STREFA RODZICA

Drodzy Rodzice, cieszymy się, że doceniliście przygotowaną przez nas ofertę, ale zanim Państwa pociechy (większe bądź mniejsze :-)) spędzą z nami wakacje, przygotowaliśmy dla Was informacje na temat organizacji naszych imprez. Z pewnością pozwolą one rozwiać ewentualne wątpliwości, uspokoją przejętych rodziców i przekonają nieprzekonanych 🙂

Dziękujemy autorom naszych filmów – notiOne ?

 

MISJA I DOŚWIADCZENIE

Celem naszych działań jest rozbudzenie zaciekawienia światem, sportem, drugim człowiekiem, odnalezienie drogi do serc dzieci i ich rodziców.  Nasze imprezy  organizujemy tak, aby rozwijały zdolności społeczne dzieci, uczyły: socjalizacji, zachowań asertywnych, radzenia sobie ze stresem, nazywania i wyrażania emocji.  Pragniemy, aby czas spędzony z nami procentował w ich dalszym życiu.   Pracujemy z niezwykle delikatną materią – dziećmi. Jest to wyjątkowo ważne i odpowiedzialne zadanie.  Naszą rolą jest zapewnienie nie tylko wspaniałej zabawy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, otwarcia na świat, dobrego samopoczucia. Współpracujemy z wychowawcami, którzy inspirują, tworzą radosną atmosferę wychowawczą, którzy dostrzegają potrzeby i możliwości dzieci, rozumieją je i wspólnie z nimi przeżywają ich radości, kłopoty i troski. Dlatego tworzymy imprezy, które mogą być trampoliną  do rozwoju dzieci.

 

 

18 lat w branży organizacji obozów dla dzieci i młodzieży to powód do dumy! Tym bardziej, że nasza praca nieustannie nas cieszy i sprawia nam mnóstwo radości.

W ciągu tych lat przygotowaliśmy setki imprez: obozy dla dzieci, obozy dla młodzieży, wczasy rodzinne, wczasy dla rodziców z dziećmi, zielone szkoły, imprezy integracyjne, wycieczki szkolne, a także projekty międzynarodowe.

Zostaliśmy laureatem Championa w kategorii „Organizator wypoczynku dla dzieci”. To prestiżowe wyróżnienie przyznali nam Klienci w konkursie „Mistrz Turystyki, Gastronomii i Rozrywki”.  W roku 2017 otrzymaliśmy Znak Jakości KidZone, który jest wyrazem uznania za wysiłek, który wkładamy w realizację imprez o najwyższym standardzie. Ambasadorami projektu Znak Jakości KidZone są prezenterka Paulina Syktu-Jeżyna, muzyk Piotr Rubik, psycholog Maria Rotkiel, bloger Michał Będźmirowski znany jako Modny Tata oraz supermodelka i szczęśliwa mama Kamila Szczawińska.W roku 2018 także otrzymaliśmy CERTYFIKAT LAUR EKSPERTA. Otrzymują go produkty oraz usługi, które w opinii Kapituły, właściwie odpowiadają na potrzeby klientów, cechują się nowoczesnością, wysoką jakością, oryginalnością oraz potencjałem innowacyjnym. Certyfikaty „Laur Eksperta” przyznaje niezależne gremium ekspertów naukowych. W Komisji zasiadają m.in. uczeni z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Zielonogórskiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Nadany certyfikat potwierdza, iż w opinii Komisji marka poddana ocenie spełnia wysokie kryteria w dziedzinie jakości i użyteczności rynkowej.

W roku 2018 otrzymaliśmy II. nagrodę w Konkursie na najlepszy obiekt turystyki w Wielkopolsce oraz statuetkę ORŁY TURYSTYKI 2018 jako lider branży turystycznej stawiający na rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Ponadto w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka uczestniczyliśmy w audycie poziomu kreatywności i absorpcji innowacji w przedsiębiorstwie, otrzymaliśmy też Certyfikat Rzetelnej Firmy. Posiadamy wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz gwarancję ubezpieczeniową w związku z wykonywaną działalnością udzieloną przez PTU SA Signal Iduna. Wszystkie obozy dla dzieci i młodzieży zgłaszane są w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Poznaniu. 

BEZPIECZEŃSTWO

Dzieci są dla nas najważniejsze, a więc w wakacyjnym szaleństwie :-) nie zapominamy o bezpieczeństwie! 

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS ZAJĘĆ

Jako organizator aktywnego wypoczynku, zarządzając własnymi ośrodkami wypoczynkowymi dla dzieci, mamy obowiązek zapewnić bezpieczeństwo wszystkim naszym obozowiczom, ich rodzicom i opiekunom prawnym, kadrze oraz pracownikom firm zewnętrznych ściśle z nami współpracującymi. Zgodnie z wytycznymi MZ i GIS opracowaliśmy ZASADY POSTĘPOWANIA COVID-19 obowiązujące w sezonie letnim 2022. Wszystkie nasze działania są dostosowywane do obecnej sytuacji epidemiologicznej i będą na bieżąco aktualizowane i stosowane do zmieniających się zaleceń MZ i GIS.

Warunkiem koniecznym do uczestnictwa w naszych obozach jest zaakceptowanie nowo utworzonych regulaminów.

 

 

BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE

Jako organizator aktywnego wypoczynku, zarządzając własnymi ośrodkami wypoczynkowymi dla dzieci, mamy obowiązek zapewnić bezpieczeństwo wszystkim naszym obozowiczom, ich rodzicom i opiekunom prawnym, kadrze oraz pracownikom firm zewnętrznych ściśle z nami współpracującymi. Zgodnie z wytycznymi MZ i GIS opracowaliśmy ZASADY POSTĘPOWANIA COVID-19 obowiązujące w sezonie letnim 2022. Wszystkie nasze działania są dostosowywane do obecnej sytuacji epidemiologicznej i będą na bieżąco aktualizowane i stosowane do zmieniających się zaleceń MZ i GIS.

Warunkiem koniecznym do uczestnictwa w naszych obozach jest zaakceptowanie nowo utworzonych regulaminów.

 

 

BEZPIECZEŃSTWO NA TERENIE OŚRODKÓW

Ośrodki w Giewartowie i Mrówkach są własnością naszego biura i dlatego mamy tutaj właściwie nieograniczone możliwości  zarządzania. Każdy z ośrodków legitymuje się niezbędnymi protokołami dopuszczającymi do użytkowania.

OŚRODEK W GIEWARTOWIE

 jest całkowicie ogrodzony zarówno od strony brzegu jeziora, jak i ulicy. Monitorowany. Położony jest w zatoce, gdzie woda jest płytsza (do 1,20 m) i cieplejsza niż na otwartym jeziorze – idealne miejsce dla początkujących pływaków :). Ponadto woda jest krystalicznie czysta, co naszym ratownikom wodnym ułatwia obserwację wszystkich wodnych potworów :). Na terenie ośrodka przebywają wyłącznie uczestnicy naszych imprez – nie ma osób obcych. Wszystkie  domki są zlokalizowane w bezpośredniej bliskości. W Michasiówce od godziny 22.00 do 7.00 pełnione są dyżury nocne. W godzinach 7.00-22.00 opiekę nad dziećmi sprawuje kadra instruktorska.

OŚRODEK W MRÓWKACH

jest całkowicie ogrodzony, a wejście do obiektu ograniczają: brama główna, brama boczna i brama socjalna. Ośrodek znajduje się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego, jest otoczony pięknym sosnowym lasem i posiada bezpośredni dostęp do jeziora i plaży. Na terenie przebywają wyłącznie uczestnicy naszych obozów, a nad ich bezpieczeństwem czuwają kadra instruktorska, dyżurni oraz dozorca. W godzinach 7.00-22.00 opiekę  nad dziećmi sprawuje kadra instruktorska, w godzinach 22.00-7.00 dyżur pełni dozorca.

OPIEKA WYCHOWAWCZA I MEDYCZNA

Nie martwcie się Drodzy Rodzice o Wasze kilkuletnie pociechy! Naszym instruktorom i wychowawcom żadne problemy dzieci nie są obce. Dbamy też o zdrowie i dobre samopoczucie naszych ulubieńców. Żaden niepokojący sygnał nie jest przez nas lekceważony. O zdrowie dzieci troszczyć się będą pielęgniarki lub ratownicy medyczni. Opieka medyczna dotyczy tylko i wyłącznie uczestników, którzy nie ukończyli 18 roku życia.  

OPIEKA NAD NAJMŁODSZYMI

To czy wakacyjna eskapada będzie udana zależy nie tylko od intensywności zabaw, ale także od relacji z rówieśnikami. Zrobimy wszystko, aby te dni były wyjątkowo udane a rozłąka z rodzicami jak najmniej bolesna. Chcielibyśmy jednak także i Państwa prosić o pomoc i przeprowadzenie z dzieckiem rozmowy, tak aby miało pewność, że z każdym, nawet najmniejszym kłopotem może się zwrócić się do nas: z każdym bólem brzuszka, ząbka czy nieporozumieniem z kumplem lub koleżanką oczywiście. Gdyby jednak się zdarzyło, że pociecha dzwoni do państwa i muchy w nosku aż bzyczą, to proszę się nie martwić, spróbować wypytać, o co tak naprawdę chodzi (często jest to po prostu tęsknota, czasem najzwyklejsze w świecie zmęczenie, a czasem kłótnia z koleżanką), a później bezzwłocznie skontaktować się z kierownikiem lub wychowawcą – nieraz krótka rozmowa i kilka chwil więcej poświęconych dziecku zdziałały cuda! 

OPIEKA NAD STARSZAKAMI

Dbamy o dobre samopoczucie i przyjacielskie kontakty między uczestnikami, integrację, nawiązywanie nowych, wartościowych przyjaźni. Rozwiązujemy problemy wieku „trudnego”, tak, aby każda buzia wróciła uśmiechnięta i zachwycona :-). Często młodzi ludzie bywają jeszcze bardziej skryci i zamknięci niż nieśmiałe maluchy, stąd jak zwykle prosimy państwa o kontakt z kierownikiem obozu lub wychowawcą, jeśli tylko otrzymacie jakiekolwiek niepokojące sygnały od swojej pociechy. 

WSZYSTKIE NASZE IMPREZY ZGŁASZANE SĄ W KURATORIUM OŚWIATY I WYCHOWANIA W POZNANIU. 

UBEZPIECZENIE OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW

Każdy uczestnik jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW, na sumę 10 tys. oraz KL do 500 zł. Tym z Państwa, którzy chcieliby skorzystać z wyższego ubezpieczenia zalecamy zawieranie polis indywidualnych, z dowolnie wybranym ubezpieczycielem.

TRANSPORT

Może odbywać się autokarami lub busami. Zawsze wybieramy najlepsze firmy transportowe, bezpieczne, dobrze wyposażone i ładne autokary. Firmy przewozowe, z którymi współpracujemy, zawsze legitymują się aktualnymi badaniami technicznymi pojazdów. Bez względu na środek transportu, podczas podróży – dziećmi zawsze opiekuje się instruktor bądź wychowawca. Na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW udostępnione zostaną na 3-5 dni przed wyjazdem numery telefonów do opiekunów transportu.

STANDARYZACJA PRACY SUN SPORT

Mając na uwadze przede wszystkim dobro naszych Klientów – ich bezpieczeństwo, radość i zadowolenie, ale także zachowanie najwyższego poziomu świadczonych usług, komfort i bezpieczeństwo pracy instruktorów i wychowawców stworzyliśmy standardy pracy na naszych imprezach. Obejmują one zarówno pracę wychowawczo-opiekuńczą, standardy prowadzenia poszczególnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, organizacji dnia obozowego, zasady postępowania w przypadku zachorowań, a nawet standardy pracy personelu socjalnego.

PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE

Doskonale wiemy, jak istotne jest abyście Państwo, wysyłając dziecko na wakacje, byli przekonani o dokonaniu właściwego wyboru. Wśród wielu warunków, jakie w tym względzie organizator musi spełnić, jednym z najistotniejszych, jest odpowiedni dobór grup wiekowych. Dzieci w grupie rówieśniczej w naturalny sposób rozwijają własną aktywność społeczną, uczą się kształtowania więzi z innymi, dialogu, analizowania argumentów, kompromisów, negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Ideą wszystkich naszych imprez jest integracja uczestników. Organizujemy specjalne gry i zabawy, tak aby każde z dzieci miało szansę nawiązać wiele nowych kontaktów oraz nauczyć się współżycia w społeczności.  

 

Mając to na uwadze dokonaliśmy podziału wiekowego w poszczególnych naszych ośrodkach:  

 

 • latem w Giewartowie, w ośrodku MICHASIÓWKA, w wąskim przedziale wiekowym 7-11 lat, stworzyliśmy dwie strefy:

- Strefę Smyków dla dzieci w wieku 7-9 lat

- Strefę Młodzików dla dzieci w wieku 9-11 lat

 • latem w Mrówkach, w ośrodku SUN SPORT, w równie wąskim przedziale wiekowym powstały wie strefy:

- Strefa Junior 11-13 lat

- Strefa Młodzieży 13-16 lat

 

W każdym z tych ośrodków dzieci mieszkają z rówieśnikami tej samej płci. Staramy się, aby różnica wieku w jednym domku lub w jednym pokoju wynosiła najwyżej rok lub dwa. Podobnie wygląda sytuacja w grupach zajęciowych. Grupa rówieśnicza umożliwia zaspokojenie potrzeb akceptacji, aprobaty i uznania oraz daje poczucie przynależności do większej społeczności. Dzięki zgranej paczce rówieśników Państwa dziecko będzie miało możliwość kreatywnego spędzania czasu wolnego, doskonałej zabawy w przyjaznej atmosferze i wraz z kolegami będzie snuło plany spotkania podczas kolejnych wakacji. 

OŚRODEK DLA DZIECI NAJMŁODSZYCH

 

 

Jesteśmy właścicielami ośrodka przeznaczonego wyłącznie dla dzieci w wieku 8-12 lat. Dodatkowo stworzyliśmy dwie strefy:

 • Strefę młodzików 8-10 lat
 • Strefę juniora 10-12 lat

To idealne miejsce dla najmłodszych wyjeżdżających pierwszy raz na kolonie.

 

W ośrodku przebywają jedynie uczestnicy naszych obozów. Ośrodek „Michasiówka” położony jest nad przepięknym i krystalicznie czystym jeziorem Powidzkim w Giewartowie. Teren jest monitorowany, całkowicie ogrodzony, odgrodzona jest także część mieszkalna od części plażowej ośrodka. Ośrodek posiada bezpośredni dostęp do wody (130 m linii brzegowej), własną plażę, pomost, położony jest w zatoce, gdzie woda jest płytsza (do 1,20 m) i cieplejsza niż na otwartym jeziorze – idealne miejsce dla początkujących pływaków.

Infrastruktura ośrodka jest całkowicie przystosowana do potrzeb dzieci najmłodszych: począwszy od względów bezpieczeństwa, przez bazę socjalną, sportową po sprzęt. Wyjątkową wagę przykładamy do kwalifikacji i umiejętności zatrudnianej w tym ośrodku kadry. Jesteśmy przekonani, że mimo ogromnej satysfakcji, jaką przynosi praca z dziećmi, to posiadanie odpowiednich predyspozycji do pracy z nimi jest absolutnie niezbędne. Empatia, odporność na stres, kreatywność, umiejętność przewidywania, cierpliwość, mnóstwo ciepła i radości to cechy konieczne, aby być dobrym wychowawcą. Ten rodzaj pracy musi być powołaniem i musi łączyć się z umiejętnością zdobywania zaufania dzieci.

SPECJALIZACJA - SPORT I REKREACJA

Naszą domeną są imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Każdego roku uczestnicy naszych imprez mogą wybierać z ponad 120 dyscyplin sportowych, artystycznych, fabularnych, rozrywkowych. Prócz doskonałej zabawy, zdrowego i aktywnego wypoczynku dbamy także o walory edukacyjne naszych zajęć. Niepostrzeżenie rozbudzamy w dzieciach ciekawość poznawczą, zachęcamy do wyrażania własnych poglądów, rozwijamy wrażliwość estetyczną, empatię, uczymy współdziałania w grupie, zarażamy chęcią uprawiania sportu. Stawiamy przed nimi ambitne zadania, ale zawsze dostosowane do możliwości dzieci, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Nasze imprezy to coś specjalnego dla tych, którzy lubią nie tylko dobrą zabawę, aktywny wypoczynek, ale są także przekonani, że każdy może spróbować sportów mniej lub bardziej ekstremalnych. 

NAJBOGATSZY PROGRAM

Możemy pochwalić się najbogatszą ofertą zajęć sportowo-rekreacyjnych zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Każdego roku, w sezonie letnim i zimowym nasi Klienci mogą wybierać spośród ponad 120 dyscyplin sportowo-rekreacyjnych: od zajęć typowo sportowych, jak liny, quady, paintball, kajakarstwo, przez artystyczne: taniec, malarstwo, rysunek, rzeźbę, po rozrywkowe: rockoteka, mixer, qoolturka i zajęcia edukacyjne.

Realizujemy wszystkie wskazane w programie imprezy punkty. Wyjątek stanowią sytuacje nadzwyczajne, niezależne od nas, np. awaria sprzętu czy niesprzyjające warunki do prowadzenia poszczególnych zajęć (np. nie można realizować zajęć w parku linowym przy dużym wietrze, jazdy quadami w ulewnym deszczu). Wówczas realizujemy zajęcia alternatywne, ewentualnie jeśli czas pozwala kumulujemy zajęcia niezrealizowane z powodu awarii czy niesprzyjającej pogody w innym dniu. Wszystkie wskazane w ofercie zajęcia znajdują się w cenie obozu. Nie stosujemy żadnych dopłat za zajęcia. 

Przygotowaliśmy wiele atrakcji, a zajęcia i zabawy organizujemy w taki sposób, aby każdy mógł wykazać się zaangażowaniem i kreatywnością, aby każdego zaciekawić, zaintrygować, nie pozostawić obojętnym, aby na wszystkich buziach wywołać uśmiech i usłyszeć wybuchy radości :-), aby bezszelestnie przemycić ponadczasowe wartości, które same zadomowią się w umysłach naszych dzieci. Wiedząc jak różne są potrzeby i zachowania dzieci program przygotowujemy zawsze odrębnie dla każdej z grup i dostosowujemy do wieku uczestników. 

Choć możemy pochwalić się najbogatszą ofertą zajęć sportowo-rekreacyjnych to wiemy, że pogoda lubi płatać figle. Co prawda zwykle mamy pogodowe szczęście, ale może się tak zdarzyć, że pogoda zrobi nas na…szaro? …. mokro? Wówczas wypełnimy dzień tymi wszystkimi atrakcjami, które tylko będziemy mogli zrealizować i oczywiście, na które będziemy mieli ochotę. Nie ma możliwości, aby dzieci pochłonęła nuda, maruda i zrzędliwość. 

Wszyscy uczestnicy podzieleni są na grupy. Każda grupa ma swojego instruktora-wychowawcę. 

WYJŚCIA POZA OŚRODEK

 

W Giewartowie wyjścia poza ośrodek dotyczą wyłącznie tych dzieci, które będą chciały uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej oraz grupy Konnej Przygody.

 

W Mrówkach wyjścia poza teren ośrodka dotyczą przede wszystkim obozów, w ramach których organizowane są wyprawy rowerowe, kajakowe czy survivalowe oraz grupy Obozu Konnego. Ze względu na to, że najbliższy kościół znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów staramy się zapraszać księży do ośrodka i na miejscu, w specjalnie do tego przygotowanym miejscu, organizować msze.

NASZA KADRA

Nasza kadra to odpowiedzialni wychowawcy i profesjonalni instruktorzy – ludzie z pasją!  

Wykwalifikowana, doświadczona kadra zapewnia nam doskonałą realizację wszystkich aspektów, zarówno sportowych, jak i edukacyjnych naszych imprez.

 • Kadra zarządzająca: funkcję kierowników pełnią pedagodzy, nauczyciele, osoby doświadczone i znane nam od lat, zapewniający prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie obozu. Ponadto do kadry zarządzającej obozu należą: zastępca kierownika oraz programowiec odpowiedzialny za właściwe rozplanowanie programu każdego obozu i realizację wszystkich punktów oferty.
 • Każda grupa zajęciowa ma swojego wychowawcę.  Prócz kierownika, to właśnie z wychowawcą mają Państwo najczęściej kontakt. w większości są to od lat te same osoby, ale każdego roku nasze szeregi zasila kilku nowych instruktorów. Dobieramy ich wyjątkowo starannie – to profesjonaliści, zaufani i sprawdzeni w najtrudniejszych warunkach.
 • Kadra, to także ekipa instruktorów odpowiedzialnych za prowadzenie zajęć specjalistycznych:

 

- instruktorzy zajęć linowych

- instruktorzy zajęć paintball'owych

- instruktorzy zajęć quad'owych

- instruktorzy ASG

- instruktorzy sportów wodnych - ratownicy wodni.

 

Wychowawcy i instruktorzy legitymują się niezbędnymi kwalifikacjami, ale przede wszystkim bardzo lubią pracę z dziećmi i młodzieżą. Ku naszej radości to uwielbienie jest obustronne, ponieważ każdego roku oczekujecie od nas (a wiemy to dzięki Waszym telefonom i mailom), że Ci sami instruktorzy i wychowawcy pojawią się i tym razem.

 • Uśmiechy i wybuchy radości generuje animator :). To członek kadry odpowiedzialny za organizację zabaw, iventów i ulubionych imprez naszych obozowiczów z cyklu "Mam to coś".

 

 • Na każdym turnusie pracuje z nami pani pielęgniarka. To jej profesjonalizm i doświadczenie pozwalają zadbać o wszystkie bolące brzuchy, głowy, przeziębienia, a wśród najmłodszych także o spokój tęskniącego serca 🙂
 • Dodatkowo w Giewartowie realizujemy program edukacyjny pod nazwą POMOCNIK INSTRUKTORA. Na każdym turnusie pracuje z nami od 3 do 4 pomocników, są to uczniowie w wieku 16 lat lub starsi i najczęściej byli uczestnicy naszych imprez, którym sunsportowa rzeczywistość obozowa jest bardzo bliska i  którzy marzą w przyszłości o pracy wychowawcy/instruktora. Pełnią oni funkcje pomocnicze przy organizacji zajęć, ale także pomagają najmłodszych w codziennych czynnościach higienicznych, czytają bajki, czasem koją tęskniące maluchy 🙂

 

 

Każdego roku cała nasza kadra spotyka się podczas kilkudniowego zgrupowania instruktorskiego, podczas którego podsumowujemy i analizujemy miniony sezon. To doskonała okazja do dyskusji na tematy programowe, wychowawcze oraz do rozważań dotyczących ewentualnych ulepszeń, zmian, nowości. To także czas szkoleń dla naszej kadry oraz fantastyczna sposobność poznania i sprawdzenia potencjalnych wychowawców.

PEŁNE, ZADOWOLONE BRZUSZKI I BRZUCHY ORAZ INFORMACJE NT. SPECYFICZNYCH DIET

W każdym ośrodku uczestnicy otrzymują 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Godziny posiłków wskazujemy w planie dnia zamieszczonym przy każdym z obozów. Dzień pierwszy rozpoczyna się obiadokolacją, ostatni kończy śniadaniem. 

