych alarmów oraz lekkomyślnych żartów,
    • przekraczania stref przeznaczonych do kąpieli,
    • wpychania i wrzucania do wody innych użytkowników oraz skakania do wody w miejscach niedozwolonych,
    • biegania po chodnikach otaczających nieckę wodną,
    • wchodzenia do sauny.
  • Ustala się następującą sygnalizację dźwiękową:
    • pojedynczy gwizdek – PRZEKROCZENIE REGULAMINU KĄPIELI,
    • podwójny gwizdek – KONIEC KĄPIELI,
    • seria krótkich gwizdków – ALARM.
  • Grupy zorganizowane po odbytych zajęciach powinny złożyć sprzęt pływacki (deski, koła itp.) w wyznaczonym miejscu.
  • Za bezpieczeństwo grupy zorganizowanej przebywającej na terenie pływalni odpowiedzialność ponosi Wychowawca Sun Sport.
  • Wychowawca zobowiązany jest do zapoznania grupy z postanowieniami niniejszego regulaminu.

 

Regulamin zajęć na stoku
  • Zajęcia narciarskie i snowboardowe odbywają się wyłącznie w grupach i zawsze pod opieką instruktora Sun Sport.
  • Na wyciągach obowiązuje REGULAMIN OŚRODKA NARCIARSKIEGO, z którym uczestnicy zostają zaznajomieni w pierwszym dniu zajęć.
  • Na stoku obowiązują przepisy KODEKSU NARCIARZA PZN.
  • Uczestnikom niepełnoletnim nie wolno samodzielnie poruszać się po stoku.
  • Każde złe samopoczucie, problem, chęć skorzystania z toalety na stoku należy zgłosić instruktorowi.
  • Uczestnicy podzieleni są na grupy według stopnia zaawansowania umiejętności narciarskich/snowboardowych.
  • Instruktor na stoku może zweryfikować umiejętności uczestników i dokonać zmian w poszczególnych grupach zaawansowania.
  • Uczestnicy muszą być odpowiednio wyposażeni:
    • narty lub deska snowboardowa
    • kije dla narciarzy
    • kask ochronny
    • gogle
    • identyfikator Sun Sport
    • znacznik (koszulka odblaskowa)
    • odpowiedni strój zaakceptowany przez instruktora
  • Po przyjeździe autokaru na stok, instruktor zbiera grupę i sprawdza liczbę osób.
  • Uczestnicy szkolenia są odpowiedzialni za powierzony im sprzęt narciarski lub snowboardowy.
  • Zajęcia rozpoczynają się zbiórką, przedstawieniem tematu zajęć oraz rozgrzewką.
  • Uczestnictwo w rozgrzewce jest obowiązkowe. Odmowa udziału w rozgrzewce jest równoznaczna z rezygnacją z zajęć.
  • Przez pierwsze dni dzieci, które w większości nie mają doświadczenia i nie umieją korzystać z wyciągów objęte są szczególną opieką.
  • Każdy wjazd KANAPĄ grup najmłodszych odbywa się z pomocą innych instruktorów/osób dorosłych. Należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Na każdej kanapie znajduje się osoba dorosła, która dba o bezpieczeństwo dzieci podczas wsiadania, wjazdu, zejścia z kanapy.
  • Przerwa podczas zajęć odbywa się w wyznaczonym przez instruktora czasie i miejscu.
  • W karczmie, toalecie na stoku poruszamy się ostrożnie. Pamiętamy, że poruszamy się w obuwiu narciarskim lub snowboardowym, a podłoga może być śliska.
  • Podczas zajęć nie używamy telefonów komórkowych, nie rozmawiamy, nie robimy zdjęć, nie nagrywamy filmików. Telefonu możemy użyć wyłącznie w celu wezwania pomocy lub w innej sytuacji, ale tylko za zgodą instruktora.
  • Uczestnicy, którzy pomimo upomnień instruktora, nie stosują się do postanowień regulaminu zajęć, regulaminu stoku lub kodeksu narciarza mogą być odsunięci od zajęć.
  • Podczas zajęć panuje miła atmosfera, a wszelkie sytuacje konfliktowe rozwiązujemy jak najszybciej, najlepiej w obecności instruktora.
  • Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Od chwili opuszczenia narciarni, przez zajęcia na stoku, do chwili powrotu do ośrodka.
  • Zabrania się spożywania alkoholu, środków odurzających, energetyków, palenia papierosów.

 

Kodeks narciarza
  • Wzgląd na inne osobyKażdy narciarz powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa ani szkody dla innej osoby.

 

  • Panowanie nad szybkością i sposobem jazdyNarciarz powinien zjeżdżać z szybkością dostosowaną do swoich umiejętności oraz rodzaju i stanu trasy, i warunków atmosferycznych.

 

  • Wybór kierunku jazdyNarciarz zjeżdżając z góry, dysponując większą możliwością wyboru trasy zjazdu musi ustalić taki tor jazdy, aby nie zagrażać narciarzowi przed nim jadącemu.

 

  • WyprzedzanieWyprzedzać można zarówno po stronie dostokowej jak i odstokowej, po stronie lewej lub prawej, lecz w takiej odległości, która nie ograniczy wyprzedzanemu swobody.

 

  • Przejazd przez skrzyżowanie tras narciarskichNarciarz zaczynając zjazd na trasie lub pólku narciarskim powinien sprawdzić patrząc w górę, w dół, czy nie sprowokuje tym niebezpieczeństwa dla siebie i innych. Identyczne postępowanie obowiązuje po każdym, nawet chwilowym zatrzymaniu się na trasie lub stoku.

