PRACUJEMY 9.00-17.00 od pn. do pt. oraz 10.00-14.00 w sob. | tel. 602-119-000

PRACUJEMY 9.00-17.00 od pn. do pt. oraz 10.00-14.00 w sob. | tel. 602-119-000

STREFA RODZICA

Drodzy Rodzice, cieszymy się, że doceniliście przygotowaną przez nas ofertę, ale zanim Państwa pociechy (większe bądź mniejsze :-)) spędzą z nami wakacje, przygotowaliśmy dla Was informacje na temat organizacji naszych imprez. Z pewnością pozwolą one rozwiać ewentualne wątpliwości, uspokoją przejętych rodziców i przekonają nieprzekonanych 🙂

Dziękujemy autorom naszych filmów – notiOne ?

<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/pE03y2ZYZTs" frameborder="0" gesture="media" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/QbWwfD9bVf0" frameborder="0" gesture="media" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/7Xzn3wTlMKw" frameborder="0" gesture="media" allowfullscreen></iframe>

 

MISJA I DOŚWIADCZENIE

Naszą misją jest rozbudzenie w dzieciach i młodzieży zaciekawienia światem, sportem, relacjami z drugim człowiekiem.

Misję tę realizujemy tworząc wyjątkowe warunki do rozwoju emocjonalnego i fizycznego. Proponujemy bogaty program sportowo-rekreacyjny, integracyjny i edukacyjny. Współpracujemy z wychowawcami, którzy inspirują, zachęcają do zdrowego stylu życia, aktywności, uczą wyrażania emocji i szacunku oraz tworzą radosną atmosferę wychowawczą.

Ważne jest dla nas, aby zapewnić naszym uczestnikom nie tylko dobrą zabawę i doskonałe samopoczucie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, aktywność i otwarcie na świat.

Idealnymi miejscami, spełniającymi rzeczywiste potrzeby dzieci i młodzieży są nowoczesne ośrodki aktywnego wypoczynku, które stworzyliśmy dzięki 20-letniemu doświadczeniu, zaangażowaniu i pasji naszego zespołu.

Czujemy wielką radość, dumę i odpowiedzialność tworząc imprezy, które mogą stanowić wzmocnienie dla fizycznego, emocjonalnego, społecznego i intelektualnego rozwoju dzieci.

 

 

 

20 lat w branży organizacji obozów dla dzieci i młodzieży to powód do dumy! Tym bardziej, że nasza praca nieustannie nas cieszy i sprawia nam mnóstwo radości.

 

W ciągu tych lat przygotowaliśmy setki imprez: obozy dla dzieci, obozy dla młodzieży, wczasy rodzinne, wczasy dla rodziców z dziećmi, zielone szkoły, imprezy integracyjne, wycieczki szkolne, a także projekty międzynarodowe.

Zostaliśmy laureatami:

 • W roku 2022 otrzymaliśmy od Polskiej Organizacji Turystycznej Certyfikaty Dobrych Praktyk dla obu naszych ośrodków: w Giewartowie i Mrówkach.
 • Championa w kategorii „Organizator wypoczynku dla dzieci”. To prestiżowe wyróżnienie przyznali nam Klienci w konkursie „Mistrz Turystyki, Gastronomii i Rozrywki”.
 • W roku 2018 także otrzymaliśmy CERTYFIKAT LAUR EKSPERTA. Otrzymują go produkty oraz usługi, które w opinii Kapituły, właściwie odpowiadają na potrzeby klientów, cechują się nowoczesnością, wysoką jakością, oryginalnością oraz potencjałem innowacyjnym. Certyfikaty „Laur Eksperta” przyznaje niezależne gremium ekspertów naukowych. W Komisji zasiadają m.in. uczeni z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Zielonogórskiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Nadany certyfikat potwierdza, iż w opinii Komisji marka poddana ocenie spełnia wysokie kryteria w dziedzinie jakości i użyteczności rynkowej.
 • W roku 2018 otrzymaliśmy nagrodę w Konkursie na najlepszy obiekt turystyki w Wielkopolsce oraz statuetkę ORŁY TURYSTYKI 2018 jako lider branży turystycznej stawiający na rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Ponadto w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka uczestniczyliśmy w audycie poziomu kreatywności i absorpcji innowacji w przedsiębiorstwie, otrzymaliśmy też Certyfikat Rzetelnej Firmy.
 • W roku 2017 otrzymaliśmy Znak Jakości KidZone, który jest wyrazem uznania za wysiłek, który wkładamy w realizację imprez o najwyższym standardzie. Ambasadorami projektu Znak Jakości KidZone są prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna, muzyk Piotr Rubik, psycholog Maria Rotkiel, bloger Michał Będźmirowski znany jako Modny Tata oraz supermodelka i szczęśliwa mama Kamila Szczawińska.

Posiadamy wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz gwarancję ubezpieczeniową w związku z wykonywaną działalnością udzieloną przez PTU SA Signal Iduna. Wszystkie obozy dla dzieci i młodzieży zgłaszane są w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Poznaniu.

BEZPIECZEŃSTWO

Dzieci są dla nas najważniejsze, a więc w wakacyjnym szaleństwie :-) nie zapominamy o bezpieczeństwie! 

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS ZAJĘĆ

Jako organizator aktywnego wypoczynku, zarządzając własnymi ośrodkami wypoczynkowymi dla dzieci, mamy obowiązek zapewnić bezpieczeństwo wszystkim naszym obozowiczom, kadrze wychowawczej, instruktorskiej oraz pracownikom.

Grupy zajęciowe podczas obozów liczą od 15 do 20 osób, zgodnie z wymogami wiekowymi określonymi w przepisach.

Poza kadrą kierowniczą (kierownik, zastępca, programowiec) zatrudniamy wychowawców, instruktorów zajęć specjalistycznych, pomocników instruktora/wychowawcy oraz pielęgniarkę. Nasza kadra opiekuńczo-wychowawcza jest bardzo rozbudowana, wychodząca poza obowiązujące przepisy, aby jak najlepiej móc się zaopiekować dziećmi i młodzieżą.

Dysponujemy własnym sprzętem do realizacji wszystkich zajęć, sprawdzanym i serwisowanym po każdym sezonie.

BEZPIECZEŃSTWO NA TERENIE OŚRODKÓW

Ośrodki w Giewartowie i Mrówkach są własnością naszej firmy i dlatego mamy tutaj właściwie nieograniczone możliwości  zarządzania. Każdy z ośrodków legitymuje się niezbędnymi protokołami dopuszczającymi do użytkowania.

 

Ośrodki w Giewartowie i Mrówkach są własnością naszego biura i dlatego mamy tutaj właściwie nieograniczone możliwości  zarządzania. Każdy z ośrodków legitymuje się niezbędnymi protokołami dopuszczającymi do użytkowania.

 

OŚRODEK W GIEWARTOWIE

 Jest monitorowany oraz całkowicie ogrodzony zarówno od strony jeziora, jak i ulicy. Położony jest w zatoce, gdzie woda jest płytsza (do 1,20 m) i cieplejsza niż na otwartym jeziorze, ale przede wszystkim krystalicznie czysta. Na terenie ośrodka jest mnóstwo zieleni i kwiatów, wszystko jest zadbane i wypielęgnowane. W ośrodku przebywają wyłącznie uczestnicy naszych imprez – nie ma osób obcych. Wszystkie  domki są zlokalizowane w bezpośredniej bliskości, a od godziny 23.00 do 7.00 pełnione są dyżury nocne. W godzinach 7.00-23.00 opiekę nad dziećmi sprawuje kadra instruktorska.

OŚRODEK W MRÓWKACH

Jest całkowicie ogrodzony, a wejście do obiektu ograniczają: brama główna, brama boczna i brama socjalna. Ośrodek znajduje się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego, jest otoczony pięknym sosnowym lasem i posiada bezpośredni dostęp do jeziora i plaży. Na terenie przebywają wyłącznie uczestnicy naszych obozów, a nad ich bezpieczeństwem czuwają kadra instruktorska, dyżurni oraz dozorca. W godzinach 7.00-22.00 opiekę  nad dziećmi sprawuje kadra instruktorska, w godzinach 22.00-7.00 dyżur pełni dozorca.

 

 

 

OPIEKA WYCHOWAWCZA I MEDYCZNA

Nie martwcie się Drodzy Rodzice o Wasze kilkuletnie pociechy! Naszym instruktorom i wychowawcom żadne problemy dzieci nie są obce. Dbamy też o zdrowie i dobre samopoczucie naszych ulubieńców. Żaden niepokojący sygnał nie jest przez nas lekceważony. O zdrowie dzieci troszczyć się będą panie pielęgniarki, a w razie konieczności korzystamy z usług szpitala w Słupcy lub w Koninie.

OPIEKA NAD NAJMŁODSZYMI

To, czy wakacyjna eskapada będzie udana zależy nie tylko od intensywności zabaw, ale także od relacji z rówieśnikami. Zrobimy wszystko, aby te dni były wyjątkowo udane a rozłąka z rodzicami jak najmniej bolesna. Chcielibyśmy jednak także i Państwa prosić o pomoc i przeprowadzenie z dzieckiem rozmowy, tak aby miało pewność, że z każdym, nawet najmniejszym kłopotem może się zwrócić się do nas: z każdym bólem brzuszka, ząbka czy nieporozumieniem z kumplem lub koleżanką. Gdyby jednak się zdarzyło, że pociecha dzwoni do Państwa i muchy w nosku aż bzyczą, to proszę się nie martwić, spróbować wypytać, o co tak naprawdę chodzi (często jest to po prostu tęsknota, czasem najzwyklejsze w świecie zmęczenie, a czasem kłótnia z koleżanką), a później bezzwłocznie skontaktować się z kierownikiem lub wychowawcą – nieraz krótka rozmowa i kilka chwil więcej poświęconych dziecku zdziałały cuda!

OPIEKA NAD STARSZAKAMI

Dbamy o dobre samopoczucie i przyjacielskie kontakty między uczestnikami, integrację, nawiązywanie nowych, wartościowych przyjaźni. Rozwiązujemy problemy wieku „trudnego”, tak, aby każda buzia wróciła uśmiechnięta i zachwycona :-). Często młodzi ludzie bywają jeszcze bardziej skryci i zamknięci niż nieśmiałe maluchy, stąd jak zwykle prosimy państwa o kontakt z kierownikiem obozu lub wychowawcą, jeśli tylko otrzymacie jakiekolwiek niepokojące sygnały od swojej pociechy.

UBEZPIECZENIE OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW

Każdy uczestnik naszych obozów jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków na sumę 10 tys. zł oraz KL do 500 zł w PZU SA, al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa. Ubezpieczenie obejmuje: świadczenie z tytułu śmierci, świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu (Wariant 1), assistance zakres podstawowy oraz ryzyka dodatkowe: następstwa wypadku powstałego wskutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka, a także zwrot kosztów leczenia.

TRANSPORT

Może odbywać się autokarami lub busami. Zawsze wybieramy najlepsze firmy transportowe, bezpieczne, dobrze wyposażone i ładne autokary. Firmy przewozowe, z którymi współpracujemy, zawsze legitymują się aktualnymi badaniami technicznymi pojazdów. Bez względu na środek transportu, podczas podróży – dziećmi zawsze opiekuje się instruktor bądź wychowawca. Na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW udostępnione zostaną na 3-5 dni przed wyjazdem numery telefonów do opiekunów transportu.

STANDARYZACJA PRACY SUN SPORT

Mając na uwadze przede wszystkim dobro naszych Klientów – ich bezpieczeństwo, radość i zadowolenie, ale także zachowanie najwyższego poziomu świadczonych usług, komfort i bezpieczeństwo pracy instruktorów i wychowawców stworzyliśmy standardy pracy na naszych imprezach. Obejmują one zarówno pracę wychowawczo-opiekuńczą, standardy prowadzenia poszczególnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, organizacji dnia obozowego, zasady postępowania w przypadku zachorowań, a nawet standardy pracy personelu socjalnego.

WSZYSTKIE NASZE IMPREZY ZGŁASZANE SĄ W KURATORIUM OŚWIATY I WYCHOWANIA W POZNANIU.

REGULAMINY

Regulamin dla dzieci - Giewartów

 1. Wejście do ośrodka ograniczają: ogrodzenie, brama główna oraz brama boczna. Ponadto na terenie ośrodka znajdują się dwie małe bramy oddzielające część mieszkalną ośrodka od części plażowej. Żadnej bramy, ani żadnego ogrodzenia nie przekraczamy bez zgody instruktora.
 2. Ośrodek jest strzeżony przez 24 godziny na dobę.
 3. Pracownicy ośrodka pełnią dyżury nocne. Są to osoby, do których można zgłosić się w razie problemów. Dyżurujący mogą także, w uzasadnionym przypadku, wejść samodzielnie lub w obecności instruktora do domku/pokoju.
 4. W ośrodku, w oznaczonych domkach, mieszkają: kierownik, instruktorzy oraz pielęgniarka.
 5. Ośrodek składa się z 2 stref: mieszkalnej i zajęciowej.
 6. W strefie zajęciowej przebywamy wyłącznie w obecności instruktora.
 7. Ze sprzętu sportowego i różnego rodzaju gier korzystamy tylko za zgodą i w obecności instruktora.
 8. Przestrzegamy zasad korzystania ze sprzętu, które przekaże nam instruktor (np. na batucie skacze tylko jedna osoba, zawsze bez butów, hulajnogami jeździmy wyłącznie alejkami z wyłączeniem strefy przy kuchni itp., itd.).
 9. Dbamy o sprzęt, który użytkujemy.
 10. Po skończonej zabawie odkładamy go w wyznaczone miejsce.
 11. Po terenie ośrodka poruszamy się bezpiecznie, wyznaczonymi alejkami, nie biegamy, nie depczemy trawy.
 12. Cisza nocna obowiązuje od godziny 22.00 do 8.00. W tym czasie nie opuszczamy swoich domków.
 13. Sygnał dźwiękowy oznacza zbiórkę w miejscu wskazanym przez instruktora.
 14. Na terenie ośrodka zainstalowane są zegary. Na zbiórki stawiamy się więc punktualnie.
 15. W domkach, pokojach zachowujemy czystość: ścielimy łóżka, wynosimy śmieci do odpowiednich kontenerów (segregacja).
 16. Po worki na śmieci oraz papier toaletowy zgłaszamy się do instruktorów.
 17. Wyłączamy światło w domkach, pokojach, łazienkach podczas naszej nieobecności. W ciągu dnia w domkach światło nie jest potrzebne :).
 18. Mokre ręczniki wywieszamy na balustradach tarasów.
 19. Odwiedzamy się na tarasach domków. Nie odwiedzamy się w domkach.
 20. Wszystkie usterki zarówno w domkach, jak i zauważone na terenie ośrodka zgłaszamy instruktorowi.
 21. Preparatów na komary używamy ze szczególną ostrożnością. Zawsze poza domkiem/pokojem – na dworze.
 22. Nie pożyczamy rzeczy koleżanek i kolegów.
 23. Godziny posiłków: śniadanie 8:30, obiad 13:30, podwieczorek 16:00, kolacja 18:30.
 24. Do stołówki wchodzimy wyłącznie pod opieką instruktora.
 25. Miejsca w stołówce są wyznaczone. Podczas posiłku każdy uczestnik zajmuje swoje miejsce.
 26. Podczas posiłków zachowujemy się kulturalnie (nie przekrzykujemy, pomagamy koleżankom i kolegom).
 27. Jeżeli chcemy o coś poprosić kelnerów podnosimy rękę.
 28. Po skończeniu posiłku wychodzimy wejściem z prawej strony i odnosimy naczynia w wyznaczone miejsce.
 29. Podwieczorki (jogurty, wafelki, owoce itp.) wydają instruktorzy.
 30. Na terenie ośrodka w dwóch punktach znajdują się źródełka przefiltrowanej wody pitnej. Prosimy, aby każdy uczestnik miał ze sobą podpisany bidon. Zależy nam na tym ze względów higienicznych i ekologicznych.
 31. Zakupów w sklepiku dokonujemy w wyznaczonym przez instruktora czasie.
 32. Instruktorzy, ze względu na konieczność przygotowania się do zajęć, dokonują zakupów w sklepiku poza kolejką.
 33. Kieszonkowe oddajemy na przechowanie wychowawcy. Wychowawca każdego dnia może wypłacić drobne kwoty na zakupy w sklepiku.
 34. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne (tablety, PSP itp.) oddajemy na przechowanie wychowawcy w pierwszym dniu obozu przed obiadokolacją.
 35. Telefony wydawane będą drugiego, trzeciego dnia obozu oraz dzień przed zakończeniem turnusu w godzinach 15.00-15.45.
 36. Jeżeli zajdzie nagła potrzeba rozmowy z rodzicem poza „telefoniadą” wystarczy zgłosić się do instruktora.
 37. Rodzice mogą kontaktować się kierownikiem i instruktorami każdego dnia między 15.00-15.45.
 38. Numer telefonu z-cy kierownika będzie czynny dla rodziców całą dobę. Prosimy jednak, aby korzystać z niego w sprawach najwyższej wagi. Numer znajduje się na stronie www.sun-sport.pl w zakładce Komunikaty dla rodziców.
 39. Wszystkie lekarstwa, które przywozicie ze sobą należy przekazać pani pielęgniarce.
 40. Wyłącznie pani pielęgniarka może zadecydować, czy i ewentualnie jakie lekarstwo możecie wziąć.
 41. Jeżeli ulegniecie jakiemuś wypadkowi, zdarzy się jakieś skaleczenie, ból brzucha, czy inne dolegliwości trzeba zgłosić się do instruktora, a następnie do pani pielęgniarki.
 42. Wszyscy odnosimy się do siebie uprzejmie i życzliwie. Codziennie witamy się pozdrawiając kolegów „cześć”, a osoby dorosłe (instruktorów, pana kucharza, panią kucharkę, kelnerów i inne osoby) „dzień dobry”. Dzieci zwracają się do siebie po imieniu.

 

Regulamin dla dzieci - Mrówki

 1. Teren ośrodka jest ogrodzony i zamknięty trzema bramami: główną i dwiema bramami bocznymi (w tym jedną socjalną).
 2. Ośrodek podzielony jest na trzy strefy. Pierwsza strefa obejmuje: część mieszkalną, druga strefa obejmuje część zajęciową: wszystkie stanowiska zajęć, gier i zabaw (biały namiot) oraz kompleks boisk. Trzecia strefa to część wodno-plażowa. Nie przekraczamy ogrodzenia, bram oraz  stref bez zgody instruktora.
 3. W strefie zajęciowej przebywamy wyłącznie w obecności instruktora.
 4. Domki kierownika, instruktorów oraz pielęgniarki są oznaczone.
 5. Ośrodek strzeżony jest przez 24 godziny na dobę.
 6. Pracownicy ośrodka pełnią dyżury nocne. Można zgłosić się do nich w razie problemów. W uzasadnionym przypadku mają prawo wejść samodzielnie lub w obecności instruktora do domku/pokoju.
 7. W godzinach od 22.00 do 8.00 obowiązuje cisza nocna. W tym czasie nie opuszczamy swoich domków.
 8. Po terenie ośrodka poruszamy się wyznaczonymi alejkami, nie biegamy, nie depczemy trawy (nie dotyczy boisk).
 9. Sygnał dźwiękowy: gwizdek oznacza zbiórkę w miejscu wskazanym przez instruktora.
 10. Na terenie ośrodka zainstalowane są zegary. Na zbiórki stawiamy się punktualnie.
 11. Ze sprzętu sportowego i gier korzystamy tylko za zgodą i w obecności instruktora.
 12. Przestrzegamy zasad korzystania ze sprzętu, który przekaże nam instruktor (przykładowo, na batucie skacze tylko jedna osoba, zawsze bez butów, hulajnogami jeździmy wyłącznie alejkami z wyłączeniem strefy przy kuchni).
 13. Dbamy o sprzęt, którego używamy. Po skończonej zabawie odkładamy go w wyznaczone miejsce.
 14. W domkach zachowujemy czystość: ścielimy łóżka i wynosimy śmieci do odpowiednich kontenerów.
 15. Po worki na śmieci oraz papier toaletowy zgłaszamy się do instruktorów.
 16. Podczas nieobecności w miejscu zakwaterowania wyłączamy światło, także w łazienkach. W ciągu dnia nie włączamy światła w domkach.
 17. Mokre ręczniki wywieszamy na balustradach tarasów.
 18. Odwiedziny możliwe są na tarasach. W domkach się nie odwiedzamy.
 19. Wszystkie usterki, zarówno w domkach, jak i zauważone na terenie ośrodka zgłaszamy instruktorowi.
 20. Preparatów na komary używamy poza domkami – na dworze, ze szczególną ostrożnością.
 21. Nie pożyczamy rzeczy koleżanek i kolegów.
 22. Posiłki odbywają się w wyznaczonych godzinach, zwykle oddzielnie dla 2. stref: śniadanie 8.00 lub 8.45, obiad 13.30 lub 14.15, podwieczorek 16:10, kolacja 18.00 lub 18:45.
 23. Do stołówki wchodzimy wyłącznie pod opieką instruktora.
 24. Miejsca w stołówce są wyznaczone. Podczas posiłków każdy uczestnik zajmuje swoje miejsce.
 25. Podczas posiłków zachowujemy się kulturalnie: nie przekrzykujemy się, pomagamy koleżankom i kolegom.
 26. Jeżeli chcemy o coś poprosić kelnerów podnosimy rękę.
 27. Po skończeniu posiłku wychodzimy wejściem z prawej strony i odnosimy naczynia w wyznaczone miejsce.
 28. Podwieczorki (jogurty, wafelki, owoce itp.) wydają instruktorzy.
 29. Na terenie ośrodka w dwóch punktach znajdują się źródełka przefiltrowanej wody pitnej. Prosimy, aby każdy uczestnik miał ze sobą podpisany bidon. Zależy nam na tym ze względów higienicznych i ekologicznych.
 30. Zakupów w sklepiku dokonujemy w wyznaczonym przez instruktora czasie.
 31. Ze względu na konieczność przygotowania się do zajęć, instruktorzy dokonują zakupów w sklepiku poza kolejką.
 32. Kieszonkowe oddajemy na przechowanie wychowawcy. Każdego dnia wychowawca może wypłacić drobne kwoty na zakupy w sklepiku.
 33. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne (tablety, PSP itp.) oddajemy na przechowanie wychowawcy w pierwszym dniu obozu przed obiadokolacją.
 34. Telefony wydawane będą drugiego i trzeciego dnia obozu w godzinach 15.00-15.45 oraz dzień przed zakończeniem turnusu w godzinach 15.00-15.45.
 35. Jeżeli zajdzie nagła potrzeba rozmowy z rodzicem poza „telefoniadą” wystarczy zgłosić się do instruktora.
 36. Rodzice mogą kontaktować się z kierownikiem i instruktorami każdego dnia między 15.00-15.45.
 37. Numer telefonu zastępcy kierownika czynny będzie dla rodziców całą dobę. Prosimy jednak, aby korzystać z niego w sprawach najwyższej wagi. Numer znajduje się na stronie www.sun-sport.pl w zakładce Komunikaty dla rodziców.
 38. Wszystkie lekarstwa, które przywieźliście ze sobą należy przekazać pielęgniarce.
 39. Wyłącznie pielęgniarka może zadecydować o wzięciu lekarstwa.
 40. Wypadek, skaleczenie, ból brzucha bądź inne dolegliwości należy zgłosić do instruktora, a następnie do pani pielęgniarki.
 41. Wszyscy odnosimy się do siebie uprzejmie i życzliwie. Codziennie się witamy, pozdrawiając kolegów „cześć”, a osoby dorosłe (instruktorów, pana kucharza, panią kucharkę, kelnerów i inne osoby) „dzień dobry”. Dzieci zwracają się do siebie po imieniu.

PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE

Doskonale wiemy, jak istotne jest abyście Państwo, wysyłając dziecko na wakacje, byli przekonani o dokonaniu właściwego wyboru. Wśród wielu warunków, jakie w tym względzie organizator musi spełnić, jednym z najistotniejszych, jest odpowiedni dobór grup wiekowych. Dzieci w grupie rówieśniczej w naturalny sposób rozwijają własną aktywność społeczną, uczą się kształtowania więzi z innymi, dialogu, analizowania argumentów, kompromisów, negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Ideą wszystkich naszych imprez jest integracja uczestników. Organizujemy specjalne gry i zabawy, tak aby każde z dzieci miało szansę nawiązać wiele nowych kontaktów oraz nauczyć się współżycia w społeczności.  

 

Mając to na uwadze dokonaliśmy podziału wiekowego w poszczególnych naszych ośrodkach:  

 

 • w Giewartowie, w ośrodku MICHASIÓWKA, w wąskim przedziale wiekowym 8-12 lat, stworzyliśmy dwie strefy:

- Strefę Młodzików dla dzieci w wieku 8-10 lat

- Strefę Juniorów dla dzieci w wieku 10-12 lat

 • w Mrówkach, w ośrodku SUN SPORT, w równie wąskim przedziale wiekowym powstały wie strefy:

- Strefa Junior 12-14 lat

- Strefa Młodzieży 14-17 lat

W każdym z tych ośrodków dzieci mieszkają z rówieśnikami tej samej płci. Staramy się, aby różnica wieku w jednym domku lub w jednym pokoju wynosiła najwyżej rok lub dwa. Podobnie wygląda sytuacja w grupach zajęciowych. Grupa rówieśnicza umożliwia zaspokojenie potrzeb akceptacji, aprobaty i uznania oraz daje poczucie przynależności do większej społeczności. Dzięki zgranej paczce rówieśników Państwa dziecko będzie miało możliwość kreatywnego spędzania czasu wolnego, doskonałej zabawy w przyjaznej atmosferze i wraz z kolegami będzie snuło plany spotkania podczas kolejnych wakacji. 

WAKACYJNY BUDŻET OBOZOWY

Każdy uczestnik z pewnością będzie dysponował jakimś budżetem udostępnionym przez Państwa. Powinny to być raczej kwoty o drobnych nominałach (np. po 10 zł) na słodkości czy napoje.

Wszystkim uczestnikom zalecamy zdeponowanie pieniędzy u  wychowawcy i dotyczy to także młodzieży. Wystarczy przekazać wychowawcy kopertę opisaną imieniem i nazwiskiem oraz przekazywaną kwotą. W przypadku dzieci najmłodszych mogą Państwo zasugerować kwotę dziennej wypłaty wpisując ją na kopercie. W ferworze atrakcji, zarówno ci więksi, jak i ci mniejsi, zapominają gdzie schowali swoje kieszonkowe, czasem zwyczajnie zostawiają portfele gdziekolwiek, a my przechowując ich pieniądze zapanujemy nad takimi sytuacjami.

Jeżeli uczestnik korzysta z transportu organizowanego przez biuro można przekazać kopertę z kieszonkowym opiekunowi transportu, a ten odda ją opiekunowi na terenie ośrodka. 

 Na terenie ośrodków w Giewartowie i Mrówkach prowadzimy sklepiki, otwierane zwykle po obiedzie (tak, aby niejadki nie miały szansy przyswoić jedynie słodyczy :)) – dzieci mogą w nim zakupić m.in. własnej roboty desery, ciasta i ciasteczka, a także batony wieloziarniste, chrupki kukurydziane, lody i napoje niegazowane (dzieci przez cały pobyt mają dostęp do wody lub wody z sokiem z cytryn lub pomarańczy).

Jeśli zdarzy się tak, że nasz kochany obozowicz wyda całe kieszonkowe szybciej, aniżeli ktokolwiek przewidział, można wpłacić drugą ratę kieszonkowego na nasze konto wpisując w tytule przelewu imię i nazwisko dziecka oraz hasło "kieszonkowe". Jeżeli dodatkowo prześlecie Państwo do nas potwierdzenie przelewu, to rozrzutny delikwent 😉 szybciej będzie cieszył się wypłatą. Maile  prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach).

SPECJALIZACJA - SPORT I REKREACJA

Naszą domeną są imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Każdego roku uczestnicy naszych imprez mogą wybierać z ponad 120 dyscyplin sportowych, artystycznych, fabularnych, rozrywkowych. Prócz doskonałej zabawy, zdrowego i aktywnego wypoczynku dbamy także o walory edukacyjne naszych zajęć. Niepostrzeżenie rozbudzamy w dzieciach ciekawość poznawczą, zachęcamy do wyrażania własnych poglądów, rozwijamy wrażliwość estetyczną, empatię, uczymy współdziałania w grupie, zarażamy chęcią uprawiania sportu. Stawiamy przed nimi ambitne zadania, ale zawsze dostosowane do możliwości dzieci, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Nasze imprezy to coś specjalnego dla tych, którzy lubią nie tylko dobrą zabawę, aktywny wypoczynek, ale są także przekonani, że każdy może spróbować sportów mniej lub bardziej ekstremalnych. 

 

 

NAJBOGATSZY PROGRAM

Możemy pochwalić się najbogatszą ofertą zajęć sportowo-rekreacyjnych zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Każdego roku, w sezonie letnim i zimowym nasi Klienci mogą wybierać spośród ponad 120 dyscyplin sportowo-rekreacyjnych: od zajęć typowo sportowych, jak liny, quady, paintball, kajakarstwo, przez artystyczne: taniec, rysunek, rzeźbę, po rozrywkowe i zajęcia edukacyjne.

Realizujemy wszystkie wskazane w programie imprezy punkty. Wyjątek stanowią sytuacje nadzwyczajne, niezależne od nas, np. awaria sprzętu czy niesprzyjające warunki do prowadzenia poszczególnych zajęć (np. nie można realizować zajęć w parku linowym przy dużym wietrze, jazdy quadami w ulewnym deszczu). Wówczas realizujemy zajęcia alternatywne, ewentualnie jeśli czas pozwala kumulujemy zajęcia niezrealizowane z powodu awarii czy niesprzyjającej pogody w innym dniu. Wszystkie wskazane w ofercie zajęcia znajdują się w cenie obozu. Nie stosujemy żadnych dopłat za zajęcia. 

Przygotowaliśmy wiele atrakcji, a zajęcia i zabawy organizujemy w taki sposób, aby każdy mógł wykazać się zaangażowaniem i kreatywnością, aby każdego zaciekawić, zaintrygować, nie pozostawić obojętnym, aby na wszystkich buziach wywołać uśmiech i usłyszeć wybuchy radości :-), aby bezszelestnie przemycić ponadczasowe wartości, które same zadomowią się w umysłach naszych dzieci. Wiedząc jak różne są potrzeby i zachowania dzieci program przygotowujemy zawsze odrębnie dla każdej z grup i dostosowujemy do wieku uczestników. 

Choć możemy pochwalić się najbogatszą ofertą zajęć sportowo-rekreacyjnych to wiemy, że pogoda lubi płatać figle. Co prawda zwykle mamy pogodowe szczęście, ale może się tak zdarzyć, że pogoda zrobi nas na…szaro? …. mokro? Wówczas wypełnimy dzień tymi wszystkimi atrakcjami, które tylko będziemy mogli zrealizować i oczywiście, na które będziemy mieli ochotę. Nie ma możliwości, aby dzieci pochłonęła nuda, maruda i zrzędliwość. 

Wszyscy uczestnicy podzieleni są na grupy. Każda grupa ma swojego instruktora-wychowawcę. 

WYJŚCIA POZA OŚRODEK

 

W Giewartowie wyjścia poza ośrodek dotyczą wyłącznie tych dzieci, które będą chciały uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej oraz grupy Konnej Przygody.

 

W Mrówkach wyjścia poza teren ośrodka dotyczą przede wszystkim obozów, w ramach których organizowane są wyprawy rowerowe, kajakowe czy survivalowe oraz grupy Obozu Konnego. Ze względu na to, że najbliższy kościół znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów staramy się zapraszać księży do ośrodka i na miejscu, w specjalnie do tego przygotowanym miejscu, organizować msze.

.

NASZA KADRA, OPIEKA MEDYCZNA

Nasza kadra to odpowiedzialni wychowawcy i profesjonalni instruktorzy – ludzie z pasją!  

Wykwalifikowana, doświadczona kadra zapewnia nam doskonałą realizację wszystkich aspektów, zarówno sportowych, jak i edukacyjnych naszych imprez.

 • Kadra zarządzająca: funkcję kierowników pełnią pedagodzy, nauczyciele, osoby doświadczone i znane nam od lat, zapewniający prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie obozu. Ponadto do kadry zarządzającej obozu należą: zastępca kierownika oraz programowiec odpowiedzialny za właściwe rozplanowanie programu każdego obozu i realizację wszystkich punktów oferty.
 • Każda grupa zajęciowa ma swojego wychowawcę.  Prócz kierownika, to właśnie z wychowawcą mają Państwo najczęściej kontakt. w większości są to od lat te same osoby, ale każdego roku nasze szeregi zasila kilku nowych instruktorów. Dobieramy ich wyjątkowo starannie – to profesjonaliści, zaufani i sprawdzeni w najtrudniejszych warunkach.
 • Kadra, to także ekipa instruktorów odpowiedzialnych za prowadzenie zajęć specjalistycznych:
 • instruktorzy zajęć linowych
 • instruktorzy zajęć paintball'owych
 • instruktorzy zajęć quad'owych
 • instruktorzy zajęć survival’owych
 • instruktorzy ASG
 • instruktorzy sportów wodnych - ratownicy wodni.

 

Wychowawcy i instruktorzy legitymują się niezbędnymi kwalifikacjami, ale przede wszystkim bardzo lubią pracę z dziećmi i młodzieżą. Ku naszej radości to uwielbienie jest obustronne, ponieważ każdego roku oczekujecie od nas (a wiemy to dzięki Waszym telefonom i mailom), że Ci sami instruktorzy i wychowawcy pojawią się i tym razem.

 • Uśmiechy i wybuchy radości generuje animator :). To członek kadry odpowiedzialny za organizację zabaw, eventów i ulubionych imprez naszych obozowiczów z cyklu "Mam to coś".

Dodatkowo w Giewartowie realizujemy program pod nazwą POMOCNIK INSTRUKTORA. Na każdym turnusie pracuje z nami od 3 do 4 pomocników, są to uczniowie w wieku 16 lat lub starsi i najczęściej byli uczestnicy naszych imprez, którym sunsportowa rzeczywistość obozowa jest bardzo bliska i  którzy marzą w przyszłości o pracy wychowawcy/instruktora. Pełnią oni funkcje pomocnicze przy organizacji zajęć, ale także pomagają najmłodszych w codziennych czynnościach higienicznych, czytają bajki, czasem koją tęskniące maluchy 🙂

 

Na każdym turnusie pracuje z nami pani pielęgniarka. To jej profesjonalizm i doświadczenie pozwalają zadbać o wszystkie bolące brzuchy, głowy, przeziębienia, a wśród najmłodszych także o spokój tęskniącego serca 🙂. W razie konieczności korzystamy z usług szpitala w Słupcy lub w Koninie. Posiadamy dobrze wyposażoną apteczkę, ale mogą w niej znajdować się wyłącznie leki podstawowe. W przypadku, w którym Państwa dziecko miałoby przyjmować leki przepisane przez lekarza i chcieliby je Państwo przekazać na obóz należy do nich dołączyć zlecenie lekarskie na ich podawanie (szczegóły w karcie kwalifikacyjnej dołączonej do umowy).

 

Każdego roku cała nasza kadra spotyka się podczas kilkudniowego zgrupowania instruktorskiego, podczas którego podsumowujemy i analizujemy miniony sezon. To doskonała okazja do dyskusji na tematy programowe, wychowawcze oraz do rozważań dotyczących ewentualnych ulepszeń, zmian, nowości. To także czas szkoleń dla naszej kadry oraz fantastyczna sposobność poznania i sprawdzenia potencjalnych wychowawców.

ZASADY KORZYSTANIA Z TELEFONÓW PRZEZ UCZESTNIKÓW IMPREZ

Zależy nam, aby uczestnicy naszych obozów zbudowali relacje koleżeńskie, nawiązali kontakt z grupą rówieśniczą i dostrzegli, że w realnym świecie człowiek jest bardzo interesujący i wartościowy. Program obozów jest bardzo bogaty i wypełnia każdy dzień turnusu. Chcemy, aby telefon służył wyłącznie kontaktowi z rodzicem. Mamy nadzieję, że podzielają  Państwo nasze zdanie. Prosimy więc o rozmowę z dziećmi i przedstawienie poniższych zasad korzystania z telefonów i innych gadżetów elektronicznych:

 

KONTAKT PIERWSZY: dzieci, które będą korzystały z transportu organizowanego przez nasze biuro wykonają do Państwa telefon zaraz po przyjeździe do ośrodka. W tym dniu wychowawca zbierze telefony po obiadokolacji.

 

KOLEJNE KONTAKTY: dzień 2, dzień 3 obozu w:

GIEWARTOWIE: w godzinach 17.00-17.45

MRÓWKACH: w godzinach 13.30 - 14.30

 

DZIEŃ PRZEDOSTATNI obozu w:

GIEWARTOWIE: w godzinach 15.00-15.45

MRÓWKACH: w godzinach 13.30 - 14.30

 

WAŻNE: Jeżeli z jakiegoś powodu uznają Państwo, że konieczny jest częstszy kontakt, możliwe jest ustalenie indywidualnych zasad kontaktu z dzieckiem. Wówczas prosimy o ustalenie dni i godzin w bezpośredniej rozmowie z kierownikiem obozu (nr publikujemy przed rozpoczęciem turnusu w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW). Taki indywidualnie ustalony kontakt odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu wychowawcy. Dziecko będzie mogło rozmawiać tak długo, jak będzie tego potrzebowało i w sytuacji, w której nikt (także wychowawca) nie będzie mu przeszkadzał. Bardzo prosimy o niezabieranie drogich aparatów telefonicznych.

W DNIU ROZPOCZĘCIA TURNUSU WIECZOREM LUB NAJPÓŹNIEJ NASTĘPNEGO DNIA DO GODZINY 12.00 otrzymają Państwo sms od wychowawcy, który w ten sposób przekaże Państwu swój numer kontaktowy. Sms zostanie wysłany na numer podany przez Państwa w formularzu rezerwacyjnym.

ZACHĘCAMY DO KONTAKTU Z KIEROWNIKIEM, WYCHOWAWCAMI, PIELĘGNIARKĄ każdego dnia między 15.00 - 15.45. Prosimy również do korzystanie z wiadomości sms, jeżeli będzie taka potrzeba. Numery telefonów zostaną opublikowane na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW przed rozpoczęciem turnusu.

Zdanie oraz odbiór telefonu, tabletu (oraz innych gadżetów elektronicznych: GoPro, aparatów fotograficznych, PSP i inne) dzieci/młodzież potwierdzać będą podpisem, przy czym gadżety elektroniczne (GoPro, aparaty fotograficzne, PSP i inne) wydane zostaną w ostatnim dniu obozu. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne przechowywane będą w zamkniętej szafie. Ewentualne użytkowanie wymienionych gadżetów (GoPro, APARATÓW FOTOGRAFICZNYCH, PSP I INNYCH) PROSIMY USTALAĆ W INDYWIDUALNEJ ROZMOWIE Z KIEROWNIKIEM OBOZU.  PROSIMY, ABY DZIECI NIE ZABIERAŁY WARTOŚCIOWYCH PRZEDMIOTÓW, W TYM TAKŻE DROGICH APARATÓW TELEFONICZNYCH, SZCZEGÓLNIE MŁODZIEŻ.

POSIŁKI I DIETY

 

W każdym ośrodku uczestnicy otrzymują 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Godziny posiłków wskazujemy w planie dnia zamieszczonym przy każdym z obozów. Dzień pierwszy rozpoczyna się obiadokolacją, ostatni kończy śniadaniem.

 

W GIEWARTOWIE I MRÓWKACH stworzyliśmy dla Państwa dzieci jadłospis, który pozwala nam wprowadzać etapami zasady racjonalnego żywienia, opartego na naturalnych produktach. Naszych dostawców staramy się weryfikować i kupować produkty najwyższej jakości. Do każdego posiłku włączamy jak najwięcej warzyw, owoców i zdrowych produktów w zachęcającej formie. Zupy, sosy są zagęszczane warzywami oraz śmietaną, nie mąką. Ograniczyliśmy do minimum spożycie cukru zastępując go często miodem lub ksylitolem. Podajemy zawsze świeże, smaczne, dobrze doprawione potrawy. Nie podajemy jedzenia z puszek, nie korzystamy z kostek rosołowych, wykorzystujemy wyłącznie naturalne przyprawy i mieszanki warzywne bez glutaminianu sodu. Podajemy czystą wodę lub wodę z cytryną, pomarańczami i miodem zamiast napoi gazowanych, słodzonych soków itp. Ciepłe napoje to herbata, prawdziwe kakao i kawa zbożowa. Stosujemy wyłącznie jogurty naturalne najlepszej jakości i na ich bazie przygotowujemy desery.

 

Ze względu na częste kontrole Sanepid’u prosimy, aby dzieci nie przywoziły ze sobą zapasów jedzenia, napojów, słodyczy. Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek. W każdej chwili mogą otrzymać wodę lub wodę z sokiem. Na terenie ośrodków znajdują się sklepiki, w których można dokonać drobnych zakupów. Produkty w nich sprzedawane są świeże i zawsze odpowiednio przechowywane. Chipsy, napoje gazowane, cukierki, czekolada itp. przewożone przez dzieci często są konsumowane w całości dnia pierwszego, co niejednokrotnie kończy się bólami brzucha lub dzieci nieumiejętnie przechowują żywność, która się psuje lub którą atakują wszędobylskie owady :).

 

DIETY W przypadku potrzeb wynikających z zachowania diety, konieczne jest zaznaczenie tego faktu w formularzu rezerwacyjnym, a następnie szczegółowe pisemne ustalenia zawarte w karcie kwalifikacyjnej. Maile w sprawie ustalenia szczegółów diety prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach). Przykładamy ogromną wagę w przygotowanie diet specjalnych tym bardziej, że niektóre z nich wymagają specjalnych warunków sanitarnych, oddelegowania jednej osoby do ich przygotowania, a także zakupów w wyspecjalizowanych sklepach.

 

DIETY SPECJALNE:

 • Celiakia – dopłata 200-250 zł za turnus
 • Dieta bezglutenowa – dopłata 140 -180 zł za turnus
 • Wegańska – dopłata 140 -180 zł za turnus
 • Wegetariańska – bez dopłat
 • Wybiórcza – od 120 zł za turnus - do uzgodnienia

 

.

ZAKWATEROWANIE

OŚRODEK W GIEWARTOWIE   

W ośrodku Michasiówka w Giewartowie stworzyliśmy dwie strefy:

 • Strefę Młodzika 8-10 lat
 • Strefę Juniora 10-12 lat

uczestnicy kwaterowani są w ramach stref:

 • w domkach drewnianych składających się z 4 lub 6 pokoi. Przy każdym pokoju znajduje się zadaszony taras. Pokoje w domkach są 5 lub 6 osobowe, każdy ma osobne wejście i własną łazienkę
 • w domkach drewnianych typu studio z łazienkami. W każdym domku znajdują się dwa pokoje 3 i 5 osobowy. Każdy domek ma taras
 • w pokojach 3-6 osobowych z łazienkami, zlokalizowanymi na piętrze budynku pięknej, klimatycznej stołówki.

UWAGA! Wybór miejsca zakwaterowania należy do Organizatora. Jednak będziemy strać się spełniać Państwa prośby. Trzeba je jednak przesłać do nas drogą e-mailową, najpóźniej 14 dni przed wyjazdem i otrzymać od nas pisemne potwierdzenie.

OŚRODEK W MRÓWKACH   

W ośrodku Sun Sport w Mrówkach stworzyliśmy dwie strefy:

 • Strefę Junior 12-14 lat
 • Strefę Młodzieży 14-17  lat

uczestnicy kwaterowani są w ramach stref:

 • w domkach murowanych typu studio (domki składają się z dwóch pokoi: 7 i 3 os. oraz dwóch łazienek), każdy domek posiada taras lub
 • w domkach murowanych 6 os. łazienkami i tarasami lub
 • w pokojach zlokalizowanych w pawilonie, 4-7 osobowych z łazienkami, każdy pokój posiada balkon.

UWAGA! Wybór miejsca zakwaterowania należy do Organizatora. Jednak będziemy strać się spełniać Państwa prośby. Trzeba je jednak przesłać do nas drogą e-mailową, najpóźniej 14 dni przed wyjazdem i otrzymać od nas pisemne potwierdzenie.

 

ZASADY ZAKWATEROWANIA 

 

Z uwagi na  konieczność uwzględniania m.in. płci dzieci, ich wieku oraz próśb dotyczących wspólnego zakwaterowania wybór domku czy pokoju pozostaje w gestii organizatora. 

Prośby o wspólne zakwaterowanie przyjmujemy wyłącznie drogą e-mailową. Prosimy o wysłanie maila w tej sprawie zaraz po dokonaniu wpłaty zaliczki i odesłaniu dokumentów. Oczywiście wszystkie dzieci, które mają razem zamieszkać muszą być już zapisane. Nie weryfikujemy próśb o wspólne zakwaterowanie. Oznacza to, że zakładamy, że rodzice działają w porozumieniu, a zatem wystarczy, że z grupy rodziców tylko jeden rodzic wyśle do nas taką prośbę. WAŻNE! Muszą Państwo otrzymać od nas mailowe potwierdzenie przyjęcia takiej prośby. Tylko to gwarantuje wspólne zakwaterowanie dzieci. Prośby przyjmujemy najpóźniej 14 dni przed wyjazdem. Jeżeli wyślą Państwo taką prośbę później postaramy się spełnić prośbę, ale może się zdarzyć, że nie będzie to możliwe. Zmiany zakwaterowania na miejscu w ośrodku często są niemożliwe. Maile z prośbą o wspólne zakwaterowanie prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach).

W przypadku ośrodków w Giewartowie oraz Mrówkach standard domków oraz pokoi nad stołówką jest jednakowy. W Giewartowie nad stołówką zamieszkują instruktorki, dlatego najczęściej kwaterujemy tam dziewczynki. Zaspokaja to ich częstą potrzebę kontaktu, szczególnie w przypadku najmłodszych uczestniczek naszych obozów.