 

W GIEWARTOWIE I MRÓWKACH stworzyliśmy dla Państwa dzieci jadłospis, który pozwala nam wprowadzać etapami zasady racjonalnego żywienia, opartego na naturalnych produktach. Naszych dostawców staramy się weryfikować i kupować produkty najwyższej jakości. Do każdego posiłku włączamy jak najwięcej warzyw, owoców i zdrowych produktów w zachęcającej formie. Zupy, sosy są zagęszczane warzywami oraz śmietaną, nie mąką. Ograniczyliśmy do minimum spożycie cukru zastępując go często miodem lub ksylitolem. Podajemy zawsze świeże, smaczne, dobrze doprawione potrawy. Nie podajemy jedzenia z puszek, nie korzystamy z kostek rosołowych, wykorzystujemy wyłącznie naturalne przyprawy i mieszanki warzywne bez glutaminianu sodu. Podajemy czystą wodę lub wodę z cytryną, pomarańczami i miodem zamiast napoi gazowanych, słodzonych soków itp. Ciepłe napoje to herbata, prawdziwe kakao i kawa zbożowa. Stosujemy wyłącznie jogurty naturalne najlepszej jakości i na ich bazie przygotowujemy desery. 

 

Ze względu na częste kontrole Sanepid’u prosimy, aby dzieci nie przywoziły ze sobą zapasów jedzenia, napojów, słodyczy. Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek. W każdej chwili mogą otrzymać wodę lub wodę z sokiem. Na terenie ośrodków znajdują się sklepiki, w których można dokonać drobnych zakupów. Produkty w nich sprzedawane są świeże i zawsze odpowiednio przechowywane. Chipsy, napoje gazowane, cukierki, czekolada itp. przewożone przez dzieci często są konsumowane w całości dnia pierwszego, co niejednokrotnie kończy się bólami brzucha lub dzieci nieumiejętnie przechowują żywność, która się psuje lub którą atakują wszędobylskie owady :). 

 

Na terenie ośrodków nie mogą znaleźć się chipsy, słodkie napoje gazowane, czekolady, ciastka i cukierki czekoladowe. 

 

 

DIETY W przypadku potrzeb wynikających z zachowania diety, konieczny jest kontakt z nami i szczegółowe pisemne ustalenia przed zapisem dziecka na obóz. NIE POBIERAMY DODATKOWYCH OPŁAT W PRZYPADKU KONIECZNOŚCI ZACHOWANIA SPECJALNEJ DIETY. Maile w sprawie ustalenia szczegółów diety prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach).

ZAKWATEROWANIE

OŚRODEK W GIEWARTOWIE   

 

W ośrodku Michasiówka w Giewartowie stworzyliśmy dwie strefy:

 • Strefę Smyka 7-9 lat
 • Strefę Młodzika 9-11 lat

uczestnicy kwaterowani są w ramach stref: 

 

 • w domkach drewnianych składających się z 4 lub 6 pokoi. Przy każdym pokoju znajduje się zadaszony taras. Pokoje w domkach są 5 lub 6 osobowe, każdy ma osobne wejście i własną łazienkę.
 • w domkach drewnianych typu studio z łazienkami. W każdym domku znajdują się dwa pokoje 3 i 5 osobowy. Każdy domek ma taras.

 • w pokojach 3-6 osobowych z łazienkami, zlokalizowanymi na piętrze budynku pięknej, klimatycznej stołówki.

 • w domkach drewnianych 7-osobowych z łazienkami

 

UWAGA! Wybór miejsca zakwaterowania należy do Organizatora.

OŚRODEK W MRÓWKACH   

 

W ośrodku Sun Sport w Mrówkach stworzyliśmy dwie strefy:

 • Strefę Junior 11-13 lat
 • Strefę Młodzieży 13-16 lat

uczestnicy kwaterowani są w ramach stref:

 

 • w domkach murowanych typu studio (domki składają się z dwóch pokoi: 7 i 3 os. oraz dwóch łazienek), każdy domek posiada taras lub
 • w domkach murowanych 6 os. łazienkami i tarasami lub
 • w pokojach zlokalizowanych w pawilonie, 4-7 osobowych z łazienkami, każdy pokój posiada balkon.

 

UWAGA! Wybór miejsca zakwaterowania należy do Organizatora.

ZASADY ZAKWATEROWANIA 

 

Z uwagi na  konieczność uwzględniania m.in. płci dzieci, ich wieku oraz próśb dotyczących wspólnego zakwaterowania wybór domku czy pokoju pozostaje w gestii organizatora. 

UWAGA!

Prośby o wspólne zakwaterowanie przyjmujemy wyłącznie drogą e-mailową. Prosimy o wysłanie maila w tej sprawie zaraz po dokonaniu wpłaty zaliczki i odesłaniu dokumentów. Oczywiście wszystkie dzieci, które mają razem zamieszkać muszą być już zapisane. Nie weryfikujemy próśb o wspólne zakwaterowanie. Oznacza to, że zakładamy, że rodzice działają w porozumieniu, a zatem wystarczy, że z grupy rodziców tylko jeden rodzic wyśle do nas taką prośbę. WAŻNE! Muszą Państwo otrzymać od nas mailowe potwierdzenie przyjęcia takiej prośby. Tylko to gwarantuje wspólne zakwaterowanie dzieci. Prośby przyjmujemy najpóźniej 14 dni przed wyjazdem. Jeżeli wyślą Państwo taką prośbę później postaramy się spełnić prośbę, ale może się zdarzyć, że nie będzie to możliwe. Zmiany zakwaterowania na miejscu w ośrodku często są niemożliwe. Maile z prośbą o wspólne zakwaterowanie prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach).

 

W przypadku ośrodków w Giewartowie oraz Mrówkach standard domków oraz pokoi nad stołówką jest jednakowy. W Giewartowie nad stołówką zamieszkują instruktorki, dlatego najczęściej kwaterujemy tam dziewczynki. Zaspokaja to ich częstą potrzebę kontaktu, szczególnie w przypadku najmłodszych uczestniczek naszych obozów.   

 

Biorąc pod uwagę chęć stworzenia dzieciom poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego, przynależności do grupy wiekowej oraz podobnych potrzeb, kwaterujemy w jednym domku/pokoju/pawilonie równolatki, ewentualnie różnica wieku może wynieść rok. W szczególnych wypadkach dwa lata i jest to spowodowane najczęściej prośbą o wspólne zakwaterowanie rodzeństwa, kuzynostwa lub znajomych. I tutaj kolejna sprawa: prosimy zastanowić się nad prośbami dotyczącymi wspólnego kwaterowania dzieci w mocno zróżnicowanym wieku (rok i więcej). Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że przynosi to więcej rozczarowań i nieporozumień niż radości i często kończy się koniecznością rozkwaterowania dzieci. 

 

W każdym z ośrodków prócz wyznacznika wieku i płci uczestników ważnym argumentem przy zakwaterowaniu jest ta sama grupa zajęciowa. W miarę możliwości dążymy do tego, aby w jednym miejscu zakwaterowania mieszkali uczestnicy tego samego obozu. Nierzadko jednak, z uwagi na konieczność dopasowania wieku i płci, w jednym domku/pokoju/pawilonie mieszkają uczestnicy 2 lub 3 obozów. 

 

Priorytetem dla nas jest komfort psychiczny i emocjonalny dzieci, a o tym decyduje nie miejsce zakwaterowania, a przede wszystkim kontakt z rówieśnikami i wychowawcą. Jeżeli podczas turnusu dojdzie do jakiegoś konfliktu, którego mimo naszych starań nie uda się rozwiązać, w miarę możliwości przekwaterowujemy dzieci. 

 

Prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii i jednocześnie zapewniamy, że system ten opracowany został na podstawie wieloletniego doświadczenia, rozmów z pedagogami, psychologami i dziećmi.  

TRANSPORT WŁASNY I ORGANIZOWANY PRZEZ BIURO

TRANSPORT WŁASNY

Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o przyjazd do ośrodka w dniu rozpoczęcia imprezy pomiędzy godz. 16.00 a 17.00. Adres ośrodka znajduje się w umowie, a na  stronie internetowej przy każdym obozie w zakładce OŚRODEK znajdą Państwo mapki dojazdowe.  

Wcześniej nie możemy przyjąć dzieci, ponieważ w trosce o zachowanie najwyższych standardów ośrodek musi zostać przygotowany na przyjęcie kolejnej grupy: jest sprzątany, konserwatorzy sprawdzają sprawność urządzeń i bezpieczeństwo pomieszczeń oraz usuwają ewentualne usterki. 

 

 

TRANSPORT ZORGANIZOWANY – KOMUNIKATY TRANSPORTOWE

Komunikaty transportowe publikujemy w zakładce Komunikaty dla rodziców na 3-5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Pomimo wskazania konkretnych miast w tabelach transportowych, np. Warszawa, Wrocław, miejsce zbiórki/wyjazdu może mieć miejsce poza granicami miasta (do 30 km). Podyktowane jest to koniecznością uniknięcia utrudnień komunikacyjnych w centrach miast. 

Na uczestników naszych imprez na zbiórkach czekamy do 15 minut. Wszystkich rodziców/opiekunów prosimy o punktualny przywóz/odbiór dzieci. Miejsca wysiadania naszych uczestników to często tylko przystanek w dalszej drodze – punktualny odbiór dzieci bardzo usprawni naszą pracę i pozwoli pozostałym uczestnikom dotrzeć do domu na czas. 

Transport odbywa się tylko i wyłącznie pod warunkiem wyjazdu z danego miasta minimum 10 osób! Informację o ewentualnym odwołaniu transportu otrzymają Państwo drogą e-mailową lub telefoniczną najpóźniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu. Zwykle jednak informujemy o tym zdecydowanie wcześniej. Wniesioną opłatę dotyczącą transportu, wynikającą z umowy, zwracamy w ciągu kilkunastu dni. Prosimy pamiętać, że każda zmiana umowy wymaga podpisania aneksu. 

Ze względu na organizację transportu godziny posiłków w dniu rozpoczęcia i zakończenia turnusów są ruchome i mogą być ustalane indywidualnie dla poszczególnych grup wyjazdowych i są uwarunkowane możliwościami logistycznymi. Tym samym pierwszy dzień może zaczynać się obiadokolacją w godzinach późno popołudniowych, jak i późno wieczornych, a ostatni dzień może kończyć się śniadaniem w godzinach wczesno rannych, jak i przedpołudniowych. 

 

Prosimy pamiętać, aby przygotować dzieciom na drogę suchy prowiant. Pierwszym posiłkiem w ośrodku jest zawsze obiadokolacja.

 

 

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS TRANSPORTU
 • Podczas podróży dziećmi zawsze opiekuje się instruktor bądź wychowawca. Na czas transportu podamy Państwu numery telefonów do opiekunów, prosimy jednak pamiętać, że często są to osoby pozostające do naszej dyspozycji wyłącznie na czas transportu i bardzo prosimy nie korzystać z podawanych numerów telefonów poza czasem podróży. 
 • FLOTA SAMOCHODOWA Transport może odbywać się autokarami lub busami. Zawsze wybieramy najlepsze firmy transportowe oraz bezpieczne, dobrze wyposażone i ładne autokary lub busy.  Znając realia i mając doświadczenie w tym względzie wiemy, że niestety czasem zdarzają się opóźnienia  przez   wzmożony ruch drogowy, bardzo rzadko w wyniku awarii autokarów lub busów. Wówczas prosimy Państwa przede wszystkim o cierpliwość. Jeśli tylko dacie nam Państwo możliwość rozwiążemy każdy problem i bezpiecznie dowieziemy dzieci na miejsce. Podczas ewentualnego postoju spowodowanego awarią zapewnimy dzieciom bezpieczeństwo, ciepłą herbatę lub zimne napoje, jeśli będzie to konieczne oczywiście posiłek. Pracownik naszego biura zawsze ma kontakt z opiekunami transportów, kierowcami i firmami przewozowymi. Mamy zatem wiele możliwości rozwiązywania potencjalnych problemów, konieczne jest jedynie zapewnienie nam komfortu działania! Firmy przewozowe, z którymi współpracujemy, zawsze legitymują się aktualnymi badaniami technicznymi pojazdów. 
 • Zdarza się, że konieczny jest transport samochodem osobowym (służbowym, samochodem instruktora). Dotyczy to przede wszystkim konieczności przetransportowania uczestnika do najbliższego ośrodka zdrowia, ale może też mieć miejsce w innych nadzwyczajnych sytuacjach. 

