- Misja i doświadczenie
- Bezpieczeństwo, kadra wychowawcza i medyczna
- Podział na grupy wiekowe
- Wakacyjny budżet obozowy
- Zasady korzystania z telefonów przez uczestników imprez
- Pełne, zadowolone brzuszki i brzuchy 🙂
- Zakwaterowanie
- Transport własny i organizowany przez biuro
- O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem?
- Wyróżniamy z radością
- Bezwzględni jesteśmy wobec
- Fb, Instagram, Youtube, Fotobank
- Dokumenty, płatności, FV
- Standardy odwiedzin rodziców
- ABC sunsportowego podróżnika
- W biurze Sun Sport w Kaliszu imprezy dla Was organizują
MISJA I DOŚWIADCZENIE
NASZĄ MISJĄ JEST DAWANIE RADOŚCI, ROZBUDZENIE W DZIECIACH I MŁODZIEŻY ZACIEKAWIENIA ŚWIATEM, SPORTEM, RELACJAMI Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM.
Misję tę realizujemy tworząc wyjątkowe warunki do rozwoju emocjonalnego i fizycznego. Proponujemy bogaty program sportowo-rekreacyjny, integracyjny i edukacyjny. Współpracujemy z wychowawcami, którzy inspirują, zachęcają do zdrowego stylu życia, aktywności, uczą wyrażania emocji i szacunku oraz tworzą radosną atmosferę wychowawczą.
Ważne jest dla nas, aby zapewnić naszym uczestnikom nie tylko dobrą zabawę i doskonałe samopoczucie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, aktywność i otwarcie na świat.
Idealnymi miejscami, spełniającymi rzeczywiste potrzeby dzieci i młodzieży są nowoczesne ośrodki aktywnego wypoczynku, które stworzyliśmy dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu, zaangażowaniu i pasji naszego zespołu.
Czujemy wielką radość, dumę i odpowiedzialność tworząc imprezy, które mogą stanowić wzmocnienie dla fizycznego, emocjonalnego, społecznego i intelektualnego rozwoju dzieci.
21 lat w branży organizacji obozów dla dzieci i młodzieży to powód do dumy! Tym bardziej, że nasza praca nieustannie nas cieszy i sprawia nam mnóstwo radości.
W ciągu tych lat przygotowaliśmy setki imprez: obozy dla dzieci, obozy dla młodzieży, wczasy rodzinne, wczasy dla rodziców z dziećmi, zielone szkoły, imprezy integracyjne, wycieczki szkolne, a także projekty międzynarodowe.
Naszą domeną są imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Każdego roku uczestnicy naszych imprez mogą wybierać z ponad 120 zajęć sportowych, artystycznych, rekreacyjnych, rozrywkowych. Prócz doskonałej zabawy, zdrowego i aktywnego wypoczynku dbamy także o walory edukacyjne naszych zajęć. Niepostrzeżenie rozbudzamy w dzieciach ciekawość poznawczą, zachęcamy do wyrażania własnych poglądów, rozwijamy wrażliwość estetyczną, empatię, uczymy współdziałania w grupie, zarażamy chęcią uprawiania sportu. Stawiamy przed nimi ambitne zadania, ale zawsze dostosowane do możliwości dzieci, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Nasze imprezy to coś specjalnego dla tych, którzy lubią nie tylko dobrą zabawę, aktywny wypoczynek, ale są także przekonani, że każdy może spróbować sportów mniej lub bardziej ekstremalnych.
NAJBOGATSZY PROGRAM
Możemy pochwalić się najbogatszą ofertą zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Każdego roku, w sezonie letnim nasi Klienci mogą wybierać spośród ponad 120 zajęć sportowo-rekreacyjnych: od zajęć typowo sportowych i rekreacyjnych jak liny, quady, paintball, kajakarstwo, przez artystyczne: taniec, plastykę, po rozrywkowe i zajęcia edukacyjne.
Realizujemy wszystkie wskazane w programie imprezy punkty. Wyjątek stanowią sytuacje nadzwyczajne, niezależne od nas, np. awaria sprzętu czy niesprzyjające warunki do prowadzenia poszczególnych zajęć (np. nie można realizować zajęć linowych przy dużym wietrze, jazdy quadami w ulewnym deszczu). Wówczas realizujemy zajęcia alternatywne, ewentualnie, jeśli czas pozwala kumulujemy zajęcia niezrealizowane z powodu awarii czy niesprzyjającej pogody w innym dniu. Wszystkie wskazane w ofercie zajęcia znajdują się w cenie obozu. Nie stosujemy żadnych dopłat za zajęcia.
Przygotowaliśmy wiele atrakcji, a zajęcia i zabawy organizujemy w taki sposób, aby każdy mógł wykazać się zaangażowaniem i kreatywnością, aby każdego zaciekawić, zaintrygować, nie pozostawić obojętnym, aby na wszystkich buziach wywołać uśmiech i usłyszeć wybuchy radości :-), aby bezszelestnie przemycić ponadczasowe wartości, które same zadomowią się w umysłach naszych dzieci. Wiedząc jak różne są potrzeby i zachowania dzieci program przygotowujemy zawsze odrębnie dla każdej z grup i dostosowujemy do wieku uczestników.
Zostaliśmy laureatami:
- W roku 2022 otrzymaliśmy od Polskiej Organizacji Turystycznej Certyfikaty Dobrych Praktyk dla obu naszych ośrodków: w Giewartowie i Mrówkach.
- Championa w kategorii „Organizator wypoczynku dla dzieci”. To prestiżowe wyróżnienie przyznali nam Klienci w konkursie „Mistrz Turystyki, Gastronomii i Rozrywki”.
- W roku 2018 także otrzymaliśmy CERTYFIKAT LAUR EKSPERTA. Otrzymują go produkty oraz usługi, które w opinii Kapituły, właściwie odpowiadają na potrzeby klientów, cechują się nowoczesnością, wysoką jakością, oryginalnością oraz potencjałem innowacyjnym. Certyfikaty „Laur Eksperta” przyznaje niezależne gremium ekspertów naukowych.
- W roku 2018 otrzymaliśmy nagrodę w Konkursie na najlepszy obiekt turystyki w Wielkopolsce oraz statuetkę ORŁY TURYSTYKI 2018 jako lider branży turystycznej stawiający na rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Ponadto w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka uczestniczyliśmy w audycie poziomu kreatywności i absorpcji innowacji w przedsiębiorstwie, otrzymaliśmy też Certyfikat Rzetelnej Firmy.
- W roku 2017 otrzymaliśmy Znak Jakości KidZone, który jest wyrazem uznania za wysiłek, który wkładamy w realizację imprez o najwyższym standardzie. Ambasadorami projektu Znak Jakości KidZone są prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna, muzyk Piotr Rubik, psycholog Maria Rotkiel, bloger Michał Będźmirowski znany jako Modny Tata oraz supermodelka i szczęśliwa mama Kamila Szczawińska.
BEZPIECZEŃSTWO, KADRA,OPIEKA MEDYCZNA
Pretendujemy do miana lidera bezpieczeństwa wypoczynku dzieci i młodzieży dlatego nieustannie, korzystając z nowoczesnych form i produktów i standardów dbamy o bezpieczeństwo dzieci, kadry wychowawczej, instruktorskiej oraz wszystkich pracowników.
BEZPIECZEŃSTWO NA TERENIE OŚRODKÓW
OŚRODEK W GIEWARTOWIE oraz OŚRODEK W MRÓWKACH
Ośrodki w Giewartowie i Mrówkach są własnością naszej firmy i dlatego mamy tutaj nieograniczone możliwości zarządzania.
- Każdy z ośrodków LEGITYMUJE SIĘ NIEZBĘDNYMI protokołami i atestami dopuszczającymi do użytkowania, które zawsze przedstawiamy jednostkom kontrolującym.
- Oba są MONITOROWANE oraz całkowicie OGRODZONE.
- Zarówno na Jeziorze Powidzkim w Giewartowie, jak i Wilczyńskim w Mrówkach obowiązuje STREFA CISZY, co ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa naszych uczestników, ponieważ zakazuje poruszania się na wodzie jednostkom silnikowym typu motorówki i skutery wodne. Jedynie WOPR oraz POLICJA poruszają się po jeziorze i patrolują jego teren oraz przyległe kąpieliska.
- W ośrodkach przebywają WYŁĄCZNIE UCZESTNICY naszych imprez – nie ma osób obcych.
- Wszystkie domki są skupione blisko siebie w obrębie strefy mieszkalnej ośrodka.
- Od godziny 23.00 do 7.00 pełnione są DYŻURY NOCNE. Dyżurny przez całą noc patroluje teren ośrodka, a jeżeli któryś z uczestników potrzebuje jakiejkolwiek pomocy np. źle się czuje, ma kłopot ze snem - zwraca się do wychowawcy lub pielęgniarki.
- W godzinach 7.00-23.00 opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra Sun Sport.
BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS ZAJĘĆ
- W pierwszym dniu obozu, przy okazji zwiedzania ośrodka, zapoznajemy wszystkich uczestników z ZASADAMI BEZPIECZEŃSTWA i regulaminami obowiązującymi na naszym terenie. W zakładce poniżej znajdą Państwo teksty regulaminów dotyczące ogólnych zasad obowiązujących w ośrodkach.
- Podczas zajęć uczestnikami zawsze OPIEKUJE SIĘ WYCHOWAWCA, a podczas zajęć specjalistycznych DODATKOWO INSTRUKTOR, a w Giewartowie, w którym bawią się najmłodsi uczestnicy dużym wsparciem są POMOCNICY WYCHOWAWCÓW.
- Grupy zajęciowe podczas obozów liczą do 15 osób (w przypadku dzieci do 10 roku życia) i do 20 osób (w przypadku dzieci, które ukończyły lat 10).
- Przed każdymi pierwszymi zajęciami dzieci i młodzież dowiadują się: jak będą przebiegały zajęcia, jaki jest ich regulamin, jak się do nich przygotować, z jakiego sprzętu korzystamy. Aby podkreślić ważność przedstawianych informacji wszyscy uczestnicy zajęć składają podpisy pod regulaminem. A przed każdymi kolejnymi zajęciami przypominamy o najważniejszych punktach regulaminu.
- Sprzęt do realizacji zajęć jest naszą własnością, jest ATESTOWANY, sprawdzany i cyklicznie serwisowany.
- Sprzęt jest DOPASOWYWANY INDYWIDUALNIE dla każdego uczestnika. Zawsze robi to wychowawca lub instruktor zajęć specjalistycznych i jednocześnie sprawdzają wszystkie ZABEZPIECZENIA np. zapięcie uprzęży, założenie maski, czy kapoka.
- ZAJĘCIA QUAD'OWE zawsze prowadzi instruktor specjalista, a uczestnikami dodatkowo opiekuje się wychowawca. Wszyscy uczestnicy jeżdżą w kaskach. Jazdy odbywają się na wyznaczonych i zabezpieczonych torach quad'owych, a quady dostosowane są do wieku uczestników.