 

  • Zatrzymanie sięNależy unikać zatrzymania się na trasie zjazdu, zwłaszcza w miejscach zwężeń i miejscach o ograniczonej widoczności. Po ewentualnym upadku narciarz winien usunąć się z toru jazdy możliwie jak najszybciej.

 

  • PodejścieNarciarz powinien podchodzić tylko poboczem trasy, a w przypadku złej widoczności powinien zejść zupełnie z trasy. Takie samo zachowanie obowiązuje narciarzy, którzy pieszo schodzą w dół.

 

  • Przestrzeganie znaków narciarskichKażdy narciarz winien stosować się do znaków narciarskich ustawionych na trasach.

 

  • WypadkiW razie wypadku każdy, kto znajdzie się w pobliżu winien poszkodowanemu służyć pomocą.

 

  • Stwierdzenie tożsamościKażdy, obojętnie czy sprawca wypadku, poszkodowany, czy też świadek muszą w razie wypadku podać swoje dane osobowe.

 

FB, INSTAGRAM, YOUTUBE, FOTOBANK

Na naszej stronie facebookowej https://www.facebook.com/kalisz.sun.sport zamieszczamy krótkie relacje fotograficzne, czasem filmowe z naszych obozów. Publikowane zdjęcia są wyłącznie zapowiedzią szerokiej relacji fotograficznej, która będzie dostępna po zakończeniu sezonu w Fotobanku na naszej stronie. Na każdym turnusie wykonujemy od tysiąca do kilku tysięcy zdjęć. Wymagają one skatalogowania, czasem obróbki. Ze względu na czas, jaki trzeba tej pracy poświęcić do zakładki FOTOBANK na www.sun-sport.pl zapraszamy po zakończeniu sezonu. Na podstawie dokonanej rejestracji otrzymają Państwo login i hasło umożliwiające dostęp do wszystkich zdjęć wykonanych w danym sezonie. Zdjęcia mają dużą rozdzielczość i można je zapisać na swoim dysku. 

Na sunsportowym YouTube po zakończeniu sezonu dostępne będą relacje filmowe https://www.youtube.com/channel/UCuxBEH-8QDejHHypuzwJ7vg 

JESTEŚMY TAKŻE NA INSTAGRAMIE: SUN_SPORT.PL

 

DO ZOBACZENIA TAKŻE W WIRTUALNYM ŚWIECIE!

NASZE PROŚBY DO PAŃSTWA

  • Prosimy poinformować dzieci o zasadach korzystania z telefonów komórkowych. 
  • Raz jeszcze prosimy o informacje o każdym problemie, z którym dziecko (starsze lub młodsze) nie może poradzić sobie samodzielnie. Jesteśmy do Państwa i dzieci dyspozycji. Jesteśmy po to, aby natychmiast reagować i pomóc! 
  • Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku. 

DOKUMENTY, PŁATNOŚCI, FV

DOKUMENTY

Każdy z Państwa, po dokonaniu rezerwacji (e-mailowej, osobistej) otrzyma komplet dokumentów (drogą elektroniczną, a na wyraźne życzenie drogą pocztową): umowę, której integralną częścią są „Warunki uczestnictwa” oraz kartę kwalifikacyjną (karta przeznaczona jest dla niepełnoletnich uczestników imprez). Prosimy też o dokładne zapoznanie się z ofertą opublikowaną na naszej stronie www.sun-sport.pl 

Skan podpisanej umowy oraz wypełnionej karty kwalifikacyjnej należy odesłać w ciągu 7 dni od dnia jej zawarcia (data zawarcia wskazana jest w umowie) na adres: 

UWAGA! Skan prawidłowo wypełnionej i terminowo odesłanej do biura  karty kwalifikacyjnej jest warunkiem przyjęcia dziecka na obóz. 

PŁATNOŚCI

  • Zaliczka wynosi 400 złotych i płatna jest w ciągu 7 dni od dnia wystawienia umowy. Dzień zapłaty wskazany jest ściśle w umowie. W tym dniu należność musi już znaleźć się na naszym koncie. 
  • Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy (dzień, w którym należność powinna być na naszym koncie znajduje się w umowie). 
  • Rabat. Prosimy pamiętać, że jeżeli udało się Państwu skorzystać z jakiegoś rabatu, promocji muszą Państwo pilnować terminów płatności. UWAGA! Przekroczenie terminu płatności skutkuje automatycznym anulowaniem przyznanego rabatu. 
  • Numery kont: dla imprez organizowanych w Mrówkach i Nowym Dworku: Bank BZ WBK 74 1090 1128 0000 0001 3361 0391. Dla przelewów zagranicznych: nr IBAN: „PL”, kod SWIFT: „WBKPPLPP”. Dla imprez organizowanych w Giewartowie: PKO BP 33 1020 2212 0000 5102 0313 6660, dla przelewów zagranicznych nr IBAN’ PL”, kod SWIFT: “BPKOPLPW”. Gdy będą Państwo dokonywać wpłaty za imprezę prosimy wpisać w tytule przelewu numer umowy (on jest najważniejszy), w drugiej kolejności można dopisać imię i nazwisko uczestnika imprezy. 