 

 

ZMIANY TRANSPORTU, UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU

Jeżeli chcielibyście Państwo:

 

 • odebrać dziecko przed dniem zakończenia obozu prosimy o kontakt z kierownikiem (telefon będzie opublikowany w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW) i ustalenie szczegółów.

 

 • zmienić decyzję dotyczącą transportu - konieczny jest kontakt z biurem. Wszelkie zmiany w umowie mogą mieć wyłącznie formę pisemną i muszą zostać potwierdzone wystawieniem aneksu. Zmian dotyczących transportu zorganizowanego dokonywać można najpóźniej 21 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu - wówczas jest jeszcze możliwy zwrot kosztów transportu. Odwołanie przez Państwa transportu organizowanego przez biuro i ujętego w podpisanej umowie na mniej niż 21 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu, wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów tego transportu przez Państwa.  Ze wszystkich Państwa próśb wywiązujemy się z nich w miarę możliwości.

 

W przypadku, gdy dziecko ma zostać odebrane przez ciocię, wujka, przyjaciółkę lub znajomego prosimy o przygotowanie pisemnego upoważnienia tutaj można pobrać wzór. 

 

 

WAKACYJNY BUDŻET OBOZOWY

Każdy uczestnik z pewnością będzie dysponował jakimś budżetem ? udostępnionym przez Państwa. Powinny to być raczej kwoty o drobnych nominałach na słodkości czy napoje.

 

Wszystkim uczestnikom zalecamy zdeponowanie pieniędzy u  wychowawcy. W przeciwnym razie nie jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialności za zagubione pieniądze. Wystarczy przekazać wychowawcy kopertę opisaną imieniem i nazwiskiem oraz przekazywaną kwotą. W przypadku dzieci najmłodszych mogą Państwo zasugerować kwotę dziennej wypłaty wpisując ją na kopercie. Jeżeli uczestnik korzysta z transportu organizowanego przez biuro można przekazać kopertę z kieszonkowym opiekunowi transportu, a ten odda ją opiekunowi na terenie ośrodka. 

 

Na terenie ośrodków w Giewartowie i Mrówkach prowadzimy sklepiki, otwierane zwykle po obiedzie (tak, aby niejadki nie miały szansy przyswoić jedynie słodyczy :)) – dzieci mogą w nim zakupić m.in. własnej roboty desery, ciasta i ciasteczka, a także batony wieloziarniste, chrupki kukurydziane, lody i napoje niegazowane (dzieci przez cały pobyt mają dostęp do wody lub wody z sokiem z cytryn lub pomarańczy).

 

Jeśli zdarzy się tak, że nasz kochany obozowicz wyda całe kieszonkowe szybciej, aniżeli przewidywaliście Drodzy Rodzice :), możecie wpłacić drugą ratę kieszonkowego ? na nasze konto wpisując w tytule przelewu imię i nazwisko dziecka oraz hasło "kieszonkowe". Jeżeli dodatkowo prześlecie Państwo do nas potwierdzenie przelewu, to rozrzutny delikwent 😉 szybciej będzie cieszył się wypłatą. Maile  prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach).

ZASADY KORZYSTANIA Z TELEFONÓW PRZEZ UCZESTNIKÓW IMPREZ

Szanowni Państwo, 

już w sezonie letnim 2016 wprowadziliśmy zmiany w zasadach korzystania z telefonów komórkowych oraz innych gadżetów elektronicznych. Sprawdziły się one świetnie. Uczestnicy naszych obozów zbudowali relacje koleżeńskie, nawiązali kontakt z rówieśnikami i dostrzegli, że w realnym świecie człowiek jest bardzo interesujący i wartościowy. Ci z Państwa, którym zależało na dodatkowym kontakcie z dzieckiem mieli możliwość ustalenia z kierownikiem obozu kontaktu indywidualnego. W tym roku oczywiście także będzie taka możliwość.  

Program obozów jest bardzo bogaty i wypełnia każdy dzień turnusu. Chcemy, aby telefon służył wyłącznie kontaktowi z rodzicem.  

Prosimy o rozmowę z dziećmi i przedstawienie poniższych zasad korzystania z telefonów i innych gadżetów elektronicznych: 

 

KONTAKT PIERWSZY: dzieci, które będą korzystały z transportu organizowanego przez nasze biuro wykonają do Państwa telefon zaraz po przyjeździe do ośrodka. W tym dniu wychowawca zbierze telefony po obiadokolacji. 

 

KONTAKT DRUGIdzień 2. obozu w:

 • GIEWARTOWIE: w godzinach 15.00 - 15.45
 • MRÓWKACH: w godzinach 13.30 - 14.30

 

KONTAKT TRZECI: dzień 3. obozu w:

 • GIEWARTOWIE: w godzinach 15.00 - 15.45
 • MRÓWKACH: w godzinach 13.30 - 14.30

 

KONTAKT CZWARTYdzień przed zakończeniem turnusu w:

 • GIEWARTOWIE: w godzinach 15.00 - 15.45
 • MRÓWKACH: w godzinach 13.30 - 14.30

 

WAŻNE: Jeżeli z jakiegoś powodu uznają Państwo, że konieczny jest częstszy kontakt, możliwe jest ustalenie indywidualnych zasad kontaktu z dzieckiem. Wówczas prosimy o ustalenie dni i godzin w bezpośredniej rozmowie z kierownikiem obozu (nr publikujemy przed rozpoczęciem turnusu w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW). Taki indywidualnie ustalony kontakt odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu wychowawcy. Dziecko będzie mogło rozmawiać tak długo, jak będzie tego potrzebowało i w sytuacji, w której nikt (także wychowawca) nie będzie mu przeszkadzał. 

 

W DNIU ROZPOCZĘCIA TURNUSU WIECZOREM LUB NAJPÓŹNIEJ NASTĘPNEGO DNIA DO GODZINY 9.00 otrzymają Państwo sms od wychowawcy, który w ten sposób przekaże Państwu swój numer kontaktowy. Sms zostanie wysłany na numer podany przez Państwa w formularzu rezerwacyjnym.

 

RODZICE, KTÓRZY PRZYWIOZĄ SWOJE DZIECKO OSOBIŚCIE DO OŚRODKA będą mogli spisać numer telefonu wychowawcy z tablicy informacyjnej.

 

ZACHĘCAMY DO KONTAKTU Z KIEROWNIKIEM, WYCHOWAWCAMI, PIELĘGNIARKĄ każdego dnia między 15.00 - 15.45. Prosimy również do korzystanie z wiadomości sms, jeżeli będzie taka potrzeba. Numery telefonów zostaną opublikowane na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW przed rozpoczęciem turnusu.  

 

Zdanie oraz odbiór telefonu, tabletu (oraz innych gadżetów elektronicznych: GoPro, aparatów fotograficznych, PSP i inne) dzieci/młodzież potwierdzać będą podpisem, przy czym gadżety elektroniczne (GoPro, aparaty fotograficzne, PSP i inne) wydane zostaną w ostatnim dniu obozu. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne przechowywane będą w zamkniętej szafie. Ewentualne użytkowanie wymienionych gadżetów (GoPro, aparatów fotograficznych, PSP i innych) prosimy ustalać w indywidualnej rozmowie z kierownikiem obozu. Prosimy, aby dzieci nie zabierały wartościowych przedmiotów, w tym także drogich aparatów telefonicznych. MP3 oraz MP4 mogą być używane przez dzieci, ale przy Państwa aprobacie. Sprzęt do odtwarzania muzyki nie może być jednak używany i zabierany na zajęcia programowe. 

 

ZDJĘCIA – pamiętajcie Państwo, że na każdym turnusie wykonujemy kilka tysięcy zdjęć. W trakcie trwania obozu zamieszczamy relacje fotograficzne na naszym Facebook’u i Instagramie.

WYRÓŻNIAMY Z RADOŚCIĄ

Ci najbardziej zaangażowani, wykazujący się wyjątkowymi umiejętnościami, osiągnięciami otrzymują nagrody specjalne :). Nagradzamy dobre zachowanie, czasem zmianę zachowania, zaangażowanie, inicjatywę czy pomysłowość. Doceniamy nie tylko doskonałe wyniki, ale także inne sukcesy: plastyczne, taneczne, teatralne, fotograficzne, przywódcze, koleżeńskie…

BEZWZGLĘDNI JESTEŚMY WOBEC

Spożywania i posiadania alkoholu, palenia tytoniu lub zażywania lub posiadania środków odurzających! W takich przypadkach reagujemy ostro i natychmiastowo, łącznie z usunięciem z obozu!

 

Wymagamy także wysokiej kultury osobistej w stosunku do kierowników, instruktorów, wychowawców, pracowników kuchni, kelnerek, wszystkich osób zatrudnionych w ośrodku lub będących jego gośćmi oraz oczywiście w stosunku do kolegów i koleżanek! 

 

Nasi podopieczni muszą ? bezwzględnie stosować się do poleceń kadry instruktorskiej oraz przestrzegać przepisów prawa na terenie kraju! 

REGULAMINY

Regulamin dla rodziców i uczestników - COVID 19
Regulamin dla dzieci - Giewartów

1. Wejście do ośrodka ograniczają: ogrodzenie, brama główna oraz brama boczna. Ponadto na terenie ośrodka znajdują się dwie małe bramy oddzielające część mieszkalną ośrodka od części plażowej. Żadnej bramy, ani żadnego ogrodzenia nie przekraczamy bez zgody instruktora.

2. Ośrodek jest strzeżony przez 24 godziny na dobę.

3. Pracownicy ośrodka pełnią dyżury nocne. Są to osoby, do których można zgłosić się w razie problemów. Dyżurujący mogą także, w uzasadnionym przypadku, wejść samodzielnie lub w obecności instruktora do domku/pokoju.

4. W ośrodku, w oznaczonych domkach, mieszkają: kierownik, instruktorzy oraz pielęgniarka.

5. Ośrodek składa się z 2 stref: mieszkalnej i zajęciowej.

6. W strefie zajęciowej przebywamy wyłącznie w obecności instruktora.

7. Ze sprzętu sportowego i różnego rodzaju gier korzystamy tylko za zgodą i w obecności instruktora.

8. Przestrzegamy zasad korzystania ze sprzętu, które przekaże nam instruktor (np. na batucie skacze tylko jedna osoba, zawsze bez butów, hulajnogami jeździmy wyłącznie alejkami z wyłączeniem strefy przy kuchni itp., itd.).

9. Dbamy o sprzęt, który użytkujemy.

10. Po skończonej zabawie odkładamy go w wyznaczone miejsce.

11. Po terenie ośrodka poruszamy się bezpiecznie, wyznaczonymi alejkami, nie biegamy, nie depczemy trawy.

12. Cisza nocna obowiązuje od godziny 22.00 do 8.00. W tym czasie nie opuszczamy swoich domków.

13. Sygnał dźwiękowy oznacza zbiórkę w miejscu wskazanym przez instruktora.

14. Na terenie ośrodka zainstalowane są zegary. Na zbiórki stawiamy się więc punktualnie.

15. W domkach, pokojach zachowujemy czystość: ścielimy łóżka, wynosimy śmieci do odpowiednich kontenerów (segregacja).

16. Po worki na śmieci oraz papier toaletowy zgłaszamy się do instruktorów.

17. Wyłączamy światło w domkach, pokojach, łazienkach podczas naszej nieobecności. W ciągu dnia w domkach światło nie jest potrzebne :).