- ZAJĘCIA PAINTBALLOWE zawsze prowadzi instruktor specjalista, a uczestnikami dodatkowo opiekuje się wychowawca. Uczestnicy grają w kombinezonach lub mundurach, twarze mają zabezpieczone specjalnymi maskami, kamizelki zabezpieczają klatkę piersiową oraz plecy, a kołnierze ochronne szyję. Wiedzą, że ściągnięcie sprzętu ochronnego wiąże się z usunięciem z pola gry, a podczas zajęć komunikują się ustalonymi znakami. Markery paintball'owe do chwili rozpoczęcia gry są zabezpieczone. Zajęcia odbywają się na polu paintball'owym ogrodzonym specjalnymi siatkami zabezpieczającymi przed wydostaniem się kulek poza arenę.
- ZAJĘCIA ASG zawsze prowadzi instruktor specjalista, a uczestnikami dodatkowo opiekuje się wychowawca. Uczestnicy grają w kombinezonach lub mundurach, twarze mają zabezpieczone specjalnymi okularami. Wiedzą, że ich ściągnięcie wiąże się z usunięciem z pola gry, a podczas zajęć komunikują się ustalonymi znakami. Zajęcia odbywają się na wyznaczonym polu ogrodzonym specjalnymi siatkami zabezpieczającymi zabezpieczającymi przed wydostaniem się kulek poza arenę.
- Podczas zajęć NA KĄPIELISKU uczestnikami opiekuje się dwóch ratowników wodnych, instruktor zajęć wodnych z pełnym zakresem uprawnień ratownika wodnego oraz wychowawcy. Kąpieliska mają ściśle wyznaczony obszar. W obu ośrodkach, na terenie jezior obowiązuje strefa ciszy, a więc zakaz poruszania się sprzętem z silnikami, a to ma zasadnicze znaczenie dla bezpiecznego przebywania na wodzie dzieci. Jedynymi jednostkami, które mogą poruszać się po jeziorach jednostkami silnikowymi są WOPR oraz policja. Istotne dla kwestii bezpieczeństwa jest fakt, że oba jeziora należą do najczystszych w Polsce, a dodatkowo w ośrodku w Giewartowie woda na kąpielisku jest płytka i w najgłębszym miejscu sięgać będzie klatki piersiowej uczestników.
- Podczas zajęć na wodzie z wykorzystaniem kajaków, SUP'a, parku wodnego, zajęć na żaglówkach wszyscy uczestnicy wyposażeni są w odpowiednio dopasowane kapoki i pływają na wyznaczonym obszarze. Towarzyszą im wychowawcy oraz instruktor sportów wodnych z uprawnieniami ratownika wodnego.
STANDARYZACJA PRACY SUN SPORT
Mając na uwadze przede wszystkim dobro naszych Klientów, przede wszystkim ich bezpieczeństwo, ale także zachowanie najwyższego poziomu świadczonych usług, stworzyliśmy standardy pracy na naszych imprezach. Obejmują one m.in.:
- pracę wychowawczo-opiekuńczą
- standardy prowadzenia poszczególnych zajęć sportowo-rekreacyjnych
- organizacji dnia obozowego
- zasady postępowania w przypadku zachorowań
- nagłych zdarzeń.
Są to autorskie procedury postępowania podczas organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży zgodne z obowiązującymi przepisami.
DOKUMENTY ZEZWALAJĄCE NA ORGANIZACJĘ WYPOCZYNKU DLA DZIECI ORAZ KURATORIUM OŚWIATY I WYCHOWANIA
Nasza działalność prowadzona jest ZGODNIE ZE WSZYSTKIMI OBOWIĄZUJĄCYMI PRZEPISAMI:
- posiadamy wpis do ewidencji działalności gospodarczej
- koncesję, czyli Wpis do Rejestru Organizatorów Województwa Wielkopolskiego
- gwarancję ubezpieczeniową
Jesteśmy członkami POLSKIEJ IZBY TURYSTYCZNEJ.
Z powyższymi oraz dodatkowymi dokumentami można zapoznać się tutaj.
Każdy turnus zgłaszany jest w BAZIE WYPOCZYNKU prowadzonej przez MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI. Zgodę na organizację wypoczynku na każdym turnusie otrzymujemy z KURATORIUM OŚWIATY I WYCHOWANIA W POZNANIU i wówczas możecie nas Państwo odnaleźć w wyszukiwarce powyżej.
Jednak ważne jest abyście wiedzieli, że zgodę kuratorium otrzymujemy na kilka dni przed każdym turnusem. Wówczas też zgody te publikujemy na naszej stronie, więc w łatwy sposób można je pobrać i przedstawić w zakładzie pracy.
OPIEKA WYCHOWAWCZA I MEDYCZNA
Nasza kadra to doświadczeni kierownicy, odpowiedzialni wychowawcy i profesjonalni instruktorzy – ludzie z pasją! Zapewniają doskonałą realizację wszystkich aspektów, zarówno sportowych, jak i opiekuńczo-wychowawczych oraz edukacyjnych naszych imprez.
Struktura zatrudnienia podczas naszych obozów jest bardzo rozbudowana i zdecydowanie wykracza poza obowiązujące przepisy i tak prezentuje się na każdym turnusie:
- Kierownik oraz zastępca kierownika - kadra zarządzająca - funkcję kierowników pełnią pedagodzy, nauczyciele, osoby doświadczone i znane nam od lat, zapewniający prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie obozu.
- Każda grupa zajęciowa ma swojego wychowawcę. Prócz kierownika, to właśnie z wychowawcą mają Państwo najczęściej kontakt. W większości są to od lat te same osoby, ale każdego roku nasze szeregi zasila kilku nowych wychowawców. Dobieramy ich wyjątkowo starannie – to profesjonaliści, zaufani i sprawdzeni w najtrudniejszych warunkach.
- Kadra, to także ekipa instruktorów odpowiedzialnych za prowadzenie zajęć specjalistycznych:
-
-
- instruktorzy zajęć linowych
- instruktorzy zajęć paintball'owych
- instruktorzy zajęć quad'owych
- instruktorzy zajęć survival’owych
- instruktorzy ASG
- instruktor sportów wodnych
-
- Na każdym turnusie zatrudniamy dwóch ratowników wodnych
- Wychowawcę dodatkowego
- W Giewartowie pomocników wychowawców
Wychowawcy i instruktorzy legitymują się niezbędnymi kwalifikacjami, ale przede wszystkim bardzo lubią pracę z dziećmi i młodzieżą. Każdego roku cała nasza kadra spotyka się podczas kilkudniowego zgrupowania, podczas którego podsumowujemy i analizujemy miniony sezon. To doskonała okazja do dyskusji na tematy programowe, wychowawcze oraz do rozważań dotyczących ewentualnych ulepszeń, zmian, nowości. To także czas szkoleń dla naszej kadry oraz fantastyczna sposobność poznania i sprawdzenia potencjalnych kandydatów na wychowawców.
Dodatkowo w Giewartowie realizujemy program pod nazwą POMOCNIK INSTRUKTORA. Na każdym turnusie pracuje z nami od 3 do 4 pomocników. Są to uczniowie w wieku 16 lat lub starsi i najczęściej byli obozowicze, którym sunsportowa rzeczywistość obozowa jest bardzo bliska i którzy marzą w przyszłości o pracy wychowawcy/instruktora. Pełnią oni funkcje pomocnicze przy organizacji zajęć, ale także pomagają najmłodszym w codziennych czynnościach higienicznych, czytają bajki, czasem koją tęskniące maluchy.
Na każdym turnusie pracuje z nami pani pielęgniarka, która jest obecna 24/7 na terenie ośrodka. To jej profesjonalizm i doświadczenie pozwalają zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszych uczestników, a wśród najmłodszych także o spokój tęskniącego serca. W razie konieczności korzystamy z usług szpitala w Słupcy lub w Koninie. Żaden niepokojący sygnał nie jest przez nas lekceważony.
Posiadamy dobrze wyposażoną apteczkę, ale mogą w niej znajdować się wyłącznie leki podstawowe. W przypadku, w którym Państwa dziecko miałoby przyjmować leki przepisane przez lekarza i chcieliby je Państwo przekazać na obóz należy do nich dołączyć zlecenie lekarskie na ich podawanie (szczegóły w karcie kwalifikacyjnej dołączonej do umowy).
Aby nasza OPIEKA MEDYCZNA, ale także OPIEKA WYCHOWAWCZA były skuteczne, ważne jest, abyście Państwo bardzo dokładnie wypełnili KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ dziecka, która jest cennym źródłem informacji nt. chorób, przypadłości, specyfiki zachowań dziecka lub specjalnych potrzeb.
KARTA KWALIFIKACYJNA
Karta kwalifikacyjna stanowi dla nas bardzo ważny dokument. Dlatego prosimy, aby uwzględnić w niej wszystkie istotne informacje na temat stanu zdrowia dziecka.
Jeżeli dziecko musi przyjmować na stałe leki konieczne jest zlecenie lekarskie (znajduje się ono w karcie i musi je wypełnić i podpisać lekarz). Wyłącznie zlecenie lekarskie umożliwi podawanie na stałe leku dziecku (dotyczy to wszystkich leków podawanych regularnie: od witaminy C począwszy, poprzez suplementy, kończąc na lekach związanych z poważnymi schorzeniami). Ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe, aby dzieci samodzielnie przyjmowały leki. Lekarstwa prosimy przekazywać w oryginalnych opakowaniach i blistrach. Opakowanie powinno być opisane imieniem i nazwiskiem dziecka. W przypadku transportu zorganizowanego przez biuro leki należy przekazać opiekunowi transportu, natomiast w przypadku, gdy Państwo samodzielnie przywozicie dziecko do ośrodka prosimy leki przekazać pani pielęgniarce.
Prosimy o jak najszerszą informację, tak abyśmy mogli w pełni zaopiekować się Państwa pociechą. Zawierać ona może wszystkie istotne wiadomości, które Państwa zdaniem mogą nam pomóc w sprawowaniu opieki. Zarówno te dotyczące bezpośrednio stanu zdrowia dziecka (np. dolegliwości lub objawy występujące u dziecka, nazwy leków podawanych przy okazji codziennych, drobnych zdarzeń np. bólu głowy, brzucha, zęba itp.), ale także te dotyczące jego indywidualnych zachowań, obaw, odnajdywania się w grupie rówieśniczej itp. Wszystkie te informacje pozwolą nam nie tylko troskliwie zająć się dziećmi, ale przede wszystkim odpowiednio reagować w sytuacji choroby lub wypadku. Prosimy nie pakować dziecku żadnych leków (chyba, że ich podawanie wynika ze zlecenia lekarskiego).
Otrzymanie skanu dokumentów od Państwa, po ich uważnym sprawdzeniu, zawsze potwierdzamy e-mailowo. Jeżeli nie odeślą Państwo w wyznaczonym terminie któregoś z dokumentów system będzie wysyłał automatyczne e-maile z przypomnieniem. Także wówczas, gdy odeślą Państwo tylko jeden dokument, a wciąż będzie brakowało drugiego.
UWAGA! Skan prawidłowo wypełnionej i terminowo odesłanej do biura karty kwalifikacyjnej jest warunkiem przyjęcia dziecka na obóz.
OPIEKA NAD NAJMŁODSZYMI
To, czy wakacyjna eskapada będzie udana zależy nie tylko od intensywności zabaw, ale także od gotowości dziecka na samodzielny wyjazd, relacji z rówieśnikami, a niejednokrotnie także od informacji, których nam Państwo udzielicie przed wyjazdem, a które można wpisać w kartę kwalifikacyjną.