FAKTURY

  • Faktury wystawiamy na podstawie deklaracji złożonej w formularzu rezerwacyjnym wypełnianym przez Państwa on-line. 
  • Bardzo prosimy o sprawdzenie w firmie, czy zakładzie pracy, na kogo ma zostać wystawiona FV (na Państwa, dziecko, firmę) tak, aby uniknąć wystawiania korekt.  
  • Standardowo FV zawiera następujące informacje: 
    • termin i miejsce wypoczynku 
    • imię i nazwisko uczestnika 
    • informację „wypoczynek dzieci i młodzieży” 
  • W przypadku, gdy taka deklaracja nie została złożona w chwili rezerwacji imprezy, konieczne jest wypełnienie formularza zamieszczonego poniżej. 
  • FV wystawiamy po dokonaniu całkowitej płatności i w ciągu 14 dni od daty zakończenia imprezy.  
  • Wniosek o wystawienie FV można zgłosić najpóźniej do 14 dni po zakończeniu imprezy! 
  • FV wysyłamy pocztą elektroniczną w formacie PDF, na adres e-mail wskazany w umowie. FV pocztą tradycyjną wysyłamy wyłącznie na wyraźne życzenie Klienta. 
Formularz dot. wystawienia faktury

UWAGA! Fakturę wystawiamy najpóźniej do dwóch tygodni po zakończeniu imprezy!

DANE UCZESTNIKA IMPREZY, KTÓREGO DOTYCZY FAKTURA:



DANE DO WYSTAWIENIA FAKTURY:






W opisie FV standardowo wpisywane jest imię i nazwisko uczestnika imprezy, data imprezy oraz uwaga „wypoczynek dzieci i młodzieży” lub „wypoczynek dorosłych”.

PROSZĘ PRZESŁAĆ FAKTURĘ VAT NA ADRES:



* prosimy o dokładne sprawdzenie w zakładzie pracy na kogo FV ma zostać wystawiona (na rodzica/opiekuna prawnego; na zakład pracy)

Poniżej zamieszczamy wzory dokumentów do wglądu:

Każdy uczestnik jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków (Pakiet Podróżnik – NNW – WARTA POMOC W WYPADKU). Z ogólnymi warunkami ubezpieczenia można zapoznać się na stronie www.warta.pl. – tutaj – http://www.warta.pl/ubezpieczenia/podroz/nnw-warta-pomoc-w-wypadku/dokumenty

O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ PRZED WYJAZDEM?

  • Przed rozpoczęciem każdego turnusu dostępne są na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW numery telefonów do kierowników naszych imprez, pań pielęgniarek i oczywiście komunikaty transportowe. 
  • Raz jeszcze przypominamy o zasadach korzystania z telefonów komórkowych przez uczestników obozów kliknij 
  • Komunikat transportowy dla osób korzystających z transportu organizowanego przez SUN SPORT dostępny jest na naszej stronie na 3 do 4 dni przed planowanym wyjazdem. Więcej informacji nt. transportu w Warunkach uczestnictwa (otrzymali je Państwo wraz z umową) oraz Warunkach oferty (opublikowane są na www.sun-sport.pl przy każdej imprezie). 
  • Rodziców/opiekunów korzystających z transportu własnego zapraszamy od godziny 16.00. Jeśli z jakiś powodów będą Państwo chwilę wcześniej prosimy zgłosić się do kierownika obozu lub instruktora dyżurnego, a zaraz potem zapraszamy do naszej stołówki na kawę, herbatę i ciastko. Opiekę nad dziećmi przejmujemy jednak od godziny 16.00. W Giewartowie około 17.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne.  Mapy dojazdowe do ośrodków znajdują się przy każdym obozie w zakładce OŚRODEK.
  • Jeśli tuż przed wyjazdem podjęliście Państwo decyzję o rezygnacji z transportu organizowanego przez SUN SPORT i chcecie osobiście zawieźć dziecko na obóz prosimy koniecznie poinformować nas o tym. W przeciwnym razie w dniu zbiórki będziemy czekać na Państwa dziecko o umówionej godzinie i zamartwiać się, co się wydarzyło [Symbol]. Prosimy też pamiętać, że pomimo rezygnacji nie zostaną Państwu zwrócone koszty transportu organizowanego przez biuro. 
  • W przypadku, gdy Wasze dziecko po zakończeniu obozu ma zostać odebrane przez ciocię, wujka, przyjaciółkę lub znajomego prosimy o przygotowanie pisemnego upoważnienia zawierającego imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby upoważnionej do odbioru. Dokument powinien zostać przesłany do biura w Kaliszu, oryginałem powinna się legitymować osoba odbierająca dziecko. Nie przyjmujemy upoważnień telefonicznie! Tutaj można pobrać wzór upoważnienia. 
  • Oczywiście każdy uczestnik naszych obozów jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków (Pakiet Podróżnik – NNW – WARTA POMOC W WYPADKU, wariant I), jednak robimy wszystko, aby z ubezpieczenia nie trzeba było korzystać! Z ogólnymi warunkami ubezpieczenia można zapoznać się na stronie www.warta.pl. Rodziców dzieci, które nie posiadają obywatelstwa polskiego prosimy o kontakt telefoniczny. 