18. Mokre ręczniki wywieszamy na balustradach tarasów.

19. Odwiedzamy się na tarasach domków. Nie odwiedzamy się w domkach.

20. Wszystkie usterki zarówno w domkach, jak i zauważone na terenie ośrodka zgłaszamy instruktorowi.

21. Preparatów na komary używamy ze szczególną ostrożnością. Zawsze poza domkiem/pokojem – na dworze.

22. Nie pożyczamy rzeczy koleżanek i kolegów.

23. Godziny posiłków: śniadanie 8:30, obiad 13:30, podwieczorek 16:00, kolacja 18:30.

24. Do stołówki wchodzimy wyłącznie pod opieką instruktora.

25. Miejsca w stołówce są wyznaczone. Podczas posiłku każdy uczestnik zajmuje swoje miejsce.

26. Podczas posiłków zachowujemy się kulturalnie (nie przekrzykujemy, pomagamy koleżankom i kolegom).

27. Jeżeli chcemy o coś poprosić kelnerów podnosimy rękę.

28. Po skończeniu posiłku wychodzimy wejściem z prawej strony i odnosimy naczynia w wyznaczone miejsce.

29. Podwieczorki (jogurty, wafelki, owoce itp.) wydają instruktorzy.

30. Na terenie ośrodka w dwóch punktach znajdują się źródełka przefiltrowanej wody pitnej. Prosimy, aby każdy uczestnik miał ze sobą podpisany bidon. Zależy nam na tym ze względów higienicznych i ekologicznych.

31. Zakupów w sklepiku dokonujemy w wyznaczonym przez instruktora czasie.

32. Instruktorzy, ze względu na konieczność przygotowania się do zajęć, dokonują zakupów w sklepiku poza kolejką.

33. Kieszonkowe oddajemy na przechowanie wychowawcy. Wychowawca każdego dnia może wypłacić drobne kwoty na zakupy w sklepiku.

34. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne (tablety, PSP itp.) oddajemy na przechowanie wychowawcy w pierwszym dniu obozu przed obiadokolacją.

35. Telefony wydawane będą drugiego, trzeciego dnia obozu oraz dzień przed zakończeniem turnusu w godzinach 15.00-15.45.

36. Jeżeli zajdzie nagła potrzeba rozmowy z rodzicem poza „telefoniadą” wystarczy zgłosić się do instruktora.

37. Rodzice mogą kontaktować się kierownikiem i instruktorami każdego dnia między 15.00-15.45.

38. Numer telefonu z-cy kierownika będzie czynny dla rodziców całą dobę. Prosimy jednak, aby korzystać z niego w sprawach najwyższej wagi. Numer znajduje się na stronie www.sun-sport.pl  w zakładce Komunikaty dla rodziców.

39. Wszystkie lekarstwa, które przywozicie ze sobą należy przekazać pani pielęgniarce.

40. Wyłącznie pani pielęgniarka może zadecydować, czy i ewentualnie jakie lekarstwo możecie wziąć.

41. Jeżeli ulegniecie jakiemuś wypadkowi, zdarzy się jakieś skaleczenie, ból brzucha, czy inne dolegliwości trzeba zgłosić się do instruktora, a następnie do pani pielęgniarki.

42. Wszyscy odnosimy się do siebie uprzejmie i życzliwie. Codziennie witamy się pozdrawiając kolegów „cześć”, a osoby dorosłe (instruktorów, pana kucharza, panią kucharkę, kelnerów i inne osoby) „dzień dobry”. Dzieci zwracają się do siebie po imieniu.

Regulamin dla dzieci - Mrówki

1. Teren ośrodka jest ogrodzony i zamknięty trzema bramami: główną i dwiema bramami bocznymi (w tym jedną socjalną).

2. Ośrodek podzielony jest na trzy strefy. Pierwsza strefa obejmuje: część mieszkalną, druga strefa obejmuje część zajęciową: wszystkie stanowiska zajęć, gier i zabaw (biały namiot) oraz kompleks boisk. Trzecia strefa to część wodno-plażowa. Nie przekraczamy ogrodzenia, bram oraz  stref bez zgody instruktora.

3. W strefie zajęciowej przebywamy wyłącznie w obecności instruktora.

4. Domki kierownika, instruktorów oraz pielęgniarki są oznaczone.

5. Ośrodek strzeżony jest przez 24 godziny na dobę.

6. Pracownicy ośrodka pełnią dyżury nocne. Można zgłosić się do nich w razie problemów. W uzasadnionym przypadku mają prawo wejść samodzielnie lub w obecności instruktora do domku/pokoju.

7. W godzinach od 22.00 do 8.00 obowiązuje cisza nocna. W tym czasie nie opuszczamy swoich domków.

8. Po terenie ośrodka poruszamy się wyznaczonymi alejkami, nie biegamy, nie depczemy trawy (nie dotyczy boisk).

9. Sygnał dźwiękowy: gwizdek oznacza zbiórkę w miejscu wskazanym przez instruktora.

10. Na terenie ośrodka zainstalowane są zegary. Na zbiórki stawiamy się punktualnie.

11. Ze sprzętu sportowego i gier korzystamy tylko za zgodą i w obecności instruktora.

12. Przestrzegamy zasad korzystania ze sprzętu, który przekaże nam instruktor (przykładowo, na batucie skacze tylko jedna osoba, zawsze bez butów, hulajnogami jeździmy wyłącznie alejkami z wyłączeniem strefy przy kuchni).

13. Dbamy o sprzęt, którego używamy. Po skończonej zabawie odkładamy go w wyznaczone miejsce.

14. W domkach zachowujemy czystość: ścielimy łóżka i wynosimy śmieci do odpowiednich kontenerów.

15. Po worki na śmieci oraz papier toaletowy zgłaszamy się do instruktorów.

16. Podczas nieobecności w miejscu zakwaterowania wyłączamy światło, także w łazienkach. W ciągu dnia nie włączamy światła w domkach.

17. Mokre ręczniki wywieszamy na balustradach tarasów.

18. Odwiedziny możliwe są na tarasach. W domkach się nie odwiedzamy.

19. Wszystkie usterki, zarówno w domkach, jak i zauważone na terenie ośrodka zgłaszamy instruktorowi.

20. Preparatów na komary używamy poza domkami – na dworze, ze szczególną ostrożnością.

21. Nie pożyczamy rzeczy koleżanek i kolegów.

22. Posiłki odbywają się w wyznaczonych godzinach, zwykle oddzielnie dla 2. stref: śniadanie 8.00 lub 8.45, obiad 13.30 lub 14.15, podwieczorek 16:10, kolacja 18.00 lub 18:45.

23. Do stołówki wchodzimy wyłącznie pod opieką instruktora.

24. Miejsca w stołówce są wyznaczone. Podczas posiłków każdy uczestnik zajmuje swoje miejsce.

25. Podczas posiłków zachowujemy się kulturalnie: nie przekrzykujemy się, pomagamy koleżankom i kolegom.

26. Jeżeli chcemy o coś poprosić kelnerów podnosimy rękę.

27. Po skończeniu posiłku wychodzimy wejściem z prawej strony i odnosimy naczynia w wyznaczone miejsce.

28. Podwieczorki (jogurty, wafelki, owoce itp.) wydają instruktorzy.

29. Na terenie ośrodka w dwóch punktach znajdują się źródełka przefiltrowanej wody pitnej. Prosimy, aby każdy uczestnik miał ze sobą podpisany bidon. Zależy nam na tym ze względów higienicznych i ekologicznych.

30. Zakupów w sklepiku dokonujemy w wyznaczonym przez instruktora czasie.

31. Ze względu na konieczność przygotowania się do zajęć, instruktorzy dokonują zakupów w sklepiku poza kolejką.

32. Kieszonkowe oddajemy na przechowanie wychowawcy. Każdego dnia wychowawca może wypłacić drobne kwoty na zakupy w sklepiku.

33. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne (tablety, PSP itp.) oddajemy na przechowanie wychowawcy w pierwszym dniu obozu przed obiadokolacją.

34. Telefony wydawane będą drugiego i trzeciego dnia obozu w godzinach 15.00-15.45 oraz dzień przed zakończeniem turnusu w godzinach 15.00-15.45.

35. Jeżeli zajdzie nagła potrzeba rozmowy z rodzicem poza „telefoniadą” wystarczy zgłosić się do instruktora.

36. Rodzice mogą kontaktować się z kierownikiem i instruktorami każdego dnia między 15.00-15.45.

37. Numer telefonu zastępcy kierownika czynny będzie dla rodziców całą dobę. Prosimy jednak, aby korzystać z niego w sprawach najwyższej wagi. Numer znajduje się na stronie www.sun-sport.pl  w zakładce Komunikaty dla rodziców.

38. Wszystkie lekarstwa, które przywieźliście ze sobą należy przekazać pielęgniarce.

39. Wyłącznie pielęgniarka może zadecydować o wzięciu lekarstwa.

40. Wypadek, skaleczenie, ból brzucha bądź inne dolegliwości należy zgłosić do instruktora, a następnie do pani pielęgniarki.

41. Wszyscy odnosimy się do siebie uprzejmie i życzliwie. Codziennie się witamy, pozdrawiając kolegów „cześć”, a osoby dorosłe (instruktorów, pana kucharza, panią kucharkę, kelnerów i inne osoby) „dzień dobry”. Dzieci zwracają się do siebie po imieniu.

FACEBOOK, INSTAGRAM, YouTube

Na naszej stronie facebookowej zamieszczamy relacje fotograficzne, czasem filmowe z naszych obozów. Dla każdego turnusu zostaje założony ALBUM, w którym zamieszczane będą zdjęcia wykonane podczas całego turnusu. To fantastyczny sposób, abyście mogli Państwo poczuć atmosferę naszych obozów, podejrzeć jak bawią się dzieci, jak zdobywają nowe doświadczenia i przeżywają wyjątkowe chwile 🙂

 

Zapraszamy także do obserwowania nas na Instagramie sun_sport_obozy.

 

Na sunsportowym YouTube po zakończeniu sezonu mogą być dostępne relacje filmowe.

 

DO ZOBACZENIA TAKŻE W WIRTUALNYM ŚWIECIE!

NASZE PROŚBY DO PAŃSTWA

Prosimy poinformować dzieci o zasadach korzystania z telefonów komórkowych i innych gadżetów elektronicznych.

 

Zależy nam też, abyście Państwo informowali nas (wychowawcę, kierownika lub przedstawiciela biura w Kaliszu) o każdym problemie, z którym dziecko (starsze lub młodsze) nie może poradzić sobie samodzielnie. Jesteśmy do Państwa i dzieci dyspozycji. Jesteśmy po to, aby natychmiast reagować i pomóc! 

 

Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku. W sprawie rzeczy pozostawionych na obozie prosimy o e-mailowy kontakt z biurem: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach). W mailu prosimy opisać zgubę, wskazać turnus i ośrodek, a my postaramy się ją namierzyć :). Pozostawione przez uczestników rzeczy odsyłamy na Państwa koszt. Pozostawioną odzież przechowujemy przez 2 tygodnie po zakończeniu turnusu, po tym czasie przekazujemy ją do instytucji wspierających osoby w trudnej sytuacji. Nie przechowujemy bielizny, kosmetyków, grzebieni czy szczoteczek do zębów.

DOKUMENTY, PŁATNOŚCI, BON TURYSTYCZNY, FV

DOKUMENTY

Każdy z Państwa, po dokonaniu rezerwacji (e-mailowej, osobistej) otrzyma komplet dokumentów (drogą elektroniczną, a na wyraźne życzenie drogą pocztową): umowę, której integralną częścią są „Warunki uczestnictwa” oraz kartę kwalifikacyjną (karta przeznaczona jest dla niepełnoletnich uczestników imprez). Prosimy też o dokładne zapoznanie się z ofertą opublikowaną na naszej stronie www.sun-sport.pl 

 

Skan podpisanej umowy oraz wypełnionej karty kwalifikacyjnej należy odesłać w ciągu 7 dni od dnia jej wystawienia (jest to termin tożsamy z terminem wpłaty zaliczki) na adres: 

 

Karta kwalifikacyjna stanowi dla nas bardzo ważny dokument. Dlatego prosimy, aby uwzględnić w niej wszystkie istotne informacje na temat stanu zdrowia dziecka. Jeżeli dziecko musi przyjmować na stałe leki konieczne jest zlecenie lekarskie (znajduje się ono w karcie i musi je wypełnić i podpisać lekarz). Wyłącznie zlecenie lekarskie umożliwi podawanie na stałe leku dziecku (dotyczy to wszystkich leków podawanych regularnie: od witaminy C począwszy, poprzez suplementy, kończąc na lekach związanych z poważnymi schorzeniami). Ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe, aby dzieci samodzielnie przyjmowały leki. Lekarstwa prosimy przekazywać w oryginalnych opakowaniach i blistrach. Opakowanie powinno być opisane imieniem i nazwiskiem dziecka. W przypadku transportu zorganizowanego przez biuro leki należy przekazać opiekunowi transportu, natomiast w przypadku, gdy Państwo samodzielnie przywozicie dziecko do ośrodka prosimy leki przekazać pani pielęgniarce.