My zrobimy wszystko, aby te dni były wyjątkowo udane, a rozłąka z rodzicami jak najmniej bolesna, choć naturalnym jest, że dzieci tęsknią (czasem także te starsze). Dlatego też ważna jest Państwa pomoc w tym względzie. Co możecie zrobić? Przeprowadzić z dzieckiem rozmowy:
- posługując się informacjami na naszej stronie wspólnie obejrzeć zdjęcia z obozu, zdjęcia ośrodka, przeczytać program, porozmawiać o planie dnia
- powiedzieć, jak wygląda opieka na obozie (wychowawca, pomocnicy, kierownik) tak, aby miało pewność, że z każdym, nawet najmniejszym kłopotem może się się do nas zwrócić
- powiedzieć też o pani pielęgniarce, której można opowiedzieć o każdym bólu brzucha, gardła, czy innym zdarzeniu (swoją drogą Pani pielęgniarka bywa idealnym panaceum na tęsknotę)
- opowiedzieć o naszych telefoniadach
- a gdyby zdarzyło się, że podczas jednej z nich wyczują Państwo, że coś się dzieje, że jest sprawa w której należy zareagować, prosimy o niezwłoczny kontakt z wychowawcą, kierownikiem ewentualnie z pracownikiem biura w Kaliszu - rozmowa i kilka dodatkowych chwil poświęconych dziecku potrafią zdziałać cuda
Pamiętajcie Państwo: jesteśmy dla Was i dla Waszych dzieci.
OPIEKA NAD NASTOLATKAMI I MŁODZIEŻĄ
Dzieci starsze także wymagają specjalnej uwagi oraz szeregu informacji przekazanych przez Państwa, a specyficznych właśnie dla Waszego dziecka. Często młodzi ludzie bywają jeszcze bardziej skryci i zamknięci niż nieśmiałe maluchy, dlatego z pewnością będzie ułatwieniem dla wychowawcy, aby jak najlepiej zadbać o samopoczucie dziecka i grupy.
Rozwiązujemy wszystkie problemy, które mogą pojawić się podczas pobytu, czasem także przy Państwa pomocy. Robimy wszystko, aby uczestnicy czuli się bezpieczni, a Państwo pewni, że są we właściwych rękach.
Zgodnie z powszechnie obowiązującym zakazem palenia papierosów oraz spożywania alkoholu i innych używek przez osoby niepełnoletnie, w naszych ośrodkach stosujemy się do tych ograniczeń.
Nasi wychowawcy/instruktorzy pełnią dyżury do 23.00 każdego dnia, a po tej godzinie teren ośrodka patrolują ochroniarze. Zwracają oni uwagę na bezpieczeństwo ośrodka w ogólnym tego słowa znaczeniu, ale przede wszystkim bezpośrednio na uczestników, ich sen i samopoczucie. Jeżeli jest to konieczne zwracają się do wychowawcy lub pielęgniarki.
Zatem także w porze nocnej podejmujemy szereg działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim dzieciom.
UBEZPIECZENIE OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW
Każdy uczestnik naszych obozów jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków na sumę 10 tys. zł oraz KL do 500 zł w PZU SA, al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa. W razie konieczności prosimy o kontakt z naszym biurem - udostępnimy Państwu numer polisy ubezpieczeniowej. Z ogólnymi warunkami ubezpieczenia można zapoznać się tutaj.
TRANSPORT
- Może odbywać się autokarami lub busami.
- Współpracujemy z firmami dobrze nam znanymi, dysponującymi bardzo dobrą flotą samochodową.
- Firmy przewozowe zawsze legitymują się aktualnymi badaniami technicznymi pojazdów.
- Podczas podróży – dziećmi zawsze opiekuje się opiekun transportu. Jest to osoba posiadająca wszelkie niezbędne uprawnienia.
- Na naszej stronie na 3-5 dni przed wyjazdem udostępniamy komunikaty transportowe oraz numery telefonów do opiekunów transportu.
- Po przyjeździe do ośrodka, dzieci zawsze dzwonią do Państwa poinformować, że bezpiecznie dotarły do celu.
REGULAMINY
Regulamin dla dzieci - Giewartów
- Wejście do ośrodka ograniczają: ogrodzenie, brama główna oraz brama boczna. Ponadto na terenie ośrodka znajdują się dwie małe bramy oddzielające część mieszkalną ośrodka od części plażowej. Żadnej bramy, ani żadnego ogrodzenia nie przekraczamy bez zgody wychowawcy, instruktora lub innej osoby z kadry Sun Sport.
- Ośrodek jest strzeżony przez 24 godziny na dobę.
- Pracownicy firmy ochroniarskiej pełnią dyżury nocne. Są to osoby, do których można zgłosić się w razie problemów. Dyżurujący mogą także, w uzasadnionym przypadku, wejść samodzielnie lub w obecności instruktora do domku/pokoju.
- W ośrodku, w oznaczonych domkach, mieszkają: kadra zarządzająca, wychowawcy, instruktorzy, ratownicy oraz pielęgniarka.
- Ośrodek składa się z 2 stref: mieszkalnej i zajęciowej.
- W strefie zajęciowej przebywamy wyłącznie w obecności wychowawcy i/lub instruktora.
- Ze sprzętu sportowego i różnego rodzaju gier korzystamy tylko za zgodą i w obecności wychowawcy i/lub instruktora.
- Przestrzegamy zasad korzystania ze sprzętu, które przekaże nam kadra Sun Sport (np. na batucie skacze tylko jedna osoba, zawsze bez butów, hulajnogami jeździmy wyłącznie alejkami z wyłączeniem strefy przy kuchni itp., itd.).
- Dbamy o sprzęt, który użytkujemy.
- Po skończonej zabawie odkładamy go w wyznaczone miejsce.
- Po terenie ośrodka poruszamy się bezpiecznie, wyznaczonymi alejkami, nie biegamy, nie depczemy trawy.
- Cisza nocna obowiązuje od godziny 22.00 do 8.00. W tym czasie nie opuszczamy swoich domków.
- Sygnał dźwiękowy oznacza zbiórkę w miejscu wskazanym przez wychowawcę i/lub instruktora.
- Na terenie ośrodka zainstalowane są zegary. Na zbiórki stawiamy się więc punktualnie.
- W domkach, pokojach zachowujemy czystość: ścielimy łóżka, wynosimy śmieci do odpowiednich kontenerów (segregacja).
- Po worki na śmieci oraz papier toaletowy zgłaszamy się do kadry Sun Sport.
- Wyłączamy światło w domkach, pokojach, łazienkach podczas naszej nieobecności. W ciągu dnia w domkach światło nie jest potrzebne 🙂
- Mokre ręczniki wywieszamy w wyznaczonej strefie.
- Odwiedzamy się na tarasach domków. Nie odwiedzamy się w domkach.
- Wszystkie usterki zarówno w domkach, jak i zauważone na terenie ośrodka zgłaszamy kadrze Sun Sport.
- Preparatów na komary używamy ze szczególną ostrożnością. Zawsze poza domkiem/pokojem – na dworze.
- Nie pożyczamy rzeczy koleżanek i kolegów.
- Godziny posiłków: śniadanie 8:30, obiad 13:30, podwieczorek 16:00, kolacja 18:30.
- Do stołówki wchodzimy wyłącznie pod opieką wychowawcy.
- Miejsca w stołówce są wyznaczone. Podczas posiłku każdy uczestnik zajmuje swoje miejsce.
- Podczas posiłków zachowujemy się kulturalnie (nie przekrzykujemy, pomagamy koleżankom i kolegom).
- Jeżeli chcemy o coś poprosić kelnerów podnosimy rękę.
- Po skończeniu posiłku wychodzimy wejściem z prawej strony i odnosimy naczynia w wyznaczone miejsce.
- Podwieczorki (jogurty, wafelki, owoce itp.) wydają wychowawcy.
- Na terenie ośrodka w dwóch punktach znajdują się źródełka przefiltrowanej wody pitnej. Prosimy, aby każdy uczestnik miał ze sobą podpisany bidon. Zależy nam na tym ze względów higienicznych i ekologicznych.
- Zakupów w sklepiku dokonujemy w wyznaczonym przez kierownika czasie.
- Kadra Sun Sport, ze względu na konieczność przygotowania się do zajęć, dokonują zakupów w sklepiku poza kolejką.
- Kieszonkowe oddajemy na przechowanie wychowawcy. Wychowawca każdego dnia może wypłacić drobne kwoty na zakupy w sklepiku.
- Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne (tablety, PSP itp.) oddajemy na przechowanie wychowawcy w pierwszym dniu obozu przed obiadokolacją.
- Telefony wydawane będą drugiego, trzeciego dnia obozu oraz dzień przed zakończeniem turnusu w czasie trwania telefoniady.
- Jeżeli zajdzie nagła potrzeba rozmowy z rodzicem poza „telefoniadą” wystarczy zgłosić się do wychowawcy lub kierownika.
- Rodzice mogą kontaktować się kierownikiem i wychowawcami każdego dnia.
- Numer telefonu kierownika będzie czynny dla rodziców całą dobę. Prosimy jednak, aby korzystać z niego w sprawach najwyższej wagi. Numer znajduje się na stronie www.sun-sport.pl w zakładce Komunikaty dla rodziców.
- Wszystkie lekarstwa, które przywozicie ze sobą należy przekazać pani pielęgniarce.
- Wyłącznie pani pielęgniarka może zadecydować, czy i ewentualnie jakie lekarstwo możecie wziąć.
- Jeżeli ulegniecie jakiemuś wypadkowi, zdarzy się jakieś skaleczenie, ból brzucha, czy inne dolegliwości trzeba zgłosić się do instruktora, a następnie do pani pielęgniarki.
- Wszyscy odnosimy się do siebie uprzejmie i życzliwie. Codziennie witamy się pozdrawiając kolegów „cześć”, a osoby dorosłe (kadra Sun Sport, pana kucharza, panią kucharkę, kelnerów i inne osoby) „dzień dobry”. Dzieci zwracają się do siebie po imieniu.
Regulamin dla dzieci i młodzieży - Mrówki
- Teren ośrodka jest ogrodzony i zamknięty trzema bramami: główną i dwiema bramami bocznymi (w tym jedną socjalną).
- Ośrodek podzielony jest na trzy strefy. Pierwsza strefa obejmuje: część mieszkalną, druga strefa obejmuje część zajęciową: wszystkie stanowiska zajęć, strefę namiotów oraz kompleks boisk. Trzecia strefa to część wodno-plażowa. Nie przekraczamy ogrodzenia, bram oraz stref bez zgody kadry Sun Sport.
- W strefie zajęciowej przebywamy wyłącznie w obecności wychowawcy i/lub instruktora.
- Domki kierownika, wychowawców, instruktorów oraz pielęgniarki są oznaczone.
- Ośrodek strzeżony jest przez 24 godziny na dobę.
- Pracownicy firmy ochroniarskiej pełnią dyżury nocne. Można zgłosić się do nich w razie problemów. W uzasadnionym przypadku mają prawo wejść samodzielnie lub w obecności instruktora do domku/pokoju.