Biorąc pod uwagę chęć stworzenia dzieciom poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego, przynależności do grupy wiekowej oraz podobnych potrzeb, kwaterujemy w jednym domku/pokoju/pawilonie równolatki, ewentualnie różnica wieku może wynieść rok. W szczególnych wypadkach dwa lata i jest to spowodowane najczęściej prośbą o wspólne zakwaterowanie rodzeństwa, kuzynostwa lub znajomych. I tutaj kolejna sprawa: prosimy zastanowić się nad prośbami dotyczącymi wspólnego kwaterowania dzieci w mocno zróżnicowanym wieku (rok i więcej). Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że przynosi to więcej rozczarowań i nieporozumień niż radości i często kończy się koniecznością rozkwaterowania dzieci.

W każdym z ośrodków prócz wyznacznika wieku i płci uczestników ważnym argumentem przy zakwaterowaniu jest ta sama grupa zajęciowa. W miarę możliwości dążymy do tego, aby w jednym miejscu zakwaterowania mieszkali uczestnicy tego samego obozu. Nierzadko jednak, z uwagi na konieczność dopasowania wieku i płci, w jednym domku/pokoju/pawilonie mieszkają uczestnicy 2 lub 3 obozów.

Priorytetem dla nas jest komfort psychiczny i emocjonalny dzieci, a o tym decyduje nie miejsce zakwaterowania, a przede wszystkim kontakt z rówieśnikami i wychowawcą. Jeżeli podczas turnusu dojdzie do jakiegoś konfliktu, którego mimo naszych starań nie uda się rozwiązać, w miarę możliwości przekwaterowujemy dzieci.

Prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii i jednocześnie zapewniamy, że system ten opracowany został na podstawie wieloletniego doświadczenia, rozmów z pedagogami, psychologami i dziećmi.  

 

TRANSPORT WŁASNY I ORGANIZOWANY PRZEZ BIURO

TRANSPORT WŁASNY

 

Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o PRZYJAZD DO OŚRODKA W DNIU ROZPOCZĘCIA IMPREZY:

 

 

do Michasiówki w Giewartowie pomiędzy godz. 15.00 a 17.00

Adres ośrodka znajduje się w umowie, a także poniżej w mapce dojazdowej.

 

Wcześniej nie możemy przyjąć dzieci, ponieważ w trosce o zachowanie najwyższych standardów ośrodek musi zostać przygotowany na przyjęcie kolejnej grupy: jest sprzątany, konserwatorzy sprawdzają sprawność urządzeń i bezpieczeństwo pomieszczeń oraz usuwają ewentualne usterki.

 

do ośrodka Sun Sport w Mrówkach:

 • Juniorzy (12-14 lat) między 15.00 a 16.00
 • Młodzież (14-17 lat) między 16.00 z 17.00

 

Adres ośrodka znajduje się w umowie, a także poniżej w mapce dojazdowej.

 

POWROTY (transport własny):

 • z Giewartowa prosimy o odbiór dzieci między 9.00 a 11.00
 • z Mrówek:
 • Juniorzy (12-14 lat) między 8.30 a 10.30
 • Młodzież (14-17 lat) między 9.00 a 11.00

 

Bardzo prosimy o punktualny odbiór dzieci.

MAPKA POMOCNICZA MRÓWKI - kliknij

MAPKA POMOCNICZA GIEWARTÓW - kliknij

TRANSPORT ZORGANIZOWANY - ZOBACZ SKĄD WYJEŻDZA TWOJE DZIECKO

Komunikaty transportowe – ZOBACZ  SKĄD WYJEŻDŻA TWOJE DZIECKO publikujemy w zakładce pod tą nazwą na 3-5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Pomimo wskazania konkretnych miast w tabelach transportowych, np. Warszawa, Wrocław, miejsce zbiórki/wyjazdu może mieć miejsce poza granicami miasta (do 30 km). Podyktowane jest to koniecznością uniknięcia utrudnień komunikacyjnych w centrach miast.

Zwykle, o ile nie nastąpią do lata jakieś nadzwyczajne okoliczności, zbiórki organizujemy:

WARSZAWA - Parking – Decathlon Okęcie Al. Krakowska 81, 02-180 Warszawa

 

STRYKÓW - Stacja Paliw ARTUS, ul. Sosnowiec 7,  95-010 Stryków

 

WROCŁAW - Parking Auchan ul. Francuska 6, 55-040 Kobierzyce – STANOWISKO NR 15

 

KATOWICE - Stacja Shell ul. Mikołowska (naprzeciwko Pałacu Młodzieży)


POZNAŃ - McDonald’s ul. Głogowska 432, 60-995 Poznań

 

KALISZ - Parking należący do Zarządu Dróg Miejskich przed starym Tesco ul. Majkowska 28, Kalisz (wjazd od ul. Majkowskiej) – naprzeciwko wjazdu do Przychodni Medix

SZCZECIN - Parking pod trasą zamkową przy Baszcie 7 Płaszczy, Szczecin

Ze względu na różne możliwości organizacji transportu (czasem transporty łączymy lub odbywają się one osobno do każdego z ośrodków) nie jesteśmy w stanie z dużym wyprzedzeniem poinformować o godzinach wyjazdów/powrotów. Jeżeli zależałoby Państwu na choć orientacyjnej godzinie prosimy o kontakt telefoniczny z biurem.

 

Na uczestników naszych imprez na zbiórkach czekamy do 15 minut. Wszystkich rodziców/opiekunów prosimy o punktualny przywóz/odbiór dzieci. Miejsca wysiadania naszych uczestników to często tylko przystanek w dalszej drodze – punktualny odbiór dzieci bardzo usprawni naszą pracę i pozwoli pozostałym uczestnikom dotrzeć do domu na czas.

Jeżeli tuż przed wyjazdem podjęliście Państwo decyzję o rezygnacji z transportu organizowanego przez SUN SPORT i chcecie osobiście zawieźć dziecko na obóz prosimy koniecznie poinformować nas o tym. W przeciwnym razie w dniu zbiórki będziemy czekać na Państwa dziecko o umówionej godzinie i zamartwiać się, co się wydarzyło :(.

Transport odbywa się tylko i wyłącznie pod warunkiem wyjazdu z danego miasta minimum 10 osób! Mniejsza liczba osób zdarza się rzadko i dotyczy na ogół Szczecina i Katowic. Gdyby się tak zdarzyło będziemy Państwa o tym informować z wyprzedzeniem i wówczas zaproponujemy zmianę transportu na własny lub jeżeli będzie to możliwe rozwiązanie alternatywne.

Informację o ewentualnym odwołaniu transportu otrzymają Państwo drogą e-mailową lub telefoniczną najpóźniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu. Zwykle jednak informujemy o tym zdecydowanie wcześniej. Wniesioną opłatę dotyczącą transportu, wynikającą z umowy, zwracamy w ciągu kilkunastu dni. Prosimy pamiętać, że każda zmiana umowy wymaga podpisania aneksu.

Ze względu na organizację transportu godziny posiłków w dniu rozpoczęcia i zakończenia turnusów są ruchome i mogą być ustalane indywidualnie dla poszczególnych grup wyjazdowych i są uwarunkowane możliwościami logistycznymi. Tym samym pierwszy dzień może zaczynać się obiadokolacją w godzinach późno popołudniowych, jak i późno wieczornych, a ostatni dzień może kończyć się śniadaniem w godzinach wczesno rannych, jak i przedpołudniowych.

Prosimy pamiętać, aby przygotować dzieciom na drogę suchy prowiant. Pierwszym posiłkiem w ośrodku jest zawsze obiadokolacja.

 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS TRANSPORTU
 • Podczas podróży dziećmi zawsze opiekuje się instruktor bądź wychowawca. Na czas transportu podamy Państwu numery telefonów do opiekunów, prosimy jednak pamiętać, że często są to osoby pozostające do naszej dyspozycji wyłącznie na czas transportu i bardzo prosimy nie korzystać z podawanych numerów telefonów poza czasem podróży.
 • Flota samochodowa. Transport może odbywać się autokarami lub busami. Zawsze wybieramy najlepsze firmy transportowe oraz bezpieczne, dobrze wyposażone i ładne autokary lub busy.  Znając realia i mając doświadczenie w tym względzie wiemy, że niestety czasem zdarzają się opóźnienia  przez   wzmożony ruch drogowy, bardzo rzadko w wyniku awarii autokarów lub busów. Wówczas prosimy Państwa przede wszystkim o cierpliwość. Jeśli tylko dacie nam Państwo możliwość rozwiążemy każdy problem i bezpiecznie dowieziemy dzieci na miejsce. Podczas ewentualnego postoju spowodowanego awarią zapewnimy dzieciom bezpieczeństwo, ciepłą herbatę lub zimne napoje, jeśli będzie to konieczne oczywiście posiłek. Pracownik naszego biura zawsze ma kontakt z opiekunami transportów, kierowcami i firmami przewozowymi. Mamy zatem wiele możliwości rozwiązywania potencjalnych problemów, konieczne jest jedynie zapewnienie nam komfortu działania! Firmy przewozowe, z którymi współpracujemy, zawsze legitymują się aktualnymi badaniami technicznymi pojazdów.
 • Zdarza się, że konieczny jest transport samochodem osobowym (służbowym, samochodem instruktora). Dotyczy to przede wszystkim konieczności przetransportowania uczestnika do najbliższego ośrodka zdrowia, ale może też mieć miejsce w innych nadzwyczajnych sytuacjach.

 

 

ZMIANY TRANSPORTU, UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU

Jeżeli chcielibyście Państwo:

 

 • odebrać dziecko przed dniem zakończenia obozu prosimy o kontakt z kierownikiem (telefon będzie opublikowany w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW) i ustalenie szczegółów.

 

 • zmienić decyzję dotyczącą transportu - konieczny jest kontakt z biurem. Wszelkie zmiany w umowie mogą mieć wyłącznie formę pisemną i muszą zostać potwierdzone wystawieniem aneksu. Zmian dotyczących transportu zorganizowanego dokonywać można najpóźniej 21 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu - wówczas jest jeszcze możliwy zwrot kosztów transportu. Odwołanie przez Państwa transportu organizowanego przez biuro i ujętego w podpisanej umowie na mniej niż 21 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu, wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów tego transportu przez Państwa.  Ze wszystkich Państwa próśb wywiązujemy się z nich w miarę możliwości.

 

W przypadku, gdy dziecko ma zostać odebrane przez ciocię, wujka, przyjaciółkę lub znajomego prosimy o przygotowanie pisemnego upoważnienia tutaj można pobrać wzór. 

 

 

O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ PRZED WYJAZDEM?

TELEFONY KONTAKTOWE

Your Subtitle Goes Here
3

Przed rozpoczęciem każdego turnusu dostępne są na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW numery telefonów do kierowników naszych imprez oraz pań pielęgniarek. 

Nr telefonu wychowawcy otrzymają Państwo sms-em pierwszego dnia wieczorem lub najpóźniej następnego dnia do 12.00 rano. W ten sposób wychowawca przedstawi się Państwu i udostępni kontakt do siebie.

Raz jeszcze przypominamy o zasadach korzystania z telefonów komórkowych przez uczestników obozów kliknij

TRANSPORT WŁASNY

Your Subtitle Goes Here
3

TRANSPORT ZORGANIZOWANY PRZEZ BIURO

Your Subtitle Goes Here
3

NASZE PROŚBY DO PAŃSTWA

Your Subtitle Goes Here
3

Prosimy poinformować dzieci o zasadach korzystania z telefonów komórkowych i innych gadżetów elektronicznych. Prosimy o niezabieranie wartościowych telefonów.

 

Zależy nam też, abyście Państwo informowali nas (wychowawcę, kierownika lub przedstawiciela biura w Kaliszu) o każdym problemie, z którym dziecko (starsze lub młodsze) nie może poradzić sobie samodzielnie. Jesteśmy do Państwa i dzieci dyspozycji. Jesteśmy po to, aby natychmiast reagować i pomóc! 

ODBIÓR PRZEZ CIOCIĘ, WUJKA, ZNAJOMEGO

Your Subtitle Goes Here
3

W przypadku, gdy Wasze dziecko po zakończeniu obozu ma zostać odebrane przez ciocię, wujka, przyjaciółkę lub znajomego prosimy o przygotowanie pisemnego upoważnienia zawierającego imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby upoważnionej do odbioru. Dokument powinien zostać przesłany e-mailem do biura w Kaliszu minimum 1 dzień roboczy przed dniem transportu, oryginałem powinna się legitymować osoba odbierająca dziecko. Nie przyjmujemy upoważnień telefonicznie. Tutaj można pobrać wzór upoważnienia.

KIESZONKOWE

Your Subtitle Goes Here
3

CO ZABRAĆ NA OBÓZ

Your Subtitle Goes Here
3

WYRÓŻNIAMY Z RADOŚCIĄ

Ci najbardziej zaangażowani, wykazujący się wyjątkowymi umiejętnościami, osiągnięciami otrzymują nagrody specjalne :). Nagradzamy dobre zachowanie, czasem zmianę zachowania, zaangażowanie, inicjatywę czy pomysłowość. Doceniamy nie tylko doskonałe wyniki, ale także inne sukcesy: plastyczne, taneczne, teatralne, fotograficzne, przywódcze, koleżeńskie…

BEZWZGLĘDNI JESTEŚMY WOBEC

Spożywania i posiadania alkoholu, palenia tytoniu lub zażywania lub posiadania środków odurzających! W takich przypadkach reagujemy ostro i natychmiastowo, łącznie z usunięciem z obozu!

 

 Wymagamy także wysokiej kultury osobistej w stosunku do kierowników, instruktorów, wychowawców, pracowników kuchni, kelnerek, wszystkich osób zatrudnionych w ośrodku lub będących jego gośćmi oraz oczywiście w stosunku do kolegów i koleżanek! 

 

 Nasi podopieczni muszą stosować się do poleceń kadry instruktorskiej oraz przestrzegać przepisów prawa na terenie kraju! 

Relacje zdjęciowe, FACEBOOK, INSTAGRAM, YouTube

Na naszej stronie facebookowej zamieszczamy króciutkie relacje fotograficzne, czasem filmowe z naszych obozów. To fantastyczny sposób, abyście mogli Państwo poczuć atmosferę naszych obozów, podejrzeć jak bawią się dzieci, jak zdobywają nowe doświadczenia i przeżywają wyjątkowe chwile 🙂

Na Instagramie sun_sport_obozy pojawiać się będą relacje filmowe, a na sunsportowym YouTube po zakończeniu sezonu mogą być dostępne relacje filmowe.

W cyfrowej chmurze (jakiej, poinformujemy Państwa e-mailowo) zamieszczane będą ZDJĘCIA wykonane podczas turnusu. Zdjęć z turnusu zwykle jest przynajmniej kilkaset, a dzieci na turnusie około 250.

DO ZOBACZENIA TAKŻE W WIRTUALNYM ŚWIECIE!

DOKUMENTY, PŁATNOŚCI, BON TURYSTYCZNY, FV

DOKUMENTY

Każdy z Państwa, po dokonaniu rezerwacji (e-mailowej, osobistej) otrzyma komplet dokumentów (drogą elektroniczną, a na wyraźne życzenie drogą pocztową): umowę, której integralną częścią są „Warunki uczestnictwa” oraz kartę kwalifikacyjną. Prosimy też o dokładne zapoznanie się z ofertą opublikowaną na naszej stronie www.sun-sport.pl.

Skan podpisanej umowy oraz wypełnionej karty kwalifikacyjnej należy odesłać w ciągu 7 dni od dnia jej wystawienia (jest to termin tożsamy z terminem wpłaty zaliczki i wskazany jest w umowie) na adres:

Karta kwalifikacyjna stanowi dla nas bardzo ważny dokument. Dlatego prosimy, aby uwzględnić w niej wszystkie istotne informacje na temat stanu zdrowia dziecka. Jeżeli dziecko musi przyjmować na stałe leki konieczne jest zlecenie lekarskie (znajduje się ono w karcie i musi je wypełnić i podpisać lekarz). Wyłącznie zlecenie lekarskie umożliwi podawanie na stałe leku dziecku (dotyczy to wszystkich leków podawanych regularnie: od witaminy C począwszy, poprzez suplementy, kończąc na lekach związanych z poważnymi schorzeniami). Ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe, aby dzieci samodzielnie przyjmowały leki. Lekarstwa prosimy przekazywać w oryginalnych opakowaniach i blistrach. Opakowanie powinno być opisane imieniem i nazwiskiem dziecka. W przypadku transportu zorganizowanego przez biuro leki należy przekazać opiekunowi transportu, natomiast w przypadku, gdy Państwo samodzielnie przywozicie dziecko do ośrodka prosimy leki przekazać pani pielęgniarce.

Prosimy o jak najszerszą informację, tak abyśmy mogli w pełni zaopiekować się Państwa pociechą. Zawierać ona może wszystkie istotne wiadomości, które Państwa zdaniem mogą nam pomóc w sprawowaniu opieki. Zarówno te dotyczące bezpośrednio stanu zdrowia dziecka (np. dolegliwości lub objawy występujące u dziecka, nazwy leków podawanych przy okazji codziennych, drobnych zdarzeń np. bólu głowy, brzucha, zęba itp.), ale także te dotyczące jego indywidualnych zachowań, obaw, odnajdywania się w grupie rówieśniczej itp.  Wszystkie te informacje pozwolą nam nie tylko troskliwie zająć się dziećmi, ale przede wszystkim odpowiednio reagować w sytuacji choroby lub wypadku. Prosimy nie pakować dziecku żadnych leków (chyba, że ich podawanie wynika ze zlecenia lekarskiego).

Otrzymanie skanu dokumentów od Państwa, po ich uważnym sprawdzeniu, zawsze potwierdzamy e-mailowo. Jeżeli nie odeślą Państwo w wyznaczonym terminie któregoś z dokumentów system będzie wysyłał automatyczne e-maile z przypomnieniem. Także wówczas, gdy odeślą Państwo tylko jeden dokument, a wciąż będzie brakowało drugiego.

UWAGA! Skan prawidłowo wypełnionej i terminowo odesłanej do biura  karty kwalifikacyjnej jest warunkiem przyjęcia dziecka na obóz. 

 

PŁATNOŚCI, BON TURYSTYCZNY

 • ZALICZKA wynosi minimum 600 złotych i płatna jest w ciągu 5 dni od dnia wystawienia umowy. Dzień zapłaty wskazany jest ściśle w umowie. W tym dniu należność musi już znaleźć się na naszym koncie. Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie otrzymają Państwo automatyczne powiadomienie sms  i e-mailem.
  • POZOSTAŁĄ KWOTĘ należy wpłacić najpóźniej 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy (dzień, w którym należność powinna być na naszym koncie znajduje się w umowie). Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie otrzymają Państwo automatyczne powiadomienie sms  i e-mail.
  • O dacie zapłaty decyduje data wpływu należności na nasze konto. Zaliczka wynosi minimum 600 złotych od osoby, płatna zgodnie z terminem wskazanym w umowie. Prosimy pamiętać, że warunkami skorzystania z ewentualnego rabatu są: terminowe płatności oraz terminowy zwrot dokumentów (zgodnie z warunkami wszystkich ogłaszanych promocji).
  • Rabat. Jeżeli dokonują Państwo rezerwacji w czasie obowiązywania promocji, chęć skorzystania z wybranego rabatu należy wskazać w formularzu rezerwacyjnym. Wówczas zostanie on uwzględniony w umowie. Jednakże, prosimy pamiętać, że warunkiem jego utrzymania są terminowe płatności (wszystkie raty) oraz terminowy zwrot dokumentów (podpisanej umowy i wypełnionej karty kwalifikacyjnej). UWAGA! Przekroczenie terminu płatności skutkuje automatycznym anulowaniem przyznanego rabatu.

  FORMY PŁATNOŚCI:

  • Mogą Państwo wygodnie i bezpiecznie dokonać płatności poprzez serwis internetowy tpay.com. W mailu, który otrzymają Państwo od nas wraz z umową będzie znajdował się link do płatności.
  • Przelewem bankowym (krajowym) na wskazany przez Organizatora indywidualny nr konta bankowego: BANK Pekao SA, które zostanie wskazane mailu, który otrzymają Państwo od nas wraz z umową.
  • Nr konta dla przelewów zagranicznych: BANK Pekao SA, NR 80 1240 2946 1111 0010 8481 2693, IBAN: „PL”, kod SWIFT: „PKOPPLPW”. Tytuł przelewu: numer umowy oraz imię i nazwisko uczestnika.

   

  KOSZTY REZYGNACJI Z WYJAZDU NA OBÓZ LUB PRZERWANIA UDZIAŁU W OBOZIE

  Zachęcamy do zawarcia umowy ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wyjazdu w dowolnie wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jednym z ubezpieczycieli, którzy świadczą taką usługę jest firma SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. Zawarcie takiej polisy musi odbyć się w ciągu 7 dni od dnia wystawienia umowy kupna obozu, czyli od dzisiaj. Aby zawrzeć takie ubezpieczenie KLIKNIJ TUTAJ.

  JAK DOKONAĆ PŁATNOŚCI BONEM?

  Bony turystyczne zachowują ważność do 31.03.2023 roku. Aby wnieść opłatę bonem prosimy o przesłanie na adres e-mail giewartow@sun-sport.pl (obozy w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (obozy Mrówkach) następujących informacji:

  • Numeru bonu turystycznego
  • Kodu obsługi płatności
  • Kwoty do zapłaty bonem, którą chcecie Państwo wykorzystać opłacając wypoczynek dziecka
  • Numeru telefonu właściciela konta PUE ZUS (w chwili przyjmowania płatności bonem będziemy kontaktować się z Państwem, ponieważ do zatwierdzenia płatności przez ZUS konieczne będzie potwierdzenie płatności kodem, który otrzymają Państwo SMS-em (kod należy nam podać w ciągu 2 minut) – kod służy do potwierdzenia płatności bonem).

   

 • Faktury wystawiamy na podstawie deklaracji złożonej w formularzu rezerwacyjnym wypełnianym przez Państwa on-line. 
  • Bardzo prosimy o sprawdzenie w firmie, na kogo ma zostać wystawiona FV (na Państwa, dziecko, firmę) tak, aby uniknąć wystawiania korekt.
  • Standardowo FV zawiera następujące informacje: 
   • termin i miejsce wypoczynku
   • imię i nazwisko uczestnika
   • informację „wypoczynek dzieci i młodzieży”
  • W przypadku, gdy taka deklaracja nie została złożona w chwili rezerwacji imprezy, konieczne jest wysłanie e-maila na adres finanse@sun-sport.pl. Prośba musi wpłynąć z adresu e-mail, który wskazali Państwo w umowie do korespondencji z nami.
  • FV wystawiamy po dokonaniu całkowitej płatności, w ciągu 14 dni od daty zakończenia imprezy. 
  • Wniosek o wystawienie FV można zgłosić najpóźniej do 14 dni po zakończeniu imprezy!
  • FV wysyłamy pocztą elektroniczną w formacie PDF, na adres e-mail wskazany w umowie. FV pocztą tradycyjną wysyłamy wyłącznie na wyraźne życzenie Klienta.