Prosimy o jak najszerszą informację, tak abyśmy mogli w pełni zaopiekować się Państwa pociechą. Zawierać ona może wszystkie istotne wiadomości, które Państwa zdaniem mogą nam pomóc w sprawowaniu opieki. Zarówno te dotyczące bezpośrednio stanu zdrowia dziecka (np. dolegliwości lub objawy występujące u dziecka, nazwy leków podawanych przy okazji codziennych, drobnych zdarzeń np. bólu głowy, brzucha, zęba itp.), ale także te dotyczące jego indywidualnych zachowań, obaw, odnajdywania się w grupie rówieśniczej itp.  Wszystkie te informacje pozwolą nam nie tylko troskliwie zająć się dziećmi, ale przede wszystkim odpowiednio reagować w sytuacji choroby lub wypadku. Prosimy nie pakować dziecku żadnych leków (chyba, że ich podawanie wynika ze zlecenia lekarskiego).

 

Otrzymanie skanu dokumentów, po ich uważnym sprawdzeniu, zawsze potwierdzamy e-mailowo. Jeżeli nie odeślą Państwo w wyznaczonym terminie któregoś z dokumentów system będzie wysyłał automatyczne e-maile z przypomnieniem. Także wówczas, gdy odeślą Państwo tylko jeden dokument, a wciąż będzie brakowało drugiego.

 

UWAGA! Skan prawidłowo wypełnionej i terminowo odesłanej do biura  karty kwalifikacyjnej jest warunkiem przyjęcia dziecka na obóz. 

PŁATNOŚCI, BON TURYSTYCZNY

 • Zaliczka wynosi minimum 600 złotych i płatna jest w ciągu 5 dni od dnia wystawienia umowy. Dzień zapłaty wskazany jest ściśle w umowie. W tym dniu należność musi już znaleźć się na naszym koncie. Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie otrzymają Państwo automatyczne powiadomienie sms  i e-mail.

 

 • Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy (dzień, w którym należność powinna być na naszym koncie znajduje się w umowie). Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie otrzymają Państwo automatyczne powiadomienie sms  i e-mail.

 

 • Rabat. Jeżeli dokonują Państwo rezerwacji w czasie obowiązywania promocji, chęć skorzystania z wybranego rabatu należy wskazać w formularzu rezerwacyjnym. Wówczas zostanie on uwzględniony w umowie. Jednakże, prosimy pamiętać, że warunkiem jego utrzymania są terminowe płatności (wszystkie raty) oraz terminowy zwrot dokumentów (podpisanej umowy i wypełnionej karty kwalifikacyjnej). UWAGA! Przekroczenie terminu płatności skutkuje automatycznym anulowaniem przyznanego rabatu.

 

 • Numer konta: BANK Pekao SA 80 1240 2946 1111 0010 8481 2693. Dla przelewów zagranicznych nr IBAN’ PL”, kod SWIFT: “BPKOPLPW”. Gdy będą Państwo dokonywać wpłaty za imprezę prosimy wpisać w tytule przelewu numer umowy (on jest najważniejszy), w drugiej kolejności można dopisać imię i nazwisko uczestnika imprezy.

 

 • Jak dokonać płatności bonem?

        Prosimy o przesłanie na adres e-mail giewartow@sun-sport.pl (obozy w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (obozy Mrówkach) następujących informacji:

 • Numeru bonu turystycznego
 • Kodu obsługi płatności
 • Kwoty do zapłaty bonem, którą chcecie Państwo wykorzystać opłacając wypoczynek dziecka
 • Numeru telefonu właściciela konta PUE ZUS (w chwili przyjmowania płatności bonem będziemy kontaktować się z Państwem, ponieważ do zatwierdzenia płatności przez ZUS konieczne będzie potwierdzenie płatności kodem, który otrzymają Państwo SMS-em (kod należy nam podać w ciągu 2 minut) – kod służy do potwierdzenia płatności bonem).

FAKTURY

 • Faktury wystawiamy na podstawie deklaracji złożonej w formularzu rezerwacyjnym wypełnianym przez Państwa on-line. 
 • Bardzo prosimy o sprawdzenie w firmie, na kogo ma zostać wystawiona FV (na Państwa, dziecko, firmę) tak, aby uniknąć wystawiania korekt.  
 • Standardowo FV zawiera następujące informacje: 
  • termin i miejsce wypoczynku 
  • imię i nazwisko uczestnika 
  • informację „wypoczynek dzieci i młodzieży” 
 • W przypadku, gdy taka deklaracja nie została złożona w chwili rezerwacji imprezy, konieczne jest wysłanie e-maila: w przypadku imprez w Mrówkach mrowki@sun-sport.pl, w Giewartowie  giewartow@sun-sport.pl. Prośba musi wpłynąć z adresu e-mail, który wskazali Państwo w umowie do korespondencji z nami.
 • FV wystawiamy po dokonaniu całkowitej płatności i w ciągu 14 dni od daty zakończenia imprezy.  
 • Wniosek o wystawienie FV można zgłosić najpóźniej do 14 dni po zakończeniu imprezy! 
 • FV wysyłamy pocztą elektroniczną w formacie PDF, na adres e-mail wskazany w umowie. FV pocztą tradycyjną wysyłamy wyłącznie na wyraźne życzenie Klienta. 

Poniżej zamieszczamy wzory dokumentów do wglądu:

O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ PRZED WYJAZDEM?

KOMUNIKATY DLA RODZICÓW, TELEFONY

 

Przed rozpoczęciem każdego turnusu dostępne są na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW numery telefonów do kierowników naszych imprez, pań pielęgniarek i oczywiście komunikaty transportowe. 

 

Rodzice, którzy osobiście przywożą swoje dzieci na obóz otrzymają na miejscu imię i nazwisko oraz numer telefonu wychowawcy dziecka. Pozostali rodzice otrzymają od wychowawcy sms pierwszego dnia wieczorem lub najpóźniej następnego dnia do 9.00 rano. W ten sposób wychowawca przedstawi się Państwu i udostępni kontakt do siebie.

 

Raz jeszcze przypominamy o zasadach korzystania z telefonów komórkowych przez uczestników obozów kliknij 

 

Komunikat transportowy dla osób korzystających z transportu organizowanego przez SUN SPORT dostępny jest na naszej stronie na 3 do 4 dni przed planowanym wyjazdem. Więcej informacji nt. transportu w Warunkach uczestnictwa (otrzymali je Państwo wraz z umową) oraz Warunkach oferty (opublikowane są na www.sun-sport.pl przy każdej imprezie). 

 

Rodziców/opiekunów korzystających z transportu własnego zapraszamy od godziny 16.00. Jeśli z jakiś powodów będą Państwo chwilę wcześniej prosimy zgłosić się do kierownika obozu lub instruktora dyżurnego, a zaraz potem zapraszamy do naszej stołówki na kawę, herbatę i ciastko. Opiekę nad dziećmi przejmujemy jednak od godziny 16.00. Około 17.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne.  Mapy dojazdowe do ośrodków znajdują się przy każdym obozie w zakładce OŚRODEK.

 

Jeśli tuż przed wyjazdem podjęliście Państwo decyzję o rezygnacji z transportu organizowanego przez SUN SPORT i chcecie osobiście zawieźć dziecko na obóz prosimy koniecznie poinformować nas o tym. W przeciwnym razie w dniu zbiórki będziemy czekać na Państwa dziecko o umówionej godzinie i zamartwiać się, co się wydarzyło :(. Prosimy też pamiętać, że pomimo rezygnacji nie zostaną Państwu zwrócone koszty transportu organizowanego przez biuro. 

 

 

ODBIÓR PRZEZ CIOCIĘ, WUJKA, ZNAJOMEGO

 

W przypadku, gdy Wasze dziecko po zakończeniu obozu ma zostać odebrane przez ciocię, wujka, przyjaciółkę lub znajomego prosimy o przygotowanie pisemnego upoważnienia zawierającego imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby upoważnionej do odbioru. Dokument powinien zostać przesłany do biura w Kaliszu, oryginałem powinna się legitymować osoba odbierająca dziecko. Nie przyjmujemy upoważnień telefonicznie! Tutaj można pobrać wzór upoważnienia. 

 

 

UBEZPIECZENIE NNW

 

Oczywiście każdy uczestnik naszych obozów jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków na sumę 10 tys. zł oraz KL do 500 zł w PZU SA, al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa. Ubezpieczenie obejmuje: świadczenie z tytułu śmierci, świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu (Wariant 1), assistance zakres podstawowy oraz ryzyka dodatkowe: następstwa wypadku powstałego wskutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka, a także zwrot kosztów leczenia.

 

KIESZONKOWE

 

Każdy uczestnik z pewnością będzie dysponował jakimś kieszonkowym udostępnionym przez Państwa. Powinny to być raczej drobne kwoty na zdrowe przekąski czy sok. Wszystkim uczestnikom (i dużym i małym) zalecamy zdeponowanie gotówki u wychowawcy. 

 

 

KARTA KWALIFIKACYJNA

 

Jeżeli od momentu przesłania do biura skanu Karty kwalifikacyjnej do chwili wyjazdu nastąpiły istotne zmiany w kwestii zdrowia dziecka, konieczne jest przesłanie skanu zaktualizowanej karty. Prosimy wówczas o ponowne wypełnienie dokumentu i zaznaczenie na pierwszej stronie karty, że jest to AKTUALIZACJA, prosimy też podać datę, a następnie przesłać skan dokumentu do biura w Kaliszu.  Karta kwalifikacyjna jest dokumentem niezbędnym do przyjęcia dziecka na obóz! 

 

Karta kwalifikacyjna stanowi dla nas bardzo ważny dokument. Dlatego prosimy, aby uwzględnić w niej wszystkie istotne informacje na temat stanu zdrowia dziecka. Jeżeli dziecko musi przyjmować na stałe leki konieczne jest zlecenie lekarskie (znajduje się ono w karcie i musi je wypełnić i podpisać lekarz). Wyłącznie zlecenie lekarskie umożliwi podawanie na stałe leku dziecku (dotyczy to wszystkich leków podawanych regularnie: od witaminy C począwszy, poprzez suplementy, kończąc na lekach związanych z poważnymi schorzeniami). Prosimy o jak najszerszą informację, tak abyśmy mogli w pełni zaopiekować się Państwa pociechą. Zawierać ona może wszystkie istotne wiadomości, które Państwa zdaniem mogą nam pomóc w sprawowaniu opieki. Zarówno te dotyczące bezpośrednio stanu zdrowia dziecka (np. dolegliwości lub objawy występujące u dziecka, nazwy leków podawanych przy okazji codziennych, drobnych zdarzeń np. bólu głowy, brzucha, zęba itp.), ale także te dotyczące jego indywidualnych zachowań, obaw, odnajdywania się w grupie rówieśniczej itp.  Wszystkie te informacje pozwolą nam nie tylko troskliwie zająć się dziećmi, ale przede wszystkim odpowiednio reagować w sytuacji choroby lub wypadku. Proszę nie pakować dziecku żadnych leków (chyba, że ich podawanie wynika ze zlecenia lekarskiego). Dziecko nie może samodzielnie przyjmować żadnych leków, nawet jeżeli w Państwa ocenie zna ich przeznaczenie i dawkowanie. W każdym ośrodku dysponujemy apteczką, a leki podawać może wyłącznie pielęgniarka, w skrajnych sytuacjach wychowawca. 