 

  • Każdy uczestnik z pewnością będzie dysponował jakimś kieszonkowym udostępnionym przez Państwa. Powinny to być raczej drobne kwoty na zdrowe przekąski czy sok. Wszystkim uczestnikom (i dużym i małym) zalecamy zdeponowanie gotówki u wychowawcy. 
  • Jeżeli od momentu przesłania do biura skanu Karty kwalifikacyjnej do chwili wyjazdu nastąpiły istotne zmiany w kwestii zdrowia dziecka, konieczne jest przesłanie skanu zaktualizowanej karty. Prosimy wówczas o ponowne wypełnienie dokumentu i zaznaczenie na pierwszej stronie karty, że jest to AKTUALIZACJA, prosimy też podać datę, a następnie przesłać skan dokumentu do biura w Kaliszu.  Karta kwalifikacyjna jest dokumentem niezbędnym do przyjęcia dziecka na obóz! 
  • Karta kwalifikacyjna stanowi dla nas bardzo ważny dokument. Dlatego prosimy, aby uwzględnić w niej wszystkie istotne informacje na temat stanu zdrowia dziecka. Jeżeli dziecko musi przyjmować na stałe leki konieczne jest zlecenie lekarskie (znajduje się ono w karcie i musi je wypełnić i podpisać lekarz). Wyłącznie zlecenie lekarskie umożliwi podawanie na stałe leku dziecku (dotyczy to wszystkich leków podawanych regularnie: od witaminy C począwszy, poprzez suplementy, kończąc na lekach związanych z poważnymi schorzeniami). 
  • Prosimy o jak najszerszą informację, tak abyśmy mogli w pełni zaopiekować się Państwa pociechą. Zawierać ona może wszystkie istotne wiadomości, które Państwa zdaniem mogą nam pomóc w sprawowaniu opieki. Zarówno te dotyczące bezpośrednio stanu zdrowia dziecka (np. dolegliwości lub objawy występujące u dziecka, nazwy leków podawanych przy okazji codziennych, drobnych zdarzeń np. bólu głowy, brzucha, zęba itp.), ale także te dotyczące jego indywidualnych zachowań, obaw, odnajdywania się w grupie rówieśniczej itp.  Wszystkie te informacje pozwolą nam nie tylko troskliwie zająć się dziećmi, ale przede wszystkim odpowiednio reagować w sytuacji choroby lub wypadku. Proszę nie pakować dziecku żadnych leków (chyba, że ich podawanie wynika ze zlecenia lekarskiego). Dziecko nie może samodzielnie przyjmować żadnych leków, nawet jeżeli w Państwa ocenie zna ich przeznaczenie i dawkowanie. W każdym ośrodku dysponujemy apteczką, a leki podawać może wyłącznie pielęgniarka, w skrajnych sytuacjach wychowawca. 

 

STANDARDY ODWIEDZIN RODZICÓW

Drodzy rodzice i opiekunowie! 

Wiemy, że jesteście stęsknieni, ciekawi przeżyć Waszego dziecka i czekacie na chwilę, w której będziecie mogli je uściskać. Pamiętajcie jednak, że jedynie do kilkorga z dzieci przybywających na każdym turnusie przyjeżdżają rodzice. Musimy dbać o uczucia każdego dziecka i bezpieczeństwo każdego z nich traktować jako priorytet. 

Ograniczamy Państwa pobyt na terenie ośrodka ze ściśle określonych powodów: 

  • Każdy rodzic/opiekun zgadzający się na pobyt swojego dziecka w naszym ośrodku wie, że ze względów bezpieczeństwa jest to ośrodek zamknięty, na teren którego nie mają wstępu osoby obce. 
  • Średnio na każdym turnusie mamy pod opieką około 160-200 osób i musimy dołożyć wszelkich starań, aby każdemu maluchowi zapewnić bezpieczeństwo i właściwą opiekę. 
  • Każdy wstęp osób obcych na teren ośrodka, w którym przebywają małe dzieci stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego (np. wirus tzw. „jelitówki”). 
  • Pobyt ograniczamy także ze względów wychowawczych: obecność rodziców/opiekunów dzieciom, do których nikt nie przyjeżdża sprawia ogromną przykrość i częstokroć prowadzi do płaczu i tęsknoty spowodowanej tylko i wyłącznie widokiem innego dziecka przytulającego się do rodzica. 
  • Także ze względu na inne dzieci oraz ich rodziców nie możemy zgadzać się na pobyt odwiedzających rodziców/opiekunów w domkach oraz ich ingerencję we wspólnych szafkach czy łazience. 

Odwiedzając swoje dziecko bardzo prosimy o stosowanie się do kilku poniższych zasad: 

  • Na terenie całego ośrodka obowiązuje zakaz palenia. 
  • Ze względów bezpieczeństwa i ochrony naszych podopiecznych Państwa wizyta na terenie ośrodka może trwać do 30 minut i odbywać się na terenie stołówki. 
  • Oczywiście jeśli tylko Państwo zechcą można przejąć opiekę nad dzieckiem i zabrać je poza teren ośrodka podpisując oświadczenie otrzymane od kierownika. 

Prosimy też rodziców/opiekunów o rozsądek i rozwagę w obdarowywaniu dzieci. Jeśli są to słodycze to w niewielkich ilościach: raz ze względu na to, że dzieci potrafią zjeść wszystko jednej chwili co kończy się rozstrojem żołądka, dwa innym dzieciom jest przykro jeśli nie otrzymują podobnych prezentów. Nie ma też potrzeby przywożenia dzieciom prowiantu. Każde dziecko może podczas posiłków zjeść tyle ile zechce. 