- W godzinach od 22.00 do 8.00 obowiązuje cisza nocna. W tym czasie nie opuszczamy swoich domków.
- Po terenie ośrodka poruszamy się wyznaczonymi alejkami, nie biegamy, nie depczemy trawy (nie dotyczy boisk).
- Sygnał dźwiękowy: gwizdek oznacza zbiórkę w miejscu wskazanym przez wychowawcę i/lub instruktora.
- Na terenie ośrodka zainstalowane są zegary. Na zbiórki stawiamy się punktualnie.
- Ze sprzętu sportowego i gier korzystamy tylko za zgodą i w obecności wychowawcy i/lub instruktora.
- Przestrzegamy zasad korzystania ze sprzętu, który przekaże nam wychowawca i/lub instruktor (przykładowo, na batucie skacze tylko jedna osoba, zawsze bez butów).
- Dbamy o sprzęt, którego używamy. Po skończonej zabawie odkładamy go w wyznaczone miejsce.
- W domkach zachowujemy czystość: ścielimy łóżka i wynosimy śmieci do odpowiednich kontenerów.
- Po worki na śmieci oraz papier toaletowy zgłaszamy się do kadry Sun Sport.
- Podczas nieobecności w miejscu zakwaterowania wyłączamy światło, także w łazienkach. W ciągu dnia nie włączamy światła w domkach.
- Mokre ręczniki wywieszamy w wyznaczonej strefie.
- Odwiedziny możliwe są na tarasach. W domkach się nie odwiedzamy.
- Wszystkie usterki, zarówno w domkach, jak i zauważone na terenie ośrodka zgłaszamy kadrze Sun Sport.
- Preparatów na komary używamy poza domkami – na dworze, ze szczególną ostrożnością.
- Nie pożyczamy rzeczy koleżanek i kolegów.
- Posiłki odbywają się w wyznaczonych godzinach, zwykle oddzielnie dla 2. stref.
- Do stołówki wchodzimy wyłącznie pod opieką wychowawcy.
- Miejsca w stołówce są wyznaczone. Podczas posiłków każdy uczestnik zajmuje swoje miejsce.
- Podczas posiłków zachowujemy się kulturalnie: nie przekrzykujemy się, pomagamy koleżankom i kolegom.
- Jeżeli chcemy o coś poprosić kelnerów podnosimy rękę.
- Po skończeniu posiłku odnosimy naczynia w wyznaczone miejsce.
- Podwieczorki (jogurty, wafelki, owoce itp.) wydają wychowawcy.
- Na terenie ośrodka w dwóch punktach znajdują się źródełka przefiltrowanej wody pitnej. Prosimy, aby każdy uczestnik miał ze sobą podpisany bidon. Zależy nam na tym ze względów higienicznych i ekologicznych.
- Zakupów w sklepiku dokonujemy w wyznaczonym przez kierownika czasie.
- Ze względu na konieczność przygotowania się do zajęć, kadra Sun Sport dokonują zakupów w sklepiku poza kolejką.
- Kieszonkowe oddajemy na przechowanie wychowawcy. Każdego dnia wychowawca może wypłacić drobne kwoty na zakupy w sklepiku.
- Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne (tablety, PSP itp.) oddajemy na przechowanie wychowawcy w pierwszym dniu obozu przed obiadokolacją.
- Telefony wydawane będą drugiego, trzeciego dnia obozu oraz dzień przed zakończeniem turnusu w czasie trwania telefoniady.
- Jeżeli zajdzie nagła potrzeba rozmowy z rodzicem poza „telefoniadą” wystarczy zgłosić się do wychowawcy lub kierownika.
- Rodzice mogą kontaktować się z kierownikiem i wychowawcą każdego dnia.
- Numer telefonu kierownika czynny będzie dla rodziców całą dobę. Prosimy jednak, aby korzystać z niego w sprawach najwyższej wagi. Numer znajduje się na stronie www.sun-sport.pl w zakładce Komunikaty dla rodziców.
- Wszystkie lekarstwa, które przywieźliście ze sobą należy przekazać pielęgniarce.
- Wyłącznie pielęgniarka może zadecydować o wzięciu lekarstwa.
- Wypadek, skaleczenie, ból brzucha bądź inne dolegliwości należy zgłosić do instruktora, a następnie do pani pielęgniarki.
- Wszyscy odnosimy się do siebie uprzejmie i życzliwie. Codziennie się witamy, pozdrawiając kolegów „cześć”, a osoby dorosłe (instruktorów, pana kucharza, panią kucharkę, kelnerów i inne osoby) „dzień dobry”. Dzieci zwracają się do siebie po imieniu.
PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE
- Doskonale wiemy, jak istotne jest abyście Państwo, wysyłając dziecko na wakacje, byli przekonani o dokonaniu właściwego wyboru.
- Wśród wielu warunków, jakie w tym względzie organizator musi spełnić, jednym z najistotniejszych, jest odpowiedni dobór grup wiekowych. Dzieci w grupie rówieśniczej w naturalny sposób rozwijają własną aktywność społeczną, uczą się kształtowania więzi z innymi, dialogu, analizowania argumentów, kompromisów, negocjacji i rozwiązywania konfliktów.
- Ideą wszystkich naszych imprez jest integracja uczestników. Organizujemy specjalne gry i zabawy, tak aby każde z dzieci miało szansę nawiązać wiele nowych kontaktów oraz nauczyć się współżycia w społeczności. Mając to na uwadze dokonaliśmy podziału wiekowego w poszczególnych naszych ośrodkach:
-
- w Giewartowie, w ośrodku MICHASIÓWKA, w wąskim przedziale wiekowym 8-12 lat, stworzyliśmy dwie strefy:
- Strefę Młodzików dla dzieci w wieku 8-10 lat
- Strefę Juniorów dla dzieci w wieku 10-12 lat
-
- w Mrówkach, w ośrodku SUN SPORT, w równie wąskim przedziale wiekowym powstały dwie strefy:
- Strefa Junior 12-14 lat
- Strefa Młodzieży 14-17 lat
- W każdym z tych ośrodków dzieci mieszkają z rówieśnikami tej samej płci. Staramy się, aby różnica wieku w jednym domku lub w jednym pokoju wynosiła najwyżej rok lub dwa. Podobnie wygląda sytuacja w grupach zajęciowych.
- Grupa rówieśnicza umożliwia zaspokojenie potrzeb akceptacji, aprobaty i uznania oraz daje poczucie przynależności do większej społeczności. Dzięki zgranej paczce rówieśników Państwa dziecko będzie miało możliwość kreatywnego spędzania czasu wolnego, doskonałej zabawy w przyjaznej atmosferze i wraz z kolegami będzie snuło plany spotkania podczas kolejnych wakacji.
WAKACYJNY BUDŻET OBOZOWY
Na terenie ośrodków w Giewartowie i Mrówkach prowadzimy sklepiki, otwierane zwykle po posiłkach (tak, aby niejadki nie miały szansy przyswoić jedynie słodyczy :)). Można w nich zakupić m.in. własnej roboty desery, ciasta i ciasteczka, a także batony wieloziarniste, chrupki kukurydziane, lody i napoje niegazowane (dzieci przez cały pobyt mają dostęp do wody), a także gadżety.
Prawdopodobnie dziecko będzie dysponowało jakimś budżetem udostępnionym przez Państwa. Powinny to być raczej kwoty o drobnych nominałach (np. po 10 zł).
Wszystkim uczestnikom zalecamy zdeponowanie pieniędzy u wychowawcy i dotyczy to także młodzieży. Wystarczy przekazać wychowawcy kopertę opisaną imieniem i nazwiskiem oraz przekazywaną kwotą. W przypadku dzieci najmłodszych mogą Państwo zasugerować kwotę dziennej wypłaty wpisując ją na kopercie. W ferworze atrakcji, zarówno ci więksi, jak i ci mniejsi, zapominają gdzie schowali swoje kieszonkowe, czasem zwyczajnie zostawiają portfele gdziekolwiek, a my przechowując ich pieniądze zapanujemy nad takimi sytuacjami.
Jeżeli uczestnik korzysta z transportu organizowanego przez biuro można przekazać kopertę z kieszonkowym opiekunowi transportu, a ten odda ją wychowawcy na terenie ośrodka.
Jeśli zdarzy się tak, że nasz kochany obozowicz wyda całe kieszonkowe szybciej, aniżeli ktokolwiek przewidział, można wpłacić drugą ratę kieszonkowego na nasze konto wpisując w tytule przelewu imię i nazwisko dziecka oraz hasło "kieszonkowe". Dodatkowo trzeba do nas przesłać nas potwierdzenie przelewu, wówczas rozrzutny delikwent 😉 szybciej będzie cieszył się wypłatą. Maile prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach).
ZASADY KORZYSTANIA Z TELEFONÓW PRZEZ UCZESTNIKÓW IMPREZ, KONTAKT DO WYCHOWAWCY
Zależy nam, aby uczestnicy naszych obozów zbudowali relacje koleżeńskie, nawiązali kontakt z grupą rówieśniczą i dostrzegli, że w realnym świecie człowiek jest bardzo interesujący i wartościowy. Program obozów jest bardzo bogaty i wypełnia każdy dzień turnusu. Chcemy, aby telefon służył wyłącznie kontaktowi z rodzicem. Mamy nadzieję, że podzielają Państwo nasze zdanie. Prosimy więc o rozmowę z dziećmi i przedstawienie poniższych zasad korzystania z telefonów i innych gadżetów elektronicznych:
KONTAKT PIERWSZY:
- dzieci, które będą korzystały z transportu organizowanego przez nasze biuro wykonają do Państwa telefon zaraz po przyjeździe do ośrodka. W tym dniu wychowawca zbierze telefony po obiadokolacji.
KOLEJNE KONTAKTY:
- DZIEŃ 2. i 3. obozu w:
GIEWARTOWIE: w godzinach 17.00-17.45
MRÓWKACH: w godzinach 13.30 - 14.30
- DZIEŃ PRZEDOSTATNI. obozu w:
GIEWARTOWIE: w godzinach 15.00-15.45
MRÓWKACH: w godzinach 13.30 - 14.30
WAŻNE: Jeżeli z jakiegoś powodu uznają Państwo, że konieczny jest częstszy kontakt, możliwe jest ustalenie indywidualnych zasad kontaktu z dzieckiem. Wówczas prosimy o ustalenie dni i godzin w bezpośredniej rozmowie z kierownikiem obozu (nr publikujemy przed rozpoczęciem turnusu w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW). Taki indywidualnie ustalony kontakt odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu wychowawcy. Dziecko będzie mogło rozmawiać tak długo, jak będzie tego potrzebowało i w sytuacji, w której nikt (także wychowawca) nie będzie mu przeszkadzał. Bardzo prosimy o niezabieranie drogich aparatów telefonicznych.
W DNIU ROZPOCZĘCIA TURNUSU WIECZOREM LUB NAJPÓŹNIEJ NASTĘPNEGO DNIA DO GODZINY 12.00 otrzymają Państwo sms od wychowawcy, który w ten sposób przekaże Państwu swój numer kontaktowy. Sms zostanie wysłany na numer podany przez Państwa w formularzu rezerwacyjnym.