 

PAKOWANIE

 

Zapraszamy do ABC sunsportowego podróżnika. Znajdą Państwo tutaj wskazówki co zapakować na obóz. WAŻNE: bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku. W sprawie rzeczy pozostawionych na obozie prosimy o e-mailowy kontakt z biurem (Giewartów: giewartow@sun-sport.pl, a Mrówki: mrowki@sun-sport.pl). W mailu prosimy opisać zgubę, wskazać turnus i ośrodek, a my postaramy się ją namierzyć :). Pozostawione przez uczestników rzeczy odsyłamy na Państwa koszt. Pozostawioną odzież przechowujemy przez 2 tygodnie po zakończeniu turnusu, po tym czasie przekazujemy ją do instytucji wspierających osoby w trudnej sytuacji, Nie przechowujemy bielizny, kosmetyków, grzebieni czy szczoteczek do zębów.

STANDARDY ODWIEDZIN RODZICÓW

 

 

Z UWAGI NA ZALECENIA MZ oraz GIS W OBECNEJ SYTUACJI ODWIEDZINY RODZICÓW, ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM REGULAMINEM, NIE SĄ MOŻLIWE. CHODZI O MAKSYMALIZACJĘ BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO ORAZ OGRANICZENIE STYCZNOŚCI DZIECI I PRACOWNIKÓW OŚRODKA Z OSOBAMI SPOZA OŚRODKÓW. TAKI KONTAKT MÓGŁBY, OCZYWIŚCIE W SPOSÓB NIEZAMIERZONY, SPOWODOWAĆ ZARAŻENIE I ROZPRZESTRZENIENIE WIRUSA WŚRÓD POZOSTAŁYCH UCZESTNIKÓW.

 

 

 

Drodzy rodzice i opiekunowie! 

 

Wiemy, że jesteście stęsknieni, ciekawi przeżyć Waszego dziecka i czekacie na chwilę, w której będziecie mogli je uściskać. Pamiętajcie jednak, że jedynie do kilkorga z dzieci przybywających na każdym turnusie przyjeżdżają rodzice. Musimy dbać o uczucia każdego dziecka i bezpieczeństwo każdego z nich traktować jako priorytet. 

 

Prosimy też rodziców/opiekunów o rozsądek i rozwagę w obdarowywaniu dzieci. Jeśli są to słodycze to w bardzo niewielkich ilościach. Przede wszystkim dlatego, że dzieci potrafią zjeść wszystko jednej chwili co kończy się rozstrojem żołądka oraz dlatego, że  innym dzieciom jest przykro jeżeli nie otrzymują podobnych prezentów. Nie ma też potrzeby przywożenia dzieciom prowiantu. Każde dziecko może podczas posiłków zjeść tyle ile zechce. 

Przyjazd do dziecka możliwy jest każdego dnia. Jednak z uwagi na organizację zajęć i plan dnia prosimy o wcześniejszy kontakt z kierownikiem, który podpowie Państwu, który dzień i która godzina będą sprzyjały odwiedzinom.

 

Ograniczamy Państwa pobyt na terenie ośrodka ze ściśle określonych powodów: 

 

 • Każdy rodzic/opiekun zgadzający się na pobyt swojego dziecka w naszym ośrodku wie, że ze względów bezpieczeństwa jest to ośrodek zamknięty, na teren którego nie mają wstępu osoby obce. 

 

 • Średnio na każdym turnusie mamy pod opieką ponad 200 osób i musimy dołożyć wszelkich starań, aby każdemu dziecku zapewnić bezpieczeństwo i właściwą opiekę. 

 

 • Każdy wstęp osób obcych na teren ośrodka, w którym przebywają dzieci stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego (np. wirus tzw. „jelitówki”). 

 

 • Pobyt ograniczamy także ze względów wychowawczych: obecność rodziców/opiekunów dzieciom, do których nikt nie przyjeżdża sprawia ogromną przykrość i częstokroć prowadzi do płaczu i tęsknoty spowodowanej tylko i wyłącznie widokiem innego dziecka przytulającego się do rodzica. 

 

 • Także ze względu na inne dzieci oraz ich rodziców nie możemy zgadzać się na pobyt odwiedzających rodziców/opiekunów w domkach oraz ich ingerencję we wspólnych szafkach czy łazience. 

Odwiedzając swoje dziecko bardzo prosimy o stosowanie się do kilku poniższych zasad: 

 

 • Na terenie całego ośrodka obowiązuje zakaz palenia. 
 • Ze względów bezpieczeństwa i ochrony naszych podopiecznych Państwa wizyta na terenie ośrodka może trwać do 30 minut i odbywać się na terenie stołówki. 
 • Oczywiście jeśli tylko Państwo zechcą można przejąć opiekę nad dzieckiem i zabrać je poza teren ośrodka podpisując oświadczenie otrzymane od kierownika. 

 

Mamy nadzieję, że rozumieją Państwo nasze intencje, wynikające jedynie z chęci zapewnienia jak najlepszej opieki. Obejrzenie całego ośrodka, domków, stanowisk zajęciowych, plaży, pól quad’owych, paintball’owych jest możliwe zawsze pierwszego dnia turnusu i wówczas staramy się w żaden sposób nie ograniczać Państwa pobytu w naszych ośrodku. Rozumiemy, że musicie mieć Państwo pewność w jakim miejscu oraz w czyich rękach pozostawiacie swoje dzieci. 

ABC SUNSPORTOWEGO PODRÓŻNIKA

Ponieważ uczestniczyć będziecie w obozach sportowo-rekreacyjnych, podczas których każdy dzień jest bardzo aktywny zabierzcie rzeczy, których nie będzie Wam szkoda poświęcić w imię dobrej zabawy. Wystrzałowe ciuchy tylko na dyskotekę :-). Pamiętajcie jednak, że wyjeżdżacie tylko na 8-11 dni więc nie zabierajcie szafy i komody :-). Każdy sunsportowicz powinien „dźwigać” swój bagaż, choć tym najmłodszym staramy się pomóc. 

Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku.

 

W sprawie rzeczy pozostawionych na obozie prosimy o e-mailowy kontakt z biurem (Giewartów: giewartow@sun-sport.pl, Mrówki: mrowki@sun-sport.pl). W mailu prosimy opisać zgubę, wskazać turnus i ośrodek, a my postaramy się ją namierzyć :).

 

Pozostawione przez uczestników rzeczy odsyłamy na Państwa koszt. Pozostawioną odzież przechowujemy przez 2 tygodnie po zakończeniu turnusu, po tym czasie przekazujemy ją do instytucji wspierających osoby w trudnej sytuacji. Nie przechowujemy bielizny, kosmetyków, grzebieni czy szczoteczek do zębów.

 

                       

WSZYSCY POWINNI ZABRAĆ:

STREFA HIGIENY: 

 • szczoteczka do zębów, 
 • pasta do zębów, 
 • mydło do mycia rąk (najlepiej mała butelka mydła w płynie), 
 • żel pod prysznic, 
 • balsam do ciała jeśli używasz,
 • żel do mycia twarzy, 
 • krem bambino lub inny, który lubisz, 
 • szampon do włosów, 
 • odżywka do włosów jeśli używasz, 
 • szczotka do włosów lub grzebień, 
 • dla dziewczynek spinki, gumki, opaski, 
 • ręczniki kąpielowe i plażowe (pamiętajcie, że jeśli nie ma pogody wszystko bardzo wolno schnie), 
 • przyda się też dodatkowy ręcznik średniej wielkości do gry zwanej baloniadą  
 • wilgotne chusteczki jednorazowe jeśli używasz,
 • chusteczki higieniczne, 
 • worki na brudną bieliznę/odzież,
 • ze względu na wytyczne sanitarne, maseczki (użytkowane tylko w sytuacjach koniecznych - szczegóły w regulaminie dla uczestników lub prosimy o telefon do biura - wyjaśnimy)

STREFA ODZIEŻY: 

 • bielizna (proponujemy zabrać większą ilość lub minimum tyle ile dni będziecie na obozie – raczej nie wierzymy, że będziecie mieli ochotę prać:-)), 
 • koszulki z krótkim rękawem (około 10 szt.), 
 • koszulki na ramiączkach na wielkie upały, 
 • piżama, 
 • 2 lub 3 koszulki z długim rękawem na zimne dni, 
 • krótkie spodenki (minimum 2 pary), 
 • długie spodnie (minimum 2 pary), 
 • strój sportowy (dres, dziewczynki mogą zabrać legginsy, t-shirt’y, bluzy), 
 • ciepłe ubranie (bluzy dresowe lub polarowe, 2 sztuki), 
 • cienka bluza i lub sweter na chłodniejsze wieczory (1 sztuka), 
 • kurtka przeciwdeszczowa, 
 • koniecznie czapka, kapelusz lub chustka chroniące przed słońcem, 
 • strój kąpielowy (przynajmniej 2), 
 • odpowiednie buty (adidasy, sandały, klapki do użytku „domowego”, przydać się mogą kalosze), 
 • wystrzałowe ciuchy na dyskotekę ?

AKCESORIA: 

 • okulary przeciwsłoneczne, 
 • pomadkę ochronną, 
 • krem z filtrem, środek przeciw komarom, meszkom i kleszczom, 
 • ciekawą książka na wypadek bezsenności.

 

UWAGA! 

 • Nie zabierajcie: laptopów, konsol, PSP i innych „zabawiaczy” i innych wartościowych przedmiotów (także cennych telefonów komórkowych).
 • Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku. Jeżeli zdarzy się, że po powrocie dziecka dostrzeżecie Państwo brak części bagażu prosimy o e-mailowy kontakt tylko z biurem w Kaliszu. W mailu prosimy o podanie opisu zagubionych rzeczy.

SPECYFICZNE WYPOSAŻENIE UCZESTNIKÓW:

          OBOZY W GIEWARTOWIE: STREFA SMYKA (7-9 lat)

 • ODJAZDOWE WAKACJE - standardowe wyposażenie obozowicza ?
 • BRYGADA NERF - standardowe wyposażenie każdego obozowicza. Jeżeli uczestnik przywiezie swój sprzęt nerfowy trafia on do depozytu i wydawany jest wyłącznie na czas rozgrywek.
 • OBÓZ ARTYSTYCZNY- standardowe wyposażenie każdego obozowicza i dodatkowo rzeczy przeznaczone na zajęcia artystyczne, których Wam nie będzie szkoda lub fartuch, koszulę, by ochronić dżinsy przed inwazją farby. Dla chętnych: białą koszulkę z krótkim rękawkiem (t- shirt), szmatki, koronki, kolorowe koraliki i guziki ?
 • AKCJA ZABAWA - OBÓZ DLA DZIEWCZYNEK - standardowe wyposażenie każdego obozowicza i dodatkowo rzeczy przeznaczone na zajęcia artystyczne, których wam nie będzie szkoda lub fartuch, koszulę, by ochronić dżinsy przed inwazją farby.