Poniżej zamieszczamy wzory dokumentów do wglądu:

 

ODWIEDZINY RODZICÓW

 

Drodzy rodzice i opiekunowie!

 

Wiemy, że jesteście stęsknieni, ciekawi przeżyć Waszego dziecka i czekacie na chwilę, w której będziecie mogli je uściskać. Pamiętajcie jednak, że jedynie do kilkorga z dzieci przybywających na każdym turnusie przyjeżdżają rodzice. Musimy dbać o uczucia każdego dziecka i bezpieczeństwo każdego z nich traktować jako priorytet.

 

Prosimy też rodziców/opiekunów o rozsądek i rozwagę w obdarowywaniu dzieci. Jeśli są to słodycze to w bardzo niewielkich ilościach. Przede wszystkim dlatego, że dzieci potrafią zjeść wszystko jednej chwili co kończy się rozstrojem żołądka oraz dlatego, że  innym dzieciom jest przykro jeżeli nie otrzymują podobnych prezentów. Nie ma też potrzeby przywożenia dzieciom prowiantu. Każde dziecko może podczas posiłków zjeść tyle ile zechce.

 

Przyjazd do dziecka możliwy jest każdego dnia. Jednak z uwagi na organizację zajęć i plan dnia prosimy o wcześniejszy kontakt z kierownikiem, który podpowie Państwu, który dzień i która godzina będą sprzyjały odwiedzinom.

Przyjazd do dziecka możliwy jest każdego dnia. Jednak z uwagi na organizację zajęć i plan dnia prosimy o wcześniejszy kontakt z kierownikiem, który podpowie Państwu, który dzień i która godzina będą sprzyjały odwiedzinom.

 

Ograniczamy Państwa pobyt na terenie ośrodka ze ściśle określonych powodów: 

 • Każdy rodzic/opiekun zgadzający się na pobyt swojego dziecka w naszym ośrodku wie, że ze względów bezpieczeństwa jest to ośrodek zamknięty, na teren którego nie mają wstępu osoby obce. 
 • Średnio na każdym turnusie mamy pod opieką ponad 250 osób i musimy dołożyć wszelkich starań, aby każdemu dziecku zapewnić bezpieczeństwo i właściwą opiekę. 
 • Każdy wstęp osób obcych na teren ośrodka, w którym przebywają dzieci stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego (np. wirus tzw. „jelitówki”). 
 • Pobyt ograniczamy także ze względów wychowawczych: obecność rodziców/opiekunów dzieciom, do których nikt nie przyjeżdża sprawia ogromną przykrość i częstokroć prowadzi do płaczu i tęsknoty spowodowanej tylko i wyłącznie widokiem innego dziecka przytulającego się do rodzica. 
 • Także ze względu na inne dzieci oraz ich rodziców nie możemy zgadzać się na pobyt odwiedzających rodziców/opiekunów w domkach oraz ich ingerencję we wspólnych szafkach czy łazience. 

Odwiedzając swoje dziecko bardzo prosimy o stosowanie się do kilku poniższych zasad: 

 • Na terenie całego ośrodka obowiązuje zakaz palenia. 
 • Ze względów bezpieczeństwa i ochrony naszych podopiecznych Państwa wizyta na terenie ośrodka może trwać do 30 minut i odbywać się na terenie stołówki. 
 • Oczywiście jeśli tylko Państwo zechcą można przejąć opiekę nad dzieckiem i zabrać je poza teren ośrodka podpisując oświadczenie otrzymane od kierownika. 

 

Mamy nadzieję, że rozumieją Państwo nasze intencje, wynikające jedynie z chęci zapewnienia jak najlepszej opieki. Obejrzenie całego ośrodka, domków, stanowisk zajęciowych, plaży, pól quad’owych, paintball’owych jest możliwe zawsze pierwszego dnia turnusu i wówczas staramy się w żaden sposób nie ograniczać Państwa pobytu w naszych ośrodku. Rozumiemy, że musicie mieć Państwo pewność w jakim miejscu oraz w czyich rękach pozostawiacie swoje dzieci. 

ABC SUNSPORTOWEGO PODRÓŻNIKA

Ponieważ uczestniczyć będziecie w obozach sportowo-rekreacyjnych, podczas których każdy dzień jest bardzo aktywny zabierzcie rzeczy, których nie będzie Wam szkoda poświęcić w imię dobrej zabawy. Wystrzałowe ciuchy tylko na dyskotekę :-). Pamiętajcie jednak, że wyjeżdżacie tylko na 8-11 dni więc nie zabierajcie szafy i komody :-). Każdy sunsportowicz powinien „dźwigać” swój bagaż, choć tym najmłodszym staramy się pomóc. 

Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku.

 

W sprawie rzeczy pozostawionych na obozie prosimy o e-mailowy kontakt z biurem (Giewartów: giewartow@sun-sport.pl, Mrówki: mrowki@sun-sport.pl). W mailu prosimy opisać zgubę, wskazać turnus i ośrodek, a my postaramy się ją namierzyć :).

 

Pozostawione przez uczestników rzeczy odsyłamy na Państwa koszt. Pozostawioną odzież przechowujemy przez 2 tygodnie po zakończeniu turnusu, po tym czasie przekazujemy ją do instytucji wspierających osoby w trudnej sytuacji. Nie przechowujemy bielizny, kosmetyków, grzebieni czy szczoteczek do zębów.

 

                       

WSZYSCY POWINNI ZABRAĆ:

STREFA HIGIENY: 

 • szczoteczka do zębów
 • pasta do zębów
 • mydło do mycia rąk (najlepiej mała butelka mydła w płynie)
 • żel pod prysznic
 • balsam do ciała jeśli używasz
 • żel do mycia twarzy
 • krem nawilżający typu nivea, bambino lub inny, który lubisz
 • szampon do włosów
 • odżywka do włosów jeśli używasz
 • szczotka do włosów lub grzebień
 • dla dziewczynek spinki, gumki, opaski
 • ręczniki kąpielowe i plażowe (pamiętajcie, że jeśli nie ma pogody wszystko bardzo wolno schnie minimum 2 ręczniki + 1 na plaże)
 • wilgotne chusteczki jednorazowe jeśli używasz
 • chusteczki higieniczne
 • worki na brudną bieliznę/odzież
 • ze względu na wytyczne sanitarne, maseczki (użytkowane tylko w sytuacjach koniecznych - szczegóły w regulaminie dla uczestników lub prosimy o telefon do biura - wyjaśnimy)
 • podpaski higieniczne dla dziewczynek
 •  

STREFA ODZIEŻY: 

 • bielizna (proponujemy zabrać większą ilość lub minimum tyle ile dni będziecie na obozie – raczej nie wierzymy, że będziecie mieli ochotę prać:-)), 
 • koszulki z krótkim rękawem (około 10 szt.), 
 • koszulki na ramiączkach na wielkie upały, 
 • piżama, 
 • 2 lub 3 koszulki z długim rękawem na zimne dni, 
 • krótkie spodenki (minimum 2 pary), 
 • długie spodnie (minimum 2 pary), 
 • strój sportowy (dres, dziewczynki mogą zabrać legginsy, t-shirt’y, bluzy), 
 • ciepłe ubranie (bluzy dresowe lub polarowe, 2 sztuki), 
 • cienka bluza i lub sweter na chłodniejsze wieczory (1 sztuka), 
 • kurtka przeciwdeszczowa, 
 • koniecznie czapka, kapelusz lub chustka chroniące przed słońcem, 
 • strój kąpielowy (przynajmniej 2), 
 • odpowiednie buty (adidasy, sandały, klapki do użytku „domowego”, przydać się mogą kalosze), 
 • wystrzałowe ciuchy na dyskotekę 🙂

AKCESORIA: 

 • okulary przeciwsłoneczne, 
 • pomadkę ochronną lub wazelinę kosmetyczną  (nie tylko dziewczynki 😊 )
 • krem z filtrem 50, środek przeciw komarom, meszkom i kleszczom (najlepiej MUGGA)
 • ciekawą książka na wypadek bezsenności.
 • Mały plecak lub worek w którym możesz zabrać rzeczy na plażę
 • Butelka na wodę szklana lub plastikowa – najlepiej podpisana

UWAGA! 

 • Nie zabierajcie: laptopów, konsol, PSP i innych „zabawiaczy” i innych wartościowych przedmiotów (także cennych telefonów komórkowych, słuchawek itp).
 • Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku. Jeżeli zdarzy się, że po powrocie dziecka dostrzeżecie Państwo brak części bagażu prosimy o e-mailowy kontakt tylko z biurem w Kaliszu. W mailu prosimy o podanie opisu zagubionych rzeczy.

 

SPECYFICZNE WYPOSAŻENIE UCZESTNIKÓW:

OBOZY W GIEWARTOWIE:

STREFA MŁODZIKA 8-10 LAT:

ODLOTOWE AGENTKI

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza,
 • dodatkowe ubranie na zajęcia survivalowe, którego nie będzie wam szkoda ubłocić ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
 • na zajęcia tematyczne zabierzcie : wysokie buty sportowe lub trapery, czarną koszulka, czarne leginsy i spodenki.
 • strój sportowy i buty na zajęcia z gimnastyki i rytmiki

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

ODJAZDOWE WAKACJE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ ARTYSTYCZNY

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • koszulka, fartuszek której nie będzie żal pobrudzić podczas zajęć artystycznych
 • dla chętnych: białą koszulkę z krótkim rękawkiem (t- shirt), szmatki, koronki, kolorowe koraliki i guziki ?

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

BRYGADA NERF

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza.
 • jeżeli uczestnik przywiezie swój sprzęt nerfowy trafia on do depozytu i wydawany jest wyłącznie na czas rozgrywek.
 • buty sportowe i wygodny strój do rozgrywek nerf

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

KONNA PRZYGODA

 • standardowe wyposażenie każdego uczestnika
 •  na zajęcia konne specjalnie do tego przeznaczoną odzież: leginsy lub inne wygodne dopasowane spodnie, buty koniecznie za kostkę (typu trapery lub typu sztyblety , dłuższe skarpetki, koszulka, bluza.
 • kaski na wyposażeniu stadniny, ale jeżeli dziecko ma własny może zabrać.
 • mały plecak lub worek aby wziąć ze sobą przekąskę i wodę na stadninę

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

MISJA KOMANDOSA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić,  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy
 • Jeżeli uczestnik przywiezie swój sprzęt nerfowy trafia on do depozytu i wydawany jest wyłącznie na czas rozgrywek.


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

MISJA SPECJALNA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić,  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy 10-20L


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 •  na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
 •  na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WATER JUMP

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • chustka lub czapka z daszkiem która przyda się na kajaki
 • okularki do pływania

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WODNA PRZYGODA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • okularki do pływania

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

DANCE MA SENS

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki
 • wygodne, sportowe obuwie taneczne
 • wygodny strój sportowy

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

STREFA JUNIORA 10-12 LAT:

WAKACYJNY VIBE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • koszulka, której nie będzie żal pobrudzić podczas mas księżycowych i tie dye

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 •  na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
 •  na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

JUMP POWER DANCE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki na pokaz
 • wygodne, sportowe obuwie taneczne
 • wygodny strój sportowy

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WATER JUMP

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dla chętnych okulary do nurkowania.
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy

 

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

SURVIVAL GIRLS

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza,
 • dodatkowe ubranie na zajęcia survivalowe, którego nie będzie wam szkoda ubłocić ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
 • na zajęcia tematyczne zabierzcie : wysokie buty sportowe lub trapery, czarną koszulka, czarne leginsy i spodenki.
 • strój sportowy i buty na zajęcia z Moro Cross

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

TAJNA MISJA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić,  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy
 • małą latarkę


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

ARCHER TAG

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • wygodne obuwie i strój sportowy na zajęcia z archery tag

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

 

OBOZY W MRÓWKACH:

STREFA JUNIOR 12-14 LAT

OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 •  na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
 •  na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

SZKOŁA PRZETRWANIA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić,  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy 10-20L
 • koniecznie zabierzcie śpiwór razem z karimatą oraz małą latarkę na noc w lesie


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

TAJNA MISJA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić,  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy 10-20L


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WAKACYJNY VIBE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • koszulka, której nie będzie żal pobrudzić podczas mas księżycowych i tie dye
 • wygodny strój na wyprawę rowerową
 • koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na fluo night

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

GIRLS POWER

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza,
 • dodatkowe ubranie na zajęcia survivalowe, którego nie będzie wam szkoda ubłocić ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
 • na zajęcia tematyczne zabierzcie : wysokie buty sportowe lub trapery, czarną koszulka, czarne leginsy i spodenki.
 • strój sportowy i buty na zajęcia z Moro Cross i  Power Girls

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

AKCJA REKREACJA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • wygodne obuwie na wyprawę rowerową
 • worek lub mały plecak na wyprawę rowerową

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ KONNY

 • standardowe wyposażenie każdego uczestnika
 •  na zajęcia konne specjalnie do tego przeznaczoną odzież: leginsy lub inne wygodne dopasowane spodnie, buty koniecznie za kostkę (typu trapery lub typu sztyblety , dłuższe skarpetki, koszulka, bluza.
 • kaski na wyposażeniu stadniny, ale jeżeli dziecko ma własny może zabrać.
 • mały plecak lub worek aby wziąć ze sobą przekąskę i wodę na stadninę

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WODNE SZALEŃSTWO

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dla chętnych pianka i okulary do nurkowania.
 • mały plecak lub worek na wyprawy.
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • chustka lub czapka z daszkiem która przyda się na kajaki
 • dodatkowe okulary przeciwsłoneczne

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WATER JUMP

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • chustka lub czapka z daszkiem która przyda się na kajaki
 • dodatkowe okulary przeciwsłoneczne

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

JUMP DANCE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki na pokaz
 • wygodne, sportowe obuwie taneczne
 • top/biustonosz sportowy
 • wygodny strój sportowy

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

TOPAZ TAZ

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dla chętnych pianka do pływania
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • chustka lub czapka z daszkiem która przyda się na kajaki

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

STREFA MŁODZIEŻY 14-17 LAT

ODDZIAŁY SPECJALNE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary), przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe sy), ciepłe skarpety, ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną .
 • parciany pasek do spodni munduru
 • na zajęcia ASG : cienka czapka lub chustka, cienkie rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod mundur. Maskę oraz mundur zapewnia organizator
 • strój sportowy oraz wygodne buty na poranną zaprawę
 • na noc w lesie zabierzcie śpiwór z karimatą i małą latarkę
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)

 Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

SUMMER VIBES

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza.
 • koszulka, której nie będzie żal pobrudzić podczas mas księżycowych i tie dye
 • koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na fluo night
 • wygodny strój na wyprawę rowerową

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 •  na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
 •  na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod mundur. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • małą latarkę na nocny Game House


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ ASG

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić, przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłe skarpety, ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną .
 • parciany pasek do spodni munduru
 • na zajęcia ASG : cienka czapka lub chustka, cienkie rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod mundur. Maskę oraz mundur zapewnia organizator
 • na noc w lesie zabierzcie śpiwór z karimatą i małą latarkę
 • strój sportowy oraz wygodne buty na poranną zaprawę
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)

 Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni, ładowarek do akumulatorów. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

SHOW JUMP

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki na pokaz
 • wygodne, sportowe obuwie taneczne
 • top/biustonosz sportowy
 • wygodny strój sportowy

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ SPORTÓW WODNYCH

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dla chętnych pianka i okulary do nurkowania.
 • mały plecak lub worek na wyprawy.
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • chustka lub czapka z daszkiem która przyda się na kajaki
 • dodatkowe okulary przeciwsłoneczne

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

JOLANTA WALAS-ZDUNEK

Właściciel firmy

Zapewnia ekspansję firmy. Planuje rozbudowę oraz rozwój infrastruktury naszych ośrodków. Dba, aby Klienci byli szczęśliwi, kadra zadowolona, a Sun Sport cieszył każdego dnia.
e-mail: jola@sun-sport.pl 

MONIKA WOJCIECHOWSKA

Specjalista ds. finansów

Dla Niej nie ma problemów. Są sprawy do rozwiązania. Z odwagą, bez uprzedzeń podejmie się każdej sprawy. Uśmiechnięta, dowcipna, wkręci 😉 każdego.
e-mail: finanse@sun-sport.pl
+48 604-750-105

OLGA STEPANEC

Specjalista ds. sprzedaży zielonych szkół

Odpowie na wszystkie pytania dotyczące wyjazdów szkolnych, zajęć sportowo-rekreacyjnych i wycieczek edukacyjnych.

e-mail: olga@sun-sport.pl
kom. 664-720-861

TOMASZ NIDZGORSKI

Dyrektor generalny

Zarządza kluczowymi zadaniami firmy. Realizuje misję i wizję Sun Sport każdego dnia. Wyjątkowy człowiek o wszechstronnym wykształceniu, doświadczony pedagog i psycholog.
e-mail: sun-sport@sun-sport.pl
tel. 606-353-724 

WERONIKA JEŻYK

Specjalista ds. zakupów i administracji

Dla Niej nie ma problemów. Są sprawy do rozwiązania. Z odwagą, bez uprzedzeń podejmie się każdej sprawy.

e-mail: kalisz@sun-sport.pl
tel. +48 662-072-157

NATALIA TRĘBIŃSKA

Specjalista ds. sprzedaży zielonych szkół

Odpowie na wszystkie pytania dotyczące zielonych szkół. Odpowiedzialna za sprzedaż imprez organizowanych w naszym ośrodku w Mrówkach.

e-mail: zielone-mrowki@sun-sport.pl
kom. 728 803 805

EWA MARCZYŃSKA

Dyrektor biura

Koordynuje pracę biura. Służy pomocą w ważnych i pilnych sprawach, odpowiada nawet na najtrudniejsze pytania klientów.
e-mail: ewa@sun-sport.pl
tel. +48602119000

AGATA LEŚNIAK

Kierownik działu rekrutacji

Skrupulatna i zrównoważona. Bada sprawę do skutku i nigdy się nie poddaje 😉
e-mail: rekrutacja@sun-sport.pl
kom.784-691-524

JOANNA SKÓRZEWSKA

Kierownik działu sprzedaży obozów i półkolonii

Wypyta, doradzi, znajdzie obóz idealny ;). Poprowadzi przez meandry terminów wpłat i dokumentów. Koordynuje prace swojego działu.
e-mail: giewartow@sun-sport.pl
kom. 664-178-883

JOANNA WACŁAWEK

Kierownik działu finansowego

Z ogromnym upodobaniem i pasją 😉 liczy, analizuje, negocjuje i kontroluje. Optymistka, błyskawicznie rozwiązująca każdy problem.
e-mail: joanna@sun-sport.pl
+48 694 721 785

DOROTA JANAS

Specjalista ds. rekrutacji

Skuteczna i sumienna. Zaprosi na zgrupowanie, przeprowadzi rozmowę rekrutacyjną, a wyróżniające jednostki na pewno zatrudni.
e-mail: rekrutacja2@sun-sport.pl
kom. 784-691-524

MIKOŁAJ MAJERZ

Specjalista ds. sprzedaży obozów i półkolonii

Zbada potrzeby dziecka i rodzica oraz doradzi, która z imprez będzie najlepszym wyborem. Pokieruje w najtrudniejszych sprawach dokumentów, opłat i zaświadczeń. Zawsze gotowy do żartów i zawsze uśmiechnięty 🙂
e-mail: mrowki@sun-sport.pl
kom. +48 664-932-172

IRYNA HONCHAR

Specjalista ds. marketingu

Kreuje i koordynuje, analizuje i wnioskuje. Marketingowe nowości i skuteczne narzędzia to jej drugie JA.

e-mail: marketing@sun-sport.pl
tel. +48602119000

OLGA JASIENIECKA

Specjalista ds. social media

Zwana Olicją 🙂 Prawdziwa kariera w Sun Sport. Kiedyś wychowawczyni, instruktorka, obecnie kierowniczka naszych imprez oraz autorka większości naszych postów i relacji 🙂 Kreatywna, uśmiechnięta, człowiek-dusza.

e-mail: jasieniecka.olicja@sun-sport.pl
tel. +48 602-119-000

AGATA LEŚNIAK

Koordynator ds. zatrudnienia

Skrupulatna i zrównoważona. Bada sprawę do skutku i nigdy się nie poddaje 😉
e-mail: rekrutacja@sun-sport.pl
kom.784-691-524

ADRIANNA KOPANIA

Pracownik działu programowego oraz kierownik imprez w ośrodku w Mrówkach

Organizację naszych imprez i zarządzanie kadrą ma w małym palcu 🙂 Współtworzy programy oraz standardy pracy podczas imprez Sun Sport. Zwana "Królową Mrówek" kocha to miejsce, a dla naszych uczestników zrobi wiele (...jeżeli nie wszystko :))

e-mail: kopania.adrianna@sun-sport.pl
tel. +48 602-119-000

MICHAŁ DRYTKIEWICZ

Mł. specjalista ds. rekrutacji

Rekrutuje, podpisuje i jest w stałym kontakcie z naszą kadrą. Kocha nasze media społecznościowe - jest moderatorem grupy Kadra Sun Sport.

e-mail: rekrutacja3@sun-sport.pl
kom. +48 880-285-052

ANGELIKA ŁUCZAK-WAWRZYNIAK

Kierownik działu programowego i social media

Zna od podszewki organizację naszych imprez. W przeszłości wychowawczyni, instruktorka, obecnie bywa kierowniczką ale przede wszystkim jest autorką wszystkich  programów imprez. Odpowiedzialna za nasze social media. To ją najczęściej widzicie na naszych live'ach. Zawsze żywiołowa, kreatywna i zawsze znajdzie rozwiązanie każdego problemu!

e-mail: kreatywni@sun-sport.pl
tel. +48 602-119-000

ŁUKASZ JANOWSKI

Wizjoner, projektant futurysta. Miłośnik architektury nietuzinkowej

Projektuje z wielkim oddaniem każdy element w naszym nowym ośrodku i nieustannie nas zachwyca. To on jest autorem projektu naszgo ośrodka w Mrówkach. 

DAMIAN FELISIAK

Inspektor ochrony danych osobowych

RODO nie ma przed nim tajemnic...
e-mail: sun-sport@sun-sport.pl

SEBASTIAN BOSACKI

Dyrektor Operacyjny PsycheON Sp. z o.o.

Profesjonalista, kompetentny i niezawodny. Firma PsycheOn jest autorem naszego programu rezerwacyjnego oraz stron internetowych.

PIOTR MISZTAL

Autor naszych graficznych projektów z głową doskonałych pomysłów

Cierpliwy i wyrozumiały, o nieustannie uśmiechniętej twarzy.
www.szkoleniami.pl 

 

MISJA I DOŚWIADCZENIE

Naszą misją jest rozbudzenie w dzieciach i młodzieży zaciekawienia światem, sportem, relacjami z drugim człowiekiem.

Misję tę realizujemy tworząc wyjątkowe warunki do rozwoju emocjonalnego i fizycznego. Proponujemy bogaty program sportowo-rekreacyjny, integracyjny i edukacyjny. Współpracujemy z wychowawcami, którzy inspirują, zachęcają do zdrowego stylu życia, aktywności, uczą wyrażania emocji i szacunku oraz tworzą radosną atmosferę wychowawczą.