ZACHĘCAMY DO KONTAKTU Z KIEROWNIKIEM, WYCHOWAWCAMI, PIELĘGNIARKĄ każdego dnia między 14.00 - 14.45. Prosimy również o korzystanie z wiadomości sms, jeżeli będzie taka potrzeba. Numery telefonów zostaną opublikowane na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW przed rozpoczęciem turnusu.
Zdanie oraz odbiór telefonu, tabletu (oraz innych gadżetów elektronicznych: GoPro, aparatów fotograficznych, PSP i inne) dzieci/młodzież potwierdzać będą podpisem, przy czym gadżety elektroniczne (GoPro, aparaty fotograficzne, PSP i inne) wydane zostaną w ostatnim dniu obozu. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne przechowywane będą w zamkniętej szafie. Ewentualne użytkowanie wymienionych gadżetów (GoPro, APARATÓW FOTOGRAFICZNYCH, PSP I INNYCH) PROSIMY USTALAĆ W INDYWIDUALNEJ ROZMOWIE Z KIEROWNIKIEM OBOZU. PROSIMY, ABY DZIECI NIE ZABIERAŁY WARTOŚCIOWYCH PRZEDMIOTÓW, W TYM TAKŻE DROGICH APARATÓW TELEFONICZNYCH, SZCZEGÓLNIE MŁODZIEŻ.
POSIŁKI I DIETY
W każdym ośrodku uczestnicy otrzymują 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Godziny posiłków wskazujemy w planie dnia zamieszczonym przy każdym z obozów. Dzień pierwszy rozpoczyna się obiadokolacją, ostatni kończy śniadaniem.
W GIEWARTOWIE I MRÓWKACH stworzyliśmy dla Państwa dzieci jadłospis, który pozwala nam wprowadzać etapami zasady racjonalnego żywienia, opartego na naturalnych produktach. Naszych dostawców staramy się weryfikować i kupować produkty najwyższej jakości. Do każdego posiłku włączamy jak najwięcej warzyw, owoców i zdrowych produktów w zachęcającej formie. Zupy, sosy są zagęszczane warzywami oraz śmietaną, nie mąką. Ograniczyliśmy do minimum spożycie cukru zastępując go często miodem lub ksylitolem. Podajemy zawsze świeże, smaczne, dobrze doprawione potrawy. Nie podajemy jedzenia z puszek, nie korzystamy z kostek rosołowych, wykorzystujemy wyłącznie naturalne przyprawy i mieszanki warzywne bez glutaminianu sodu. Podajemy czystą wodę lub wodę z cytryną, pomarańczami i miodem zamiast napoi gazowanych, słodzonych soków itp. Ciepłe napoje to herbata, prawdziwe kakao i kawa zbożowa. Stosujemy wyłącznie jogurty naturalne najlepszej jakości i na ich bazie przygotowujemy desery.
Ze względu na częste kontrole Sanepidu prosimy, aby dzieci nie przywoziły ze sobą zapasów jedzenia, napojów, słodyczy. Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek. W każdej chwili mogą otrzymać wodę lub wodę z sokiem. Na terenie ośrodków znajdują się sklepiki, w których można dokonać drobnych zakupów. Produkty w nich sprzedawane są świeże i zawsze odpowiednio przechowywane. Chipsy, napoje gazowane, cukierki, czekolada itp. przewożone przez dzieci często są konsumowane w całości dnia pierwszego, co niejednokrotnie kończy się bólami brzucha lub dzieci nieumiejętnie przechowują żywność, która się psuje lub którą atakują wszędobylskie owady :).
DIETY W przypadku potrzeb wynikających z zachowania diety, konieczne jest zaznaczenie tego faktu w formularzu rezerwacyjnym, a następnie szczegółowe pisemne ustalenia zawarte w karcie kwalifikacyjnej. Maile w sprawie ustalenia szczegółów diety prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach). Przykładamy ogromną wagę w przygotowanie diet specjalnych tym bardziej, że niektóre z nich wymagają specjalnych warunków sanitarnych, oddelegowania jednej osoby do ich przygotowania, a także zakupów w wyspecjalizowanych sklepach.
DIETY SPECJALNE:
- Celiakia – dopłata 200-250 zł za turnus
- Dieta bezglutenowa – dopłata 140-180 zł za turnus
- Wegańska – dopłata 140-180 zł za turnus
- Wegetariańska – bez dopłat
- Wybiórcza – od 120 zł za turnus - do uzgodnienia
ZAKWATEROWANIE
OŚRODEK W GIEWARTOWIE
W ośrodku Michasiówka w Giewartowie stworzyliśmy dwie strefy:
- Strefę Młodzika 8-10 lat
- Strefę Juniora 10-12 lat
uczestnicy kwaterowani są w ramach stref:
- W domkach drewnianych składających się z 4 lub 6 pokoi. Przy każdym pokoju znajduje się zadaszony taras. Pokoje w domkach są 5 lub 6 osobowe, każdy ma osobne wejście i własną łazienkę.
- W domkach drewnianych typu studio z łazienkami. W każdym domku znajdują się dwa pokoje 3 i 5 osobowy. Każdy domek ma taras.
- W pokojach 3-6 osobowych z łazienkami, zlokalizowanymi na piętrze budynku pięknej, klimatycznej stołówki.
UWAGA! Wybór miejsca zakwaterowania należy do Organizatora. Jednak będziemy strać się spełniać Państwa prośby. Trzeba je jednak przesłać do nas drogą e-mailową, najpóźniej 14 dni przed wyjazdem i otrzymać od nas pisemne potwierdzenie.
OŚRODEK W MRÓWKACH
W ośrodku Sun Sport w Mrówkach stworzyliśmy dwie strefy:
- Strefę Junior 12-14 lat
- Strefę Młodzieży 14-17 lat
uczestnicy kwaterowani są w ramach stref:
- W domkach murowanych typu studio (domki składają się z dwóch pokoi: 7 i 3 os. oraz dwóch łazienek), każdy domek posiada taras.
- W domkach murowanych 6 os. łazienkami i tarasami.
- W pokojach zlokalizowanych w pawilonie, 4-7 osobowych z łazienkami, każdy pokój posiada balkon.
UWAGA! Wybór miejsca zakwaterowania należy do Organizatora. Jednak będziemy strać się spełniać Państwa prośby. Trzeba je jednak przesłać do nas drogą e-mailową, najpóźniej 14 dni przed wyjazdem i otrzymać od nas pisemne potwierdzenie.
ZASADY KWATEROWANIA
Z uwagi na konieczność uwzględniania m.in. płci dzieci, ich wieku oraz próśb dotyczących wspólnego zakwaterowania wybór domku czy pokoju pozostaje w gestii Organizatora.
Prośby o wspólne zakwaterowanie przyjmujemy wyłącznie drogą e-mailową. Prosimy o wysłanie maila w tej sprawie zaraz po dokonaniu wpłaty zaliczki i odesłaniu dokumentów. Oczywiście wszystkie dzieci, które mają razem zamieszkać muszą być już zapisane. Nie weryfikujemy próśb o wspólne zakwaterowanie. Oznacza to, że zakładamy, że rodzice działają w porozumieniu, a zatem wystarczy, że z grupy rodziców tylko jeden rodzic wyśle do nas taką prośbę. WAŻNE! Muszą Państwo otrzymać od nas mailowe potwierdzenie przyjęcia takiej prośby. Tylko to gwarantuje wspólne zakwaterowanie dzieci. Prośby przyjmujemy najpóźniej 14 dni przed wyjazdem. Jeżeli wyślą Państwo taką prośbę później postaramy się spełnić prośbę, ale może się zdarzyć, że nie będzie to możliwe. Zmiany zakwaterowania na miejscu w ośrodku często są niemożliwe. Maile z prośbą o wspólne zakwaterowanie prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach).
W przypadku ośrodków w Giewartowie oraz Mrówkach standard domków oraz pokoi nad stołówką jest jednakowy. W Giewartowie nad stołówką zamieszkują wychowawczynie, dlatego najczęściej kwaterujemy tam dziewczynki. Zaspokaja to ich częstą potrzebę kontaktu, szczególnie w przypadku najmłodszych uczestniczek naszych obozów.
Biorąc pod uwagę chęć stworzenia dzieciom poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego, przynależności do grupy wiekowej oraz podobnych potrzeb, kwaterujemy w jednym domku/pokoju/pawilonie równolatki, ewentualnie różnica wieku może wynieść rok. W szczególnych wypadkach dwa lata i jest to spowodowane najczęściej prośbą o wspólne zakwaterowanie rodzeństwa, kuzynostwa lub znajomych. I tutaj kolejna sprawa: prosimy zastanowić się nad prośbami dotyczącymi wspólnego kwaterowania dzieci w mocno zróżnicowanym wieku (rok i więcej). Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że przynosi to więcej rozczarowań i nieporozumień niż radości i często kończy się koniecznością rozkwaterowania dzieci.
W każdym z ośrodków prócz wyznacznika wieku i płci uczestników ważnym argumentem przy zakwaterowaniu jest ta sama grupa zajęciowa. W miarę możliwości dążymy do tego, aby w jednym miejscu zakwaterowania mieszkali uczestnicy tego samego obozu. Nierzadko jednak, z uwagi na konieczność dopasowania wieku i płci, w jednym domku/pokoju/pawilonie mieszkają uczestnicy 2 lub 3 obozów.
Priorytetem dla nas jest komfort psychiczny i emocjonalny dzieci, a o tym decyduje nie miejsce zakwaterowania, a przede wszystkim kontakt z rówieśnikami i wychowawcą. Jeżeli podczas turnusu dojdzie do jakiegoś konfliktu, którego mimo naszych starań nie uda się rozwiązać, w miarę możliwości przekwaterowujemy dzieci.
Prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii i jednocześnie zapewniamy, że system ten opracowany został na podstawie wieloletniego doświadczenia, rozmów z pedagogami, psychologami i dziećmi.
TRANSPORT WŁASNY I ORGANIZOWANY PRZEZ BIURO
TRANSPORT WŁASNY
Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o PRZYJAZD DO OŚRODKA W DNIU ROZPOCZĘCIA IMPREZY:
do Michasiówki w Giewartowie pomiędzy godz. 15.00 a 17.00
Adres ośrodka znajduje się w umowie, a także poniżej w mapce dojazdowej.
Wcześniej nie możemy przyjąć dzieci, ponieważ w trosce o zachowanie najwyższych standardów ośrodek musi zostać przygotowany na przyjęcie kolejnej grupy: jest sprzątany, konserwatorzy sprawdzają sprawność urządzeń i bezpieczeństwo pomieszczeń oraz usuwają ewentualne usterki.
do ośrodka Sun Sport w Mrówkach:
- Juniorzy (12-14 lat) między 15.00 a 16.00
- Młodzież (14-17 lat) między 16.00 z 17.00
Adres ośrodka znajduje się w umowie, a także poniżej w mapce dojazdowej.
POWROTY (transport własny):
z Giewartowa prosimy o odbiór dzieci między 9.00 a 11.00
z Mrówek prosimy o odbiór dzieci między 8.30 a 11.00
Bardzo prosimy o punktualny odbiór dzieci.