  OBOZY W GIEWARTOWIE: STREFA MŁODZIKA (9-11 lat)

 • OBÓZ PAINTBALL’OWO-QUAD’OWY - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na zajęcia quad’owe: wysokie buty: adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. Na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
 • OBÓZ STRZELECKI - standardowe wyposażenie każdego obozowicza ?
 • MISJA KOMANDOSA - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na zajęcia survivalowe dodatkowo ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary),  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
  Uwaga!
   Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
 • ODLOTOWE AGENTKI - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na zajęcia survivalowe dodatkowo ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary),  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. Zajęcia tematyczne: czarne buty, koniecznie czarna koszulka, czarne leginsy, czarne spodenki, strój sportowy.
 • GANG ODKRYWCÓW - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na zajęcia survivalowe dodatkowo ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary),  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
  Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
 • OBÓZ EXTRA TEAM - standardowe wyposażenie każdego obozowicza ?
 • BRYGADA NERF - standardowe wyposażenie każdego obozowicza. Jeżeli uczestnik przywiezie swój sprzęt nerfowy trafia on do depozytu i wydawany jest wyłącznie na czas rozgrywek.
 • WODNE PRZYGODY - standardowe wyposażenie każdego obozowicza oraz dodatkowe stroje kąpielowe i ręczniki, dla chętnych pianka i okulary do nurkowania. Przyda się też mały plecak na wyprawy.
 • DANCE MA SENS - standardowe wyposażenie każdego obozowicza oraz czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki, wygodne, sportowe obuwie taneczne.
 • KONNA PRZYGODA - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, a na zajęcia konne specjalnie do tego przeznaczoną odzież: leginsy lub inne wygodne dopasowane spodnie, buty koniecznie za kostkę (typu trapery lub typu sztyblety , dłuższe skarpetki, koszulka, bluza. Kaski na wyposażeniu stadniny, ale jeżeli dziecko ma własny może zabrać.
 • OBÓZ ARTYSTYCZNY - standardowe wyposażenie każdego obozowicza i dodatkowo rzeczy przeznaczone na zajęcia artystyczne, których wam nie będzie szkoda lub fartuch, koszulę, by ochronić nowe dżinsy przed inwazją farby. Dla chętnych: białą koszulkę z krótkim rękawkiem (t- shirt), szmatki, koronki, kolorowe koraliki i guziki ?
 • ODJAZDOWE WAKACJE - standardowe wyposażenie każdego obozowicza ?

           OBOZY W MRÓWKACH - STREFA JUNIOR (11-13 LAT):

 • SZKOŁA PRZETRWANIA - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, a na zajęcia survivalowe: ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary),  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/ sportowy 10-20L, latarka (najprostsza). Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. Koniecznie zabierzcie śpiwór razem z karimatą!
  Uwaga!
   Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
 • TAJNA MISJA - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na zajęcia survivalowe dodatkowo ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary),  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, latarka (najprostsza). Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
  Uwaga!
   Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
 • GIRLS POWER - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na zajęcia survivalowe dodatkowo ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary),  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. Zajęcia tematyczne: czarne buty, koniecznie czarna koszulka, czarne leginsy, czarne spodenki, strój sportowy.
 • JUMP DANCE - standardowe wyposażenie każdego obozowicza oraz czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki, wygodne, sportowe obuwie taneczne.
 • PAINTBAL'OWO-QUADOWY - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na zajęcia quad’owe: wysokie buty: adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. Na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
  Uwaga!
   Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
  Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
 • WODNE SZALEŃSTWO - dodatkowe stroje kąpielowe i ręczniki, dla chętnych pianka i okulary do nurkowania. Przyda się też mały plecak na wyprawy.
 • OBÓZ ŻEGLARSKI - standardowe wyposażenie plus kurtka przeciwwiatrowa, cienka czapka lub chustka lub czapka z daszkiem, mały plecak.
 • OBÓZ KONNY - standardowe wyposażenie każdego uczestnika, a na zajęcia konne specjalnie do tego przeznaczoną odzież: leginsy lub inne wygodne dopasowane spodnie, buty koniecznie za kostkę (typu trapery lub typu sztyblety , dłuższe skarpetki, koszulka, bluza. Kaski na wyposażeniu stadniny, ale jeżeli dziecko ma własny może zabrać.
 • AKCJA REKREACJA - standardowe wyposażenie każdego obozowicza.
 • WAKACYJNY VIBE - standardowe wyposażenie każdego obozowicza.

          OBOZY W MRÓWKACH - STREFA MŁODZIEŻY (13-16 LAT):

 • SHOW JUMP - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, a ponadto czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki, wygodne, sportowe obuwie taneczne.
 • PAINTBALL'OWO-QUADOWY - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na zajęcia quad’owe: wysokie buty: adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. Na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator. 
  Uwaga!
   Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
 • OBÓZ SPORTÓW WODNYCH - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, dodatkowe stroje kąpielowe i ręczniki, dla chętnych pianka i okulary do nurkowania. Przyda się też mały plecak na wyprawy.
 • ASG - prócz standardowego wyposażenia każdego obozowicza zabierzcie: plecak turystryczny/sportowy 10-20L na wyprawy, latarka (najprostsza), ubranie, którego Wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary), przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe skarpety, ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. Na zajęcia asg: cienka czapka lub chustka, cienkie rękawiczki (mogą być rowerowe), wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój moro. Strój moro zapewnia organizator. Chętni mogą się zaopatrzyć w maskę na szczękę typu Stalker.
  Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
  UWAGA! Koniecznie zabierzcie śpiwór z karimatą na nocną wyprawę 😉
 • ODDZIAŁY SPECJALNE - standardowe wyposażenie każdego obozowicza oraz ubranie, którego Wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary), przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe skarpety, ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. Na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, cienkie rękawiczki, wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator. Mały plecak na wyprawy. Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
  UWAGA! Koniecznie zabierzcie śpiwór z karimatą na nocną wyprawę 😉Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one
 • SUMMER VIBE - standardowe wyposażenie każdego obozowicza.
 • OBÓZ ŻEGLARSKI - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, dodatkowo płaszcz przeciwdeszczowy lub kurtka, mały plecak.

          OBOZY W MRÓWKACH - BOSKIE WAKACJE (11-13 LAT):

 • TAJNA MISJA - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na  zajęcia survivalowe dodatkowo ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary),  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
  Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni, latarek.
 • GIRLS POWER - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na  zajęcia survivalowe dodatkowo ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary),  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. Zajęcia tematyczne: czarne buty, czarna koszulka, czarne leginsy, czarne spodenki, czarne okulary przeciwsłoneczne :).
 • OBÓZ SPORTOWY Z EL. PAINTBAL'A I QUAD'ÓW - na zajęcia quad’owe: wysokie buty: adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. Na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator. 
 • WODNE SZALEŃSTWO - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, dodatkowe stroje kąpielowe i ręczniki, dla chętnych pianka i okulary do nurkowania. Przyda się też mały plecak na wyprawy. 
 • WAKACYJNY VIBE - standardowe wyposażenie każdego obozowicza.

          OBOZY W MRÓWKACH -  BOSKIE WAKACJE (13-16 LAT):

 • SHOW JUMP - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, a ponadto czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki, wygodne, sportowe obuwie taneczne.
 • ASG - prócz standardowego wyposażenia każdego obozowicza zabierzcie: plecak turystryczny/sportowy 10-20L na wyprawy, latarka (najprostsza), ubranie, którego Wam nie będzie szkoda ubłocić podczas wypraw, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary), przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być adidasy), ciepłe skarpety, ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną. Na zajęcia asg: cienka czapka lub chustka, cienkie rękawiczki (mogą być rowerowe), wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój moro. Strój moro zapewnia organizator. Chętni mogą się zaopatrzyć w maskę na szczękę typu Stalker.
  Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
  UWAGA! Koniecznie zabierzcie śpiwór z karimatą na nocną wyprawę 😉
 • PAINTBALL'OWO-QUADOWY - standardowe wyposażenie każdego obozowicza, na zajęcia quad’owe: wysokie buty: adidasy lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator. Na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: adidasy lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator. 
  Uwaga!
   Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.
 • OBÓZ SPORTÓW WODNYCH - dodatkowe stroje kąpielowe i ręczniki, dla chętnych pianka i okulary do nurkowania. Przyda się też mały plecak na wyprawy. 
 • SUMMER VIBE - standardowe wyposażenie każdego obozowicza.

BAGAŻ: może się składać z 1 dużej torby (prosimy nie zabierać walizek), której waga nie powinna przekraczać 20 kg, bagażu podręcznego (plecak lub mała torba) o wadze do 5 kg. Pamiętajcie Kochani, że luki bagażowe mają ograniczoną pojemność ? .

JOLANTA WALAS-ZDUNEK

Właściciel firmy

Zapewnia ekspansję firmy ? Planuje rozbudowę oraz rozwój infrastruktury naszych ośrodków. Dba, aby Klienci byli szczęśliwi, kadra zadowolona, a Sun Sport cieszył każdego dnia ?
e-mail: jola@sun-sport.pl 

EWA MARCZYŃSKA

Dyrektor zarządzający

Koordynuje pracę biura. Służy pomocą w ważnych i pilnych sprawach, odpowiada nawet na najtrudniejsze pytania klientów.
e-mail: ewa@sun-sport.pl
tel. 664-932-171

TOMASZ NIDZGORSKI

Dyrektor programowy

Koordynuje organizację obozów oraz wszystkich imprez Sun Sport. Wyjątkowy człowiek, doświadczony pedagog, psycholog o wielkim sercu.
e-mail: sun-sport@sun-sport.pl
tel. 606-353-724 

JOANNA WACŁAWEK

Analityk finansowy

Z ogromnym upodobaniem i pasją 😉 liczy, analizuje, negocjuje i kontroluje. Optymistka, błyskawicznie rozwiązująca każdy problem.
e-mail: joanna@sun-sport.pl
+48 694 721 785

MONIKA WOJCIECHOWSKA

Specjalista ds. finansów

Dla Niej nie ma problemów. Są sprawy do rozwiązania. Z odwagą, bez uprzedzeń podejmie się każdej sprawy. Uśmiechnięta, dowcipna, wkręci 😉 każdego.
e-mail: finanse@sun-sport.pl
+48 694 721 785

AGATA LEŚNIAK

Koordynator ds. zatrudnienia

Skrupulatna i zrównoważona. Bada sprawę do skutku i nigdy się nie poddaje ?
e-mail: rekrutacja@sun-sport.pl
kom.784-691-524

DOROTA JANAS

Specjalista ds. zatrudnienia kadry

Skuteczna i sumienna. Zaprosi na zgrupowanie, przeprowadzi rozmowę rekrutacyjną, a wyróżniające jednostki na pewno zatrudni ?
e-mail: rekrutacja2@sun-sport.pl
kom. 784-691-524

OLGA STEPANEC

Specjalista ds. sprzedaży zielonych szkół

Odpowie na wszystkie pytania dotyczące wyjazdów szkolnych, zajęć sportowo-rekreacyjnych i wycieczek edukacyjnych.

e-mail: olga@sun-sport.pl
kom. 664-720-861

JOANNA SKÓRZEWSKA

Koordynator ds. sprzedaży indywidualnej

Wypyta, doradzi, znajdzie obóz idealny ?. Poprowadzi przez meandry terminów wpłat i dokumentów.
e-mail: giewartow@sun-sport.pl
kom. +48 664-178-883

NATALIA TRĘBIŃSKA

Specjalista ds. sprzedaży obozów letnich i zimowych oraz półkolonii

Odpowie na wszystkie pytania dotyczące obozów letnich i zimowych. Odpowiedzialna za sprzedaż imprez organizowanych w naszym ośrodku w Mrówkach.

e-mail: mrowki@sun-sport.pl
kom. 664-932-172

DAMIAN FELISIAK

Inspektor ochrony danych osobowych

RODO nie ma przed nim tajemnic...
e-mail: sun-sport@sun-sport.pl

SEBASTIAN BOSACKI

Marketing menager, specjalista ds. mediów społecznościowych

Informatyk. Profesjonalista, zawsze kompetentny i niezawodny.
Firma Psycheon. Ostrów Wlkp.

ŁUKASZ JANOWSKI

Wizjoner, projektant futurysta ? Miłośnik architektury nietuzinkowej

Projektuje z wielkim oddaniem każdy element w naszym nowym ośrodku i nieustannie nas zachwyca. To on jest autorem projektu naszgo ośrodka w Mrówkach. 

PIOTR MISZTAL

Autor naszych graficznych projektów z głową doskonałych pomysłów

Cierpliwy i wyrozumiały, o nieustannie uśmiechniętej twarzy.
www.szkoleniami.pl 

KONTAKT

 

Organizator Aktywnego Wypoczynku SUN SPORT
ul. Szlak Bursztynowy 11,
62-800 Kalisz

tel. kom. +48 602-119-000;

+48 664-932-172;

+48 664-178-883; 

tel://+48 664-720-861 +48 664-178-884; 

 

Biuro czynne:

od poniedziałku do piątku 8.00-17.00

 

NEWSLETTER

X
I