Ważne jest dla nas, aby zapewnić naszym uczestnikom nie tylko dobrą zabawę i doskonałe samopoczucie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, aktywność i otwarcie na świat.

Idealnymi miejscami, spełniającymi rzeczywiste potrzeby dzieci i młodzieży są nowoczesne ośrodki aktywnego wypoczynku, które stworzyliśmy dzięki 20-letniemu doświadczeniu, zaangażowaniu i pasji naszego zespołu.

Czujemy wielką radość, dumę i odpowiedzialność tworząc imprezy, które mogą stanowić wzmocnienie dla fizycznego, emocjonalnego, społecznego i intelektualnego rozwoju dzieci.

 

 

 

20 lat w branży organizacji obozów dla dzieci i młodzieży to powód do dumy! Tym bardziej, że nasza praca nieustannie nas cieszy i sprawia nam mnóstwo radości.

 

W ciągu tych lat przygotowaliśmy setki imprez: obozy dla dzieci, obozy dla młodzieży, wczasy rodzinne, wczasy dla rodziców z dziećmi, zielone szkoły, imprezy integracyjne, wycieczki szkolne, a także projekty międzynarodowe.

Zostaliśmy laureatami:

 • W roku 2022 otrzymaliśmy od Polskiej Organizacji Turystycznej Certyfikaty Dobrych Praktyk dla obu naszych ośrodków: w Giewartowie i Mrówkach.
 • Championa w kategorii „Organizator wypoczynku dla dzieci”. To prestiżowe wyróżnienie przyznali nam Klienci w konkursie „Mistrz Turystyki, Gastronomii i Rozrywki”.
 • W roku 2018 także otrzymaliśmy CERTYFIKAT LAUR EKSPERTA. Otrzymują go produkty oraz usługi, które w opinii Kapituły, właściwie odpowiadają na potrzeby klientów, cechują się nowoczesnością, wysoką jakością, oryginalnością oraz potencjałem innowacyjnym. Certyfikaty „Laur Eksperta” przyznaje niezależne gremium ekspertów naukowych. W Komisji zasiadają m.in. uczeni z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Zielonogórskiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Nadany certyfikat potwierdza, iż w opinii Komisji marka poddana ocenie spełnia wysokie kryteria w dziedzinie jakości i użyteczności rynkowej.
 • W roku 2018 otrzymaliśmy nagrodę w Konkursie na najlepszy obiekt turystyki w Wielkopolsce oraz statuetkę ORŁY TURYSTYKI 2018 jako lider branży turystycznej stawiający na rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Ponadto w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka uczestniczyliśmy w audycie poziomu kreatywności i absorpcji innowacji w przedsiębiorstwie, otrzymaliśmy też Certyfikat Rzetelnej Firmy.
 • W roku 2017 otrzymaliśmy Znak Jakości KidZone, który jest wyrazem uznania za wysiłek, który wkładamy w realizację imprez o najwyższym standardzie. Ambasadorami projektu Znak Jakości KidZone są prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna, muzyk Piotr Rubik, psycholog Maria Rotkiel, bloger Michał Będźmirowski znany jako Modny Tata oraz supermodelka i szczęśliwa mama Kamila Szczawińska.

Posiadamy wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz gwarancję ubezpieczeniową w związku z wykonywaną działalnością udzieloną przez PTU SA Signal Iduna. Wszystkie obozy dla dzieci i młodzieży zgłaszane są w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Poznaniu.

BEZPIECZEŃSTWO

Dzieci są dla nas najważniejsze, a więc w wakacyjnym szaleństwie :-) nie zapominamy o bezpieczeństwie! 

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS ZAJĘĆ

Jako organizator aktywnego wypoczynku, zarządzając własnymi ośrodkami wypoczynkowymi dla dzieci, mamy obowiązek zapewnić bezpieczeństwo wszystkim naszym obozowiczom, kadrze wychowawczej, instruktorskiej oraz pracownikom.

Grupy zajęciowe podczas obozów liczą od 15 do 20 osób, zgodnie z wymogami wiekowymi określonymi w przepisach.

Poza kadrą kierowniczą (kierownik, zastępca, programowiec) zatrudniamy wychowawców, instruktorów zajęć specjalistycznych, pomocników instruktora/wychowawcy oraz pielęgniarkę. Nasza kadra opiekuńczo-wychowawcza jest bardzo rozbudowana, wychodząca poza obowiązujące przepisy, aby jak najlepiej móc się zaopiekować dziećmi i młodzieżą.

Dysponujemy własnym sprzętem do realizacji wszystkich zajęć, sprawdzanym i serwisowanym po każdym sezonie.

BEZPIECZEŃSTWO NA TERENIE OŚRODKÓW

Ośrodki w Giewartowie i Mrówkach są własnością naszej firmy i dlatego mamy tutaj właściwie nieograniczone możliwości  zarządzania. Każdy z ośrodków legitymuje się niezbędnymi protokołami dopuszczającymi do użytkowania.

 

Ośrodki w Giewartowie i Mrówkach są własnością naszego biura i dlatego mamy tutaj właściwie nieograniczone możliwości  zarządzania. Każdy z ośrodków legitymuje się niezbędnymi protokołami dopuszczającymi do użytkowania.

 

OŚRODEK W GIEWARTOWIE

 Jest monitorowany oraz całkowicie ogrodzony zarówno od strony jeziora, jak i ulicy. Położony jest w zatoce, gdzie woda jest płytsza (do 1,20 m) i cieplejsza niż na otwartym jeziorze, ale przede wszystkim krystalicznie czysta. Na terenie ośrodka jest mnóstwo zieleni i kwiatów, wszystko jest zadbane i wypielęgnowane. W ośrodku przebywają wyłącznie uczestnicy naszych imprez – nie ma osób obcych. Wszystkie  domki są zlokalizowane w bezpośredniej bliskości, a od godziny 23.00 do 7.00 pełnione są dyżury nocne. W godzinach 7.00-23.00 opiekę nad dziećmi sprawuje kadra instruktorska.

OŚRODEK W MRÓWKACH

Jest całkowicie ogrodzony, a wejście do obiektu ograniczają: brama główna, brama boczna i brama socjalna. Ośrodek znajduje się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego, jest otoczony pięknym sosnowym lasem i posiada bezpośredni dostęp do jeziora i plaży. Na terenie przebywają wyłącznie uczestnicy naszych obozów, a nad ich bezpieczeństwem czuwają kadra instruktorska, dyżurni oraz dozorca. W godzinach 7.00-22.00 opiekę  nad dziećmi sprawuje kadra instruktorska, w godzinach 22.00-7.00 dyżur pełni dozorca.

 

 

 

OPIEKA WYCHOWAWCZA I MEDYCZNA

Nie martwcie się Drodzy Rodzice o Wasze kilkuletnie pociechy! Naszym instruktorom i wychowawcom żadne problemy dzieci nie są obce. Dbamy też o zdrowie i dobre samopoczucie naszych ulubieńców. Żaden niepokojący sygnał nie jest przez nas lekceważony. O zdrowie dzieci troszczyć się będą panie pielęgniarki, a w razie konieczności korzystamy z usług szpitala w Słupcy lub w Koninie.

OPIEKA NAD NAJMŁODSZYMI

To, czy wakacyjna eskapada będzie udana zależy nie tylko od intensywności zabaw, ale także od relacji z rówieśnikami. Zrobimy wszystko, aby te dni były wyjątkowo udane a rozłąka z rodzicami jak najmniej bolesna. Chcielibyśmy jednak także i Państwa prosić o pomoc i przeprowadzenie z dzieckiem rozmowy, tak aby miało pewność, że z każdym, nawet najmniejszym kłopotem może się zwrócić się do nas: z każdym bólem brzuszka, ząbka czy nieporozumieniem z kumplem lub koleżanką. Gdyby jednak się zdarzyło, że pociecha dzwoni do Państwa i muchy w nosku aż bzyczą, to proszę się nie martwić, spróbować wypytać, o co tak naprawdę chodzi (często jest to po prostu tęsknota, czasem najzwyklejsze w świecie zmęczenie, a czasem kłótnia z koleżanką), a później bezzwłocznie skontaktować się z kierownikiem lub wychowawcą – nieraz krótka rozmowa i kilka chwil więcej poświęconych dziecku zdziałały cuda!

OPIEKA NAD STARSZAKAMI

Dbamy o dobre samopoczucie i przyjacielskie kontakty między uczestnikami, integrację, nawiązywanie nowych, wartościowych przyjaźni. Rozwiązujemy problemy wieku „trudnego”, tak, aby każda buzia wróciła uśmiechnięta i zachwycona :-). Często młodzi ludzie bywają jeszcze bardziej skryci i zamknięci niż nieśmiałe maluchy, stąd jak zwykle prosimy państwa o kontakt z kierownikiem obozu lub wychowawcą, jeśli tylko otrzymacie jakiekolwiek niepokojące sygnały od swojej pociechy.

UBEZPIECZENIE OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW

Każdy uczestnik naszych obozów jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków na sumę 10 tys. zł oraz KL do 500 zł w PZU SA, al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa. Ubezpieczenie obejmuje: świadczenie z tytułu śmierci, świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu (Wariant 1), assistance zakres podstawowy oraz ryzyka dodatkowe: następstwa wypadku powstałego wskutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka, a także zwrot kosztów leczenia.

TRANSPORT

Może odbywać się autokarami lub busami. Zawsze wybieramy najlepsze firmy transportowe, bezpieczne, dobrze wyposażone i ładne autokary. Firmy przewozowe, z którymi współpracujemy, zawsze legitymują się aktualnymi badaniami technicznymi pojazdów. Bez względu na środek transportu, podczas podróży – dziećmi zawsze opiekuje się instruktor bądź wychowawca. Na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW udostępnione zostaną na 3-5 dni przed wyjazdem numery telefonów do opiekunów transportu.

STANDARYZACJA PRACY SUN SPORT

Mając na uwadze przede wszystkim dobro naszych Klientów – ich bezpieczeństwo, radość i zadowolenie, ale także zachowanie najwyższego poziomu świadczonych usług, komfort i bezpieczeństwo pracy instruktorów i wychowawców stworzyliśmy standardy pracy na naszych imprezach. Obejmują one zarówno pracę wychowawczo-opiekuńczą, standardy prowadzenia poszczególnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, organizacji dnia obozowego, zasady postępowania w przypadku zachorowań, a nawet standardy pracy personelu socjalnego.

WSZYSTKIE NASZE IMPREZY ZGŁASZANE SĄ W KURATORIUM OŚWIATY I WYCHOWANIA W POZNANIU.

REGULAMINY

Regulamin dla dzieci - Giewartów

 1. Wejście do ośrodka ograniczają: ogrodzenie, brama główna oraz brama boczna. Ponadto na terenie ośrodka znajdują się dwie małe bramy oddzielające część mieszkalną ośrodka od części plażowej. Żadnej bramy, ani żadnego ogrodzenia nie przekraczamy bez zgody instruktora.
 2. Ośrodek jest strzeżony przez 24 godziny na dobę.
 3. Pracownicy ośrodka pełnią dyżury nocne. Są to osoby, do których można zgłosić się w razie problemów. Dyżurujący mogą także, w uzasadnionym przypadku, wejść samodzielnie lub w obecności instruktora do domku/pokoju.
 4. W ośrodku, w oznaczonych domkach, mieszkają: kierownik, instruktorzy oraz pielęgniarka.
 5. Ośrodek składa się z 2 stref: mieszkalnej i zajęciowej.
 6. W strefie zajęciowej przebywamy wyłącznie w obecności instruktora.
 7. Ze sprzętu sportowego i różnego rodzaju gier korzystamy tylko za zgodą i w obecności instruktora.
 8. Przestrzegamy zasad korzystania ze sprzętu, które przekaże nam instruktor (np. na batucie skacze tylko jedna osoba, zawsze bez butów, hulajnogami jeździmy wyłącznie alejkami z wyłączeniem strefy przy kuchni itp., itd.).
 9. Dbamy o sprzęt, który użytkujemy.
 10. Po skończonej zabawie odkładamy go w wyznaczone miejsce.
 11. Po terenie ośrodka poruszamy się bezpiecznie, wyznaczonymi alejkami, nie biegamy, nie depczemy trawy.
 12. Cisza nocna obowiązuje od godziny 22.00 do 8.00. W tym czasie nie opuszczamy swoich domków.
 13. Sygnał dźwiękowy oznacza zbiórkę w miejscu wskazanym przez instruktora.
 14. Na terenie ośrodka zainstalowane są zegary. Na zbiórki stawiamy się więc punktualnie.
 15. W domkach, pokojach zachowujemy czystość: ścielimy łóżka, wynosimy śmieci do odpowiednich kontenerów (segregacja).
 16. Po worki na śmieci oraz papier toaletowy zgłaszamy się do instruktorów.
 17. Wyłączamy światło w domkach, pokojach, łazienkach podczas naszej nieobecności. W ciągu dnia w domkach światło nie jest potrzebne :).
 18. Mokre ręczniki wywieszamy na balustradach tarasów.
 19. Odwiedzamy się na tarasach domków. Nie odwiedzamy się w domkach.
 20. Wszystkie usterki zarówno w domkach, jak i zauważone na terenie ośrodka zgłaszamy instruktorowi.
 21. Preparatów na komary używamy ze szczególną ostrożnością. Zawsze poza domkiem/pokojem – na dworze.
 22. Nie pożyczamy rzeczy koleżanek i kolegów.
 23. Godziny posiłków: śniadanie 8:30, obiad 13:30, podwieczorek 16:00, kolacja 18:30.
 24. Do stołówki wchodzimy wyłącznie pod opieką instruktora.
 25. Miejsca w stołówce są wyznaczone. Podczas posiłku każdy uczestnik zajmuje swoje miejsce.
 26. Podczas posiłków zachowujemy się kulturalnie (nie przekrzykujemy, pomagamy koleżankom i kolegom).
 27. Jeżeli chcemy o coś poprosić kelnerów podnosimy rękę.
 28. Po skończeniu posiłku wychodzimy wejściem z prawej strony i odnosimy naczynia w wyznaczone miejsce.
 29. Podwieczorki (jogurty, wafelki, owoce itp.) wydają instruktorzy.
 30. Na terenie ośrodka w dwóch punktach znajdują się źródełka przefiltrowanej wody pitnej. Prosimy, aby każdy uczestnik miał ze sobą podpisany bidon. Zależy nam na tym ze względów higienicznych i ekologicznych.
 31. Zakupów w sklepiku dokonujemy w wyznaczonym przez instruktora czasie.
 32. Instruktorzy, ze względu na konieczność przygotowania się do zajęć, dokonują zakupów w sklepiku poza kolejką.
 33. Kieszonkowe oddajemy na przechowanie wychowawcy. Wychowawca każdego dnia może wypłacić drobne kwoty na zakupy w sklepiku.
 34. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne (tablety, PSP itp.) oddajemy na przechowanie wychowawcy w pierwszym dniu obozu przed obiadokolacją.
 35. Telefony wydawane będą drugiego, trzeciego dnia obozu oraz dzień przed zakończeniem turnusu w godzinach 15.00-15.45.
 36. Jeżeli zajdzie nagła potrzeba rozmowy z rodzicem poza „telefoniadą” wystarczy zgłosić się do instruktora.
 37. Rodzice mogą kontaktować się kierownikiem i instruktorami każdego dnia między 15.00-15.45.
 38. Numer telefonu z-cy kierownika będzie czynny dla rodziców całą dobę. Prosimy jednak, aby korzystać z niego w sprawach najwyższej wagi. Numer znajduje się na stronie www.sun-sport.pl w zakładce Komunikaty dla rodziców.
 39. Wszystkie lekarstwa, które przywozicie ze sobą należy przekazać pani pielęgniarce.
 40. Wyłącznie pani pielęgniarka może zadecydować, czy i ewentualnie jakie lekarstwo możecie wziąć.
 41. Jeżeli ulegniecie jakiemuś wypadkowi, zdarzy się jakieś skaleczenie, ból brzucha, czy inne dolegliwości trzeba zgłosić się do instruktora, a następnie do pani pielęgniarki.
 42. Wszyscy odnosimy się do siebie uprzejmie i życzliwie. Codziennie witamy się pozdrawiając kolegów „cześć”, a osoby dorosłe (instruktorów, pana kucharza, panią kucharkę, kelnerów i inne osoby) „dzień dobry”. Dzieci zwracają się do siebie po imieniu.

 

Regulamin dla dzieci - Mrówki

 1. Teren ośrodka jest ogrodzony i zamknięty trzema bramami: główną i dwiema bramami bocznymi (w tym jedną socjalną).
 2. Ośrodek podzielony jest na trzy strefy. Pierwsza strefa obejmuje: część mieszkalną, druga strefa obejmuje część zajęciową: wszystkie stanowiska zajęć, gier i zabaw (biały namiot) oraz kompleks boisk. Trzecia strefa to część wodno-plażowa. Nie przekraczamy ogrodzenia, bram oraz  stref bez zgody instruktora.
 3. W strefie zajęciowej przebywamy wyłącznie w obecności instruktora.
 4. Domki kierownika, instruktorów oraz pielęgniarki są oznaczone.
 5. Ośrodek strzeżony jest przez 24 godziny na dobę.
 6. Pracownicy ośrodka pełnią dyżury nocne. Można zgłosić się do nich w razie problemów. W uzasadnionym przypadku mają prawo wejść samodzielnie lub w obecności instruktora do domku/pokoju.
 7. W godzinach od 22.00 do 8.00 obowiązuje cisza nocna. W tym czasie nie opuszczamy swoich domków.
 8. Po terenie ośrodka poruszamy się wyznaczonymi alejkami, nie biegamy, nie depczemy trawy (nie dotyczy boisk).
 9. Sygnał dźwiękowy: gwizdek oznacza zbiórkę w miejscu wskazanym przez instruktora.
 10. Na terenie ośrodka zainstalowane są zegary. Na zbiórki stawiamy się punktualnie.
 11. Ze sprzętu sportowego i gier korzystamy tylko za zgodą i w obecności instruktora.
 12. Przestrzegamy zasad korzystania ze sprzętu, który przekaże nam instruktor (przykładowo, na batucie skacze tylko jedna osoba, zawsze bez butów, hulajnogami jeździmy wyłącznie alejkami z wyłączeniem strefy przy kuchni).
 13. Dbamy o sprzęt, którego używamy. Po skończonej zabawie odkładamy go w wyznaczone miejsce.
 14. W domkach zachowujemy czystość: ścielimy łóżka i wynosimy śmieci do odpowiednich kontenerów.
 15. Po worki na śmieci oraz papier toaletowy zgłaszamy się do instruktorów.
 16. Podczas nieobecności w miejscu zakwaterowania wyłączamy światło, także w łazienkach. W ciągu dnia nie włączamy światła w domkach.
 17. Mokre ręczniki wywieszamy na balustradach tarasów.
 18. Odwiedziny możliwe są na tarasach. W domkach się nie odwiedzamy.
 19. Wszystkie usterki, zarówno w domkach, jak i zauważone na terenie ośrodka zgłaszamy instruktorowi.
 20. Preparatów na komary używamy poza domkami – na dworze, ze szczególną ostrożnością.
 21. Nie pożyczamy rzeczy koleżanek i kolegów.
 22. Posiłki odbywają się w wyznaczonych godzinach, zwykle oddzielnie dla 2. stref: śniadanie 8.00 lub 8.45, obiad 13.30 lub 14.15, podwieczorek 16:10, kolacja 18.00 lub 18:45.
 23. Do stołówki wchodzimy wyłącznie pod opieką instruktora.
 24. Miejsca w stołówce są wyznaczone. Podczas posiłków każdy uczestnik zajmuje swoje miejsce.
 25. Podczas posiłków zachowujemy się kulturalnie: nie przekrzykujemy się, pomagamy koleżankom i kolegom.
 26. Jeżeli chcemy o coś poprosić kelnerów podnosimy rękę.
 27. Po skończeniu posiłku wychodzimy wejściem z prawej strony i odnosimy naczynia w wyznaczone miejsce.
 28. Podwieczorki (jogurty, wafelki, owoce itp.) wydają instruktorzy.
 29. Na terenie ośrodka w dwóch punktach znajdują się źródełka przefiltrowanej wody pitnej. Prosimy, aby każdy uczestnik miał ze sobą podpisany bidon. Zależy nam na tym ze względów higienicznych i ekologicznych.
 30. Zakupów w sklepiku dokonujemy w wyznaczonym przez instruktora czasie.
 31. Ze względu na konieczność przygotowania się do zajęć, instruktorzy dokonują zakupów w sklepiku poza kolejką.
 32. Kieszonkowe oddajemy na przechowanie wychowawcy. Każdego dnia wychowawca może wypłacić drobne kwoty na zakupy w sklepiku.
 33. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne (tablety, PSP itp.) oddajemy na przechowanie wychowawcy w pierwszym dniu obozu przed obiadokolacją.
 34. Telefony wydawane będą drugiego i trzeciego dnia obozu w godzinach 15.00-15.45 oraz dzień przed zakończeniem turnusu w godzinach 15.00-15.45.
 35. Jeżeli zajdzie nagła potrzeba rozmowy z rodzicem poza „telefoniadą” wystarczy zgłosić się do instruktora.
 36. Rodzice mogą kontaktować się z kierownikiem i instruktorami każdego dnia między 15.00-15.45.
 37. Numer telefonu zastępcy kierownika czynny będzie dla rodziców całą dobę. Prosimy jednak, aby korzystać z niego w sprawach najwyższej wagi. Numer znajduje się na stronie www.sun-sport.pl w zakładce Komunikaty dla rodziców.
 38. Wszystkie lekarstwa, które przywieźliście ze sobą należy przekazać pielęgniarce.
 39. Wyłącznie pielęgniarka może zadecydować o wzięciu lekarstwa.
 40. Wypadek, skaleczenie, ból brzucha bądź inne dolegliwości należy zgłosić do instruktora, a następnie do pani pielęgniarki.
 41. Wszyscy odnosimy się do siebie uprzejmie i życzliwie. Codziennie się witamy, pozdrawiając kolegów „cześć”, a osoby dorosłe (instruktorów, pana kucharza, panią kucharkę, kelnerów i inne osoby) „dzień dobry”. Dzieci zwracają się do siebie po imieniu.

PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE

Doskonale wiemy, jak istotne jest abyście Państwo, wysyłając dziecko na wakacje, byli przekonani o dokonaniu właściwego wyboru. Wśród wielu warunków, jakie w tym względzie organizator musi spełnić, jednym z najistotniejszych, jest odpowiedni dobór grup wiekowych. Dzieci w grupie rówieśniczej w naturalny sposób rozwijają własną aktywność społeczną, uczą się kształtowania więzi z innymi, dialogu, analizowania argumentów, kompromisów, negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Ideą wszystkich naszych imprez jest integracja uczestników. Organizujemy specjalne gry i zabawy, tak aby każde z dzieci miało szansę nawiązać wiele nowych kontaktów oraz nauczyć się współżycia w społeczności.  