 

Mamy nadzieję, że rozumieją Państwo nasze intencje, wynikające jedynie z chęci zapewnienia jak najlepszej opieki. Obejrzenie całego ośrodka, domków, stanowisk zajęciowych, plaży, pól quad’owych, paintball’owych istnieje zawsze dnia pierwszego turnusu i wówczas staramy się w żaden sposób nie ograniczać Państwa pobytu w naszych ośrodku. Rozumiemy, że musicie mieć Państwo pewność w jakim miejscu oraz w czyich rękach pozostawiacie swoje dzieci. 

ABC SUNSPORTOWEGO PODRÓŻNIKA

Ponieważ uczestniczyć będziecie w obozach sportowo-rekreacyjnych, podczas których każdy dzień jest bardzo aktywny zabierzcie rzeczy, których nie będzie Wam szkoda poświęcić w imię dobrej zabawy. Wystrzałowe ciuchy tylko na dyskotekę :-). Pamiętajcie jednak, że wyjeżdżacie tylko na 9, 10 dni więc nie zabierajcie szafy i komody :-). Każdy sunsportowicz powinien „dźwigać” swój bagaż, choć tym najmłodszym staramy się pomóc. 

Sekcja LATO

WSZYSCY POWINNI ZABRAĆ:

STREFA HIGIENY: 

  • szczoteczka do zębów, 
  • pasta do zębów, 
  • mydło do mycia rąk (najlepiej mała butelka mydła w płynie), 
  • żel pod prysznic, 
  • balsam do ciała jeśli używasz, 
  • żel do mycia twarzy, 
  • krem bambino lub inny, który lubisz, 
  • szampon do włosów, 
  • odżywka do włosów jeśli używasz, 
  • szczotka do włosów lub grzebień, 
  • dla dziewczynek spinki, gumki, opaski, 
  • ręczniki kąpielowe i plażowe (pamiętajcie, że jeśli nie ma pogody wszystko bardzo wolno schnie), 
  • przyda się też dodatkowy ręcznik średniej wielkości do gry zwanej baloniadą  
  • wilgotne chusteczki jednorazowe jeśli używasz,
  • chusteczki higieniczne., 
  • worki na brudną bieliznę/odzież. 

STREFA ODZIEŻY: 

  • bielizna (proponujemy zabrać większą ilość lub minimum tyle ile dni będziecie na obozie – raczej nie wierzymy, że będziecie mieli ochotę prać:-)), 
  • koszulki z krótkim rękawem (około 10 szt.), 
  • koszulki na ramiączkach na wielkie upały, 
  • piżama, 
  • 2 lub 3 koszulki z długim rękawem na zimne dni, 
  • krótkie spodenki (minimum 2 pary), 
  • długie spodnie (minimum 2 pary), 
  • strój sportowy (dres, dziewczynki mogą zabrać legginsy, t-shirt’y, bluzy), 
  • ciepłe ubranie (bluzy dresowe lub polarowe, 2 sztuki), 
  • cienka bluza i lub sweter na chłodniejsze wieczory (1 sztuka), 
  • kurtka przeciwdeszczowa, 
  • koniecznie czapka, kapelusz lub chustka chroniące przed słońcem, 
  • strój kąpielowy (przynajmniej 2), 
  • odpowiednie buty (adidasy, sandały, klapki do użytku „domowego”, przydać się mogą kalosze), 
  • wystrzałowe ciuchy na dyskotekę 🙂

AKCESORIA: 

  • okulary przeciwsłoneczne, 
  • aparat ortodontyczny ? jeśli nosicie, 
  • pomadka ochronna, 
  • krem z filtrem, środek przeciw komarom, meszkom i kleszczom, 
  • ciekawa książka na wypadek bezsenności, 
  • maskotki, 
  • jaśka-poduchę do spania. 

 

UWAGA! 

  • Nie zabierajcie: laptopów, konsol, PSP i innych „zabawiaczy”. 
  • Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku. 

SPECYFICZNE WYPOSAŻENIE UCZESTNIKÓW:

OBOZY W GIEWARTOWIE:

  • BRYGADA NERF: standardowe wyposażenie oraz na zajęcia quad’owe wysokie buty typu adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. 
  • DANCE MA SENS: koniecznie czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki, wygodne, sportowe obuwie taneczne (jeśli możecie koniecznie czarne z białą podeszwą ). 
  • HAWAJSKA PRZYGODA: koniecznie czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki, wygodne, sportowe obuwie taneczne (jeśli to nie kłopot najlepiej czarne!), stare niepotrzebne już t-shirty, koszule, spódniczki, spodenki czyli kilka rzeczy, których już nie nosicie. Balerinki albo wygodne sandałki, w których można zatańczyć podczas pokazu :-). 
  • KONNA PRZYGODA: przeznaczony tylko na zajęcia konne strój (bluzka z krótkim rękawem, z długim rękawem, bluza dresowa lub polarowa, bryczesy lub spodnie dresowe lub legginsy, buty do jazdy konnej lub adidasy lub trapery i koniecznie podkolanówki do jazdy konnej ), koniecznie nakrycie głowy (czapka z daszkiem, chustka), czapsy – ochraniacze na łydki (niekoniecznie), rękawiczki (dla wrażliwych). W stadninie dostępne są toczki. Chętni mogą zabrać swoje toczki lub kaski. 
  • MISJA KOMANDOSA: cienka czapka lub chustka lub czapka z daszkiem, ochronne rękawiczki (mogą być rowerowe), buty za kostkę – najlepiej trapery (wyprawy leśne, podmokłe tereny, zajęcia quadowe), buty sportowe, cienkie ubranie pod strój paintballowy (koszulka, spodnie – w zależności od temperatury). Minimum jedna para długich spodni sportowych. Kask na zajęcia quadowe oraz maskę i strój paintball’owy zapewnia organizator. Zalecamy zabranie odzieży, której nie będzie szkoda! 
  • MOJE PIERWSZE WAKACJE: standardowe wyposażenie. 
  • OBÓZ ARTYSTYCZNY: koniecznie rzeczy przeznaczone na zajęcia artystyczne, których wam nie będzie szkoda lub fartuch, koszulę, by ochronić nowe dżinsy przed inwazją farby. Dla chętnych: białą koszulkę z krótkim rękawkiem (t- shirt), szmatki, koronki, kolorowe koraliki i guziki, jeśli macie gładkie, zwykłe płócienne torby. 
  • OBÓZ PAINTBALL’OWO-QUAD’OWY: na zajęcia paintball’owe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty typu adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator. Na zajęcia quad’owe: wysokie buty typu adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. 
  • OBÓZ PIŁKARSKO-QUADOWY: strój piłkarski: szorty, spodnie dresowe, koszulka, getry piłkarskie lub długie skarpety, zalecamy ochraniacze. UWAGA: nie zabierajcie wkrętów ! Na zajęcia quad’owe: wysokie buty typu adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. 
  • ODJAZDOWE WAKACJE: standardowe wyposażenie, a na zajęcia quad’owe wysokie buty typu adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. 
  • ODLOTOWE AGENTKI: koniecznie czarne krótkie spodenki,  czarne tenisówki, trampki lub adidasy. Na zajęcia quadowe wysokie buty typu adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. 
  • STREFA LEGO: standardowe wyposażenie.

OBOZY W MRÓWKACH:

  • SZKOŁA PRZETRWANIA: standardowe wyposażenie każdego obozowicza, a na zajęcia survivalowe: ubranie, którego Wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary),  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną (szczegóły w ABC sunsportowego podróżnika). 
  • TAJNA MISJA: standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na  zajęcia survivalowe dodatkowo ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary),  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. 
  • GIRLS POWER: standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na  zajęcia survivalowe dodatkowo ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary),  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. Zajęcia quad’owe: adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. Zajęcia tematyczne: czarne buty, czarna koszulka, czarne leginsy, czarne spodenki, czarne okulary przeciwsłoneczne J. 
  • FLUOPARTY: standardowe wyposażenie każdego obozowicza oraz biały T-shirt. 
  • PAINTBALLOWO-QUADOWY: na zajęcia quad’owe: wysokie buty: adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. Na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator. 
  • WODNE WAKACJE: standardowe wyposażenie każdego obozowicza, dodatkowe stroje kąpielowe i ręczniki, dla chętnych pianka i okulary do nurkowania. Przyda się też mały plecak na wyprawy. 
  • OBÓZ KAJAKARSKO-ROWEROWY: standardowe wyposażenie każdego obozowicza, dodatkowo wygodny strój na rower, dodatkowy strój kąpielowy, mały plecak. 

OBOZY W NOWYM DWORKU:

  • AKCJA ADRENALINA: ubranie, którego Wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary), przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. Na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator. 
  • ASG: ubranie, którego Wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary), przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. Na zajęcia asg: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój moro. Strój moro zapewnia organizator. Chętni mogą się zaopatrzyć w maskę na szczękę typu Stalker. 
  • HOLI GAME, HOLI DAY: poza standardowym wyposażeniem każdego obozowicza mały plecak na wyprawy.
  • NASTAW SIĘ NA CHILLOUT: standardowe wyposażenie. 
  • OBÓZ ARTYSTYCZNY: białą koszulkę z krótkim rękawkiem (T- shirt), jeśli macie płócienne torby, oczywiście fartuch lub długą koszulę, by ochronić nowe dżinsy przed inwazją farby. 
  • OBÓZ ODDZIAŁY SPECJALNE: średni plecak (najlepiej miękki), śpiwór, latarka plus baterie (najprostsza!), kompas, koc. Stare ubranie, którego Wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary, najlepiej typu moro lub bojówki), przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową, przyda się czapka, rękawiczki, kilkanaście par skarpet i zmiany bielizny (raczej nie wierzymy, że będziecie je prać :)). Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. Na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki np. rowerowe lub inne (dla wygody trzymania markera paintball’owego), wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator. 
  • PAINTBALL MAX: na zajęcia paintballowe cienka czapka lub chustka, ochrone rękawiczki, wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator. 
  • PAINTBALLOWO-QUADOWY: na zajęcia quad’owe: wysokie buty: adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. Na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator. 
  • WODNE SZALEŃSTWO: dodatkowe stroje kąpielowe i ręczniki, dla chętnych pianka i okulary do nurkowania. Przyda się też mały plecak na wyprawy. 

BAGAŻ: może się składać z 1 dużej torby (prosimy nie zabierać walizek), której waga nie powinna przekraczać 20 kg, bagażu podręcznego (plecak lub mała torba) o wadze do 5 kg. Pamiętajcie Kochani, że luki bagażowe mają ograniczoną pojemność 🙂 .