TRANSPORT ZORGANIZOWANY - ZOBACZ SKĄD WYJEŻDZA TWOJE DZIECKO
Komunikaty transportowe – ZOBACZ SKĄD WYJEŻDŻA TWOJE DZIECKO
publikujemy w zakładce pod tą nazwą na 3-5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Pomimo wskazania konkretnych miast w tabelach transportowych, np. Warszawa, Wrocław, miejsce zbiórki/wyjazdu może mieć miejsce poza granicami miasta (do 30 km). Podyktowane jest to koniecznością uniknięcia utrudnień komunikacyjnych w centrach miast.
Ze względu na różne możliwości organizacji transportu (czasem transporty łączymy lub odbywają się one osobno do każdego z ośrodków) nie jesteśmy w stanie z dużym wyprzedzeniem poinformować o godzinach wyjazdów/powrotów. Jeżeli zależałoby Państwu na choć orientacyjnej godzinie prosimy o kontakt telefoniczny z biurem.
Na uczestników naszych imprez na zbiórkach czekamy do 15 minut. Wszystkich rodziców/opiekunów prosimy o punktualny przywóz/odbiór dzieci. Miejsca wysiadania naszych uczestników to często tylko przystanek w dalszej drodze – punktualny odbiór dzieci bardzo usprawni naszą pracę i pozwoli pozostałym uczestnikom dotrzeć do domu na czas.
Jeżeli tuż przed wyjazdem podjęliście Państwo decyzję o rezygnacji z transportu organizowanego przez SUN SPORT i chcecie osobiście zawieźć dziecko na obóz prosimy koniecznie poinformować nas o tym. W przeciwnym razie w dniu zbiórki będziemy czekać na Państwa dziecko o umówionej godzinie i zamartwiać się, co się wydarzyło 🙁
Transport odbywa się tylko i wyłącznie pod warunkiem wyjazdu z danego miasta minimum 10 osób! Mniejsza liczba osób zdarza się rzadko i dotyczy na ogół Szczecina i Katowic. Gdyby się tak zdarzyło będziemy Państwa o tym informować z wyprzedzeniem i wówczas zaproponujemy zmianę transportu na własny lub jeżeli będzie to możliwe rozwiązanie alternatywne.
Informację o ewentualnym odwołaniu transportu otrzymają Państwo drogą e-mailową lub telefoniczną najpóźniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu. Zwykle jednak informujemy o tym zdecydowanie wcześniej. Wniesioną opłatę dotyczącą transportu, wynikającą z umowy, zwracamy w ciągu kilkunastu dni. Prosimy pamiętać, że każda zmiana umowy wymaga podpisania aneksu.
Ze względu na organizację transportu godziny posiłków w dniu rozpoczęcia i zakończenia turnusów są ruchome i mogą być ustalane indywidualnie dla poszczególnych grup wyjazdowych i są uwarunkowane możliwościami logistycznymi. Tym samym pierwszy dzień może zaczynać się obiadokolacją w godzinach późno popołudniowych, jak i późno wieczornych, a ostatni dzień może kończyć się śniadaniem w godzinach wczesno rannych, jak i przedpołudniowych.
Prosimy pamiętać, aby przygotować dzieciom na drogę suchy prowiant. Pierwszym posiłkiem w ośrodku jest zawsze obiadokolacja.
BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS TRANSPORTU
Podczas podróży dziećmi zawsze opiekuje się instruktor bądź wychowawca. Na czas transportu podamy Państwu numery telefonów do opiekunów, prosimy jednak pamiętać, że często są to osoby pozostające do naszej dyspozycji wyłącznie na czas transportu i bardzo prosimy nie korzystać z podawanych numerów telefonów poza czasem podróży.
Flota samochodowa. Transport może odbywać się autokarami lub busami. Zawsze wybieramy najlepsze firmy transportowe oraz bezpieczne, dobrze wyposażone i ładne autokary lub busy. Znając realia i mając doświadczenie w tym względzie wiemy, że niestety czasem zdarzają się opóźnienia przez wzmożony ruch drogowy, bardzo rzadko w wyniku awarii autokarów lub busów. Wówczas prosimy Państwa przede wszystkim o cierpliwość. Jeśli tylko dacie nam Państwo możliwość rozwiążemy każdy problem i bezpiecznie dowieziemy dzieci na miejsce. Podczas ewentualnego postoju spowodowanego awarią zapewnimy dzieciom bezpieczeństwo, ciepłą herbatę lub zimne napoje, jeśli będzie to konieczne oczywiście posiłek. Pracownik naszego biura zawsze ma kontakt z opiekunami transportów, kierowcami i firmami przewozowymi. Mamy zatem wiele możliwości rozwiązywania potencjalnych problemów, konieczne jest jedynie zapewnienie nam komfortu działania! Firmy przewozowe, z którymi współpracujemy, zawsze legitymują się aktualnymi badaniami technicznymi pojazdów.
Zdarza się, że konieczny jest transport samochodem osobowym (służbowym, samochodem instruktora). Dotyczy to przede wszystkim konieczności przetransportowania uczestnika do najbliższego ośrodka zdrowia, ale może też mieć miejsce w innych nadzwyczajnych sytuacjach.
ZMIANY TRANSPORTU, UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU
Jeżeli chcielibyście Państwo:
- odebrać dziecko przed dniem zakończenia obozu prosimy o kontakt z kierownikiem (telefon będzie opublikowany w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW) i ustalenie szczegółów.
- zmienić decyzję dotyczącą transportu - konieczny jest kontakt z biurem. Wszelkie zmiany w umowie mogą mieć wyłącznie formę pisemną i muszą zostać potwierdzone wystawieniem aneksu. Zmian dotyczących transportu zorganizowanego dokonywać można najpóźniej 21 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu - wówczas jest jeszcze możliwy zwrot kosztów transportu. Odwołanie przez Państwa transportu organizowanego przez biuro i ujętego w podpisanej umowie na mniej niż 21 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu, wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów tego transportu przez Państwa. Ze wszystkich Państwa próśb wywiązujemy się z nich w miarę możliwości.
W przypadku, gdy dziecko ma zostać odebrane przez ciocię, wujka, przyjaciółkę lub znajomego prosimy o przygotowanie pisemnego upoważnienia – tutaj można pobrać wzór.
O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ PRZED WYJAZDEM?
TELEFONY KONTAKTOWE
Your Subtitle Goes Here
Przed rozpoczęciem każdego turnusu dostępne są na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW numery telefonów do kierowników naszych imprez oraz pań pielęgniarek.
Nr telefonu wychowawcy otrzymają Państwo sms-em pierwszego dnia wieczorem lub najpóźniej następnego dnia do 12.00 rano. W ten sposób wychowawca przedstawi się Państwu i udostępni kontakt do siebie.
Raz jeszcze przypominamy o zasadach korzystania z telefonów komórkowych przez uczestników obozów kliknij
TRANSPORT WŁASNY
Your Subtitle Goes Here
TRANSPORT ZORGANIZOWANY PRZEZ BIURO
Your Subtitle Goes Here
NASZE PROŚBY DO PAŃSTWA
Your Subtitle Goes Here
Prosimy poinformować dzieci o zasadach korzystania z telefonów komórkowych i innych gadżetów elektronicznych. Prosimy o niezabieranie wartościowych telefonów.
Zależy nam też, abyście Państwo informowali nas (wychowawcę, kierownika lub przedstawiciela biura w Kaliszu) o każdym problemie, z którym dziecko (starsze lub młodsze) nie może poradzić sobie samodzielnie. Jesteśmy do Państwa i dzieci dyspozycji.
Jesteśmy po to, aby natychmiast reagować i pomóc!
ODBIÓR PRZEZ CIOCIĘ, WUJKA, ZNAJOMEGO
Your Subtitle Goes Here
W przypadku, gdy Wasze dziecko po zakończeniu obozu ma zostać odebrane przez ciocię, wujka, przyjaciółkę lub znajomego prosimy o przygotowanie pisemnego upoważnienia zawierającego imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby upoważnionej do odbioru.
Dokument powinien zostać przesłany e-mailem do biura w Kaliszu minimum 1 dzień roboczy przed dniem transportu, oryginałem powinna się legitymować osoba odbierająca dziecko. Nie przyjmujemy upoważnień telefonicznie.
KIESZONKOWE
Your Subtitle Goes Here
CO ZABRAĆ NA OBÓZ
Your Subtitle Goes Here
WYRÓŻNIAMY Z RADOŚCIĄ
Ci najbardziej zaangażowani, wykazujący się wyjątkowymi umiejętnościami, osiągnięciami otrzymują nagrody specjalne 🙂 Nagradzamy dobre zachowanie, czasem zmianę zachowania, zaangażowanie, inicjatywę czy pomysłowość. Doceniamy nie tylko doskonałe wyniki, ale także inne sukcesy: plastyczne, taneczne, teatralne, fotograficzne, przywódcze, koleżeńskie 😊
BEZWZGLĘDNI JESTEŚMY WOBEC
Spożywania i posiadania alkoholu, palenia tytoniu lub zażywania lub posiadania środków odurzających! W takich przypadkach reagujemy ostro i natychmiastowo, łącznie z usunięciem z obozu!
Wymagamy także wysokiej kultury osobistej w stosunku do kierowników, instruktorów, wychowawców, pracowników kuchni, kelnerek, wszystkich osób zatrudnionych w ośrodku lub będących jego gośćmi oraz oczywiście w stosunku do kolegów i koleżanek!
Nasi podopieczni muszą stosować się do poleceń kadry Sun Sport oraz przestrzegać przepisów prawa na terenie kraju!
FACEBOOK, INSTAGRAM, YouTube, FOTOBANK
Na naszej stronie facebookowej oraz na Instagramie Sun Sport zamieszczamy króciutkie relacje fotograficzne, czasem filmowe z naszych obozów. To fantastyczny sposób, abyście mogli Państwo poczuć atmosferę, podejrzeć jak bawią się dzieci, jak zdobywają nowe doświadczenia i przeżywają wyjątkowe chwile 🙂
Na sunsportowym YouTube po zakończeniu sezonu mogą być dostępne relacje filmowe.
W FOTOBANKU zamieszczane będą ZDJĘCIA wykonane podczas turnusu. Dostęp do nich będą mieli Państwo na podstawie podpisanej z nami umowy. Zdjęcia będzie można pobrać i zapisać na swoim dysku.
DO ZOBACZENIA TAKŻE W WIRTUALNYM ŚWIECIE!
DOKUMENTY, PŁATNOŚCI, FV
DOKUMENTY
Każdy z Państwa, po dokonaniu rezerwacji (e-mailowej, osobistej) otrzyma komplet dokumentów (drogą elektroniczną, a na wyraźne życzenie drogą pocztową): umowę, której integralną częścią są „Warunki uczestnictwa” oraz kartę kwalifikacyjną. Prosimy też o dokładne zapoznanie się z ofertą opublikowaną na naszej stronie www.sun-sport.pl.