 

Mając to na uwadze dokonaliśmy podziału wiekowego w poszczególnych naszych ośrodkach:  

 

 • w Giewartowie, w ośrodku MICHASIÓWKA, w wąskim przedziale wiekowym 8-12 lat, stworzyliśmy dwie strefy:

- Strefę Młodzików dla dzieci w wieku 8-10 lat

- Strefę Juniorów dla dzieci w wieku 10-12 lat

 • w Mrówkach, w ośrodku SUN SPORT, w równie wąskim przedziale wiekowym powstały wie strefy:

- Strefa Junior 12-14 lat

- Strefa Młodzieży 14-17 lat

W każdym z tych ośrodków dzieci mieszkają z rówieśnikami tej samej płci. Staramy się, aby różnica wieku w jednym domku lub w jednym pokoju wynosiła najwyżej rok lub dwa. Podobnie wygląda sytuacja w grupach zajęciowych. Grupa rówieśnicza umożliwia zaspokojenie potrzeb akceptacji, aprobaty i uznania oraz daje poczucie przynależności do większej społeczności. Dzięki zgranej paczce rówieśników Państwa dziecko będzie miało możliwość kreatywnego spędzania czasu wolnego, doskonałej zabawy w przyjaznej atmosferze i wraz z kolegami będzie snuło plany spotkania podczas kolejnych wakacji. 

WAKACYJNY BUDŻET OBOZOWY

Każdy uczestnik z pewnością będzie dysponował jakimś budżetem udostępnionym przez Państwa. Powinny to być raczej kwoty o drobnych nominałach (np. po 10 zł) na słodkości czy napoje.

Wszystkim uczestnikom zalecamy zdeponowanie pieniędzy u  wychowawcy i dotyczy to także młodzieży. Wystarczy przekazać wychowawcy kopertę opisaną imieniem i nazwiskiem oraz przekazywaną kwotą. W przypadku dzieci najmłodszych mogą Państwo zasugerować kwotę dziennej wypłaty wpisując ją na kopercie. W ferworze atrakcji, zarówno ci więksi, jak i ci mniejsi, zapominają gdzie schowali swoje kieszonkowe, czasem zwyczajnie zostawiają portfele gdziekolwiek, a my przechowując ich pieniądze zapanujemy nad takimi sytuacjami.

Jeżeli uczestnik korzysta z transportu organizowanego przez biuro można przekazać kopertę z kieszonkowym opiekunowi transportu, a ten odda ją opiekunowi na terenie ośrodka. 

 Na terenie ośrodków w Giewartowie i Mrówkach prowadzimy sklepiki, otwierane zwykle po obiedzie (tak, aby niejadki nie miały szansy przyswoić jedynie słodyczy :)) – dzieci mogą w nim zakupić m.in. własnej roboty desery, ciasta i ciasteczka, a także batony wieloziarniste, chrupki kukurydziane, lody i napoje niegazowane (dzieci przez cały pobyt mają dostęp do wody lub wody z sokiem z cytryn lub pomarańczy).

Jeśli zdarzy się tak, że nasz kochany obozowicz wyda całe kieszonkowe szybciej, aniżeli ktokolwiek przewidział, można wpłacić drugą ratę kieszonkowego na nasze konto wpisując w tytule przelewu imię i nazwisko dziecka oraz hasło "kieszonkowe". Jeżeli dodatkowo prześlecie Państwo do nas potwierdzenie przelewu, to rozrzutny delikwent 😉 szybciej będzie cieszył się wypłatą. Maile  prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach).

SPECJALIZACJA - SPORT I REKREACJA

Naszą domeną są imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Każdego roku uczestnicy naszych imprez mogą wybierać z ponad 120 dyscyplin sportowych, artystycznych, fabularnych, rozrywkowych. Prócz doskonałej zabawy, zdrowego i aktywnego wypoczynku dbamy także o walory edukacyjne naszych zajęć. Niepostrzeżenie rozbudzamy w dzieciach ciekawość poznawczą, zachęcamy do wyrażania własnych poglądów, rozwijamy wrażliwość estetyczną, empatię, uczymy współdziałania w grupie, zarażamy chęcią uprawiania sportu. Stawiamy przed nimi ambitne zadania, ale zawsze dostosowane do możliwości dzieci, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Nasze imprezy to coś specjalnego dla tych, którzy lubią nie tylko dobrą zabawę, aktywny wypoczynek, ale są także przekonani, że każdy może spróbować sportów mniej lub bardziej ekstremalnych. 

 

 

NAJBOGATSZY PROGRAM

Możemy pochwalić się najbogatszą ofertą zajęć sportowo-rekreacyjnych zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Każdego roku, w sezonie letnim i zimowym nasi Klienci mogą wybierać spośród ponad 120 dyscyplin sportowo-rekreacyjnych: od zajęć typowo sportowych, jak liny, quady, paintball, kajakarstwo, przez artystyczne: taniec, rysunek, rzeźbę, po rozrywkowe i zajęcia edukacyjne.

Realizujemy wszystkie wskazane w programie imprezy punkty. Wyjątek stanowią sytuacje nadzwyczajne, niezależne od nas, np. awaria sprzętu czy niesprzyjające warunki do prowadzenia poszczególnych zajęć (np. nie można realizować zajęć w parku linowym przy dużym wietrze, jazdy quadami w ulewnym deszczu). Wówczas realizujemy zajęcia alternatywne, ewentualnie jeśli czas pozwala kumulujemy zajęcia niezrealizowane z powodu awarii czy niesprzyjającej pogody w innym dniu. Wszystkie wskazane w ofercie zajęcia znajdują się w cenie obozu. Nie stosujemy żadnych dopłat za zajęcia. 

Przygotowaliśmy wiele atrakcji, a zajęcia i zabawy organizujemy w taki sposób, aby każdy mógł wykazać się zaangażowaniem i kreatywnością, aby każdego zaciekawić, zaintrygować, nie pozostawić obojętnym, aby na wszystkich buziach wywołać uśmiech i usłyszeć wybuchy radości :-), aby bezszelestnie przemycić ponadczasowe wartości, które same zadomowią się w umysłach naszych dzieci. Wiedząc jak różne są potrzeby i zachowania dzieci program przygotowujemy zawsze odrębnie dla każdej z grup i dostosowujemy do wieku uczestników. 

Choć możemy pochwalić się najbogatszą ofertą zajęć sportowo-rekreacyjnych to wiemy, że pogoda lubi płatać figle. Co prawda zwykle mamy pogodowe szczęście, ale może się tak zdarzyć, że pogoda zrobi nas na…szaro? …. mokro? Wówczas wypełnimy dzień tymi wszystkimi atrakcjami, które tylko będziemy mogli zrealizować i oczywiście, na które będziemy mieli ochotę. Nie ma możliwości, aby dzieci pochłonęła nuda, maruda i zrzędliwość. 

Wszyscy uczestnicy podzieleni są na grupy. Każda grupa ma swojego instruktora-wychowawcę. 

WYJŚCIA POZA OŚRODEK

 

W Giewartowie wyjścia poza ośrodek dotyczą wyłącznie tych dzieci, które będą chciały uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej oraz grupy Konnej Przygody.

 

W Mrówkach wyjścia poza teren ośrodka dotyczą przede wszystkim obozów, w ramach których organizowane są wyprawy rowerowe, kajakowe czy survivalowe oraz grupy Obozu Konnego. Ze względu na to, że najbliższy kościół znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów staramy się zapraszać księży do ośrodka i na miejscu, w specjalnie do tego przygotowanym miejscu, organizować msze.

.

NASZA KADRA, OPIEKA MEDYCZNA

Nasza kadra to odpowiedzialni wychowawcy i profesjonalni instruktorzy – ludzie z pasją!  

Wykwalifikowana, doświadczona kadra zapewnia nam doskonałą realizację wszystkich aspektów, zarówno sportowych, jak i edukacyjnych naszych imprez.

 • Kadra zarządzająca: funkcję kierowników pełnią pedagodzy, nauczyciele, osoby doświadczone i znane nam od lat, zapewniający prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie obozu. Ponadto do kadry zarządzającej obozu należą: zastępca kierownika oraz programowiec odpowiedzialny za właściwe rozplanowanie programu każdego obozu i realizację wszystkich punktów oferty.
 • Każda grupa zajęciowa ma swojego wychowawcę.  Prócz kierownika, to właśnie z wychowawcą mają Państwo najczęściej kontakt. w większości są to od lat te same osoby, ale każdego roku nasze szeregi zasila kilku nowych instruktorów. Dobieramy ich wyjątkowo starannie – to profesjonaliści, zaufani i sprawdzeni w najtrudniejszych warunkach.
 • Kadra, to także ekipa instruktorów odpowiedzialnych za prowadzenie zajęć specjalistycznych:
 • instruktorzy zajęć linowych
 • instruktorzy zajęć paintball'owych
 • instruktorzy zajęć quad'owych
 • instruktorzy zajęć survival’owych
 • instruktorzy ASG
 • instruktorzy sportów wodnych - ratownicy wodni.

 

Wychowawcy i instruktorzy legitymują się niezbędnymi kwalifikacjami, ale przede wszystkim bardzo lubią pracę z dziećmi i młodzieżą. Ku naszej radości to uwielbienie jest obustronne, ponieważ każdego roku oczekujecie od nas (a wiemy to dzięki Waszym telefonom i mailom), że Ci sami instruktorzy i wychowawcy pojawią się i tym razem.

 • Uśmiechy i wybuchy radości generuje animator :). To członek kadry odpowiedzialny za organizację zabaw, eventów i ulubionych imprez naszych obozowiczów z cyklu "Mam to coś".

Dodatkowo w Giewartowie realizujemy program pod nazwą POMOCNIK INSTRUKTORA. Na każdym turnusie pracuje z nami od 3 do 4 pomocników, są to uczniowie w wieku 16 lat lub starsi i najczęściej byli uczestnicy naszych imprez, którym sunsportowa rzeczywistość obozowa jest bardzo bliska i  którzy marzą w przyszłości o pracy wychowawcy/instruktora. Pełnią oni funkcje pomocnicze przy organizacji zajęć, ale także pomagają najmłodszych w codziennych czynnościach higienicznych, czytają bajki, czasem koją tęskniące maluchy 🙂

 

Na każdym turnusie pracuje z nami pani pielęgniarka. To jej profesjonalizm i doświadczenie pozwalają zadbać o wszystkie bolące brzuchy, głowy, przeziębienia, a wśród najmłodszych także o spokój tęskniącego serca 🙂. W razie konieczności korzystamy z usług szpitala w Słupcy lub w Koninie. Posiadamy dobrze wyposażoną apteczkę, ale mogą w niej znajdować się wyłącznie leki podstawowe. W przypadku, w którym Państwa dziecko miałoby przyjmować leki przepisane przez lekarza i chcieliby je Państwo przekazać na obóz należy do nich dołączyć zlecenie lekarskie na ich podawanie (szczegóły w karcie kwalifikacyjnej dołączonej do umowy).

 

Każdego roku cała nasza kadra spotyka się podczas kilkudniowego zgrupowania instruktorskiego, podczas którego podsumowujemy i analizujemy miniony sezon. To doskonała okazja do dyskusji na tematy programowe, wychowawcze oraz do rozważań dotyczących ewentualnych ulepszeń, zmian, nowości. To także czas szkoleń dla naszej kadry oraz fantastyczna sposobność poznania i sprawdzenia potencjalnych wychowawców.

ZASADY KORZYSTANIA Z TELEFONÓW PRZEZ UCZESTNIKÓW IMPREZ

Zależy nam, aby uczestnicy naszych obozów zbudowali relacje koleżeńskie, nawiązali kontakt z grupą rówieśniczą i dostrzegli, że w realnym świecie człowiek jest bardzo interesujący i wartościowy. Program obozów jest bardzo bogaty i wypełnia każdy dzień turnusu. Chcemy, aby telefon służył wyłącznie kontaktowi z rodzicem. Mamy nadzieję, że podzielają  Państwo nasze zdanie. Prosimy więc o rozmowę z dziećmi i przedstawienie poniższych zasad korzystania z telefonów i innych gadżetów elektronicznych:

 

KONTAKT PIERWSZY: dzieci, które będą korzystały z transportu organizowanego przez nasze biuro wykonają do Państwa telefon zaraz po przyjeździe do ośrodka. W tym dniu wychowawca zbierze telefony po obiadokolacji.

 

KOLEJNE KONTAKTY: dzień 2, dzień 3 obozu w:

GIEWARTOWIE: w godzinach 17.00-17.45

MRÓWKACH: w godzinach 13.30 - 14.30

 

DZIEŃ PRZEDOSTATNI obozu w:

GIEWARTOWIE: w godzinach 15.00-15.45

MRÓWKACH: w godzinach 13.30 - 14.30

 

WAŻNE: Jeżeli z jakiegoś powodu uznają Państwo, że konieczny jest częstszy kontakt, możliwe jest ustalenie indywidualnych zasad kontaktu z dzieckiem. Wówczas prosimy o ustalenie dni i godzin w bezpośredniej rozmowie z kierownikiem obozu (nr publikujemy przed rozpoczęciem turnusu w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW). Taki indywidualnie ustalony kontakt odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu wychowawcy. Dziecko będzie mogło rozmawiać tak długo, jak będzie tego potrzebowało i w sytuacji, w której nikt (także wychowawca) nie będzie mu przeszkadzał. Bardzo prosimy o niezabieranie drogich aparatów telefonicznych.

W DNIU ROZPOCZĘCIA TURNUSU WIECZOREM LUB NAJPÓŹNIEJ NASTĘPNEGO DNIA DO GODZINY 12.00 otrzymają Państwo sms od wychowawcy, który w ten sposób przekaże Państwu swój numer kontaktowy. Sms zostanie wysłany na numer podany przez Państwa w formularzu rezerwacyjnym.

ZACHĘCAMY DO KONTAKTU Z KIEROWNIKIEM, WYCHOWAWCAMI, PIELĘGNIARKĄ każdego dnia między 15.00 - 15.45. Prosimy również do korzystanie z wiadomości sms, jeżeli będzie taka potrzeba. Numery telefonów zostaną opublikowane na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW przed rozpoczęciem turnusu.

Zdanie oraz odbiór telefonu, tabletu (oraz innych gadżetów elektronicznych: GoPro, aparatów fotograficznych, PSP i inne) dzieci/młodzież potwierdzać będą podpisem, przy czym gadżety elektroniczne (GoPro, aparaty fotograficzne, PSP i inne) wydane zostaną w ostatnim dniu obozu. Telefony wraz z ładowarkami oraz inne gadżety elektroniczne przechowywane będą w zamkniętej szafie. Ewentualne użytkowanie wymienionych gadżetów (GoPro, APARATÓW FOTOGRAFICZNYCH, PSP I INNYCH) PROSIMY USTALAĆ W INDYWIDUALNEJ ROZMOWIE Z KIEROWNIKIEM OBOZU.  PROSIMY, ABY DZIECI NIE ZABIERAŁY WARTOŚCIOWYCH PRZEDMIOTÓW, W TYM TAKŻE DROGICH APARATÓW TELEFONICZNYCH, SZCZEGÓLNIE MŁODZIEŻ.

POSIŁKI I DIETY

 

W każdym ośrodku uczestnicy otrzymują 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Godziny posiłków wskazujemy w planie dnia zamieszczonym przy każdym z obozów. Dzień pierwszy rozpoczyna się obiadokolacją, ostatni kończy śniadaniem.

 

W GIEWARTOWIE I MRÓWKACH stworzyliśmy dla Państwa dzieci jadłospis, który pozwala nam wprowadzać etapami zasady racjonalnego żywienia, opartego na naturalnych produktach. Naszych dostawców staramy się weryfikować i kupować produkty najwyższej jakości. Do każdego posiłku włączamy jak najwięcej warzyw, owoców i zdrowych produktów w zachęcającej formie. Zupy, sosy są zagęszczane warzywami oraz śmietaną, nie mąką. Ograniczyliśmy do minimum spożycie cukru zastępując go często miodem lub ksylitolem. Podajemy zawsze świeże, smaczne, dobrze doprawione potrawy. Nie podajemy jedzenia z puszek, nie korzystamy z kostek rosołowych, wykorzystujemy wyłącznie naturalne przyprawy i mieszanki warzywne bez glutaminianu sodu. Podajemy czystą wodę lub wodę z cytryną, pomarańczami i miodem zamiast napoi gazowanych, słodzonych soków itp. Ciepłe napoje to herbata, prawdziwe kakao i kawa zbożowa. Stosujemy wyłącznie jogurty naturalne najlepszej jakości i na ich bazie przygotowujemy desery.

 

Ze względu na częste kontrole Sanepid’u prosimy, aby dzieci nie przywoziły ze sobą zapasów jedzenia, napojów, słodyczy. Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek. W każdej chwili mogą otrzymać wodę lub wodę z sokiem. Na terenie ośrodków znajdują się sklepiki, w których można dokonać drobnych zakupów. Produkty w nich sprzedawane są świeże i zawsze odpowiednio przechowywane. Chipsy, napoje gazowane, cukierki, czekolada itp. przewożone przez dzieci często są konsumowane w całości dnia pierwszego, co niejednokrotnie kończy się bólami brzucha lub dzieci nieumiejętnie przechowują żywność, która się psuje lub którą atakują wszędobylskie owady :).

 

DIETY W przypadku potrzeb wynikających z zachowania diety, konieczne jest zaznaczenie tego faktu w formularzu rezerwacyjnym, a następnie szczegółowe pisemne ustalenia zawarte w karcie kwalifikacyjnej. Maile w sprawie ustalenia szczegółów diety prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach). Przykładamy ogromną wagę w przygotowanie diet specjalnych tym bardziej, że niektóre z nich wymagają specjalnych warunków sanitarnych, oddelegowania jednej osoby do ich przygotowania, a także zakupów w wyspecjalizowanych sklepach.

 

DIETY SPECJALNE:

 • Celiakia – dopłata 200-250 zł za turnus
 • Dieta bezglutenowa – dopłata 140 -180 zł za turnus
 • Wegańska – dopłata 140 -180 zł za turnus
 • Wegetariańska – bez dopłat
 • Wybiórcza – od 120 zł za turnus - do uzgodnienia

 

.

ZAKWATEROWANIE

OŚRODEK W GIEWARTOWIE   

W ośrodku Michasiówka w Giewartowie stworzyliśmy dwie strefy:

 • Strefę Młodzika 8-10 lat
 • Strefę Juniora 10-12 lat

uczestnicy kwaterowani są w ramach stref:

 • w domkach drewnianych składających się z 4 lub 6 pokoi. Przy każdym pokoju znajduje się zadaszony taras. Pokoje w domkach są 5 lub 6 osobowe, każdy ma osobne wejście i własną łazienkę
 • w domkach drewnianych typu studio z łazienkami. W każdym domku znajdują się dwa pokoje 3 i 5 osobowy. Każdy domek ma taras
 • w pokojach 3-6 osobowych z łazienkami, zlokalizowanymi na piętrze budynku pięknej, klimatycznej stołówki.

UWAGA! Wybór miejsca zakwaterowania należy do Organizatora. Jednak będziemy strać się spełniać Państwa prośby. Trzeba je jednak przesłać do nas drogą e-mailową, najpóźniej 14 dni przed wyjazdem i otrzymać od nas pisemne potwierdzenie.

OŚRODEK W MRÓWKACH   

W ośrodku Sun Sport w Mrówkach stworzyliśmy dwie strefy:

 • Strefę Junior 12-14 lat
 • Strefę Młodzieży 14-17  lat

uczestnicy kwaterowani są w ramach stref:

 • w domkach murowanych typu studio (domki składają się z dwóch pokoi: 7 i 3 os. oraz dwóch łazienek), każdy domek posiada taras lub
 • w domkach murowanych 6 os. łazienkami i tarasami lub
 • w pokojach zlokalizowanych w pawilonie, 4-7 osobowych z łazienkami, każdy pokój posiada balkon.

UWAGA! Wybór miejsca zakwaterowania należy do Organizatora. Jednak będziemy strać się spełniać Państwa prośby. Trzeba je jednak przesłać do nas drogą e-mailową, najpóźniej 14 dni przed wyjazdem i otrzymać od nas pisemne potwierdzenie.

 

ZASADY ZAKWATEROWANIA 

 

Z uwagi na  konieczność uwzględniania m.in. płci dzieci, ich wieku oraz próśb dotyczących wspólnego zakwaterowania wybór domku czy pokoju pozostaje w gestii organizatora. 

Prośby o wspólne zakwaterowanie przyjmujemy wyłącznie drogą e-mailową. Prosimy o wysłanie maila w tej sprawie zaraz po dokonaniu wpłaty zaliczki i odesłaniu dokumentów. Oczywiście wszystkie dzieci, które mają razem zamieszkać muszą być już zapisane. Nie weryfikujemy próśb o wspólne zakwaterowanie. Oznacza to, że zakładamy, że rodzice działają w porozumieniu, a zatem wystarczy, że z grupy rodziców tylko jeden rodzic wyśle do nas taką prośbę. WAŻNE! Muszą Państwo otrzymać od nas mailowe potwierdzenie przyjęcia takiej prośby. Tylko to gwarantuje wspólne zakwaterowanie dzieci. Prośby przyjmujemy najpóźniej 14 dni przed wyjazdem. Jeżeli wyślą Państwo taką prośbę później postaramy się spełnić prośbę, ale może się zdarzyć, że nie będzie to możliwe. Zmiany zakwaterowania na miejscu w ośrodku często są niemożliwe. Maile z prośbą o wspólne zakwaterowanie prosimy kierować: giewartow@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (dot. pobytu w ośrodku w Mrówkach).

W przypadku ośrodków w Giewartowie oraz Mrówkach standard domków oraz pokoi nad stołówką jest jednakowy. W Giewartowie nad stołówką zamieszkują instruktorki, dlatego najczęściej kwaterujemy tam dziewczynki. Zaspokaja to ich częstą potrzebę kontaktu, szczególnie w przypadku najmłodszych uczestniczek naszych obozów.

Biorąc pod uwagę chęć stworzenia dzieciom poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego, przynależności do grupy wiekowej oraz podobnych potrzeb, kwaterujemy w jednym domku/pokoju/pawilonie równolatki, ewentualnie różnica wieku może wynieść rok. W szczególnych wypadkach dwa lata i jest to spowodowane najczęściej prośbą o wspólne zakwaterowanie rodzeństwa, kuzynostwa lub znajomych. I tutaj kolejna sprawa: prosimy zastanowić się nad prośbami dotyczącymi wspólnego kwaterowania dzieci w mocno zróżnicowanym wieku (rok i więcej). Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że przynosi to więcej rozczarowań i nieporozumień niż radości i często kończy się koniecznością rozkwaterowania dzieci.

W każdym z ośrodków prócz wyznacznika wieku i płci uczestników ważnym argumentem przy zakwaterowaniu jest ta sama grupa zajęciowa. W miarę możliwości dążymy do tego, aby w jednym miejscu zakwaterowania mieszkali uczestnicy tego samego obozu. Nierzadko jednak, z uwagi na konieczność dopasowania wieku i płci, w jednym domku/pokoju/pawilonie mieszkają uczestnicy 2 lub 3 obozów.