Sekcja ZIMA

WSZYSCY POWINNI ZABRAĆ:

STREFA HIGIENY: 

  • szczoteczka do zębów, 
  • pasta do zębów, 
  • mydło do mycia rąk (najlepiej mała butelka mydła w płynie), 
  • żel pod prysznic, 
  • balsam do ciała jeśli używasz, 
  • żel do mycia twarzy, 
  • krem bambino lub inny, który lubisz, 
  • szampon do włosów, 
  • odżywka do włosów jeśli używasz, 
  • szczotka do włosów lub grzebień, 
  • dla dziewczynek spinki, gumki, opaski, 
  • ręczniki kąpielowe i plażowe (pamiętajcie, że jeśli nie ma pogody wszystko bardzo wolno schnie), 
  • przyda się też dodatkowy ręcznik średniej wielkości do gry zwanej baloniadą J 
  • wilgotne chusteczki jednorazowe jeśli używasz, 
  • chusteczki higieniczne., 
  • worki na brudną bieliznę/odzież. 

STREFA ODZIEŻY: 

  • bielizna (proponujemy zabrać większą ilość lub minimum tyle ile dni będziecie na obozie – raczej nie wierzymy, że będziecie mieli ochotę prać:-)), 
  • piżama, 
  • koszulki z krótkim rękawem (około 3 szt.), 
  • 4-5 koszulek z długim rękawem, 
  • długie spodnie (minimum 2 pary), 
  • strój sportowy (dres, dziewczynki mogą zabrać legginsy, t-shirty, bluzy), 
  • ciepłe ubranie (bluzy dresowe lub polarowe, 2 sztuki), 
  • ciepłej kurtki, najlepiej narciarskiej lub snowboardowej, 
  • czapki, szalika i dwóch par rękawic, 
  • cienkiej czapki pod kask, 
  • spodni narciarskich lub snowboardowych, 
  • ciepłych skarpet (ze wskazaniem na snowboardowe i narciarskie), 
  • dwóch par butów, 
  • stroju kąpielowego i czepka dla tych, którzy będą chcieli korzystać z basenu w ośrodku, 
  • wystrzałowe ciuchy na dyskotekę :-). 

AKCESORIA: 

  • gogle (ważne!) i okulary przeciwsłoneczne, 
  • aparat ortodontyczny ? jeśli nosicie, 
  • pomadka ochronna, 
  • krem z filtrem, 
  • krem na mróz, 
  • ciekawa książka na wypadek bezsenności, 
  • ulubione płyty na dyskotekę, 
  • maskotki, 
  • jaśka-poduchę do spania, 
  • pieniądze na karnety (szczegóły w zakładce „kieszonkowe”), 
  • oczywiście sprzęt zimowy: narty lub snowboard i koniecznie gogle i kask!!! 

 

UWAGA: 

  • Ze względu na bezpieczeństwo i obowiązujące przepisy wszystkie dzieci i młodzież do 16 roku życia obowiązkowo jeżdżą w kaskach. Wszystkim pozostałym uczestnikom naszych imprez zalecamy szusowanie po białym w kaskach! 
  • Bagaże dzieci najmłodszych, czasem nawet odzież warto podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku. 

BAGAŻ: może się składać z 1 dużej torby (prosimy nie zabierać walizek), której waga nie powinna przekraczać 20 kg, bagażu podręcznego (plecak lub mała torba) o wadze do 5 kg, nart lub snowboardu, buty, kask – w pokrowcach z opisem. Pamiętajcie Kochani, że luki bagażowe mają ograniczoną pojemność 🙂 .

W BIURZE SUN SPORT W KALISZU IMPREZY DLA WAS ORGANIZUJĄ

JOLANTA WALAS ZDUNEK

Właściciel firmy

Zapewnia ekspansję firmy ? Planuje rozbudowę oraz rozwój infrastruktury naszych ośrodków. Dba, aby Klienci byli szczęśliwi, kadra zadowolona, a Sun Sport cieszył każdego dnia ?
e-mail: jola@sun-sport.pl 

EWA MARCZYŃSKA

Dyrektor zarządzający

Autor naszych marketingowych działań. Koordynuje pracę biura. Służy pomocą w ważnych i pilnych sprawach, odpowiada nawet na najtrudniejsze pytania klientów.
e-mail: ewa@sun-sport.pl
tel. 664/932-171
gg: 9710140 

TOMASZ NIDZGORSKI

Dyrektor programowy

Koordynuje organizację obozów oraz wszystkich imprez Sun Sport. Wyjątkowy człowiek, doświadczony pedagog, psycholog o wielkim sercu.
e-mail: tomek@sun-sport.pl
tel. 606/353-724 

BALBINA WŁODARSKA

Zastępca dyrektora zarządzającego

Koordynator sprzedaży zielonych szkół oraz imprez integracyjnych. Zawsze rzeczowa, roztropna i bezkonfliktowa. Sunsportowa oaza spokoju.
e-mail: balbina@sun-sport.pl
tel. +48 62 502 45 41
kom. 664/720-861
gg: 10648569 

JOANNA WACŁAWEK

Koordynator zatrudnienia i logistyki

Z dużą wrażliwością dba o zatrudnioną kadrę oraz organizuje bezpieczny i wygodny transport dla naszych Klientów. Optymistka, błyskawicznie rozwiązująca każdy problem.
e-mail: joanna@sun-sport.pl
tel. +48 62 502-45-41
gg:45385976 

JAGODA CHABEL

Specjalista ds. rozliczeń

Wystawia faktury, realizuje płatności, dba o właściwy stan naszego konta ?
e-mail: jagoda@sun-sport.pl
tel. +48 62 502 45 40
kom. 664/178-884
gg: 3798542 