Skan podpisanej umowy oraz wypełnionej karty kwalifikacyjnej należy odesłać w ciągu 7 dni od dnia jej wystawienia (jest to termin tożsamy z terminem wpłaty zaliczki i wskazany jest w umowie) na adres:
- w przypadku wyjazdu do Mrówek mrowki@sun-sport.pl
- w przypadku wyjazdu do Giewartowa giewartow@sun-sport.pl
PŁATNOŚCI
ZALICZKA wynosi minimum 600 złotych i płatna jest w ciągu 5 dni od dnia wystawienia umowy. Dzień zapłaty wskazany jest ściśle w umowie. W tym dniu należność musi już znaleźć się na naszym koncie. Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie otrzymają Państwo automatyczne powiadomienie sms i e-mailem.
POZOSTAŁĄ KWOTĘ należy wpłacić najpóźniej 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy (dzień, w którym należność powinna być na naszym koncie znajduje się w umowie). Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie otrzymają Państwo automatyczne powiadomienie sms i e-mail.
O dacie zapłaty decyduje data wpływu należności na nasze konto. Zaliczka wynosi minimum 600 złotych od osoby, płatna zgodnie z terminem wskazanym w umowie. Prosimy pamiętać, że warunkami skorzystania z ewentualnego rabatu są: terminowe płatności oraz terminowy zwrot dokumentów (zgodnie z warunkami wszystkich ogłaszanych promocji).
Rabat. Jeżeli dokonują Państwo rezerwacji w czasie obowiązywania promocji, chęć skorzystania z wybranego rabatu należy wskazać w formularzu rezerwacyjnym. Wówczas zostanie on uwzględniony w umowie. Jednakże, prosimy pamiętać, że warunkiem jego utrzymania są terminowe płatności (wszystkie raty) oraz terminowy zwrot dokumentów (podpisanej umowy i wypełnionej karty kwalifikacyjnej). UWAGA! Przekroczenie terminu płatności skutkuje automatycznym anulowaniem przyznanego rabatu.
FAKTURY
Faktury wystawiamy na podstawie deklaracji złożonej w formularzu rezerwacyjnym wypełnianym przez Państwa on-line.
Bardzo prosimy o sprawdzenie w firmie, na kogo ma zostać wystawiona FV (na Państwa, dziecko, firmę) tak, aby uniknąć wystawiania korekt.
Poniżej zamieszczamy wzory dokumentów do wglądu:
Karta kwalifikacyjna
wzór
Umowa
wzór
ODWIEDZINY RODZICÓW
Drodzy rodzice i opiekunowie!
Wiemy, że jesteście stęsknieni, ciekawi przeżyć Waszego dziecka i czekacie na chwilę, w której będziecie mogli je uściskać. Pamiętajcie jednak, że jedynie do kilkorga z dzieci przybywających na każdym turnusie przyjeżdżają rodzice. Musimy dbać o uczucia każdego dziecka i bezpieczeństwo każdego z nich traktować jako priorytet.
Prosimy też rodziców/opiekunów o rozsądek i rozwagę w obdarowywaniu dzieci. Jeśli są to słodycze to w bardzo niewielkich ilościach. Przede wszystkim dlatego, że dzieci potrafią zjeść wszystko jednej chwili co kończy się rozstrojem żołądka oraz dlatego, że innym dzieciom jest przykro jeżeli nie otrzymują podobnych prezentów. Nie ma też potrzeby przywożenia dzieciom prowiantu. Każde dziecko może podczas posiłków zjeść tyle ile zechce.
Przyjazd do dziecka możliwy jest każdego dnia. Jednak z uwagi na organizację zajęć i plan dnia prosimy o wcześniejszy kontakt z kierownikiem, który podpowie Państwu, który dzień i która godzina będą sprzyjały odwiedzinom.
Ograniczamy Państwa pobyt na terenie ośrodka ze ściśle określonych powodów:
- Każdy rodzic/opiekun zgadzający się na pobyt swojego dziecka w naszym ośrodku wie, że ze względów bezpieczeństwa jest to ośrodek zamknięty, na teren którego nie mają wstępu osoby obce.
- Średnio na każdym turnusie mamy pod opieką ponad 250 osób i musimy dołożyć wszelkich starań, aby każdemu dziecku zapewnić bezpieczeństwo i właściwą opiekę.
- Każdy wstęp osób obcych na teren ośrodka, w którym przebywają dzieci stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego (np. wirus tzw. „jelitówki”).
- Pobyt ograniczamy także ze względów wychowawczych: obecność rodziców/opiekunów dzieciom, do których nikt nie przyjeżdża sprawia ogromną przykrość i częstokroć prowadzi do płaczu i tęsknoty spowodowanej tylko i wyłącznie widokiem innego dziecka przytulającego się do rodzica.
- Także ze względu na inne dzieci oraz ich rodziców nie możemy zgadzać się na pobyt odwiedzających rodziców/opiekunów w domkach oraz ich ingerencję we wspólnych szafkach czy łazience.
Odwiedzając swoje dziecko bardzo prosimy o stosowanie się do kilku poniższych zasad:
- Na terenie całego ośrodka obowiązuje zakaz palenia.
- W celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony naszych podopiecznych, odwiedziny powinny odbywać się poza terenem ośrodka. Po przyjeździe, prosimy o wypełnienie formularza odwiedzin, określenie planowanej godziny powrotu, a cała wizyta odędzie się poza ośrodkiem.
Mamy nadzieję, że rozumieją Państwo nasze intencje, wynikające jedynie z chęci zapewnienia jak najlepszej opieki. Obejrzenie całego ośrodka, domków, stanowisk zajęciowych, plaży, pól quad’owych, paintball’owych jest możliwe zawsze pierwszego dnia turnusu i wówczas staramy się w żaden sposób nie ograniczać Państwa pobytu w naszych ośrodkach. Rozumiemy, że musicie mieć Państwo pewność w jakim miejscu oraz w czyich rękach pozostawiacie swoje dzieci.
ABC SUNSPORTOWEGO PODRÓŻNIKA
Ponieważ uczestniczyć będziecie w obozach sportowo-rekreacyjnych, podczas których każdy dzień jest bardzo aktywny zabierzcie rzeczy, których nie będzie Wam szkoda poświęcić w imię dobrej zabawy. Wystrzałowe ciuchy tylko na dyskotekę 🙂 Pamiętajcie jednak, że wyjeżdżacie tylko na 8-11 dni więc nie zabierajcie szafy i komody 🙂 Każdy sunsportowicz powinien „dźwigać” swój bagaż, choć tym najmłodszym staramy się pomóc.
Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku.
W sprawie rzeczy pozostawionych na obozie prosimy o e-mailowy kontakt z biurem (Giewartów: giewartow@sun-sport.pl, Mrówki: mrowki@sun-sport.pl). W mailu prosimy opisać zgubę, wskazać turnus i ośrodek, a my postaramy się ją namierzyć 🙂
Pozostawione przez uczestników rzeczy odsyłamy na Państwa koszt. Pozostawioną odzież przechowujemy przez 2 tygodnie po zakończeniu turnusu, po tym czasie przekazujemy ją do instytucji wspierających osoby w trudnej sytuacji. Nie przechowujemy bielizny, kosmetyków, grzebieni czy szczoteczek do zębów.
WSZYSCY POWINNI ZABRAĆ:
STREFA HIGIENY:
- szczoteczka do zębów
- pasta do zębów
- mydło do mycia rąk (najlepiej mała butelka mydła w płynie)
- żel pod prysznic
- balsam do ciała jeśli używasz
- żel do mycia twarzy
- krem nawilżający typu nivea, bambino lub inny, który lubisz
- szampon do włosów
- odżywka do włosów jeśli używasz
- szczotka do włosów lub grzebień
- dla dziewczynek spinki, gumki, opaski
- ręczniki kąpielowe i plażowe (pamiętajcie, że jeśli nie ma pogody wszystko bardzo wolno schnie minimum 2 ręczniki + 1 na plaże)
- wilgotne chusteczki jednorazowe jeśli używasz
- chusteczki higieniczne
- worki na brudną bieliznę/odzież
- podpaski higieniczne dla dziewczynek
STREFA ODZIEŻY:
- bielizna (proponujemy zabrać większą ilość lub minimum tyle ile dni będziecie na obozie – raczej nie wierzymy, że będziecie mieli ochotę prać:-)),
- koszulki z krótkim rękawem (około 10 szt.),
- koszulki na ramiączkach na wielkie upały,
- piżama,
- 2 lub 3 koszulki z długim rękawem na zimne dni,
- krótkie spodenki (minimum 2 pary),
- długie spodnie (minimum 2 pary),
- strój sportowy (dres, dziewczynki mogą zabrać legginsy, t-shirt’y, bluzy),
- ciepłe ubranie (bluzy dresowe lub polarowe, 2 sztuki),
- cienka bluza i/lub sweter na chłodniejsze wieczory (1 sztuka),
- kurtka przeciwdeszczowa,
- koniecznie czapka, kapelusz lub chustka chroniące przed słońcem,
- strój kąpielowy (przynajmniej 2),
- odpowiednie buty (adidasy, sandały, klapki do użytku „domowego”, przydać się mogą kalosze),
- wystrzałowe ciuchy na dyskotekę 🙂
AKCESORIA:
- okulary przeciwsłoneczne,
- pomadkę ochronną lub wazelinę kosmetyczną (nie tylko dziewczynki 😊 )
- krem z filtrem 50, środek przeciw komarom, meszkom i kleszczom (najlepiej MUGGA)
- ciekawą książka na wypadek bezsenności.
- Mały plecak lub worek w którym możesz zabrać rzeczy na plażę
- Butelka na wodę szklana lub plastikowa – najlepiej podpisana
UWAGA!
- Nie zabierajcie: laptopów, konsol, PSP i innych „zabawiaczy” i innych wartościowych przedmiotów (także cennych telefonów komórkowych, słuchawek itp).
- Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku. Jeżeli zdarzy się, że po powrocie dziecka dostrzeżecie Państwo brak części bagażu prosimy o e-mailowy kontakt tylko z biurem w Kaliszu. W mailu prosimy o podanie opisu zagubionych rzeczy.
OBOZY W GIEWARTOWIE:
STREFA MŁODZIKA 8-10 LAT
ODJAZDOWE WAKACJE
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
ODLOTOWE AGENTKI
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza — patrz strefa rodzica.
- dodatkowe ubranie na zajęcia survivalowe, którego nie będzie wam szkoda ubłocić, ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
- na zajęcia tematyczne zabierzcie: wysokie buty sportowe lub trapery w ciemnym kolorze, czarną koszulkę, czarne leginsy i spodenki.
- strój sportowy i obuwie sportowe
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
OBÓZ ARTYSTYCZNY
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- fartuszek lub koszulkę, której nie będzie żal pobrudzić podczas zajęć artystycznych
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
BRYGADA NERF
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- jeżeli uczestnik przywiezie swój sprzęt nerfowy trafia on do depozytu i wydawany jest wyłącznie na czas rozgrywek.
- buty sportowe i wygodny strój do rozgrywek nerf.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
- na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz kombinezon paintball’owy zapewnia organizator.
- środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga).
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
OBÓZ TANECZNY DANCE SHOW
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki.
- wygodne, sportowe obuwie taneczne.
- wygodny strój sportowy.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
OBÓZ ZABAW WODNYCH
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- dodatkowy strój kąpielowy i ręcznik.
- dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy.
- chustka lub czapka z daszkiem, która przyda się na kajaki.