Priorytetem dla nas jest komfort psychiczny i emocjonalny dzieci, a o tym decyduje nie miejsce zakwaterowania, a przede wszystkim kontakt z rówieśnikami i wychowawcą. Jeżeli podczas turnusu dojdzie do jakiegoś konfliktu, którego mimo naszych starań nie uda się rozwiązać, w miarę możliwości przekwaterowujemy dzieci.

Prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii i jednocześnie zapewniamy, że system ten opracowany został na podstawie wieloletniego doświadczenia, rozmów z pedagogami, psychologami i dziećmi.  

 

TRANSPORT WŁASNY I ORGANIZOWANY PRZEZ BIURO

TRANSPORT WŁASNY

 

Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o PRZYJAZD DO OŚRODKA W DNIU ROZPOCZĘCIA IMPREZY:

 

 

do Michasiówki w Giewartowie pomiędzy godz. 15.00 a 17.00

Adres ośrodka znajduje się w umowie, a także poniżej w mapce dojazdowej.

 

Wcześniej nie możemy przyjąć dzieci, ponieważ w trosce o zachowanie najwyższych standardów ośrodek musi zostać przygotowany na przyjęcie kolejnej grupy: jest sprzątany, konserwatorzy sprawdzają sprawność urządzeń i bezpieczeństwo pomieszczeń oraz usuwają ewentualne usterki.

 

do ośrodka Sun Sport w Mrówkach:

 • Juniorzy (12-14 lat) między 15.00 a 16.00
 • Młodzież (14-17 lat) między 16.00 z 17.00

 

Adres ośrodka znajduje się w umowie, a także poniżej w mapce dojazdowej.

 

POWROTY (transport własny):

 • z Giewartowa prosimy o odbiór dzieci między 9.00 a 11.00
 • z Mrówek:
 • Juniorzy (12-14 lat) między 8.30 a 10.30
 • Młodzież (14-17 lat) między 9.00 a 11.00

 

Bardzo prosimy o punktualny odbiór dzieci.

MAPKA POMOCNICZA MRÓWKI - kliknij

MAPKA POMOCNICZA GIEWARTÓW - kliknij

TRANSPORT ZORGANIZOWANY - ZOBACZ SKĄD WYJEŻDZA TWOJE DZIECKO

Komunikaty transportowe – ZOBACZ  SKĄD WYJEŻDŻA TWOJE DZIECKO publikujemy w zakładce pod tą nazwą na 3-5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Pomimo wskazania konkretnych miast w tabelach transportowych, np. Warszawa, Wrocław, miejsce zbiórki/wyjazdu może mieć miejsce poza granicami miasta (do 30 km). Podyktowane jest to koniecznością uniknięcia utrudnień komunikacyjnych w centrach miast.

Zwykle, o ile nie nastąpią do lata jakieś nadzwyczajne okoliczności, zbiórki organizujemy:

WARSZAWA - Parking – Decathlon Okęcie Al. Krakowska 81, 02-180 Warszawa

 

STRYKÓW - Stacja Paliw ARTUS, ul. Sosnowiec 7,  95-010 Stryków

 

WROCŁAW - Parking Auchan ul. Francuska 6, 55-040 Kobierzyce – STANOWISKO NR 15

 

KATOWICE - Stacja Shell ul. Mikołowska (naprzeciwko Pałacu Młodzieży)


POZNAŃ - McDonald’s ul. Głogowska 432, 60-995 Poznań

 

KALISZ - Parking należący do Zarządu Dróg Miejskich przed starym Tesco ul. Majkowska 28, Kalisz (wjazd od ul. Majkowskiej) – naprzeciwko wjazdu do Przychodni Medix

SZCZECIN - Parking pod trasą zamkową przy Baszcie 7 Płaszczy, Szczecin

Ze względu na różne możliwości organizacji transportu (czasem transporty łączymy lub odbywają się one osobno do każdego z ośrodków) nie jesteśmy w stanie z dużym wyprzedzeniem poinformować o godzinach wyjazdów/powrotów. Jeżeli zależałoby Państwu na choć orientacyjnej godzinie prosimy o kontakt telefoniczny z biurem.

 

Na uczestników naszych imprez na zbiórkach czekamy do 15 minut. Wszystkich rodziców/opiekunów prosimy o punktualny przywóz/odbiór dzieci. Miejsca wysiadania naszych uczestników to często tylko przystanek w dalszej drodze – punktualny odbiór dzieci bardzo usprawni naszą pracę i pozwoli pozostałym uczestnikom dotrzeć do domu na czas.

Jeżeli tuż przed wyjazdem podjęliście Państwo decyzję o rezygnacji z transportu organizowanego przez SUN SPORT i chcecie osobiście zawieźć dziecko na obóz prosimy koniecznie poinformować nas o tym. W przeciwnym razie w dniu zbiórki będziemy czekać na Państwa dziecko o umówionej godzinie i zamartwiać się, co się wydarzyło :(.

Transport odbywa się tylko i wyłącznie pod warunkiem wyjazdu z danego miasta minimum 10 osób! Mniejsza liczba osób zdarza się rzadko i dotyczy na ogół Szczecina i Katowic. Gdyby się tak zdarzyło będziemy Państwa o tym informować z wyprzedzeniem i wówczas zaproponujemy zmianę transportu na własny lub jeżeli będzie to możliwe rozwiązanie alternatywne.

Informację o ewentualnym odwołaniu transportu otrzymają Państwo drogą e-mailową lub telefoniczną najpóźniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu. Zwykle jednak informujemy o tym zdecydowanie wcześniej. Wniesioną opłatę dotyczącą transportu, wynikającą z umowy, zwracamy w ciągu kilkunastu dni. Prosimy pamiętać, że każda zmiana umowy wymaga podpisania aneksu.

Ze względu na organizację transportu godziny posiłków w dniu rozpoczęcia i zakończenia turnusów są ruchome i mogą być ustalane indywidualnie dla poszczególnych grup wyjazdowych i są uwarunkowane możliwościami logistycznymi. Tym samym pierwszy dzień może zaczynać się obiadokolacją w godzinach późno popołudniowych, jak i późno wieczornych, a ostatni dzień może kończyć się śniadaniem w godzinach wczesno rannych, jak i przedpołudniowych.

Prosimy pamiętać, aby przygotować dzieciom na drogę suchy prowiant. Pierwszym posiłkiem w ośrodku jest zawsze obiadokolacja.

 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS TRANSPORTU
 • Podczas podróży dziećmi zawsze opiekuje się instruktor bądź wychowawca. Na czas transportu podamy Państwu numery telefonów do opiekunów, prosimy jednak pamiętać, że często są to osoby pozostające do naszej dyspozycji wyłącznie na czas transportu i bardzo prosimy nie korzystać z podawanych numerów telefonów poza czasem podróży.
 • Flota samochodowa. Transport może odbywać się autokarami lub busami. Zawsze wybieramy najlepsze firmy transportowe oraz bezpieczne, dobrze wyposażone i ładne autokary lub busy.  Znając realia i mając doświadczenie w tym względzie wiemy, że niestety czasem zdarzają się opóźnienia  przez   wzmożony ruch drogowy, bardzo rzadko w wyniku awarii autokarów lub busów. Wówczas prosimy Państwa przede wszystkim o cierpliwość. Jeśli tylko dacie nam Państwo możliwość rozwiążemy każdy problem i bezpiecznie dowieziemy dzieci na miejsce. Podczas ewentualnego postoju spowodowanego awarią zapewnimy dzieciom bezpieczeństwo, ciepłą herbatę lub zimne napoje, jeśli będzie to konieczne oczywiście posiłek. Pracownik naszego biura zawsze ma kontakt z opiekunami transportów, kierowcami i firmami przewozowymi. Mamy zatem wiele możliwości rozwiązywania potencjalnych problemów, konieczne jest jedynie zapewnienie nam komfortu działania! Firmy przewozowe, z którymi współpracujemy, zawsze legitymują się aktualnymi badaniami technicznymi pojazdów.
 • Zdarza się, że konieczny jest transport samochodem osobowym (służbowym, samochodem instruktora). Dotyczy to przede wszystkim konieczności przetransportowania uczestnika do najbliższego ośrodka zdrowia, ale może też mieć miejsce w innych nadzwyczajnych sytuacjach.

 

 

ZMIANY TRANSPORTU, UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU

Jeżeli chcielibyście Państwo:

 

 • odebrać dziecko przed dniem zakończenia obozu prosimy o kontakt z kierownikiem (telefon będzie opublikowany w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW) i ustalenie szczegółów.

 

 • zmienić decyzję dotyczącą transportu - konieczny jest kontakt z biurem. Wszelkie zmiany w umowie mogą mieć wyłącznie formę pisemną i muszą zostać potwierdzone wystawieniem aneksu. Zmian dotyczących transportu zorganizowanego dokonywać można najpóźniej 21 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu - wówczas jest jeszcze możliwy zwrot kosztów transportu. Odwołanie przez Państwa transportu organizowanego przez biuro i ujętego w podpisanej umowie na mniej niż 21 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu, wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów tego transportu przez Państwa.  Ze wszystkich Państwa próśb wywiązujemy się z nich w miarę możliwości.

 

W przypadku, gdy dziecko ma zostać odebrane przez ciocię, wujka, przyjaciółkę lub znajomego prosimy o przygotowanie pisemnego upoważnienia tutaj można pobrać wzór. 

 

 

O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ PRZED WYJAZDEM?

TELEFONY KONTAKTOWE

Your Subtitle Goes Here
3

Przed rozpoczęciem każdego turnusu dostępne są na naszej stronie w zakładce KOMUNIKATY DLA RODZICÓW numery telefonów do kierowników naszych imprez oraz pań pielęgniarek. 

Nr telefonu wychowawcy otrzymają Państwo sms-em pierwszego dnia wieczorem lub najpóźniej następnego dnia do 12.00 rano. W ten sposób wychowawca przedstawi się Państwu i udostępni kontakt do siebie.

Raz jeszcze przypominamy o zasadach korzystania z telefonów komórkowych przez uczestników obozów kliknij

TRANSPORT WŁASNY

Your Subtitle Goes Here
3

TRANSPORT ZORGANIZOWANY PRZEZ BIURO

Your Subtitle Goes Here
3

NASZE PROŚBY DO PAŃSTWA

Your Subtitle Goes Here
3

Prosimy poinformować dzieci o zasadach korzystania z telefonów komórkowych i innych gadżetów elektronicznych. Prosimy o niezabieranie wartościowych telefonów.

 

Zależy nam też, abyście Państwo informowali nas (wychowawcę, kierownika lub przedstawiciela biura w Kaliszu) o każdym problemie, z którym dziecko (starsze lub młodsze) nie może poradzić sobie samodzielnie. Jesteśmy do Państwa i dzieci dyspozycji. Jesteśmy po to, aby natychmiast reagować i pomóc! 

ODBIÓR PRZEZ CIOCIĘ, WUJKA, ZNAJOMEGO

Your Subtitle Goes Here
3

W przypadku, gdy Wasze dziecko po zakończeniu obozu ma zostać odebrane przez ciocię, wujka, przyjaciółkę lub znajomego prosimy o przygotowanie pisemnego upoważnienia zawierającego imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby upoważnionej do odbioru. Dokument powinien zostać przesłany e-mailem do biura w Kaliszu minimum 1 dzień roboczy przed dniem transportu, oryginałem powinna się legitymować osoba odbierająca dziecko. Nie przyjmujemy upoważnień telefonicznie. Tutaj można pobrać wzór upoważnienia.

KIESZONKOWE

Your Subtitle Goes Here
3

CO ZABRAĆ NA OBÓZ

Your Subtitle Goes Here
3

WYRÓŻNIAMY Z RADOŚCIĄ

Ci najbardziej zaangażowani, wykazujący się wyjątkowymi umiejętnościami, osiągnięciami otrzymują nagrody specjalne :). Nagradzamy dobre zachowanie, czasem zmianę zachowania, zaangażowanie, inicjatywę czy pomysłowość. Doceniamy nie tylko doskonałe wyniki, ale także inne sukcesy: plastyczne, taneczne, teatralne, fotograficzne, przywódcze, koleżeńskie…

BEZWZGLĘDNI JESTEŚMY WOBEC

Spożywania i posiadania alkoholu, palenia tytoniu lub zażywania lub posiadania środków odurzających! W takich przypadkach reagujemy ostro i natychmiastowo, łącznie z usunięciem z obozu!

 

 Wymagamy także wysokiej kultury osobistej w stosunku do kierowników, instruktorów, wychowawców, pracowników kuchni, kelnerek, wszystkich osób zatrudnionych w ośrodku lub będących jego gośćmi oraz oczywiście w stosunku do kolegów i koleżanek! 

 

 Nasi podopieczni muszą stosować się do poleceń kadry instruktorskiej oraz przestrzegać przepisów prawa na terenie kraju! 

Relacje zdjęciowe, FACEBOOK, INSTAGRAM, YouTube

Na naszej stronie facebookowej zamieszczamy króciutkie relacje fotograficzne, czasem filmowe z naszych obozów. To fantastyczny sposób, abyście mogli Państwo poczuć atmosferę naszych obozów, podejrzeć jak bawią się dzieci, jak zdobywają nowe doświadczenia i przeżywają wyjątkowe chwile 🙂

Na Instagramie sun_sport_obozy pojawiać się będą relacje filmowe, a na sunsportowym YouTube po zakończeniu sezonu mogą być dostępne relacje filmowe.

W cyfrowej chmurze (jakiej, poinformujemy Państwa e-mailowo) zamieszczane będą ZDJĘCIA wykonane podczas turnusu. Zdjęć z turnusu zwykle jest przynajmniej kilkaset, a dzieci na turnusie około 250.

DO ZOBACZENIA TAKŻE W WIRTUALNYM ŚWIECIE!

DOKUMENTY, PŁATNOŚCI, BON TURYSTYCZNY, FV

DOKUMENTY

Każdy z Państwa, po dokonaniu rezerwacji (e-mailowej, osobistej) otrzyma komplet dokumentów (drogą elektroniczną, a na wyraźne życzenie drogą pocztową): umowę, której integralną częścią są „Warunki uczestnictwa” oraz kartę kwalifikacyjną. Prosimy też o dokładne zapoznanie się z ofertą opublikowaną na naszej stronie www.sun-sport.pl.

Skan podpisanej umowy oraz wypełnionej karty kwalifikacyjnej należy odesłać w ciągu 7 dni od dnia jej wystawienia (jest to termin tożsamy z terminem wpłaty zaliczki i wskazany jest w umowie) na adres:

Karta kwalifikacyjna stanowi dla nas bardzo ważny dokument. Dlatego prosimy, aby uwzględnić w niej wszystkie istotne informacje na temat stanu zdrowia dziecka. Jeżeli dziecko musi przyjmować na stałe leki konieczne jest zlecenie lekarskie (znajduje się ono w karcie i musi je wypełnić i podpisać lekarz). Wyłącznie zlecenie lekarskie umożliwi podawanie na stałe leku dziecku (dotyczy to wszystkich leków podawanych regularnie: od witaminy C począwszy, poprzez suplementy, kończąc na lekach związanych z poważnymi schorzeniami). Ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe, aby dzieci samodzielnie przyjmowały leki. Lekarstwa prosimy przekazywać w oryginalnych opakowaniach i blistrach. Opakowanie powinno być opisane imieniem i nazwiskiem dziecka. W przypadku transportu zorganizowanego przez biuro leki należy przekazać opiekunowi transportu, natomiast w przypadku, gdy Państwo samodzielnie przywozicie dziecko do ośrodka prosimy leki przekazać pani pielęgniarce.

Prosimy o jak najszerszą informację, tak abyśmy mogli w pełni zaopiekować się Państwa pociechą. Zawierać ona może wszystkie istotne wiadomości, które Państwa zdaniem mogą nam pomóc w sprawowaniu opieki. Zarówno te dotyczące bezpośrednio stanu zdrowia dziecka (np. dolegliwości lub objawy występujące u dziecka, nazwy leków podawanych przy okazji codziennych, drobnych zdarzeń np. bólu głowy, brzucha, zęba itp.), ale także te dotyczące jego indywidualnych zachowań, obaw, odnajdywania się w grupie rówieśniczej itp.  Wszystkie te informacje pozwolą nam nie tylko troskliwie zająć się dziećmi, ale przede wszystkim odpowiednio reagować w sytuacji choroby lub wypadku. Prosimy nie pakować dziecku żadnych leków (chyba, że ich podawanie wynika ze zlecenia lekarskiego).

Otrzymanie skanu dokumentów od Państwa, po ich uważnym sprawdzeniu, zawsze potwierdzamy e-mailowo. Jeżeli nie odeślą Państwo w wyznaczonym terminie któregoś z dokumentów system będzie wysyłał automatyczne e-maile z przypomnieniem. Także wówczas, gdy odeślą Państwo tylko jeden dokument, a wciąż będzie brakowało drugiego.

UWAGA! Skan prawidłowo wypełnionej i terminowo odesłanej do biura  karty kwalifikacyjnej jest warunkiem przyjęcia dziecka na obóz. 

 

PŁATNOŚCI, BON TURYSTYCZNY

 • ZALICZKA wynosi minimum 600 złotych i płatna jest w ciągu 5 dni od dnia wystawienia umowy. Dzień zapłaty wskazany jest ściśle w umowie. W tym dniu należność musi już znaleźć się na naszym koncie. Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie otrzymają Państwo automatyczne powiadomienie sms  i e-mailem.
  • POZOSTAŁĄ KWOTĘ należy wpłacić najpóźniej 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy (dzień, w którym należność powinna być na naszym koncie znajduje się w umowie). Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie otrzymają Państwo automatyczne powiadomienie sms  i e-mail.
  • O dacie zapłaty decyduje data wpływu należności na nasze konto. Zaliczka wynosi minimum 600 złotych od osoby, płatna zgodnie z terminem wskazanym w umowie. Prosimy pamiętać, że warunkami skorzystania z ewentualnego rabatu są: terminowe płatności oraz terminowy zwrot dokumentów (zgodnie z warunkami wszystkich ogłaszanych promocji).
  • Rabat. Jeżeli dokonują Państwo rezerwacji w czasie obowiązywania promocji, chęć skorzystania z wybranego rabatu należy wskazać w formularzu rezerwacyjnym. Wówczas zostanie on uwzględniony w umowie. Jednakże, prosimy pamiętać, że warunkiem jego utrzymania są terminowe płatności (wszystkie raty) oraz terminowy zwrot dokumentów (podpisanej umowy i wypełnionej karty kwalifikacyjnej). UWAGA! Przekroczenie terminu płatności skutkuje automatycznym anulowaniem przyznanego rabatu.

  FORMY PŁATNOŚCI:

  • Mogą Państwo wygodnie i bezpiecznie dokonać płatności poprzez serwis internetowy tpay.com. W mailu, który otrzymają Państwo od nas wraz z umową będzie znajdował się link do płatności.
  • Przelewem bankowym (krajowym) na wskazany przez Organizatora indywidualny nr konta bankowego: BANK Pekao SA, które zostanie wskazane mailu, który otrzymają Państwo od nas wraz z umową.
  • Nr konta dla przelewów zagranicznych: BANK Pekao SA, NR 80 1240 2946 1111 0010 8481 2693, IBAN: „PL”, kod SWIFT: „PKOPPLPW”. Tytuł przelewu: numer umowy oraz imię i nazwisko uczestnika.

   

  KOSZTY REZYGNACJI Z WYJAZDU NA OBÓZ LUB PRZERWANIA UDZIAŁU W OBOZIE

  Zachęcamy do zawarcia umowy ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wyjazdu w dowolnie wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jednym z ubezpieczycieli, którzy świadczą taką usługę jest firma SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. Zawarcie takiej polisy musi odbyć się w ciągu 7 dni od dnia wystawienia umowy kupna obozu, czyli od dzisiaj. Aby zawrzeć takie ubezpieczenie KLIKNIJ TUTAJ.

  JAK DOKONAĆ PŁATNOŚCI BONEM?

  Bony turystyczne zachowują ważność do 31.03.2023 roku. Aby wnieść opłatę bonem prosimy o przesłanie na adres e-mail giewartow@sun-sport.pl (obozy w Giewartowie) lub mrowki@sun-sport.pl (obozy Mrówkach) następujących informacji:

  • Numeru bonu turystycznego
  • Kodu obsługi płatności
  • Kwoty do zapłaty bonem, którą chcecie Państwo wykorzystać opłacając wypoczynek dziecka
  • Numeru telefonu właściciela konta PUE ZUS (w chwili przyjmowania płatności bonem będziemy kontaktować się z Państwem, ponieważ do zatwierdzenia płatności przez ZUS konieczne będzie potwierdzenie płatności kodem, który otrzymają Państwo SMS-em (kod należy nam podać w ciągu 2 minut) – kod służy do potwierdzenia płatności bonem).

   

 • Faktury wystawiamy na podstawie deklaracji złożonej w formularzu rezerwacyjnym wypełnianym przez Państwa on-line. 
  • Bardzo prosimy o sprawdzenie w firmie, na kogo ma zostać wystawiona FV (na Państwa, dziecko, firmę) tak, aby uniknąć wystawiania korekt.
  • Standardowo FV zawiera następujące informacje: 
   • termin i miejsce wypoczynku
   • imię i nazwisko uczestnika
   • informację „wypoczynek dzieci i młodzieży”
  • W przypadku, gdy taka deklaracja nie została złożona w chwili rezerwacji imprezy, konieczne jest wysłanie e-maila na adres finanse@sun-sport.pl. Prośba musi wpłynąć z adresu e-mail, który wskazali Państwo w umowie do korespondencji z nami.
  • FV wystawiamy po dokonaniu całkowitej płatności, w ciągu 14 dni od daty zakończenia imprezy. 
  • Wniosek o wystawienie FV można zgłosić najpóźniej do 14 dni po zakończeniu imprezy!
  • FV wysyłamy pocztą elektroniczną w formacie PDF, na adres e-mail wskazany w umowie. FV pocztą tradycyjną wysyłamy wyłącznie na wyraźne życzenie Klienta.

Poniżej zamieszczamy wzory dokumentów do wglądu:

 

ODWIEDZINY RODZICÓW

 

Drodzy rodzice i opiekunowie!

 

Wiemy, że jesteście stęsknieni, ciekawi przeżyć Waszego dziecka i czekacie na chwilę, w której będziecie mogli je uściskać. Pamiętajcie jednak, że jedynie do kilkorga z dzieci przybywających na każdym turnusie przyjeżdżają rodzice. Musimy dbać o uczucia każdego dziecka i bezpieczeństwo każdego z nich traktować jako priorytet.

 

Prosimy też rodziców/opiekunów o rozsądek i rozwagę w obdarowywaniu dzieci. Jeśli są to słodycze to w bardzo niewielkich ilościach. Przede wszystkim dlatego, że dzieci potrafią zjeść wszystko jednej chwili co kończy się rozstrojem żołądka oraz dlatego, że  innym dzieciom jest przykro jeżeli nie otrzymują podobnych prezentów. Nie ma też potrzeby przywożenia dzieciom prowiantu. Każde dziecko może podczas posiłków zjeść tyle ile zechce.