PAULINA JAGIELSKA-WIELIŃSKA

Koordynator sprzedaży obozów letnich i zimowych

Poszukuje najlepszych wakacyjnych rozwiązań dla naszych Klientów.
e-mail: paulina@sun-sport.pl
tel. +48 62 502 45 41
kom. 664/932-172
gg: 59516179 

KINGA ANTCZAK

Koordynator sprzedaży agencyjnej i indywidualnej

Nasz sunsportowy łącznik ze wszystkimi urzędami. Podróż przez administracyjne meandry jest dla niej przyjemnością ?
e-mail: kinga@sun-sport.pl
tel. +48 62 502 45 41
kom. 664/178-883
gg: 59141617 

ANGELIKA ŁUCZAK

Specjalista ds. zakupów

Rynek sprzętu sportowo-rekreacyjnego nie ma przed nią tajemnic. Energiczna, uśmiechnięta, z głową pełną dobrych pomysłów i skutecznych, szybkich rozwiązań.
e-mail: angelika@sun-sport.pl
tel. +48 62 502 45 40

ANNA SZULC

Konsultant ds. programów i standardów pracy

Rozumie zarówno świat instruktorski, jak i biurową rzeczywistość. Instruktor, kierownik obozów, obecnie pracownik biura. Serdeczna, uśmiechnięta, odpowiedzialna. Czuwa nad programami imprez oraz standardami pracy.
e-mail: ania@sun-sport.pl
tel. +48 62 502 45 40 

DARIA KLIBER

Specjalista ds. zatrudnienia i logistyki

Nowa twarz w naszym biurze, ale bardzo przewidująca, skuteczna i sumienna. 
e-mail: daria@sun-sport.pl
kom. 784/691-524

tel
. +48 62 502 45 41 

SEBASTIAN BOSACKI

Marketing menager, specjalista ds. mediów społecznościowych

Informatyk. Profesjonalista, zawsze kompetentny i niezawodny.
Firma Psycheon. Ostrów Wlkp.

PIOTR MISZTAL

Autor naszych graficznych projektów z głową doskonałych pomysłów

Cierpliwy i wyrozumiały, o nieustannie uśmiechniętej twarzy.
www.szkoleniami.pl 

ŁUKASZ JANOWSKI

Wizjoner, projektant futurysta ? Miłośnik architektury nietuzinkowej

Projektuje z wielkim oddaniem każdy element w naszym nowym ośrodku i nieustannie nas zachwyca. To on jest autorem projektu naszgo ośrodka w Mrówkach. 

Serdecznie zapraszamy! 

?

Śledź nas również na:

INSTAGRAMIE: sun_sport.pl

oraz

SNAPCHACIE: Sun Sport

KONTAKT

 

Organizator Aktywnego Wypoczynku SUN SPORT
ul. Częstochowska 25,
62-800 Kalisz
tel. 62 502-45-40
tel. 62 760-39-39
tel. kom. 664-932-172 oraz 664-178-883

Biuro czynne od poniedziałku do piątku 8.00-17.00

NEWSLETTER

ZAREZERWUJ !

FORMULARZ ONLINE

INFORMACJA TELEFONICZNA DOTYCZĄCA REZERWACJI:

62 502 45 40

LUB

664 932 172

Powrót do menu
Nie czekaj, zapisz się już teraz!
Bądź ze wszystkimi informacjami na bieżąco. Dowiaduj się jako pierwszy o najnowszych ofertach, promocjach i artykułach ! Już 10.000 klientów subskrybuje nasze wiadomości!
Twoje informacje nigdy nie zostaną użyte w innym celu.
Udało się, sprawdź maila :)
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDI0MzYuMjQzMjQ4OTg2OTU0OCEyZDE3Ljk0ODMyMjcxNTY4OTc2NiEzZDUyLjM2NjAwOTE1NTM4MjU1ITJtMyExZjAhMmYwITNmMCEzbTIhMWkxMDI0ITJpNzY4ITRmMTMuMSEzbTMhMW0yITFzMHg0NzA0YjdmZDA4Y2E0ZDcxJTNBMHgzOWFhYmFhOTgzNzlhYWU2ITJzTyVDNSU5QnJvZGVrK0FrdHl3bmVnbytXeXBvY3p5bmt1KyUyMk1pY2hhc2klQzMlQjN3a2ElMjIrU3VuK1Nwb3J0ITVlMCEzbTIhMXNwbCEyc3BsITR2MTUwOTc5MzM3NTAzMCIgd2lkdGg9IjYwMCIgaGVpZ2h0PSI0NTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBzdHlsZT0iYm9yZGVyOjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDI0MjkuMzc3MTI0NzU0NDczMiEyZDE4LjExODExNjcxNTg1MDE3ITNkNTIuNDkwNDEyNjc5ODA4NjE0ITJtMyExZjAhMmYwITNmMCEzbTIhMWkxMDI0ITJpNzY4ITRmMTMuMSEzbTMhMW0yITFzMHg0NzA0YjFlOTIzYTVjYjg1JTNBMHgyMTI0NzAyMjdmYWYzYTUwITJzU3VuU3BvcnQrTXIlQzMlQjN3a2khNWUwITNtMiExc3BsITJzcGwhNHYxNTExMTc3MzgzNjU3IiB3aWR0aD0iNjAwIiBoZWlnaHQ9IjQ1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPg==
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