- okularki do pływania.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
SURVIVALOWA PRZYGODA
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- parciany pasek do munduru.
- środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga).
- na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić, przynajmniej 2 pary butów (najlepiej ciemne, trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
STREFA JUNIORA 10-12 LAT:
WAKACYJNY VIBE
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- koszulka, której nie będzie żal pobrudzić podczas zajęć kreatywnych i artystycznych.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą czerwoną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
ARCHERY CAMP
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- wygodne obuwie i strój sportowy na zajęcia z archery tag.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą czerwoną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
SURVIVAL GIRLS
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- dodatkowe ubranie na zajęcia survivalowe, którego nie będzie wam szkoda ubłocić ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
- na zajęcia tematyczne zabierzcie : wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, czarną koszulkę, czarne leginsy i spodenki.
- strój i buty sportowe.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą czerwoną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY JUNIOR
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
- na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz kombinezon paintball’owy zapewnia organizator.
- środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga).
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą czerwoną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
WODNY CHILLOUT
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- dodatkowy strój kąpielowy i ręcznik.
- dla chętnych okulary do nurkowania.
- dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą czerwoną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
OBÓZ MILITARNO-PAINTBALLOWY
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz kombinezon paintball’owy zapewnia organizator.
- parciany pasek do munduru.
- środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga).
- na zajęcia militarne: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić, przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
Pamiętaj! Zabierz ze sobą czerwoną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
HOLI DAY BOOM
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- strój i buty sportowe.
- dodatkowy strój kąpielowy i ręcznik.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Pamiętaj! Zabierz ze sobą czerwoną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY
OBOZY W MRÓWKACH:
STREFA JUNIOR 12-14 LAT:
WAKACYJNY VIBE
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- koszulka, której nie będzie żal pobrudzić podczas zajęć kreatywnych i artystycznych.
- wygodny strój na wyprawę rowerową.
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
TAJNA MISJA
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
- parciany pasek do munduru.
- środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga).
- na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić, przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie, ciemne buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy 10-20L.
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
SZKOŁA PRZETRWANIA
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- parciany pasek do munduru.
- środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga).
- na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić, przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie, ciemne buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy 10-20L
- koniecznie zabierzcie śpiwór razem z karimatą oraz małą latarkę na noc w lesie.
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
- na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
- parciany pasek do munduru.
- środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga).
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
WODNE SZALEŃSTWO
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- dodatkowy strój kąpielowy i ręcznik.
- dla chętnych pianka i okulary do nurkowania.
- chustka lub czapka z daszkiem.
- dodatkowe okulary przeciwsłoneczne.
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
GIRLS POWER
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- dodatkowe ubranie na zajęcia survivalowe, którego nie będzie wam szkoda ubłocić ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
- na zajęcia tematyczne zabierzcie : wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, czarną koszulka, czarne leginsy i spodenki.
- strój i buty sportowe.
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
OBÓZ ŻEGLARSKI TOPAZ TAZ
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik.
- dla chętnych pianka do pływania.
- Kurtka przeciwwiatrowa.
- chustka lub czapka z daszkiem.
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
RC CARS CAMP
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
STREFA MŁODZIEŻY 14-17 LAT:
ODDZIAŁY SPECJALNE
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- jeżeli jesteście pasjonatami stylu militarno-survivalowego i posiadacie własny mundur – zabierzcie go ze sobą.
- ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary), przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, wysokie ciemne buty mogą też być wysokie, ciemne buty sportowe), ciepłe skarpety, ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
- parciany pasek do spodni munduru.
- na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod mundur. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
- strój sportowy oraz wygodne buty sportowe.
- na noc w lesie zabierzcie śpiwór z karimatą i małą latarkę.
- środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga).
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY MŁODZIEŻ
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
- na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod mundur. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
- parciany pasek do munduru.
- środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga).
- małą latarkę na nocny Game House.
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
OBÓZ SPORTÓW WODNYCH
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- dodatkowy strój kąpielowy i ręcznik.
- dla chętnych pianka i okulary do nurkowania.
- chustka lub czapka z daszkiem.
- dodatkowe okulary przeciwsłoneczne.
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
OBÓZ ASG
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- jeżeli jesteście pasjonatami stylu militarno-survivalowego i posiadacie własny mundur – zabierzcie go ze sobą.
- ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić, przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie, ciemne buty sportowe), ciepłe skarpety, ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
- parciany pasek do spodni munduru.
- na zajęcia ASG : cienka czapka lub chustka, cienkie rękawiczki, wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod mundur. Maskę oraz mundur zapewnia organizator.
- na noc w lesie zabierzcie śpiwór z karimatą i małą latarkę.
- strój sportowy oraz wygodne buty na poranną zaprawę
- środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga).
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni, ładowarek do akumulatorów. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
MŁODZIEŻOWY CAMP: SPORT & RELAX
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie, ciemne buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
- dodatkowy strój kąpielowy i ręcznik.
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
AESTHETIC CAMP
- standardowe wyposażenie każdego obozowicza – patrz strefa rodzica.
- koszulka, której nie będzie żal pobrudzić podczas zajęć kreatywnych i artystycznych.
- wygodny strój na wyprawę rowerową.
- koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na sunsportowy event fluoparty.
- na terenie ośrodka dzieci i młodzież mają stały dostęp do wody. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych bidonów. W ośrodku jest możliwość zakupienia bidonu (o pojemności 250ml i 500ml).
JOLANTA WALAS-ZDUNEK
Właściciel firmy
Zapewnia ekspansję firmy. Planuje rozbudowę oraz rozwój infrastruktury naszych ośrodków. Dba, aby Klienci byli szczęśliwi, kadra zadowolona, a Sun Sport cieszył każdego dnia.
e-mail: jola@sun-sport.pl
MONIKA WOJCIECHOWSKA
Specjalista ds. finansów
Dla Niej nie ma problemów. Są sprawy do rozwiązania. Z odwagą, bez uprzedzeń podejmie się każdej sprawy. Uśmiechnięta, dowcipna, wkręci 😉 każdego.
e-mail: finanse@sun-sport.pl
+48 604-750-105
OLGA STEPANEC
Specjalista ds. sprzedaży zielonych szkół
Odpowie na wszystkie pytania dotyczące wyjazdów szkolnych, zajęć sportowo-rekreacyjnych i wycieczek edukacyjnych.
e-mail: olga@sun-sport.pl
kom. 664-720-861
TOMASZ NIDZGORSKI
Dyrektor generalny
Zarządza kluczowymi zadaniami firmy. Realizuje misję i wizję Sun Sport każdego dnia. Wyjątkowy człowiek o wszechstronnym wykształceniu, doświadczony pedagog i psycholog.
e-mail: sun-sport@sun-sport.pl
tel. 606-353-724
WERONIKA JEŻYK
Specjalista ds. zakupów i administracji
e-mail: kalisz@sun-sport.pl
tel. +48 662-072-157
NATALIA TRĘBIŃSKA
Specjalista ds. sprzedaży zielonych szkół
Odpowie na wszystkie pytania dotyczące zielonych szkół. Odpowiedzialna za sprzedaż imprez organizowanych w naszym ośrodku w Mrówkach.
e-mail: zielone-mrowki@sun-sport.pl
kom. 728 803 805
EWA MARCZYŃSKA
Dyrektor biura
Koordynuje pracę biura. Służy pomocą w ważnych i pilnych sprawach, odpowiada nawet na najtrudniejsze pytania klientów.
e-mail: ewa@sun-sport.pl
tel. +48602119000
AGATA LEŚNIAK
Kierownik działu rekrutacji
Skrupulatna i zrównoważona. Bada sprawę do skutku i nigdy się nie poddaje 😉
e-mail: rekrutacja@sun-sport.pl
kom.784-691-524
JOANNA SKÓRZEWSKA
Kierownik działu sprzedaży obozów i półkolonii
e-mail: giewartow@sun-sport.pl
kom. 664-178-883
JOANNA WACŁAWEK
Kierownik działu finansowego
Z ogromnym upodobaniem i pasją 😉 liczy, analizuje, negocjuje i kontroluje. Optymistka, błyskawicznie rozwiązująca każdy problem.
e-mail: joanna@sun-sport.pl
+48 694 721 785
DOROTA JANAS
Specjalista ds. rekrutacji
Skuteczna i sumienna. Zaprosi na zgrupowanie, przeprowadzi rozmowę rekrutacyjną, a wyróżniające jednostki na pewno zatrudni.
e-mail: rekrutacja2@sun-sport.pl
kom. 784-691-524
MIKOŁAJ MAJERZ
Specjalista ds. sprzedaży obozów i półkolonii
Zbada potrzeby dziecka i rodzica oraz doradzi, która z imprez będzie najlepszym wyborem. Pokieruje w najtrudniejszych sprawach dokumentów, opłat i zaświadczeń. Zawsze gotowy do żartów i zawsze uśmiechnięty 🙂
e-mail: mrowki@sun-sport.pl
kom. +48 664-932-172
IRYNA HONCHAR
Specjalista ds. marketingu
e-mail: marketing@sun-sport.pl
tel. +48602119000
OLGA JASIENIECKA
Specjalista ds. social media
e-mail: jasieniecka.olicja@sun-sport.pl
tel. +48 602-119-000
AGATA LEŚNIAK
Koordynator ds. zatrudnienia
Skrupulatna i zrównoważona. Bada sprawę do skutku i nigdy się nie poddaje 😉
e-mail: rekrutacja@sun-sport.pl
kom.784-691-524
ADRIANNA KOPANIA
Pracownik działu programowego oraz kierownik imprez w ośrodku w Mrówkach
e-mail: kopania.adrianna@sun-sport.pl
tel. +48 602-119-000
MICHAŁ DRYTKIEWICZ
Mł. specjalista ds. rekrutacji
Rekrutuje, podpisuje i jest w stałym kontakcie z naszą kadrą. Kocha nasze media społecznościowe - jest moderatorem grupy Kadra Sun Sport.
e-mail: rekrutacja3@sun-sport.pl
kom. +48 880-285-052
ANGELIKA ŁUCZAK-WAWRZYNIAK
Kierownik działu programowego i social media
e-mail: kreatywni@sun-sport.pl
tel. +48 602-119-000
ŁUKASZ JANOWSKI
Wizjoner, projektant futurysta. Miłośnik architektury nietuzinkowej
Projektuje z wielkim oddaniem każdy element w naszym nowym ośrodku i nieustannie nas zachwyca. To on jest autorem projektu naszgo ośrodka w Mrówkach.
DAMIAN FELISIAK
Inspektor ochrony danych osobowych
RODO nie ma przed nim tajemnic...
e-mail: sun-sport@sun-sport.pl
SEBASTIAN BOSACKI
Dyrektor Operacyjny PsycheON Sp. z o.o.
Profesjonalista, kompetentny i niezawodny. Firma PsycheOn jest autorem naszego programu rezerwacyjnego oraz stron internetowych.
PIOTR MISZTAL
Autor naszych graficznych projektów z głową doskonałych pomysłów
Cierpliwy i wyrozumiały, o nieustannie uśmiechniętej twarzy.
www.szkoleniami.pl