 

Przyjazd do dziecka możliwy jest każdego dnia. Jednak z uwagi na organizację zajęć i plan dnia prosimy o wcześniejszy kontakt z kierownikiem, który podpowie Państwu, który dzień i która godzina będą sprzyjały odwiedzinom.

Przyjazd do dziecka możliwy jest każdego dnia. Jednak z uwagi na organizację zajęć i plan dnia prosimy o wcześniejszy kontakt z kierownikiem, który podpowie Państwu, który dzień i która godzina będą sprzyjały odwiedzinom.

 

Ograniczamy Państwa pobyt na terenie ośrodka ze ściśle określonych powodów: 

 • Każdy rodzic/opiekun zgadzający się na pobyt swojego dziecka w naszym ośrodku wie, że ze względów bezpieczeństwa jest to ośrodek zamknięty, na teren którego nie mają wstępu osoby obce. 
 • Średnio na każdym turnusie mamy pod opieką ponad 250 osób i musimy dołożyć wszelkich starań, aby każdemu dziecku zapewnić bezpieczeństwo i właściwą opiekę. 
 • Każdy wstęp osób obcych na teren ośrodka, w którym przebywają dzieci stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego (np. wirus tzw. „jelitówki”). 
 • Pobyt ograniczamy także ze względów wychowawczych: obecność rodziców/opiekunów dzieciom, do których nikt nie przyjeżdża sprawia ogromną przykrość i częstokroć prowadzi do płaczu i tęsknoty spowodowanej tylko i wyłącznie widokiem innego dziecka przytulającego się do rodzica. 
 • Także ze względu na inne dzieci oraz ich rodziców nie możemy zgadzać się na pobyt odwiedzających rodziców/opiekunów w domkach oraz ich ingerencję we wspólnych szafkach czy łazience. 

Odwiedzając swoje dziecko bardzo prosimy o stosowanie się do kilku poniższych zasad: 

 • Na terenie całego ośrodka obowiązuje zakaz palenia. 
 • Ze względów bezpieczeństwa i ochrony naszych podopiecznych Państwa wizyta na terenie ośrodka może trwać do 30 minut i odbywać się na terenie stołówki. 
 • Oczywiście jeśli tylko Państwo zechcą można przejąć opiekę nad dzieckiem i zabrać je poza teren ośrodka podpisując oświadczenie otrzymane od kierownika. 

 

Mamy nadzieję, że rozumieją Państwo nasze intencje, wynikające jedynie z chęci zapewnienia jak najlepszej opieki. Obejrzenie całego ośrodka, domków, stanowisk zajęciowych, plaży, pól quad’owych, paintball’owych jest możliwe zawsze pierwszego dnia turnusu i wówczas staramy się w żaden sposób nie ograniczać Państwa pobytu w naszych ośrodku. Rozumiemy, że musicie mieć Państwo pewność w jakim miejscu oraz w czyich rękach pozostawiacie swoje dzieci. 

ABC SUNSPORTOWEGO PODRÓŻNIKA

Ponieważ uczestniczyć będziecie w obozach sportowo-rekreacyjnych, podczas których każdy dzień jest bardzo aktywny zabierzcie rzeczy, których nie będzie Wam szkoda poświęcić w imię dobrej zabawy. Wystrzałowe ciuchy tylko na dyskotekę :-). Pamiętajcie jednak, że wyjeżdżacie tylko na 8-11 dni więc nie zabierajcie szafy i komody :-). Każdy sunsportowicz powinien „dźwigać” swój bagaż, choć tym najmłodszym staramy się pomóc. 

Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku.

 

W sprawie rzeczy pozostawionych na obozie prosimy o e-mailowy kontakt z biurem (Giewartów: giewartow@sun-sport.pl, Mrówki: mrowki@sun-sport.pl). W mailu prosimy opisać zgubę, wskazać turnus i ośrodek, a my postaramy się ją namierzyć :).

 

Pozostawione przez uczestników rzeczy odsyłamy na Państwa koszt. Pozostawioną odzież przechowujemy przez 2 tygodnie po zakończeniu turnusu, po tym czasie przekazujemy ją do instytucji wspierających osoby w trudnej sytuacji. Nie przechowujemy bielizny, kosmetyków, grzebieni czy szczoteczek do zębów.

 

                       

WSZYSCY POWINNI ZABRAĆ:

STREFA HIGIENY: 

 • szczoteczka do zębów
 • pasta do zębów
 • mydło do mycia rąk (najlepiej mała butelka mydła w płynie)
 • żel pod prysznic
 • balsam do ciała jeśli używasz
 • żel do mycia twarzy
 • krem nawilżający typu nivea, bambino lub inny, który lubisz
 • szampon do włosów
 • odżywka do włosów jeśli używasz
 • szczotka do włosów lub grzebień
 • dla dziewczynek spinki, gumki, opaski
 • ręczniki kąpielowe i plażowe (pamiętajcie, że jeśli nie ma pogody wszystko bardzo wolno schnie minimum 2 ręczniki + 1 na plaże)
 • wilgotne chusteczki jednorazowe jeśli używasz
 • chusteczki higieniczne
 • worki na brudną bieliznę/odzież
 • ze względu na wytyczne sanitarne, maseczki (użytkowane tylko w sytuacjach koniecznych - szczegóły w regulaminie dla uczestników lub prosimy o telefon do biura - wyjaśnimy)
 • podpaski higieniczne dla dziewczynek
 •  

STREFA ODZIEŻY: 

 • bielizna (proponujemy zabrać większą ilość lub minimum tyle ile dni będziecie na obozie – raczej nie wierzymy, że będziecie mieli ochotę prać:-)), 
 • koszulki z krótkim rękawem (około 10 szt.), 
 • koszulki na ramiączkach na wielkie upały, 
 • piżama, 
 • 2 lub 3 koszulki z długim rękawem na zimne dni, 
 • krótkie spodenki (minimum 2 pary), 
 • długie spodnie (minimum 2 pary), 
 • strój sportowy (dres, dziewczynki mogą zabrać legginsy, t-shirt’y, bluzy), 
 • ciepłe ubranie (bluzy dresowe lub polarowe, 2 sztuki), 
 • cienka bluza i lub sweter na chłodniejsze wieczory (1 sztuka), 
 • kurtka przeciwdeszczowa, 
 • koniecznie czapka, kapelusz lub chustka chroniące przed słońcem, 
 • strój kąpielowy (przynajmniej 2), 
 • odpowiednie buty (adidasy, sandały, klapki do użytku „domowego”, przydać się mogą kalosze), 
 • wystrzałowe ciuchy na dyskotekę 🙂

AKCESORIA: 

 • okulary przeciwsłoneczne, 
 • pomadkę ochronną lub wazelinę kosmetyczną  (nie tylko dziewczynki 😊 )
 • krem z filtrem 50, środek przeciw komarom, meszkom i kleszczom (najlepiej MUGGA)
 • ciekawą książka na wypadek bezsenności.
 • Mały plecak lub worek w którym możesz zabrać rzeczy na plażę
 • Butelka na wodę szklana lub plastikowa – najlepiej podpisana

UWAGA! 

 • Nie zabierajcie: laptopów, konsol, PSP i innych „zabawiaczy” i innych wartościowych przedmiotów (także cennych telefonów komórkowych, słuchawek itp).
 • Bagaże dzieci najmłodszych, a także wartościową odzież (kurtki, spodnie, bluzy, buty) prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku. Jeżeli zdarzy się, że po powrocie dziecka dostrzeżecie Państwo brak części bagażu prosimy o e-mailowy kontakt tylko z biurem w Kaliszu. W mailu prosimy o podanie opisu zagubionych rzeczy.

 

SPECYFICZNE WYPOSAŻENIE UCZESTNIKÓW:

OBOZY W GIEWARTOWIE:

STREFA MŁODZIKA 8-10 LAT:

ODLOTOWE AGENTKI

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza,
 • dodatkowe ubranie na zajęcia survivalowe, którego nie będzie wam szkoda ubłocić ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
 • na zajęcia tematyczne zabierzcie : wysokie buty sportowe lub trapery, czarną koszulka, czarne leginsy i spodenki.
 • strój sportowy i buty na zajęcia z gimnastyki i rytmiki

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

ODJAZDOWE WAKACJE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ ARTYSTYCZNY

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • koszulka, fartuszek której nie będzie żal pobrudzić podczas zajęć artystycznych
 • dla chętnych: białą koszulkę z krótkim rękawkiem (t- shirt), szmatki, koronki, kolorowe koraliki i guziki ?

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

BRYGADA NERF

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza.
 • jeżeli uczestnik przywiezie swój sprzęt nerfowy trafia on do depozytu i wydawany jest wyłącznie na czas rozgrywek.
 • buty sportowe i wygodny strój do rozgrywek nerf

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

KONNA PRZYGODA

 • standardowe wyposażenie każdego uczestnika
 •  na zajęcia konne specjalnie do tego przeznaczoną odzież: leginsy lub inne wygodne dopasowane spodnie, buty koniecznie za kostkę (typu trapery lub typu sztyblety , dłuższe skarpetki, koszulka, bluza.
 • kaski na wyposażeniu stadniny, ale jeżeli dziecko ma własny może zabrać.
 • mały plecak lub worek aby wziąć ze sobą przekąskę i wodę na stadninę

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

MISJA KOMANDOSA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić,  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy
 • Jeżeli uczestnik przywiezie swój sprzęt nerfowy trafia on do depozytu i wydawany jest wyłącznie na czas rozgrywek.


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

MISJA SPECJALNA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić,  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy 10-20L


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 •  na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
 •  na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WATER JUMP

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • chustka lub czapka z daszkiem która przyda się na kajaki
 • okularki do pływania

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WODNA PRZYGODA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • okularki do pływania

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

DANCE MA SENS

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki
 • wygodne, sportowe obuwie taneczne
 • wygodny strój sportowy

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

STREFA JUNIORA 10-12 LAT:

WAKACYJNY VIBE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • koszulka, której nie będzie żal pobrudzić podczas mas księżycowych i tie dye

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 •  na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
 •  na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

JUMP POWER DANCE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki na pokaz
 • wygodne, sportowe obuwie taneczne
 • wygodny strój sportowy

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WATER JUMP

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dla chętnych okulary do nurkowania.
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy

 

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

SURVIVAL GIRLS

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza,
 • dodatkowe ubranie na zajęcia survivalowe, którego nie będzie wam szkoda ubłocić ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
 • na zajęcia tematyczne zabierzcie : wysokie buty sportowe lub trapery, czarną koszulka, czarne leginsy i spodenki.
 • strój sportowy i buty na zajęcia z Moro Cross

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

TAJNA MISJA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić,  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy
 • małą latarkę


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

ARCHER TAG

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • wygodne obuwie i strój sportowy na zajęcia z archery tag

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

 

OBOZY W MRÓWKACH:

STREFA JUNIOR 12-14 LAT

OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 •  na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
 •  na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

SZKOŁA PRZETRWANIA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić,  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy 10-20L
 • koniecznie zabierzcie śpiwór razem z karimatą oraz małą latarkę na noc w lesie


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

TAJNA MISJA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod strój paintballowy. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • na zajęcia survivalowe: ubranie, którego nie będzie wam szkoda ubłocić,  przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem, rękawice robocze, plecak turystyczny/sportowy 10-20L


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WAKACYJNY VIBE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • koszulka, której nie będzie żal pobrudzić podczas mas księżycowych i tie dye
 • wygodny strój na wyprawę rowerową
 • koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na fluo night

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

GIRLS POWER

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza,
 • dodatkowe ubranie na zajęcia survivalowe, którego nie będzie wam szkoda ubłocić ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną.
 • na zajęcia tematyczne zabierzcie : wysokie buty sportowe lub trapery, czarną koszulka, czarne leginsy i spodenki.
 • strój sportowy i buty na zajęcia z Moro Cross i  Power Girls

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

AKCJA REKREACJA

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • wygodne obuwie na wyprawę rowerową
 • worek lub mały plecak na wyprawę rowerową

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ KONNY

 • standardowe wyposażenie każdego uczestnika
 •  na zajęcia konne specjalnie do tego przeznaczoną odzież: leginsy lub inne wygodne dopasowane spodnie, buty koniecznie za kostkę (typu trapery lub typu sztyblety , dłuższe skarpetki, koszulka, bluza.
 • kaski na wyposażeniu stadniny, ale jeżeli dziecko ma własny może zabrać.
 • mały plecak lub worek aby wziąć ze sobą przekąskę i wodę na stadninę

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WODNE SZALEŃSTWO

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dla chętnych pianka i okulary do nurkowania.
 • mały plecak lub worek na wyprawy.
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • chustka lub czapka z daszkiem która przyda się na kajaki
 • dodatkowe okulary przeciwsłoneczne

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

WATER JUMP

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • chustka lub czapka z daszkiem która przyda się na kajaki
 • dodatkowe okulary przeciwsłoneczne

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

JUMP DANCE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki na pokaz
 • wygodne, sportowe obuwie taneczne
 • top/biustonosz sportowy
 • wygodny strój sportowy

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

TOPAZ TAZ

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dla chętnych pianka do pływania
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • chustka lub czapka z daszkiem która przyda się na kajaki

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą niebieską koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

STREFA MŁODZIEŻY 14-17 LAT

ODDZIAŁY SPECJALNE

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić, czyli podkoszulki, spodnie (co najmniej 2 pary), przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe sy), ciepłe skarpety, ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną .
 • parciany pasek do spodni munduru
 • na zajęcia ASG : cienka czapka lub chustka, cienkie rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod mundur. Maskę oraz mundur zapewnia organizator
 • strój sportowy oraz wygodne buty na poranną zaprawę
 • na noc w lesie zabierzcie śpiwór z karimatą i małą latarkę
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)

 Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

SUMMER VIBES

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza.
 • koszulka, której nie będzie żal pobrudzić podczas mas księżycowych i tie dye
 • koszulkę, spodenki lub akcesoria w neonowym kolorze na fluo night
 • wygodny strój na wyprawę rowerową

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ PAINTBALLOWO – QUADOWY

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 •  na zajęcia quad’owe: wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, długie spodnie. Kask zapewnia organizator.
 •  na zajęcia paintballowe: cienka czapka lub chustka, ochronne rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod mundur. Maskę oraz strój paintball’owy zapewnia organizator.
 • parciany pasek do munduru
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)
 • małą latarkę na nocny Game House


Uwaga!
 Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ ASG

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • ubranie, którego wam nie będzie szkoda ubłocić, przynajmniej 2 pary butów (najlepiej trapery, mogą też być wysokie buty sportowe), ciepłe skarpety, ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się też chusta na głowę, zwana bandaną .
 • parciany pasek do spodni munduru
 • na zajęcia ASG : cienka czapka lub chustka, cienkie rękawiczki, wysokie buty: wysokie buty sportowe lub trapery, cienkie ubranie pod mundur. Maskę oraz mundur zapewnia organizator
 • na noc w lesie zabierzcie śpiwór z karimatą i małą latarkę
 • strój sportowy oraz wygodne buty na poranną zaprawę
 • środek przeciw komarom i kleszczom (najlepiej mugga)

 Uwaga! Nie zabierajcie: noży, finek, scyzoryków, replik broni, ładowarek do akumulatorów. W przypadku posiadania wyżej wymienionych rzeczy, zostaną one zdeponowane u wychowawcy.

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

SHOW JUMP

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • czarne, długie legginsy i czarne krótkie spodenki na pokaz
 • wygodne, sportowe obuwie taneczne
 • top/biustonosz sportowy
 • wygodny strój sportowy

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

OBÓZ SPORTÓW WODNYCH

 • standardowe wyposażenie każdego obozowicza
 • dodatkowy strój kąpielowe i ręcznik
 • dla chętnych pianka i okulary do nurkowania.
 • mały plecak lub worek na wyprawy.
 • dziewczynki – jednoczęściowy strój kąpielowy
 • chustka lub czapka z daszkiem która przyda się na kajaki
 • dodatkowe okulary przeciwsłoneczne

 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą zieloną koszulkę, spodenki i akcesoria na COLOR GAME OF THE DAY

 

JOLANTA WALAS-ZDUNEK

Właściciel firmy

Zapewnia ekspansję firmy. Planuje rozbudowę oraz rozwój infrastruktury naszych ośrodków. Dba, aby Klienci byli szczęśliwi, kadra zadowolona, a Sun Sport cieszył każdego dnia.
e-mail: jola@sun-sport.pl 

MONIKA WOJCIECHOWSKA

Specjalista ds. finansów

Dla Niej nie ma problemów. Są sprawy do rozwiązania. Z odwagą, bez uprzedzeń podejmie się każdej sprawy. Uśmiechnięta, dowcipna, wkręci 😉 każdego.
e-mail: finanse@sun-sport.pl
+48 604-750-105

OLGA STEPANEC

Specjalista ds. sprzedaży zielonych szkół

Odpowie na wszystkie pytania dotyczące wyjazdów szkolnych, zajęć sportowo-rekreacyjnych i wycieczek edukacyjnych.

e-mail: olga@sun-sport.pl
kom. 664-720-861

TOMASZ NIDZGORSKI

Dyrektor generalny

Zarządza kluczowymi zadaniami firmy. Realizuje misję i wizję Sun Sport każdego dnia. Wyjątkowy człowiek o wszechstronnym wykształceniu, doświadczony pedagog i psycholog.
e-mail: sun-sport@sun-sport.pl
tel. 606-353-724 

WERONIKA JEŻYK

Specjalista ds. zakupów i administracji

Dla Niej nie ma problemów. Są sprawy do rozwiązania. Z odwagą, bez uprzedzeń podejmie się każdej sprawy.

e-mail: kalisz@sun-sport.pl
tel. +48 662-072-157

NATALIA TRĘBIŃSKA

Specjalista ds. sprzedaży zielonych szkół

Odpowie na wszystkie pytania dotyczące zielonych szkół. Odpowiedzialna za sprzedaż imprez organizowanych w naszym ośrodku w Mrówkach.

e-mail: zielone-mrowki@sun-sport.pl
kom. 728 803 805

EWA MARCZYŃSKA

Dyrektor biura

Koordynuje pracę biura. Służy pomocą w ważnych i pilnych sprawach, odpowiada nawet na najtrudniejsze pytania klientów.
e-mail: ewa@sun-sport.pl
tel. +48602119000

AGATA LEŚNIAK

Kierownik działu rekrutacji

Skrupulatna i zrównoważona. Bada sprawę do skutku i nigdy się nie poddaje 😉
e-mail: rekrutacja@sun-sport.pl
kom.784-691-524

JOANNA SKÓRZEWSKA

Kierownik działu sprzedaży obozów i półkolonii

Wypyta, doradzi, znajdzie obóz idealny ;). Poprowadzi przez meandry terminów wpłat i dokumentów. Koordynuje prace swojego działu.
e-mail: giewartow@sun-sport.pl
kom. 664-178-883

JOANNA WACŁAWEK

Kierownik działu finansowego

Z ogromnym upodobaniem i pasją 😉 liczy, analizuje, negocjuje i kontroluje. Optymistka, błyskawicznie rozwiązująca każdy problem.
e-mail: joanna@sun-sport.pl
+48 694 721 785

DOROTA JANAS

Specjalista ds. rekrutacji

Skuteczna i sumienna. Zaprosi na zgrupowanie, przeprowadzi rozmowę rekrutacyjną, a wyróżniające jednostki na pewno zatrudni.
e-mail: rekrutacja2@sun-sport.pl
kom. 784-691-524

MIKOŁAJ MAJERZ

Specjalista ds. sprzedaży obozów i półkolonii

Zbada potrzeby dziecka i rodzica oraz doradzi, która z imprez będzie najlepszym wyborem. Pokieruje w najtrudniejszych sprawach dokumentów, opłat i zaświadczeń. Zawsze gotowy do żartów i zawsze uśmiechnięty 🙂
e-mail: mrowki@sun-sport.pl
kom. +48 664-932-172

IRYNA HONCHAR

Specjalista ds. marketingu

Kreuje i koordynuje, analizuje i wnioskuje. Marketingowe nowości i skuteczne narzędzia to jej drugie JA.

e-mail: marketing@sun-sport.pl
tel. +48602119000

OLGA JASIENIECKA

Specjalista ds. social media

Zwana Olicją 🙂 Prawdziwa kariera w Sun Sport. Kiedyś wychowawczyni, instruktorka, obecnie kierowniczka naszych imprez oraz autorka większości naszych postów i relacji 🙂 Kreatywna, uśmiechnięta, człowiek-dusza.

e-mail: jasieniecka.olicja@sun-sport.pl
tel. +48 602-119-000

AGATA LEŚNIAK

Koordynator ds. zatrudnienia

Skrupulatna i zrównoważona. Bada sprawę do skutku i nigdy się nie poddaje 😉
e-mail: rekrutacja@sun-sport.pl
kom.784-691-524

ADRIANNA KOPANIA

Pracownik działu programowego oraz kierownik imprez w ośrodku w Mrówkach

Organizację naszych imprez i zarządzanie kadrą ma w małym palcu 🙂 Współtworzy programy oraz standardy pracy podczas imprez Sun Sport. Zwana "Królową Mrówek" kocha to miejsce, a dla naszych uczestników zrobi wiele (...jeżeli nie wszystko :))

e-mail: kopania.adrianna@sun-sport.pl
tel. +48 602-119-000

MICHAŁ DRYTKIEWICZ

Mł. specjalista ds. rekrutacji

Rekrutuje, podpisuje i jest w stałym kontakcie z naszą kadrą. Kocha nasze media społecznościowe - jest moderatorem grupy Kadra Sun Sport.

e-mail: rekrutacja3@sun-sport.pl
kom. +48 880-285-052

ANGELIKA ŁUCZAK-WAWRZYNIAK

Kierownik działu programowego i social media

Zna od podszewki organizację naszych imprez. W przeszłości wychowawczyni, instruktorka, obecnie bywa kierowniczką ale przede wszystkim jest autorką wszystkich  programów imprez. Odpowiedzialna za nasze social media. To ją najczęściej widzicie na naszych live'ach. Zawsze żywiołowa, kreatywna i zawsze znajdzie rozwiązanie każdego problemu!

e-mail: kreatywni@sun-sport.pl
tel. +48 602-119-000

ŁUKASZ JANOWSKI

Wizjoner, projektant futurysta. Miłośnik architektury nietuzinkowej

Projektuje z wielkim oddaniem każdy element w naszym nowym ośrodku i nieustannie nas zachwyca. To on jest autorem projektu naszgo ośrodka w Mrówkach. 

DAMIAN FELISIAK

Inspektor ochrony danych osobowych

RODO nie ma przed nim tajemnic...
e-mail: sun-sport@sun-sport.pl

SEBASTIAN BOSACKI

Dyrektor Operacyjny PsycheON Sp. z o.o.

Profesjonalista, kompetentny i niezawodny. Firma PsycheOn jest autorem naszego programu rezerwacyjnego oraz stron internetowych.

PIOTR MISZTAL

Autor naszych graficznych projektów z głową doskonałych pomysłów

Cierpliwy i wyrozumiały, o nieustannie uśmiechniętej twarzy.
www.szkoleniami.pl 

[metaslider id="69664"]
X
I